JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

Musio1968

Member
Bez reklam
Kiki - dzięki za info ! Czekamy z niecierpliwością na twoje opinie ! grah - masz rację to bardzo dziwne że model Philka 9632 dostał słabe noty ale może model 9732 jest zdecydowanie lepszy ? Ciekawa jest odpowież Toshiby / nowe modele LCD / podobno mają niezłe parametry ! Pozdrawiam :) :) :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jestem zainteresowany modelem JVC LT 42 V 80

Jak to sie faktycznie prezentuje ?

Miałz Was ktos z tym stycznosc ??

Jak z jakoscia obrazu SD, czy cos buczy itp :) ?
 

Tom0000

New member
kiki napisał:
With the right source material, the 42DV8 is a rival for any other flat TV out there right now.

Chyba wlasnie chodzi o to aby znalezc taki sprzet , ktory chodzi dobrze z najgorszym mozliwym sygnalem, bo dobra praca z sygnalem dobrym chyba nikomu juz nie imponuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale ocena zachwycajaca nawet dla firm specjalistycznych nie zdarza się codziennie. A dla wyrównania informacji dodam że kolejny i kolejny raz JVC V 80 wygrywa na prezentacjach w domu. A to oznacza że właśnie nawet ze słabszych sygnałów dominujacych w domach - JVC gra rewelacyjnie.
Uczulam jedynie na kalibrację - bo wówczas "tuningowany" mocno zachwyca.
 

rafaello

New member
HDTV_Fan napisał:
Jestem zainteresowany modelem JVC LT 42 V 80

Jak to sie faktycznie prezentuje ?

Miałz Was ktos z tym stycznosc ??

Jak z jakoscia obrazu SD, czy cos buczy itp :) ?

Porównywałem LT-42G80 z 42V80 i niestety muszę stwierdzić, ze przy DVD (tych samych ustawieniach obrazu), ten pierwszy miał obraz o niebo lepszy i "bez rzucających się w oczy pixeli". Przy kablówce już nie mówiąc... Znacznie lepiej radzi więc sobie w tym przypadku matryca HD Ready.

pzdr,
 

maca1312

New member
rafaello napisał:
Porównywałem LT-42G80 z 42V80 i niestety muszę stwierdzić, ze przy DVD (tych samych ustawieniach obrazu), ten pierwszy miał obraz o niebo lepszy i "bez rzucających się w oczy pixeli". Przy kablówce już nie mówiąc... Znacznie lepiej radzi więc sobie w tym przypadku matryca HD Ready.

pzdr,

I tu masz rację ! Z założenia słabsza matryca bedzie lepsza dla słabszego sygnału. Ale nie po to kupuje się TV za 10tys., żeby oglądać obrazy ze słabego źródła. Skąd to wiem ? OD TYGODNIA MAM JVC 47V80, przesiadłem się z plazmy LOEWE Concept L-42 (więc też sprzęt dość dobry) i po pierwsze potwierdzam to co piszesz, a po drugie, od zmiany TV oglądam głównie kanały HD, bo naprawdę robią wrażenie. I jak ktos napisze coś innego, to znaczy, że pisze głupoty ! Przed zakupem czytałem różne komantarze dotyczące róznych TV, a teraz wiem, że większośc opinii to mocno subiektywne odczucia, a wiele z osób chce się dowartościować czy upewnić w swoich decyzjach co do posiadanego sprzętu. Co do JVC - sygnał mam z DVD Pioneer z upscalingiem, Cyfry+ z opcją HD, ale także z kompa i kamery HD. Opinia - Cyfra nadaje mocno skompresowane HD i jak ktoś nie będzie miał porównania, to zwali winę na TV; obraz DVD po upscalingu wygląda bardzo dobrze, ale dużo zależy od samego filmu (niestety trafiają się "słabe" oryginały); obraz SD z anteny naziemnej średni, ale da się go oglądać; a tak naprawdę obraz z kompa i z kamery HD (pod warunkiem, że taśmy też są HD) pokazuje mozliwości tego TV. Jak podłączyłem kamerę z materiałem z wycieczki do wesołego miasteczka, to... szczęka mi opadła. Kolorystyka, głębia i ogólnie jakość obrazu powala na kolana.
I choć z kasą krucho, to właśnie dzisiaj zamówiłem Toshibę HD DVD, bo na samą myśl o filmach w HD mam uśmiech na twarzy.
A co jeszcze robi wrażenie - doskonały dźwięk ! System Maxx Audio w parze z dobrymi wbudowanymi głośnikami robią naprawdę dobrą robotę. Wiem co mówię - w zestawie kina domowego mam głośniki za prawie 10tys., czyli na dźwięk zwracam uwagę. W tym JVC dźwięk robi wrażenie.
To tyle... być może rozwiałem wątpliwości niektórych osób, a być może zadeklarowani fani innych marek i tak pozostaną przy swoim zdaniu. Tak czy inaczej, ja sobie mecze w HD na 47'' oglądam i jestem bardzo z tego faktu zadowolony :)
 

