Jbl 9.1

ali26

New member
Witam podepnę się po temat, jest sens kupowania jbl bar9.1, jak się ma stary tv bez hdmi arc?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jarek0102

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników jbl 9.1. Jak wygląda sytuacja z żywotnością baterii odłączanych głośników ?. Obawiam się trochę co będzie jak baterie przestaną spełniać swoją funkcję. Czy można je jakoś wymienić ?
 

aqer

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników jbl 9.1. Jak wygląda sytuacja z żywotnością baterii odłączanych głośników ?. Obawiam się trochę co będzie jak baterie przestaną spełniać swoją funkcję. Czy można je jakoś wymienić ?

Mam już 2 lata i póki co problemów z bateria nie zauważyłem. W razie problemów można na stałe podpiąć głośniki tylne kabelkiem do kontaktu 🙂 chyba mini usb ale nie pamiętam.
 

esselite

New member
Cześć Chciałem się skonsultować w temacie obsługi dźwięku przez ten soundbar.
Posiadam TV LG 82UM7600, uważam, że niepotrzebnie dałem się namówić na zakup pod koniec jego produkcji, bo zaraz potem wyszedł model wyposażony w HDMI 2.1 z obsługa eARC. Natomiast same treści konsumuje się na nim wygodnie.

Także mój TV oficjalnie wspiera tylko ARC, wg specyfikacji to jest HDMI 2.0 Fullbandwith (do 18Gbps) i HDCP 2.2

Teoretycznie nie powinien obsługiwać:
- Dolby Atmos via TrueHD
- DTS:X via DTS-HD Master

ale LG robił już różne niespodzianki poprzez update firmware i chciełem zapytać użytkowników JBL bara 9.1 jaki komunikat pojawia się Wam przy odpaleniu treści TrueHD i DTS-HD MA.

Ja do tej pory otrzymuje rozpoznanie poniższych formatów na wejściu przez soundbar:

- Netflix po odpaleniu filmu Dolby Atmos: DOLBY ATMOS DD+,
- Netflix po odpaleniu filmu HD 5.1: DOLBY ATMOS DD+,
- Youtube: PCM, niektóre treści DOLBY SORROUND DD,
- Dekoder SAT: głównie PCM, niektóre tresci oznaczone jako demo DOLBY SORROUND DD,
- kopia Blueray odtwarzana z NAS przez odtwarzacz TV: DTS NEURAL x

I teraz jak otwieram taki plik, który jest backupem koncertów wydanych na Bluray to zakładam, że jest on przygotowany w postaci bezstratnej. To jest plik z rozszerzeniem .m2ts. Waży 32GB.
Czy u Was belka wyświetla inny format przy otwieraniu takiej treści?
Już nie chodzi o treści z Netflixa, czy dekodera, bo z tego nie spodziewam się niczego więcej niż DD+, ale staram się potwierdzić, czy belka dostaje z TV w końcu DTS MA/ Dolby TrueHD, czy tylko DTS/ Dolby Digital.

Jakoś ten opis formatu wyświetlany przez belkę nie wyjaśnia mi dużo, bo nie wiem jaka jest definicja producenta belki dla DTS NEURAL x.
 

esselite

New member
Zrobiłem teraz jeszcze trochę testów z laptopa, Asus GA401IV, który ma wyjście HDMI 2.0b. Ponieważ laptop ma licencjonowany Atmos dla Windows we właściwościach urządzenia Audio dla TV, mogę wybrać Dolby Atmos.


Odtarzacz VLC otwiera mi wszystkie pliki audio z oryginalna ścieżką audio.

Otworzyłem z laptopa pliki demo DTS TrueHD 7.1, których odtwarzacz spod WebOS nie otwiera z dźwiękiem i wszystko słychać, ale belka nie pokazuje żadnego komunikatu jaki kodek jest używany, pokazuje tylko po podłączeniu do laptopa PCM.

