JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

slewers

New member
Witam
Niestety, nie udało mi sie sprawdzić tego LCD, ponieważ zostały sprzedane. Posiadali 2 sztuki i poszły do klientów, na następny muszę czekać do przyszłego tygodnia.
Podnieśli też cenę z 6099 na 6399 zł.
Ciekawi mnie jedna rzecz. Kiki bardzo chwali ten model JVC, a i tak wszyscy kupują Toshibę Z3030.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ha ha , szczególnie że też je jak twierdzisz sprzedali.
Czyli raczej świadczy to dobrze o JVC - albo źle zrozumiałem.
Ale Toshiba to nie piąte koło u wozu i gra też extra.
Ale nie ma wielu rozwiazań które ma JVC.
A wybór jest i tak zawsze po Twojej stronie. Zdanie możesz zmienic jedynie wtedy gdy będziesz miał prezentację w domu .
 

raven1331

New member
Witam,

Jestem kilka dni po zakupie JVC42V80 - moim zdaniem rewelacja :)

Kupiłem po przezentacji, która zamówiełem sobie własnie na forum. Uwazam ze jest to najlepszy sposób na odpowiedni zakup a nie jakies chodzenie po MM, Saturnach czy jeszcze innych dziwnych sklepikach gdzie sprzedawcy wiedzą niejednokrotnie mniej od nas :) wybierałem miedzy:
Sharp LC42XL2
JVC 42v80
Pioneer 4280D
Sharpa odrzuciłem dosyc szybko - czarny kolor był zielony i przy sygnale SD z kablówki UPC nie radział sobie za bardzo (przy HD z PS3 było OK)
wybór miedzy JVC a plazma Pioneera mimo ze nie FullHD był tak trudny ze spedziłem chyba ze 2 fodziny na przełączaniu kombinacjach itp rzeczach aby dokonac wyboru :)
Zdecydowałem sie na JVC bo mam wrazenie ze lepiej sobie radzi z ruchem (moze te 100Hz tak widac) dodatkowo ma fajny moduł skalowania SD 4:3 do 16:9 co pomaga w oglądaniu standardowego sygnału z naziemnych anten.
Sygnał HD z PS3 - nie mam zastrzeżeń rewelacja - głębia kolorów super, kontrast takze bez zastzreżeń - jestem zadowolony
(jedyny minusik ale to dotyczy wszytkich lcdków to kolor czarny jest taki jakis świecacy widac to było w momencie kiedy obok siebie stał JVC i Pioneer - plazma ma bardziej czarny swój czarny :) jak wyniosłem plazmę to moj czarny w JVC tez stał sie czarny:))

jak są jakies pytania to smiało dopiero sie ucze i testuje

pozdrawiam
http://www.ceneo.pl/877635
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Gratuluję wyboru , widziałem go w akcji , jest fantastyczny.
Jednak JVC to potrafi zrobić TV , nawet modele podstawowe grają fajnie a co dopiero góra półka.
 

Kriss77

New member
JVC fan

Gratuluje,

jestem tego samego zdania JVC jest the bast.
Sam mam 37M60 jak go kupowałem to był model świerzutki na polskim rynku.
Podczas testu rozwalił Pioneera 436 i Loeve Xelosa.

Również uważam że JVC ma jeden z najlepszych na świecie patentów zmiany formatu z 4:3 na 16:9


Co do Twojego wyboru to również się nad tym modelem zastanawiałem niestety chce kupić 52 a JVC ma tylko 47
 

ProSiaczek

New member
Czy możesz coś powiedzieć na temat współpracy wspomnianego tv z kompem i konsolą?
W szczególności interesuje mnie czy występuje efekt lagu?

Ten LCD'ek jest moim faworytem w kupnie i liczę, że gdy wejdzie model 90 cena jego automatycznie spadnie.
 

EdieEdson

New member
JVC LT-47V80 kontra Sharp LC46XL2E

Witam Wszystkich!