maca1312

New member
photosmart napisał:
ja wiem, że to nie jest absolutnie najważniejsza cecha zmniejszająca w tv smużenie, ale na stronie producenta znalezłem info w tabeli, iż V80 ma "szybkość" 10 ms (w nawiasie MPRT) ... hmmmm

pozdrawiam

photosmart

korekta , doczytałem iż to inny system podawania wartości odświeżania cytat za info JVC: " Panel LCD 100 Hz CMDrive z czasem reakcji matrycy 8 ms uzyskuje wynik 11,4 MPRT"
czyli wywnioskowac można, iż ten będzie miał koło 6 ???

P.S. nie mogę się już go doczekać u siebie ... Kiki proszę o info ;)

Mam tego JVC od tygodnia i wierz mi na słowo - o smużeniu nie ma mowy, a czas reakcji matrycy wg. JVC Polska to 5ms. liczonych w GTG. Przed kupnem też mnie to zmartwiło, ale dzisiaj jestem super zadowolony i nawet w dynamicznych scenach nie ma mowy o smużeniu. A mecze ligi angielskiej w HD to bajka... ;-)
 

maca1312

New member
NickSon napisał:
Nabywcy proszeni są o obiektywne opinie na temat tej nowości :) Najlepiej jeśli ktoś odniesie sie do aktualnej konkurencji na rynku. Na zachodzie pieją nad sonym W3000 choc bez 100hz no i nowymi Filipami.
Interesuje mnie takze jakość pilota i funkcjonalność.
Zaniepokojony buczeniem innych modeli JVC zapytam czy ten model też raczy użytkowników buczeniem? oby nie bo jeśli obudowa rezonuje, elektronika czy jakies tam trafo buczy to podzekuje. Wystarczy ze nie dali cyfrowego wyjścia audio.
Pozdrawiam

Witam. Mam ten TV i jestem bardzo zadowlony; nic nie buczy; obraz przy sygnale HD żyletka. A co do audio - to po co Ci cyfrowe wyjście audio w TV ? Każde żródło sygnału do tego TV ma swoje wyjście. No chyba że myślisz o puszczeniu na głośniki czegoś z kablówki czy anteny naziemnej, ale wtedy chyba i tak nie będziesz miał takiej jakości sygnału, który byłby lepszy po cyfrowym wyjściu. Może być wręczo odwrotnie... Mam trochę sprzętu w domu i ten "problem" jak dla mnie nie istenieje. Pozdrowionka.
 

maca1312

New member
NickSon napisał:
Witam
Zainteresował mnie ten LCD :) miotam sie ciągle pomiedzy markami i modelami...
Musze sie mniejwięcej określić z wyborem bo na dniach robie szafke i regał i wnęka na tv powinna być adekwatna do rozmiaru tv... :) i tu pytanie ! Jakie ma wymiary V80? Na kiepskiej stronie JVC Polska nie uswiadczylem tej informacji...

Ci co już mają ten tv mogą sie wypowiedzieć jak wypada na tle aktualnej konkurencji?
Czy naprawde w tej cenie to jest mistrz? Jakie ma wady?:)

Z tego co sie rozeznałem dzień dzisiejszy z tv 40-42 calowych 100Hz FullHD to jego jedynym konkurentem moze być Philips 9732/9632 nie uświadczyłem innych jest jeszcze niby samsung F86 ale chyba kiepsko wypada. SONY I SHARP zaspał... Jeśli kotś wie czy w przeciagu 2 miesiecy się obudzą to piszcie :)

aaaaa jeszcze z innej beczki Czy 42 cale full HD nie bedzie za wielki do ogladania z odległości 2.80 max 3m? Może jedna 37?

Pozdrawiam.

