JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

megus75

New member
podświetlenie w p80

Czy w waszych tv występuje nierównomierne podświetlenie matrycy.
W moim wszystkie 4 rogi świecą wyrażniej na długość ok 4 cm tak jakby obudowa dociśnięta była do matrycy.
 

flakoo

New member
megus75, mam tak samo... szczególnie dwa dolne rogi - góra jest w porządku. Zauważyłem, że to się dzieje po rozgrzaniu tv - tuż po włączeniu tego nie ma, pojawia się po ok. 3-5 minutach działania
 

J4si3k

New member
Witam
Czy ktoś kto posiada model P80 byłby tak miły i wysłałby mi kilka fotek w wysokiej roździelczości tego telewizora w akcji, najlepiej kanały SD (chciałbym zobaczyć jakie jest formatowanie zwykłych kanałów) na email: J4si3k@gmail.com Zamierzam go kupić i chcę się upewnić jak wyglądają normalne programy.
Będe wdzięczny
Pozdrawiam
 

alef

New member
megus75 napisał:
Czy w waszych tv występuje nierównomierne podświetlenie matrycy.
W moim wszystkie 4 rogi świecą wyrażniej na długość ok 4 cm tak jakby obudowa dociśnięta była do matrycy.

u mnie prawy dolny rog swieci najbardziej...wlasciwie nie zwracam na to uwagi...ale czasem troche mnie trafia:fool:
 

siwy25

New member
flakoo napisał:
megus75, mam tak samo... szczególnie dwa dolne rogi - góra jest w porządku. Zauważyłem, że to się dzieje po rozgrzaniu tv - tuż po włączeniu tego nie ma, pojawia się po ok. 3-5 minutach działania

...u mnie odpukać od roku wszystko ok!
 

ablack

New member
//J4si3k : fotki nie oddadzą Ci rzeczywistosci. Ja kupiłem wersje 32''
oglądam Cyfrowy Polsat. Powiem tylko, ze widziałem w akcjii inne tv w przedziale do 3 000zł. w warunkach domowych i widze jak te same programy odbiera JVC. Wniosek- nie musisz sie obawiac, obraz w sd naprawde dobry roznice widac szczegolnie na kanałach z najsłabszym sygnałem. W innych tv wystepuje pikseloza i kasza, przy szybkich akcjach obraz wrecz skacze,na P80 tego niema.Owszem, ma wady jak kazdy lcd- np.czerń moglaby byc lepsza noi ostatnio opisywane podswietlenie w rogach. Jednak na przesiadke z crt jak najbardziej trafiony model.
 

IROL

New member
dżwięk

W moim 32p podczas cichego słuchania czyli wiezcorem gdy wszyscy śpią i jest cicho , gdy ustawię potencjometr od 1do 3 czy 4 słychać w głośnikach szum ,syczenie coś w tym stylu . To samo jest przy sygnale z anteny jak j również z DVD . Czy u kolegów też tak jest ? W ciągu dnia gdy się głośniej słucha to nie przeszkadza ale wieczorem już tak.
 

alef

New member
u mnie w 32P80 zadnych "lewych" dzwiekow nie slysze...a ucho ponoc mam dosc dobre ;)
tylko ten prawy dolny rog troche swieci...i niestety kalibracja nic nie dala
 

rafla

New member
fio napisał:
Ja najlepszy efekt uzyskałem kopiując ustawienia po kalibracji, jaka była zrobiona do testu w magazynie AudioVideo. Czerń, kolory i szczegółowość jest naprawdę super, ale nie potrafię ustawić dobrych kątów. Chyba w wersji 42 kąty są naprawdę słabe.

Jakie masz ustawione parametry? Tzn co podali w AudioVideo?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
fio napisał:
Dzisiaj był u mnie serwisant JVC i powiedział, że to "normalne" przy tej wielkości telewizorze LCD, i że akurat u mnie w pokoju wyraźnie słychać wysokie częstotliwości. Podobno "wszystkie duże LCD piszczą" i że jak chce, to wezmą go na serwis na testy, ale i tak nic nie zrobią. Postanowiłem, żeby wzieli. Nie słyszałem piszczącego LCD... CRT owszem, ale LCD? Co o tym sądzicie? :-?



Domowym sposobem można ściągnąć darmową płytę (Display Basic Test DVD) do kalibracji ze strony:
burosch.de/shop/shop_content.php?coID=123
i postępować zgodnie z instrukcją w pdf dostępną również na tej stronie.