Zakładam, że przy połączeniu z laptopem, TV HDMI ARC, robi za passthrough, nic nie dekoduje, a to laptop wysyła dźwięk do belki. Zatem, jak dzwięk jest, to jest to wtedy TrueHD odtwarzane z laptopa do belki, przez ARC.

Sam TV ma chyba ograniczenia w odtwarzaniu plików spod WebOS i jego aplikacja/ procesor nie potrafi zdekodować TrueHD i wysłać przez ARC, ale samo złącze HDMI ARC może wysłać bezstratny format do soundbara ze źródła które go przysyła z innego złącza HDMI.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2022-07-04 143640.jpg
    Zrzut ekranu 2022-07-04 143640.jpg
    41,7 KB · Wyś: 43
  • Zrzut ekranu 2022-07-04 143829.jpg
    Zrzut ekranu 2022-07-04 143829.jpg
    105,9 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

kula88

New member
JBL bar 9.1 - szumiące satelity

Mam dokładnie taki sam lub bardzo podobny problem jak opisywał @Maverick78.
Mianowice szum dobiegający z odłączanych głośników tylnich. Belka jest podłączona przez HDMI Arc do TV Sony KD-55XD9503. Przykładając ucho do głośnika, niezależnie czy jest wpięty do listwy czy też odłączony, słychać w tle szum. Oprogramowanie Soundbara oraz TV jest aktualne. Pisałem w tej kwestii do JBL ale narazie brak odpowiedzi. Na innych forach (anglojęzycznych) jest to często poruszany problem - nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi lub konkretnego wskazania źródła problemu. Z góry dzięki za sugestie.





Witam,

mam pewien irytujący problem z niedawno zakupionym soundbarem JBL 9.1 Bar.
Chodzi o ciągły szum z odłączanych satelit.
Kiedy akurat ze źródła dźwięku (TV) nie jest przekazywany żaden dźwięk satelity dość głośno szumią.
Nie ma znaczenia czy pracują jako samodzielne satelity tylne, czy też są podłączone do belki głównej, szumią cały czas.
Sprawdzałem to dokładnie, np. kiedy są podłączone do belki wszystkie pozostałe głośniki w belce są idealnie ciche a z obu podłączonych satelit emitowany jest ciągły, dość głośny szum, słyszalny nawet z ok. 2 metrów.
Czyli nie jest to problem sygnału podawanego do belki z TV, tylko jakiegoś problemu w samej belce.
Czy ktoś z forumowiczów wie może co może być powodem i jak rozwiązać ten problem.
Soundbr jest połączony z TV Sony przez przewód HDMI 2.1.
 

Hadi0615

New member
Cześć Chciałem się skonsultować w temacie obsługi dźwięku przez ten soundbar.

Posiadam TV LG 82UM7600, uważam, że niepotrzebnie dałem się namówić na zakup pod koniec jego produkcji, bo zaraz potem wyszedł model wyposażony w HDMI 2.1 z obsługa eARC. Natomiast same treści konsumuje się na nim wygodnie.



Także mój TV oficjalnie wspiera tylko ARC, wg specyfikacji to jest HDMI 2.0 Fullbandwith (do 18Gbps) i HDCP 2.2



Teoretycznie nie powinien obsługiwać:

- Dolby Atmos via TrueHD

- DTS:X via DTS-HD Master



ale LG robił już różne niespodzianki poprzez update firmware i chciełem zapytać użytkowników JBL bara 9.1 jaki komunikat pojawia się Wam przy odpaleniu treści TrueHD i DTS-HD MA.



Ja do tej pory otrzymuje rozpoznanie poniższych formatów na wejściu przez soundbar:



- Netflix po odpaleniu filmu Dolby Atmos: DOLBY ATMOS DD+,

- Netflix po odpaleniu filmu HD 5.1: DOLBY ATMOS DD+,

- Youtube: PCM, niektóre treści DOLBY SORROUND DD,

- Dekoder SAT: głównie PCM, niektóre tresci oznaczone jako demo DOLBY SORROUND DD,

- kopia Blueray odtwarzana z NAS przez odtwarzacz TV: DTS NEURAL x



I teraz jak otwieram taki plik, który jest backupem koncertów wydanych na Bluray to zakładam, że jest on przygotowany w postaci bezstratnej. To jest plik z rozszerzeniem .m2ts. Waży 32GB.