Jeśli podepniesz dobry sygnał, to spokojnie pomyśl o 42''. Ja przesiadłem się z 42 na 47, bo z 3,5m. te 42 było dla mnie za małe. Teraz mam 47 i jestem naprawdę zadowolony z wielkości obrazu (mam też projektor i ekran o szerokości obrazu 2,2m. i tez oglądam z 3,5m. ;) )
 

photosmart

New member
kiki napisał:
ale ocena zachwycajaca nawet dla firm specjalistycznych nie zdarza się codziennie. A dla wyrównania informacji dodam że kolejny i kolejny raz JVC V 80 wygrywa na prezentacjach w domu. A to oznacza że właśnie nawet ze słabszych sygnałów dominujacych w domach - JVC gra rewelacyjnie.
Uczulam jedynie na kalibrację - bo wówczas "tuningowany" mocno zachwyca.

wreszcie po ponad miesiącu oczekiwanie za kilka dni stanie u mnie zamówiony u Kikiego 42V80 ... mam krótkie pytanko dot. matrycy - wpadł mi w ręcę niemicki katalog JVC i w danych technicznych JVC podaje, iż model V ma martycę IPS. Czy może ktoś to potwierdzić ?
pzdr

photosmart
 

photosmart

New member
no i jest ... 42V80

witam!
chciałbym się pochwalić ;) ... dzisiaj dotarł do mnie JVC 42V80 ... jestem dopiero po ogólnym "oglądzie" TV ale powiem jedno ... bałem się jak cholerka jakości z kablówki i cyferki ... a tu jak pisał Kiki - REWELCJA !!!
Naprawdę jestem BARDZO POZYTYWNIE zaskoczony. Obraz z cyferki nawet z odległości 1,5 mb jest bardzo dobry - bałem się przejścia z 32 cali CRT - niepotrzebnie !!! Dopiero bawię się z ustawieniami, ale nawet na fabrycznych jest SUPER ! Kąty bardzo dobre, dźwięki również niczego sobie, design samego TV na żywo również na najwyższym poziomie. Oj, ciężki będzie weekend ... oglądanie, ustawianie ;) . Przyznam się, iż od wielu lat "uprawiam" tenis ... oglądam go też często dlatego bardzo ważnym parametrem była dla mnie płynność samego obrazu ... rzuciłem okiem na chwilę na eurosport i faktycznie, piłeczka nie zostawia smug. Ktoś tu pisał o mało płynnym obrazie - potestuję dłużej i wtedy precyzyjniej go ocenie - po kilku dobrych godzinach męczenia nic takiego nie zaobserwowałem - ale to dopiero pierwszy dzień.
To tyle na początek ... wracam do oglądania. Pozdrowionka dla Kikiego i wszystkich grupowiczów, którzy pomogli w wyborze firmy !
pozdrawiam
photosmart
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to jeszcze trochę czerni na osłodę.
Z prawej JVC z lewej plazma Pioneera Kuro. Możliwość uzyskania czerni jest
- ponieważ można posłużyć się zmianą podświetlenia matrycy - co najbardziej widac po kalibracji obrazu.
5e652c76d512d63fmed.jpg


79882f0520e1e9f0med.jpg
 

kigen67

New member
Jvc 42v80

maca1312 napisał:
Jeśli podepniesz dobry sygnał, to spokojnie pomyśl o 42''.


Czy w tym modelu modelu , można uznać jako dobry sygnał , sygnał z "enki" , ale nie w full HD lub DVD . Chodzi mi głownie o to jak radzi sobie z odbiorem sygnału SD . Być może lepszym rozwiązaniem będzie TV HD ready ?Jest to dla mnie istotne gdyż moim pierwszym weryfikatorem zakupu będzie żonka . Liczę na to ,że zakupiony TV zrobi na niej dobre pierwsze wrażenie , bo jeżeli nie to.. np. zakup odtwarzacza HD musiał bym odłożyć na bliżej niesprecyzowaną przyszłość.
Nie miałem w ogóle okazji oglądać tego TV w akcji, jednak po analizach forum i innych źródeł coraz bliższy jestem jego zakupu .
 

slewers

New member
Witam
Pod koniec tygodnia jadę zobaczyć JVC 42V80 w akcji.
Mają mi podłączyć pod "n"tv, bluray i zwykłą antenę.
Kiedyś na forum kolega Photosmart napisał o tym TV:
"mrówki na niektórych przejściach kolorów - głównie na napisach przy sygnale SD"
Muszę to dokładnie sprawdzić, ponieważ jako drugą opcje mam jeszcze
Toshiba 42Z.
JVC ma napewno lepsze kąty, a Toshiba sciemnia obraz na boki, ale wydaje mi się, że jest gorzej jak sie patrzy z góry.
Ale to moje spostrzeżenia i być może ktoś uważą inaczej.
JVC nie posiada tunera DVB-T
 
Do góry