Ja najlepszy efekt uzyskałem kopiując ustawienia po kalibracji, jaka była zrobiona do testu w magazynie AudioVideo. Czerń, kolory i szczegółowość jest naprawdę super, ale nie potrafię ustawić dobrych kątów. Chyba w wersji 42 kąty są naprawdę słabe.

fio mozesz wrzucic linki albo parametry tej kalibracji z audiovideo ?
 

fio

Member
rafla napisał:
Jakie masz ustawione parametry? Tzn co podali w AudioVideo?
gwidongwidon napisał:
fio mozesz wrzucic linki albo parametry tej kalibracji z audiovideo ?


link-> img88.imageshack.us/my.php?image=p80qd7.jpg
Tutaj zrzut ekranu.

Jeżli ktoś chce cały tes 42calowego P80 można kupić go:
link-> av.com.pl/index.php?s=2&stuff_types=36&brand_types=157&search_submit=Szukaj
Nie wiem, jaki to numer. Kupiłem test w pdf'ie.

Jeżeli źle widać ustawienia to podaję:
Odcień: Ciepły
Jasność-1: -15
Kontrast: 0
Jasność-2: +2
Ostrość: -10
Kolor: -5
Barwa: +4
Ust. koloru: Ciepły

Traktuję środek jako 0 (50% danej wartości), więc mamy -30 kliknięć w lewo (czyli 0%) oraz +30 kliknięć w prawo (czyli 100%).


Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić, ale teraz uważam, że jest całkiem OK - dużo więcej szczegółów można zobaczyć przy tych ustawieniach. Ładna czerń i ładny odcień skóry przy dobrym sygnale. Tylko te kąty....:(
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
dzieki fio

ja ustawilem sobie tak

jasnosc 1 +5
kontrast +7
jasnosc2 0
ostrosc -14
kolor -22

odcien i ust.kol. - normalny
super digi pure - auto
colour management - wyl.
picture management pzal.
aut. reg. jasn. zal.
red. szumow zal.


obraz wydaje sie byc bardzo dobry , ale sprobuje jeszcze tamte
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
mam takie pytanie,moze ten temat juz byl , to wrzuccie linki. dlaczego nie dziala mi telegazeta na tym tvani przez hdmi , ani przez component ? tylko przez scart dziala. czy wszystkie tv tak maja? jesli tak to dlaczego?

pozdro.
 

leszekmw

New member
i ja się cieszę od 2 miesięcy z 32p8o , choc mam małe problemy z przełączaniem kanałów czasami i wyświetlaniem godziny ale jakoś daje radę..

problem mam z grami z laptopa , generalnie wszystko inne chodzi jak trzeba , zdjęcia , internet itd . ale jak próbuje włączyć grę np. age of empaire to idzie tylko czołówka a potem tylko dźwięk słychać a obrazu zero. może to za stara gra? szukłąem troszke po forum ale jakoś nie znalzłem odpowiedzi....
 

kronos85

New member
ablack napisał:
dziwne, u mnie pole "barwa" jest nieaktywne i niemoge nic zmienic. wie ktos jak tą opcje aktywowac?


witam mam to samo :)
Z tego co pisze w instrukcji str 30 :D regulacja jest dostepna tylko w systemie NTSC my odbieramy w PAL-u .

jednak czy w jaki sposob da sie " wymusić " te pole barwa zeby bylo aktywne ?

Przetestowane na tunerze ferguson gdy zmienie opcje "typ tv" na NTSC. to pojawia sie aktywne pole barwa z możliwocia regulacji.tam ustawię i po powrocie do pala ta regulaca znikado ustawien domyslnych . pamieta tylko na NTSC.

wie ktos jak to obejć ??

pozdrawiam kronos85
 

alef

New member
panowie jest pytanko...jest jakis trik w p80 zeby niebieska dioda wogole sie nie wlaczala (podobnie jak mozna zrobic np w monitorach lg)?

bo u mnie od jakiegos czasu dioda nie swieci i sie zastanawiam czy przypadkiem ja wylaczylem czy moze po prostu jej sie umarlo...no i pytanie w bonusie: czy niedzialajaca dioda jest wystarczjacym powodem do reklamacji (dodatkowo moglbym dorzucic nierowne podswietlanie matrycy - prawy dolny rog mi mocno zaczal swiecic)?

pzdr
 
Do góry