Czy u Was belka wyświetla inny format przy otwieraniu takiej treści?

Już nie chodzi o treści z Netflixa, czy dekodera, bo z tego nie spodziewam się niczego więcej niż DD+, ale staram się potwierdzić, czy belka dostaje z TV w końcu DTS MA/ Dolby TrueHD, czy tylko DTS/ Dolby Digital.



Jakoś ten opis formatu wyświetlany przez belkę nie wyjaśnia mi dużo, bo nie wiem jaka jest definicja producenta belki dla DTS NEURAL x.
Czyli żeby uzyskać TrueHD należy mieć w TV wyjście eARC? Też mnie to ostatnio zastanawiało odpalając treści w pełnym truehd wyświetla mi PCM. Mam Philipsa 58PUS7304/12 ze złączem ARC.
Łącząc PC ze złączem HDMI 2.0 również nie uzyskam pełnego dźwięku ?

Wysłane z mojego Realme 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

marwer

New member
JBL bar 9.1 - szumiące satelity

Mam dokładnie taki sam lub bardzo podobny problem jak opisywał @Maverick78.
Mianowice szum dobiegający z odłączanych głośników tylnich. Belka jest podłączona przez HDMI Arc do TV Sony KD-55XD9503. Przykładając ucho do głośnika, niezależnie czy jest wpięty do listwy czy też odłączony, słychać w tle szum. Oprogramowanie Soundbara oraz TV jest aktualne. Pisałem w tej kwestii do JBL ale narazie brak odpowiedzi. Na innych forach (anglojęzycznych) jest to często poruszany problem - nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi lub konkretnego wskazania źródła problemu. Z góry dzięki za sugestie.
Witam czy rozwiązał pan swój problem?
U mnie są te same objawy ciągły szum.
TV to Sony hdmi eArc kabel HDMI 2.1
 

tosiek96

New member
A ja mam problem z dźwiękiem w dolby atmos dd+ po odpaleniu filmu Netflix, Disney i wyświetleniu się na grajbelce dd+ dźwięk przerywa co chwilę. Nie mam oryginalnego kabla HDMI. Ale nawet przy kablu HDMI z ps5 ten problem nadal występuje... Macie może jakieś rady ?
 

WixiarZ

New member
Hej! Słuchajcie, posiadam w/w zestaw JBL Bar 9.1 od 3 lat. Mam z nim problem, ponieważ sam się uruchamia, a później uruchamia automatycznie mój TV Hitachi Qled. Różnice jakie są to zmiana TV z Samsunga na Hitachi, i nie jest podłączony subwoofer ponieważ się popsuł i zbieram na nowy. Co może być przyczyną? Pozdrawiam!
 

Bertono

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników jbl 9.1. Jak wygląda sytuacja z żywotnością baterii odłączanych głośników ?. Obawiam się trochę co będzie jak baterie przestaną spełniać swoją funkcję. Czy można je jakoś wymienić ?
Mam 2 lata i nie widzę żadnych spadków. Na luzie wytrzymują 10 godzin
 

Bertono

New member
Cześć Chciałem się skonsultować w temacie obsługi dźwięku przez ten soundbar.
Posiadam TV LG 82UM7600, uważam, że niepotrzebnie dałem się namówić na zakup pod koniec jego produkcji, bo zaraz potem wyszedł model wyposażony w HDMI 2.1 z obsługa eARC. Natomiast same treści konsumuje się na nim wygodnie.

Także mój TV oficjalnie wspiera tylko ARC, wg specyfikacji to jest HDMI 2.0 Fullbandwith (do 18Gbps) i HDCP 2.2

Teoretycznie nie powinien obsługiwać:
  • Dolby Atmos via TrueHD
  • DTS:X via DTS-HD Master

ale LG robił już różne niespodzianki poprzez update firmware i chciełem zapytać użytkowników JBL bara 9.1 jaki komunikat pojawia się Wam przy odpaleniu treści TrueHD i DTS-HD MA.

