JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

photosmart

New member
witam!
bardzo cieszy mnie informacja, iz jestes zadowolny z zakupu - bo to napradę świetny TV - a pazurki w HD musiał pokazać - nie było innej mozliwości :D
Życzę bezproblemowego odbioru w oczekiwaniu na jeszcze wiekszy wybór kanałów HD, które jak na chwilę obecną niestety dostępne są w skromiutkiej ilości.

pozdrawiam

photosmart

P.S. całkiem możliwe, że będzie jednak Kuro :D
 

mass85

New member
Na prezentacji mialem:
Pioneer PDP-4280XA
JVC 47V80
Toshiba 46XF350

Porownywalem obraz z Cyfry przez Euro-zlacze, z DVD przez Euro-zlacze oraz filmiki FULL-HD przez HDMI.

Najpierw postanowilem wybrac lepszy sposrod dwoch LCDkow. Oto spostrzezenia:

Toshiba
+ w miare czysty obraz jak na LCD w przypadku obrazu SD
+ lepsze katy
- czern i szarosci niestety maja odcien zieleni
- niebieski jest lekko fioletowy
Kalibracja nie pomagala

JVC
+ brak problemow z odwzorowaniem kolorow jak w przypadku Toshiby
- mrowienie wokol napisow - jak dla mnie nie do zaakceptowania

Do finalu przeszla Toshiba, poniewaz nie miala problemow z mrowieniem. Jednak gdybym mial mozliwosc przetestowania Cyfry podlaczonej przez HDMI albo Component i okazaloby sie, ze ten problem znika, to wygralby zdecydowanie JVC.

W finalowej rozgrywce przez dlugi czas nie moglismy sie zdecydowac. W przypadku FULL-HD nie ma zadnej roznicy w ostrosci obrazu miedzy plazma Pioneera i LCD JVC, gdy ogladalismy TV z normalnej odleglosci czyli 3,5-4m. Nie bylo rowniez zauwazalnej roznicy w plynnosci ruchu. Zaznaczam, ze nie mialem mozliwosci porownania obu TV na raz w przypadku obrazu FULL-HD, jednak skoro nie dostrzeglem roznicy naprzemiennie podlaczajac oba telewizory, to nawet gdyby ona byla, to nie bylaby godna brania pod uwage, bo przeciez jak juz zdecydujemy sie na jeden TV, to bedzie on w anszym pokoju stal sam i nie bedziemy nieustannie go porownywac do innych. Zupelnie inna sytuacja jest w przypadku, gdy pamietamy, ze jednak TV, ktorego nie wybralismy, mial lepszy obraz.
Jesli chodzi o obraz SD z Cyfry, to rowniez ciezko bylo wskazac zwyciezce, poniewaz plazma ma swoj charakterystyczny, lekko nieostry obraz. No a o tym, ze LCD rowniez maja spore problemy z SD nie trzeba przypominac - pikseloza albo rozmycie. Jednak gdybym mial na tym etapie juz sie zdecydowac, to wybralbym plazme.

Dopiero gdy wlaczylismy sygnal z DVD, sprawa stala sie oczywista. Kontrast Pioneera jest nieporownywalnie wiekszy od jakiegokolwiek LCD ze wzgledu na znacznie lepsze odwzorowanie czerni no i ogolnie kolorow. Nie musze chyba Wam przypominac, ze filmy kinowe sa utrzymane w mrocznych klimatach, dominujaca barwa jest wlasnie czern. Zatem zdecydowanie przyjemniej ogladalo sie obraz plazmy niz LCD.
Jedynym minusem Pioneera jest gorsza biel niz LCD, ale to jest zauwazalne tylko wtedy, gdy caly ekran jest bialy, czyli praktycznie tylko w reklamach. Takze jesli ktos uzywa telewizora glownie do ogladania reklam, to powinien pomyslec o LCD. W przeciwnym wypadku jest skazany na plazme Pioneera.

