JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

Mikes

New member
kiki napisał:
zapomniałeś dodać że kilka ma grane juz kilka tysięcy godzin na półce.
Nic dziwnego :D że nie dla idiotów.............
Nie jestem pracow2nikiem MM więc nie mów mi że czegoś zapomniałem dodać, mam gdzieś takie gadki. Podałem tylko cenę, a to że telewizory tam chodzą na okrągło chyba każdy wie, i jeżeli się decyduje na zakup to z tą świadomością. Zresztą nie przesądzam, może mieli 2-gi lub więcej w magazynie.
 

repsak

New member
JVC 42V80 jak mi pracuje?

Po kilku dniach pracy tego tv mam pewne uwagi. Odbieram sygnał sd w CP.
Przyglądałem się stacji tvn24 i zauważyłem , że K.Durczok ma nierówne ramiona. To ramię jest dłuższe, po której stronie ekranu jest p. Durczok. Jak po lewej, to lewe ramię jest dłuższe, jak po prawej, to prawe jest dłuższe.Tak samo jest na innych stacjach. Dodatkowo zauważyłem, że wielkość liter na lecącym pasku jest różna. Po prawej i lewej stronie paska litery są większe niż na osi ekranu, czyli na środku.

Zaczynam się martwić. Czy to jakaś wada mojego JVC?
pozdrawiam. repsak
 

admat

Member
@Mikes, sorry ale chyba nie masz racji. Sam byłem świadkiem naiwności i kompletnego braku wiedzy kupującego telewizor w MM jak sprzedawca wcisnął kobiecie telewizor LCD Sony przeceniony z powodu pozostania ostatniej sztuki w magazynie, oczywiście + ten na wystawie. Jak się okazało po kilku minutach zniknął ten z wystawy. Takiego sprzedawcę chciałoby się walnąć w łeb. Do MM można chodzić tylko oglądać na dodatek poprosić o pilota i samemu sobie TV ustawić. Poza tym w MM ładnie grają te telewizorki które muszą się sprzedać a nie te które naprawde są dobre. A dlaczego muszą się sprzedać to chyba można sie domyślić.

Pozdrawiam,
 

piteron

Active member
Bez reklam
czy może ktoś mi pomóc z tymi "mrówkami" w ostrych przejsciach kolorów
ostatnio ten objaw się spotęgował że oglądania z 4 m nie jest komfortowe:(
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie nie mam
jedynie co zrobiłem to
-wymiana analogowej kablówki na cyfrową
-kilkukrotne wzywanie technika w celu sprawdzenia jakości sygnału
-porównanie z LCD Samsunga 656(taki mam obecnie pod ręką)
na Samsungu nic się nie dzieje,a na JVC np logo AXN całe się trzęsie i przesuwają się białe kwadraciki,dodatkowo każda kontastowa linia w obrazie(tabele itp)sa poszarpane
powoli juz nie mam zadnego pomysłu co zrobić z tym fantem,a jeszcze co ciekawsze to mam wrażenie że ten objaw z dnia na dzień staję się bardziej widoczny
 

piteron

Active member
Bez reklam
oto zdjęcia






taki efekt występuje zarówno na sygnale analogowym ,jak i cyfrowym,o ile loga i plansze kontrolne mozna jakoś przetrawić,to np oglądając mecz siatkówki,baardzo to przeszkadza,efekt jest taki jakby linie boiska były podswietlone iluminacją choinkową,białe punkty przesówają się wzdłóż linii ,i to nawet w sposób kontrolowany
efekt taki uwydatnia się szczególnie na kontrastowym przejściu kolorów
i teraz pytanie
czy jest to uszkodzony TV ,czy po prostu ten typ tak ma,winę sygnału wykluczam ,poniewaz na konkurencyjnych odbiornikach efekt ten jest nie widoczny:(:(
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie jest to wada a raczej zaletą tego TV
masz ustawiony tryb Auto,i TV własnie tak formatuje obraz,tzn obraz w centrum jest ściśniety,a na bokach rozciągnięty,niestety jest to jedyna metoda żeby w miare komfortowo ogladac obraz 4:3 na odbiorniku 16:9
przełącz na tryb pełny a wszystko będzie ok,poza tym że obrazy wyświetlane będa bardziej zdeformowane
 

repsak

New member
Ja mam podobny problem opisany przeze mnie wyżej #68. Myślę, że to wina kabla. Pod koniec tygodnia kolega pożyczy mi kabel euro-euro i się okaże. Jak zmienię platformę na N-kę, to po podłączeniu przez hdmi będzie ok.
pozdrawiam. repsak
 

skipper

New member
Problem Z JVC 47 V 80

Witam

Kupiłem ten TV jakiś tydzień temu w Saturnie za 4999zł. TV miał być "nówka sztuka nie śmigana ładnie zapakowana"(ostania sztuka z magazynu). Na rampie przy odbiorze zobaczyłem że pudełko było nieoryginalnie zapakowane, i lekko podrapane i wogóle jakieś takie nie świerze. Kazałem to zapisać na dokumencie odbioru i jak by coś nie tak to mogę ten TV oddać. W domu okazało się, że TV nosi lekkie ślady urzywania (delikatne ryski na lakierze piano) po doświadczeniu z KURO, wiem że to norma po jednym przejechaniu szmatką, TV miał tez na liczniku 10 godzin grania. Z początku sie wku.... dzwonię do Saturna i oczywiście nie ma problemu wymienią od ręki i przepraszają, w sumie zachowali się OK. Tylko po 2 dniach okazało się że nie ma na co wymienić, bo juz tego modelu nie ma w magazynach, mogą oddać gotówkę. Ryski i 10 godzin grania mogę przeżyć i zaakceptować ale okazało się też że nie dział telegazeta (to zapewne przyczyna zwrotu przez poprzedniego właściciela). Obraz bardzo mi tzn moim rodzicom, bo to ich sprzęt, bardzo się podoba - nie jest to KURO ale jak na LCD zwłaszcza w porównaniu do sławnego SHARPA jest OK. I teraz moje pytanie: co radzicie zrobić? Oddać i znowu szukac czegoś innego, jeżeli tak to co kupić żeby grało podobnie, czy zostawić i zgłosić do serwisu i naprawiać? Cena była chyba OK więc z dlatego mam dylemat.

Pozdro Michał
 
Do góry