Jbl 9.1

demografik

New member
W Xbox x jest tylko jeden port HDMI, więc to nie przejdzie bo nie podłączę wtedy TV.




Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, czyli zmiana TV się szykuję. Już dawno myślałem o Oledzie, więc będzie ku temu okazja. Szkoda tylko że pracownik sklepu w którym kupiłem soundbara nie poinformował mnie że muszę mieć TV który wspiera atmos.

Dzięki za pomoc.

Przecież po HDMI przejdzie obraz do TV a dźwięk zostanie na soundbarze. Serio tego nie próbowałeś? :lol:
 

demografik

New member
Panowie! (i Panie)

Czy coś lepszego z Soundbarów w okolicy 5000zł niż JBL 9.1 znajdzie się na rynku?
Widzę, ze trochę osób ma już tego JBL ale może porównywaliście wcześniej z czymś podobnym?

Będę wdzięczny za wskazówki.
Niewielki pokój 18-20m2 ale mocno umeblowany a współpracować bedzie z aktualnym LG OLED CX.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak masz jeszcze w specjalnej ofercie dla niebieskich Meridian SN11.
Napisz proszę na PW.
 

kaleidpl

New member
I jak kupiłeś tego 9.1? Sam właśnie się waham czy wybrać JBL czy q950t Samsunga do mojego LG CX.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

kowal1980

New member
I jak kupiłeś tego 9.1? Sam właśnie się waham czy wybrać JBL czy q950t Samsunga do mojego LG CX.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Witam, również testuję 9.1 i q950T i wybór (łatwy) już mam ale do TV LG C9. Tylko nie wiem czy mojemu TV warto AŻ tyle dopłacać. Szukam również C9 ale 65 cali.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Tak czytając o dosyć częstych problemach Bar 5.1 z odłączanymi satelitami i powtarzającym się problemie w 9.1 to cieszę się że kupilem bar 3.1... Ale następnym inwestycją będzie już chyba Bose.
Lepiej dopłacić i nie użerać się z awaryjnością bo jest ona dosyć sporym problemem... Z całym szacunkiem do firmy JBL bo bardzo ją lubię.
Nawet ośmielę się stwierdzić że moze to przez Samsunga którego nie znoszę właśnie za dawną awaryjność.Ale to tylko takie stwierdzenie. Samsung to taki dawny Ford z lat 90-tych jak dla mnie.Nie wiadomo czy dojedziesz do celu i tylko czekać...moze juz to się zmieniło bo Ford się poprawił :)
 
Ostatnia edycja:

napa1781

New member
Pytanie przed zakupem. Planuje 9.1 tylko telewizor moj nie posiada eARC. Mam apple tv 4k i xboxa seriesX i to te dwa urzadzenia będa zrodlem sygnalu Dolby Atmos. Tylko:
1 pytanie jak podlaczyc oba urzadzenia do bara? Istnieja jakies huby hdmi eArc?
2 pytanie. Czy moge puszczac do bara dzwiek przez optyke z TV? Tak aby dzialal jako np 5.1 ?
 

Rush

New member
Pytanie przed zakupem. Planuje 9.1 tylko telewizor moj nie posiada eARC. Mam apple tv 4k i xboxa seriesX i to te dwa urzadzenia będa zrodlem sygnalu Dolby Atmos. Tylko:
1 pytanie jak podlaczyc oba urzadzenia do bara? Istnieja jakies huby hdmi eArc?
2 pytanie. Czy moge puszczac do bara dzwiek przez optyke z TV? Tak aby dzialal jako np 5.1 ?
co do 1 to nie wiem,
co do 2 możesz optykiem, wtedy będzie maksymalnie 5.1
 

kaleidpl

New member
Edycja: ja już zamówiłem 9.1. W środę odbieram z media expert. Jest nawet spoko promocja. Dorzucasz do koszyka drobny produkt oznaczony promocyjnym banerem, u mnie jakaś prostownica akurat dla dziewczyny, bo chciała, i cena bara spada z 4099 do 3620 zł [emoji3]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Edycja: ja już zamówiłem 9.1. W środę odbieram z media expert. Jest nawet spoko promocja. Dorzucasz do koszyka drobny produkt oznaczony promocyjnym banerem, u mnie jakaś prostownica akurat dla dziewczyny, bo chciała, i cena bara spada z 4099 do 3620 zł [emoji3]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