No i zapomnialem o jednej niepodwazalnej zalecie Pioneera - glebi obrazu!!! Ogladajac mecz ligi polskiej (co ciekawe jakosc wyraznie lepsza niz z ligi angielskiej, ktora tez nadaja w HD) ma sie wrazenie obrazu 3D. Murawa, na ktorej widac mnostwo szczegolow i jest niesamowicie ostra, tworzy tlo dla zawodnikow, ktorzy wydaja sie wystawac z ekranu. Niesamowite!!!

Na zakonczenie dodam tylko smutna refleksje. Niestety zaden LCD i zadna plazma nie moze sie rownac pod wzgledem ostrosci, czerni i ogolnie kolorow z moim 36" CRT Panasonica o podwyzszonej rozdzielczosci, ktory byl niestety jednym z ostatnich produkowanych TV kineskopowych tych rozmiarow. Mialem akurat mozliwosc porownania wszystkich trzech telewizorow ogladajac mecz ligi polskiej i zarowno w LCD jak i plazmie obraz rozmywa sie przy szybszych ruchach kamery. Jedynie CRT sobie z tym radzi. Pomyslec, ze kiedys uwazalem, ze w tv kineskopowych obraz traci ostrosc przy szybszych ruchach kamery. Dopiero teraz sie przekonalem, czym jest rozmycie w takich sytuacjach... lol
Jednak niestety jesli chcemy miec TV wiekszy niz 36" oraz cieszyc sie HD, to nie mamy wyboru i musimy zapomniec o CRT.

P.S. Jeszcze tylko jedna uwaga o doborze wielkosci TV. Zastanawialismy sie, czy nie zamowic plazmy 50" zamiast 42", ktora testowalismy w domu. Ostatecznie stwierdzilismy, ze dla odleglosci 3,5-4m 50" to bedzie za duzo. Jednak po paru tygodniach uzytkowania 42" zauwazamy, ze gdyby ekran byl wiekszy, to byloby nawet lepiej. Moznaby sie przyzwyczaic do 52" i czerpac wieksza radoche z ogladania niz w przypadku 42".
 
Ostatnia edycja:

zahvyt

New member
42p80

Koledzy, po tych recenzjach strasznie napalilem sie na ten telewizor szczegolnie ze kosztuje ponizej 6k, teraz mam pytanie nie rozumiem jednej rzeczy czym różni sie V80 od P80..

zgóry dzieki za wyjaśnienie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
P 80 nie jest dostepny w Polsce i był to model 100 Hz. Zaś V 80 to model 100 Hz , full Hd i clear motion drive II.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

P1050107.jpg
 

zahvyt

New member
czyli spokojnie mozna zdecydowac sie na ten telewizor w tym przedziaile cenowy to chyba najlepszy wybor bo sony np. i smasung odpadaja jezeli chodzi o cene.. ???
 

lyon7

New member
Kontrast w JVC LT-42V80BU...

Witam....też zastanawiam się nad tym tivikiem ale troche mnie niepokoi jednak kontrast statyczny-1000:1 chyba mało troche...chciałbym go uzywać głównie do PS3(blu-ray i gry!!!),Canal+HD a także do divixów z laptopa(VGA kabel)..Mam aktualnie i używam do PS3 Sony kdl 26" U2000(nie miałem wtedy większej gotowki a PS3 wtedy już zakupiłem) i jakby to powiedziec obraz troche jednak pozostawia troche do życzenia jesli chodzi o gry(blu-raya jeszcze nie testowałem jeśli chodzi o filmy) a i przekatna 26" to za mało dla mnie...wiec 42" i ten model JVC bardzo mi pasuje...pdzr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz być absolutnie spokojny o kontrast. Cyferki nie pokazują jakości.
A ten gra rewelacyjnie .
I Skorzystaj z promo dla niebieskich.
 