Ja do tej pory otrzymuje rozpoznanie poniższych formatów na wejściu przez soundbar:

  • Netflix po odpaleniu filmu Dolby Atmos: DOLBY ATMOS DD+,
  • Netflix po odpaleniu filmu HD 5.1: DOLBY ATMOS DD+,
  • Youtube: PCM, niektóre treści DOLBY SORROUND DD,
  • Dekoder SAT: głównie PCM, niektóre tresci oznaczone jako demo DOLBY SORROUND DD,
  • kopia Blueray odtwarzana z NAS przez odtwarzacz TV: DTS NEURAL x

I teraz jak otwieram taki plik, który jest backupem koncertów wydanych na Bluray to zakładam, że jest on przygotowany w postaci bezstratnej. To jest plik z rozszerzeniem .m2ts. Waży 32GB.
Czy u Was belka wyświetla inny format przy otwieraniu takiej treści?
Już nie chodzi o treści z Netflixa, czy dekodera, bo z tego nie spodziewam się niczego więcej niż DD+, ale staram się potwierdzić, czy belka dostaje z TV w końcu DTS MA/ Dolby TrueHD, czy tylko DTS/ Dolby Digital.

Jakoś ten opis formatu wyświetlany przez belkę nie wyjaśnia mi dużo, bo nie wiem jaka jest definicja producenta belki dla DTS NEURAL x.
Witam. Popełniłem tę samą gafę. Napaliłem się na philips oled ze względu na ambilight. Ciągle zresztą uważam że było warto bo to podświetlenie to bajka! Co do dźwięku -od razu piszę o tym czego się dowiedziałem od mądrzejszych ode mnie. Otóż jak na razie dźwięk przesyłanyz tv z takich źródeł jak Netflix i reszta i tak nie osiąga większych "wartości niż to co jest w stanie przepuścić zwykłe hdmi arc. Niektórzy pisali mi na forum że earc przepuszcza tylko tak jakby dane bez znaczenia dla dźwięku. Inni zaś mówili że to nie do końca tak jest ale byli zgodni że te streamingi faktycznie więcej nie puszczą niż dolby atmos dd plus które de facto mamy. Poza wszystkim sprzęt i tak daje tak ognia że muszę ograniczać szerokość dźwięku na low żeby nie dostać kręćka. Sprzęt ma swoje wady ale też mnóstwo zalet. Uważam że trzeba słuchać i nie szukać dziury w całym. A jak pojawi się coś lepszego to zbierać kasę i wymienić na nowsze. Pozdrawiam serdecznie
 

Bertono

New member
Witam. Popełniłem tę samą gafę. Napaliłem się na philips oled ze względu na ambilight. Ciągle zresztą uważam że było warto bo to podświetlenie to bajka! Co do dźwięku -od razu piszę o tym czego się dowiedziałem od mądrzejszych ode mnie. Otóż jak na razie dźwięk przesyłanyz tv z takich źródeł jak Netflix i reszta i tak nie osiąga większych "wartości niż to co jest w stanie przepuścić zwykłe hdmi arc. Niektórzy pisali mi na forum że earc przepuszcza tylko tak jakby dane bez znaczenia dla dźwięku. Inni zaś mówili że to nie do końca tak jest ale byli zgodni że te streamingi faktycznie więcej nie puszczą niż dolby atmos dd plus które de facto mamy. Poza wszystkim sprzęt i tak daje tak ognia że muszę ograniczać szerokość dźwięku na low żeby nie dostać kręćka. Sprzęt ma swoje wady ale też mnóstwo zalet. Uważam że trzeba słuchać i nie szukać dziury w całym. A jak pojawi się coś lepszego to zbierać kasę i wymienić na nowsze. Pozdrawiam serdecznie
Oczywiście to nie jest odpowiedź na Twój wpis,teraz się spostrzegłem,bardziej informacje dla innych szukających informacji o jbl 9.1.
 
Do góry