I warto dodać,że to najniższa cena od dawna - też go zamówiłem i dzisiaj ma być odbiór :)
 

kaleidpl

New member
Zgadza się. To naprawdę dobra cena. Wystarczy dorzucić towar za chyba 69 zł, aby obniżyć bara. Daj znać jakie masz pierwsze wrażenia.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

emdzy

New member
też zamówiłem JBL bar 9.1 (oddałem yamahe ysp-2700) niestety brak satelit powoduje brak nagłośnienia z tyłu. Z ciężkim sercem oddałem (na prawdę yamaha świetnie gra). Niestety przy filmach troche ciężko bez efektu dźwiękowego gdzieś z tyłu. Kolejne niestety kupiłem też TV bez eARC, ale z dolby atmosem. (Hisense U8QF). Ciekaw jestem efektu jak to zagra. W razie czego wymienie też tv na któryś Sony.
 

emdzy

New member
serio słyszycie różnice na atmosie jeśli wychodzi przez eARC lub ARC? to jest aż tak zauważalne? (słyszalne)?
 

miroski

Member
serio słyszycie różnice na atmosie jeśli wychodzi przez eARC lub ARC? to jest aż tak zauważalne? (słyszalne)?

Jeżeli Ktoś słyszy różnicę między DD a Dolby TrueHD (a powinien) to usłyszy różnicę między Atmosem przez ARC (640kbps Netflix, AppleTV) a Atmosem przez eARC (4000kbps Blu-ray, może gry). Tak więc zależy jaki Atmos i przez jakie złącze. Jeżeli jakiś TV z podpiętym Blu-ray będzie podawał Atmosa przez ARC to będzie to "core" 640kbps. O ile w ogóle to potrafi nie gubiąc przy metadanych obiektowych.
 

legaar

Member
Czyli jeżeli dobrze rozumiem to mając Philipsa 70PUS7304/12 nie obejrzę z Netflixa w TV filmu z dolby atmos, bo Philips nie ma wejścia eARC?

obejrzysz - ma ten telewizor i KD z ampli i pomimo tego że jest tu ARC (ale w wersji bodajże 2.0b) to atmos z Netflix odpalony w TV bez problemu przechodzi do ampli.
 

emdzy

New member
ok, podłączone po eARC, wszystko chodzi, jedynie co czasem sie wydarzy i nie wiem dlaczego, to jeśli w tv sony ke 65hx9096 przełączam dzwięk na automat eARC dzwięk poprostu niknie. JBL nie gra, cisza. Na razie nie wiem od czego to zależy.
 

SilkKheldar

New member
ok, podłączone po eARC, wszystko chodzi, jedynie co czasem sie wydarzy i nie wiem dlaczego, to jeśli w tv sony ke 65hx9096 przełączam dzwięk na automat eARC dzwięk poprostu niknie. JBL nie gra, cisza. Na razie nie wiem od czego to zależy.
Ja mam ten soundbar podpięty do SONY KD-65XG8505, więc pewnie podobna elektronika i też zdarza się zanik dźwięku. Obstawiał bym, że to problem SONY bo nawet przyznali się do problemu pisząc przy okazji najnowszego update firmware dla TV, że to poprawili, ale niestety z rzadka, ale nadal się zdarza. Oczywiście pomaga wyłączenie TV z gniazdka, ale to mało eleganckie rozwiązanie.
Za to jak zestaw już gra to gra tak, że wszystko inne wynagradza :)
Mam tylko problem z DTS-X, bo choć teoretycznie TV powinien tylko przekazywać dźwięk do JBL, który powinien zajmować się dekodowaniem, to niestety "nie daje rady" i przy większej liczbie obiektów w przestrzeni się "zatyka". Z Dolby Atmos daje radę.
 
Do góry