lyon7

New member
..wiem kiki,ze nie zawsze mniejszy kontrast oznacza salbsza jakosc obrazu takze wielkie dzieki za odp ale mam male 2 pytanka 1) odleglosc w moim pokoju od tv do kanapy to ok 2m lub 1,80m wiem,ze to jest troche za malo jak na tak duzy 42" tivik ale czytalem akurat artykul od admina na temat odleglosci i pisze tam,ze to nie problem bo dobre tiviki o duzej przekatnej oddaja cale to hd nawet z bardzo bliska (matryca jest wysokiej klasy i bardzo dopracowana czy cos takiego) wiec jak to ma sie do tego modelu przy graniu na PS3(zalezy mi na graniu na duzym ekranie by poczuc maksymalnie Playstation-owe HD) i Blu-rayu a takze Canal+SD i Canal+HD, 2) model owy nie posiada progressive scan wiec jak to ma sie do grania i ogladania w HD(PS3) ?
 
Ostatnia edycja:

KOJOT80

New member
lyon7 napisał:
..wiem kiki,ze nie zawsze mniejszy kontrast oznacza salbsza jakosc obrazu takze wielkie dzieki za odp ale mam male 2 pytanka 1) odleglosc w moim pokoju od tv do kanapy to ok 2m lub 1,80m wiem,ze to jest troche za malo jak na tak duzy 42" tivik ale czytalem akurat artykul od admina na temat odleglosci i pisze tam,ze to nie problem bo dobre tiviki o duzej przekatnej oddaja cale to hd nawet z bardzo bliska (matryca jest wysokiej klasy i bardzo dopracowana czy cos takiego) wiec jak to ma sie do tego modelu przy graniu na PS3(zalezy mi na graniu na duzym ekranie by poczuc maksymalnie Playstation-owe HD) i Blu-rayu a takze Canal+SD i Canal+HD, 2) model owy nie posiada progressive scan wiec jak to ma sie do grania i ogladania w HD(PS3) ?

Myślę ze 42 z tej odległości 1,8-2 do PS3 HD i Blu to maximum. Tzn będziesz zadowolony bo będziesz widział wszystkie szczegóły a jednocześnie nie powinno być raczej wrazenia ze jest za blisko. Natomiast do SD no to raczej takie wrażenie będzie (że za blisko).
Ja przy n-ce (HD i Sd) wybieram między 37 a 40 cali przy średniej odległości 2,5
 

lyon7

New member
KOJOT80 napisał:
Myślę ze 42 z tej odległości 1,8-2 do PS3 HD i Blu to maximum. Tzn będziesz zadowolony bo będziesz widział wszystkie szczegóły a jednocześnie nie powinno być raczej wrazenia ze jest za blisko. Natomiast do SD no to raczej takie wrażenie będzie (że za blisko).
Ja przy n-ce (HD i Sd) wybieram między 37 a 40 cali przy średniej odległości 2,5
.......................................................................................................
...spoko dzieki a co z tym progressive scan? Jakby co to daj znac..pzdr i dzieki z gory
 

Piwer

New member
kiki jestem Ci niezmiernie wdzięczny za poradę i pomoc jakiej mi udzieliłeś gdy miałem problem z wyborem telewizora LCD.

Pewnie nie pamiętasz, bo jak widze dziennie odpowiedasz na dziesiątki takich postów ale wahałem się pomiędzy bardzo słabo dostępnym Sony D3000 a ... no właśnie alternatywy wówczas specjalnej nie miałem.
Poradziłeś mi wówczas wybór pomiędzy JVC V80, Sharp Xl2 i Toshiba Z 3030.
Przyznam, ze wybór między tymi LCD nie był łatwy jednak zdecydowałem się na model JVC i jestem zachwycony :)
W zasadzie to zachwycona jest moja rodzicielkak, jako że był to prezent z okazji dnia matki.

Telewizor odbiera wręcz świetnie na i tak nienajlepszym sygnale kablówki analogowej. Próbnie podłączyłem też DVD i obraz wręcz mnie powalił. Nie spodziewałem się, że JVC może produkować telewizory takiej klasy.

