JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

blastamasta

New member
Panowie, czy ktoś z Was byłby tak miły i przesłał mi kilka fotek w wysokiej rozdzielczości jak ten telewizor się prezentuje na żywo? Najlepiej modelu 42" ale w sumie to bez znaczenia jako że wszystkie z tej serii wyglądają tak samo. Proszę o to jako że fotki w teście są małe i fotograficznym okiem patrząc słabo skadrowane (nikogo nie obrażając). Jestem prawie zdecydowany na ten model lecz jeszcze chciałbym na niego popatrzeć.

Proszę fotki przesłać na radomiaczki@gmail.com

Dzięki z góry
blastamasta
 

rafla

New member
Sugar_beet napisał:
Jestem posiadaczem 37P80 i niestety ten telewizor wadę że buczy!

Tak jak mój, serwis JVC ma to w głębokim poważaniu... co z tego ze jakość obrazku jest OK jeśli nie da się oglądać mocno ściszonego.

Zobacz jak na buczenie wpływa ustawienie jasności...

Jeśli udało by Ci się coś załatwić podziel się koniecznie na forum.
 

blastamasta

New member
Panowie uspokójcie się z tymi fotkami bo mi już prawie skrzynkę zapchało :(

A tak naprawdę nikt nie jest wstanie wysłać mi paru fotek? Czy jest to takie trudne dla posiadaczy P80?!

blastamasta napisał:
Panowie, czy ktoś z Was byłby tak miły i przesłał mi kilka fotek w wysokiej rozdzielczości jak ten telewizor się prezentuje na żywo? Najlepiej modelu 42" ale w sumie to bez znaczenia jako że wszystkie z tej serii wyglądają tak samo. Proszę o to jako że fotki w teście są małe i fotograficznym okiem patrząc słabo skadrowane (nikogo nie obrażając). Jestem prawie zdecydowany na ten model lecz jeszcze chciałbym na niego popatrzeć.

Proszę fotki przesłać na radomiaczki@gmail.com

Dzięki z góry
blastamasta
 

Sugar_beet

New member
blastamasta napisał:
Panowie uspokójcie się z tymi fotkami bo mi już prawie skrzynkę zapchało :(

A tak naprawdę nikt nie jest wstanie wysłać mi paru fotek? Czy jest to takie trudne dla posiadaczy P80?!

dzisiaj wieczorem Ci podesle fotki choc zdjecia nigdy nie odzwierciedlaja rzeczywistosci.
 

themad1

New member
U mnie tymczasem pierwszy problem z 37p80 - bardzo wyraźne smużenie w Fifa09 na PS3. W innych grach tego nie zauważałem dotąd - ktoś odpalał Fifę na P80 i może się podzielić spostrzeżeniami?
 

Atanazy

New member
Problem

Witam Zostałem dziś szczęśliwym posiadaczem 32p80.Stacje telewizyjne zaprogramowałem i jest z tym ok.Ale po podłączeniu dvd Pioneer dv-310 przez komponent obraz jest czarnobiały.Odtwarzacz wcześniej współpracował z dwoma innymi tv i nie było problemu.Na dzień dzisiejszy nie mam innego połączenia.Gdzie może być tego przyczyna ?
 

1.pepe

New member
Witam.
Szukałem dzisiaj cen tego telewizora na Skąpcu i na Ceneo i jestem trochę zdezorientowany, cena 37" jest większa od 42".
Planowałem zakup telewizora 37" ale w tej sytuacji może kupić 42" tylko nie wiem czy nie będzie za duży do odległości 2,5m.
A może te telewizory różnią się czym jeszcze oprócz wielkości matrycy?
 

siwy25

New member
1.pepe napisał:
Witam.
Szukałem dzisiaj cen tego telewizora na Skąpcu i na Ceneo i jestem trochę zdezorientowany, cena 37" jest większa od 42".
Planowałem zakup telewizora 37" ale w tej sytuacji może kupić 42" tylko nie wiem czy nie będzie za duży do odległości 2,5m.
A może te telewizory różnią się czym jeszcze oprócz wielkości matrycy?

Witam,
co do danych tech. 37'' i 42'' to na spokojnie można sobie sprawdzić/porwnać na str. internetowej JVC Polska, a co do odległości to mogę napisać że P37'' oglądam(c+,dachówka,dvd) z 3 m i jest za mały....:(
Pozdr.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
ja mam JVC 37 P80 od 3 miesiecy i nie ma zadnego buczenia , takze obraz z dvd pioneer 550 przez component ZNAKOMITY , nie wiem , moze macie jakies uszkodzenia.


pozdr.
 