Dlugi czas czytam to forum i takiego zestawienia nie znalazlem...
Duzo osob zachwyca sie Shaprem troche mniej (po ilosci postow) JVC. Oba LCD sa porownywalene, ale ktory lepszy ;) Moze ktos tez wybieral pomiedzy tymi dwoma modelami. Mile widziana odpowiedz szczesliwych nabywcow i KIKI'ego.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Jakie minusy LT47v80

Szczęśliwych posiadaczy tego tv proszę o podanie jego mankamentów,w szczególności sprawa kątów.Jeśli ktoś ma możliwośc porównania do sharpa XL2,Toshiby Z3030 a szczególnie Philipsa 9632.Chodzi o porównania w warunkach "domowych"-nie "sklepowych".Jak wygląda sprawa precyzyjnego dostrojenia?
 

RheeTCT

New member
Nie bardzo rozumiem co ma kalibracja do kątów.Przecież to właściwośc panelu i tyle.Jakie są możliwości precyzyjnej kalibracji w tym tv.
 

RheeTCT

New member
Czy takie "zabawy" rzeczywiście poprawic mogą efekty związane z patrzeniem na ekran pod kątem powiedzmy 45st. w poziomie?Podpowiedz jakie mniej więcej parametry dobierac dla uzyskania dobrych efektów.Sprawa marnych kątów w LCD najbardziej mnie do nich zniechęca.Chociaż do PDP mam jeszcze mniej przekonania(oczywiście nie o kąty chodzi).Dlatego szukam LCD z najlepszym mozliwie tym parametrem,w sklepach JVC też mnie nie zachwyciło,chociaż tak jak napisałeś na pewno jest jednym z lepszych.
 

RheeTCT

New member
Byc może skorzystam ,ale najpierw muszę wytypowac te 2-3 najlepsze a wciąż mam z tym problem ,dlatego przydałyby się dobre rady do wykorzystania na razie w (tragicznych)warunkach sklepowych.A tak przy okazji-czy światło jarzeniowe w sklepach nie ma tu swojego dodatkowego udziału?Mam na myśli jego specyfikę(jakieś interferencje czy co).Czy w warunkach domowych jest ze sprawą kątów zdecydowanie lepiej,czy nie ma to znaczenia?
 

RheeTCT

New member
Jak kąty?

Mam pytanie do Raven'a1331.Jak wygląda sprawa kątów w warunkach domowych,bo w sklepach to trochę słabo.I jeszcze jedno:czy ten tv ma tuner DVB-T czy nie,bo w specyfikacjach trudno się połapac.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że światło ma swój udział w sklepie. Specjalnie jest tak zrobione. W domu jest inaczej . Dlatego prezentacja eliminuje słabsze modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trzyma bez problemu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

P1050100.jpg
 

Sansei6

Member
Bez reklam
JVC robi tylko LCD? :hmm:

Jak sobie radzą na bardzo słabym sygnałem SD? A może ktoś wrećz widział na tzw "kiju" jak sobie radzi?
 
Ostatnia edycja:

kleobobi

New member
Oj dobry dobry !!!!!!!!!

Witam na wstepie chcialem podziekowac photosmartowi to wlasnie od niego kupilem ta perelke(po sprzedaniu JVC 37P80).Moje wrazenia po 4 dniach obcowania sd, oki slabszy niz w 37" ale nie dziwic wkoncu full hd .Na ale hd c topfilelda na c+ rewelacja !!!!! Ale gry na PS3 to jestem powalony, poprostu BURNOUT paradise wyciska galki.Przejde teraz do krolestwa niebieskiego BLU-RAY (testowalem pare filmow Planet earth, 007, Sezon na misia ,testowa plytke Hd Sampler) no i szok powiem tak pieknego obrazu jeszcze nie widzialem. Poprostu jestem szczesliwym posiadaczem JVC 42V80 .
 
Do góry