Nie rozpisując się już więcej jeszcze raz dziekuję Ci kiki za pomoc, bo twoja sugestia miała spory wpływ na podjęty przeze mnie wybór.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

mirek58

Member
:eek:k:Od soboty jestem posiadaczem tego cacka. Pierwsze uruchomienie;
automatyczne strojenie - antena kablówka UPC i szok działa i to lepiej
niż się spodziewałem nie ma pikselozy tylko obraz jest mało ostry na
pewno lepszy niż na starym 9 letnim Royal Lux ,na kanałach sportowych
przy tenisie zero smug , mecze piłki nożnej podobnie dla mnie rewelacja.
DVD podłęczyłem do gniazda skat- euro chyba tak to się nazywa-płyta
DVD- troszke lepiej nieznacznie. to chyba dobrze świadczy o marce
modelu oraz jakości sygnału;) to tyle na więcej na razie nie mam czasu
może za tydzień . Trzeba nauczyć się obsługi.

:rolleyes: Może ktoś coś podpowie....

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

P1050107.jpg

P1050111.jpg
 

slupia

New member
takze waham pomiedzy tym jvc a pioneer hd ready

caly czas mysle czy lcd jvc czy plazma hd ready pioneera. jakby co to piszcie swoje opinie
 

Sansei6

Member
Bez reklam
slupia wszystko zależy od Twoich wymagań, sygnału, warunków, tego co chcesz robić z tym tv - oglądać filmy itp czy grać w gry, no i indywidualnych preferencji, chyba nikt ci ot tak gotowca nie da ;)
 

slupia

New member
2 modele na placu boju:)

witam, po wielu godz. spedzonych na czytaniu postow na placu pozostaly 2 tv. JVC LT-47V80BU i pioneer pdp-508xd w hd-ready. moje warunki ogladania przypomne jeszcze raz odleglosc od ekranu 4 m, ogladam raczej wieczorem glownie, mam n-ke, lubie ogladac sport glownie mecze pilki noznej. mam zamiar kupic PS3 i niekiedy pogrywac, prosze o rady i sugestie. po glowie chodzil mi te philips 42pfl9732d ale nie ma jego testow nigdzie i wogole kiki mi odradza philipsa. wiec jvc i pioneer pozostal.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
decyzja należy do Ciebie. Nic prostrzego - wystarczy poprosić o prezentację w domu. I sam się przekonasz najlepiej - bo to przecież Twój wymarzony zakup na lata.
 

slupia

New member
46lc-xl2e czy jvc 47v80?????? pomozcie mi wybrac

witam zastanawiam sie nad kupnem 46-50 calowego LCD sharp 46lc-xl2e lub jvc 47v80. nie wiem ktory jest lepszy.... niewch uzytkownicy tych modeli wypowiedza sie na ich temat i pomoga mi wybrac ten lepszy....
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jvc V80

A więc stało się
po długotrwałych poszukiwaniach ,porównaniach,męczeniu Kikiego,zamówiłem prezentację
w prezentacji udział wzieli:
Sharp 46XL2
Toshiba 42Z3030
JVC V80
mimo że miałem trochę inne typy co do wyboru do prezentacji (szczególnie chodzi o JVC) to jednak po namowach Kikiego i po przeczytaniu kilku postów,zdecydowałem się dać szansę temu producentowi
i co się okazało,a okazało się to że choć miałem sporo obiekcji co do JVC (mało znana marka na rynku LCD w Polsce) to już po podłączeniu urządzeń do sygnału z zwykłej kablówki Aster,nie miałem wątpliwości co do wyboru
to co ukazało się moim oczom(dość wybrednym) po prostu zaskoczyło mnie w pełnej rozciągłości,obraz stabilny,zero zakłóceń(i to już od ok 1 metra),i przde wszystkim kolory,nie to co w tak chwalonym Sharpie,gdzie dominują kolory pastelowe,a co nie zawsze jest optymalne do obrazu z TV
w bezpośrednim porównaniu wyszło to miej więcej tak