Sugar_beet

New member
themad1 napisał:
U mnie tymczasem pierwszy problem z 37p80 - bardzo wyraźne smużenie w Fifa09 na PS3. W innych grach tego nie zauważałem dotąd - ktoś odpalał Fifę na P80 i może się podzielić spostrzeżeniami?

Hmmm moge potwierdzić że w pro evo soccer 2009 na XBOXa tez mam smuzenie pilki. Przy bardzo szybkich ruchach kamery w GTA4 tez wystepuje smuzenie.
 

fio

Member
Buczenie? Nie piski...

Mój 42p80 nie buczy, ale... piszczy :confused:
Czy z tyłu telewizora słyszycie pisk. Wyskoki pisk przetwornicy... Spotkaliście się z tym? Słychać u Was cokolwiek z tyłu telewizora, co przeszkadza w oglądaniu podobnie, jak w starym CRT?
Nie wiem, czy oddawać do serwisu...(?) Tak było od początku, myślałem, że przejdzie.
 

Veteran79

New member
odnośnie buczenia, piszczenia .. czy jak tam to nazwać
od kilku tygodni użytkuje model 37 P 80. przed zakupem czytałem to forum (dzięki za pomocne informacje:) ) i słyszałem oczywiści o tym mankamencie. Kupiłem oglądałem, słuchałem i było ok...ale po tygodniu pojawił sie ten bliżej niesprecyzowany głos- wydobywający się z prawej tylnej strony TV. Nie nazwałbym tego buczeniem, jak napisałem nie jestem w stanie go okreslić. Dziwne w tym wszystkim , że czasami jest on wyraźniejsz, a zasami wcale go nie słyszę- albo sie do niego przyzwyczaiłem- być może jest to dźwięk normalny dla tego typu urzadzenia?- nie wiem. W każdym razie nie jest tak źle i to chyba jedyny mankament tego telewizora.
poza tym jestem z zakupu zadowolony, zmotywował mnie do wzbogacenia mojego pakietu (korzystam z cyfry+) o pakiet HD i dopiero wtedy poznałem mozliwości tego LCD- oglądam dużo sportu i mecz w HD to prawdziwa przyjemność
 

fio

Member
No właśnie... Ale czy wszyscy tak mają? Czy słychać jakiś dzwięk z tyłu telewizora? Kolega ma Sharpa RD2 - cisza, w pracy mam Samsunga - cisza, monitor EIZO w komputerze - cisza, a ten JVC sobie piszczy. Fakt: raz bardziej, raz mniej, ale zawsze. Niezależnie od ustawień i z każdej strony. Po uruchomieniu z podłączonego komputera NokiaMonitorTest i uruchomieniu testu "HighVoltage" (mrugająca naprzemiennie biała i czarna plansza), zauważyłem, że piszczy przy białym tle a przy czarnym cisza.
Nie wiem, czy dawać to do serwsiu (pewnie kilka tygodni bez tv), czy też tego się nie da wyeliminować i muszę się przyzwyczaić... Słyszycie coś u siebie?
 

megus75

New member
kalibracja jvc

Witam
Zakupiłem ostatnio 32P80 jak można domowym sposobem skalbrować ten tv albo ile kosztuje w warszawie kalibracja?
 

fio

Member
kiki napisał:
zgłoś do serwisu. U znajomych i nic nie piszczy anie nie buczy.

Dzisiaj był u mnie serwisant JVC i powiedział, że to "normalne" przy tej wielkości telewizorze LCD, i że akurat u mnie w pokoju wyraźnie słychać wysokie częstotliwości. Podobno "wszystkie duże LCD piszczą" i że jak chce, to wezmą go na serwis na testy, ale i tak nic nie zrobią. Postanowiłem, żeby wzieli. Nie słyszałem piszczącego LCD... CRT owszem, ale LCD? Co o tym sądzicie? :-?

megus75 napisał:
Witam
Zakupiłem ostatnio 32P80 jak można domowym sposobem skalbrować ten tv albo ile kosztuje w warszawie kalibracja?

Domowym sposobem można ściągnąć darmową płytę (Display Basic Test DVD) do kalibracji ze strony:
burosch.de/shop/shop_content.php?coID=123
i postępować zgodnie z instrukcją w pdf dostępną również na tej stronie.

Ja najlepszy efekt uzyskałem kopiując ustawienia po kalibracji, jaka była zrobiona do testu w magazynie AudioVideo. Czerń, kolory i szczegółowość jest naprawdę super, ale nie potrafię ustawić dobrych kątów. Chyba w wersji 42 kąty są naprawdę słabe.
 
Do góry