JVC-Toshiba
-obraz zdecydowanie bardziej płynny w JVC,
-odwzorowanie kolorów zdecydowanie po stronie JVC
-jakość dźwięku,tu bym się skłaniał w stronę Toshiby
-jakość wykonania,moim zdaniem remis ze wskazaniem na Toshibę(ładniejsza podstawa,pilot)
-obraz z użyciem ulepszaczy,hmmm 100Hz moim zdaniem ciut lepiej pracuje w Toshibie,ale nie znaczy że nie działa w JVC tak jak to można zauważyć w Sharpie(przepraszam to znaczy nie zauwarzyć)
-MASAKRYCZNE problemy z kątamiToshiba),i co dziwne nie z poziomymi,tylko z pionowymi,siedząc ok 4,5 metra od TV wstając z kanapy obraz mieni się od czarnego po sprany szary,jak dla mnie dyskwaliwikacja,
obrazu z DVD nie będę opisywał,jest po prostu bardzo dobry


JVC -Sharp
-zdecydowanie lepsze odzwierciedlenie bieli i czerni(JVC)
-zdecydowanie lepsze odzwierciedlenie kolorów skóry
-wykonanie,zdecydawanie Sharp
-Dżwięk,tu również JVC „zbił” Sharpa
tutaj warto napisać,ze moim zdecydowanym faworytem przed prezentacja był Sharp XL2,po przeczytaniu opinii,byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego modelu,jednak po zestawieniu 3 modeli wyszło to co w najciemniejszych snach bym nie dopuszczał do siebie,obraz był po prostu kiepski
nie pisze też że Sharp miał jakieś dolegliwości które definitywnie dyskwaliwikuja ten model,podejrzewam że gdybym poszedł do sklepu,kupił ,i postawił był bym naprawdę zadowolony,jednak porównując modele w domu ,na tym samym sygnale,można zauważyć to co bez takiego porównania jest nie mozliwe






reasumując:
gdyby nie bezpośrednie porównanie modeli,zapewne był bym uzytkownikiem Sharpa,jednak to co zobaczyłem na własne oczy zrujnowało moje podejście do tego modelu
jeśli ktos poszukuje ciekawego modelu,który zagra więcej niż poprawinie z sygnałem SD(kablówka analogowa) to szczerze i bez najmniejszego zastonowienia polecam

zalety:

-zadziwiający obraz SD
-bardzo dobra płynność
-mistrzowskie formatowanie obrazu
-bardzo dobry dźwięk
-ciekawe funkcje(pip,notatki na ekranie)
-obrotowa podstawa
-kąty zdecydowanie najlepsze z w/w modeli(ale nie rewelacyjne)
-najlepsze oddanie barw,szczególnie koloru skóry
-przełączanie kanałów trwa ok 0,5 sek!!!!!!!
-bardzo cichy,nawet przy kontrastowym obrazie(biel na czarnym tle) żaden dźwięk się nie wydobywa z obudowy

wady:

-obudowa dośc gruba(na podstawie nie przeszkadza,ale już na ścianie może nie wyglądac to dobrze)
-jak na ta klase cenowa pilot dość „ubogi”
-brak tunera DVB,i slotu CI
-umieszczenie gniazd Euro,compoment przy tej grubości obudowy powinno być bardziej przemyslane


jeszcze raz bardzo polecam ten model,i polecam wszystkim niezdecydowanym wydac te 250 zł na prezentację,oszczędza się masą czasu,i jest się pewny co do tego że nie zawsze entuzjastyczne opinie na forach będę zgodne z tym czego oczekujemy od TV


na koniec pragnę bardzo serdecznie podziękować Kikiemu za podsunięcie pomysłu,za cierpliwość,i za pomoc w doborze,wiem ze się naprzykszałem,ale mam teraz pewność że wydałem pieniądze tak jak tego chciałem
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ


p/s

bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania
 
Ostatnia edycja:
Do góry