Jbl 9.1

Rafael717

New member
Panowie mam ogromną prośbę.
Posiadam jbla 9.1 już z 2 lata, jestem zadowolony, teraz jak mam tv z atmosem to filmy ogląda się jak w kinie.

Do sedna
Wyrzuciłem pudełko prawdopodobnie z uchwytami do satelitek w środku.
Czy ktoś tego nie używa i mógłby mi odsprzedać ten zestaw uchwytów?? Bardzo byłbym wdzięczny.
 

Rafael717

New member
Ponawiam dalej pytanie o mocowanie satelitek, czy ktoś jest w stanie odsprzedać mi zestaw montażowy do satelitek. Przez serwis zbyt duży czas oczekiwania
 

czehuziom

New member
Niedawno zakupiłem JBL 9.1
Na razie mam go podłączonego do mojego wysluzonego Philipsa 55PUS7502, ktory ma tylko wyjscie HDMI ARC (za parę miesięcy zmieniam TV na nowszy).
Mam problem tego typu, przed zrobieniem kalibracji efekt surround jest spoko tylne satelitki graja glosno, dajac efekt przestrzeni.
Po kalibracji dźwięk jest do dupy, słuchać tylko BAR, a tylnych satelitek praktycznie nie słychać (no chyba, że przyłoży je się do uchya). Efekt surround jest praktycznie nieodczuwalny.
Ktoś miał taki problem? Chyba nie o to chodzi, że nieskalibrowane satelitki grają lepiej, niż po kalibracji...
Oczywyście kalibracje przeprowadziłem wg instrukcji, czyli w dwóch etapach.
 

Ziutex

New member
Niedawno zakupiłem JBL 9.1
Na razie mam go podłączonego do mojego wysluzonego Philipsa 55PUS7502, ktory ma tylko wyjscie HDMI ARC (za parę miesięcy zmieniam TV na nowszy).
Mam problem tego typu, przed zrobieniem kalibracji efekt surround jest spoko tylne satelitki graja glosno, dajac efekt przestrzeni.

Z tego co się orientuję to przed kalibracja satelity nie graja jako surround, może graja jako mono/stereo?
Mam jbl 9.1 od 2 tygodni chyba I jest spoko, narazie sprawdzam jak dziala Atmos. Przedwczoraj kupiłem XSX i ogrywam Gears 5 ;)
A jeśli chodzi o surround to satelitki nie powinny grac caly czas głośno tylko w wybranych momentach? Napisz moze jakich źródeł dźwięku używasz i jaki kodek się wyświetla na Jbl
 

Maverick78

New member
Ponawiam pytanie o to czy zaślepki do satelit i do belki (po odpięciu satelit) w JBL 9.1 Bar są w zestawie w Polskiej dystrybucji, czy też ich nie ma ? JBL Polska twierdzi że ich nie ma, a na forum są sprzeczne informacje.
 

SilkKheldar

New member
A JBL 9.1 albo SN11R mają HDMI 2.1 żeby zrobić passthrough 4k60 Dolby Vision z Xboxa do TV?

Nie wiem jak z Xboxa ale z moim JBL 9.1 mam taką sytuację, że jak podłączam komputer (HDMI) do JBL, który jest połączony z TV SONY X850G to co prawda Dolby Vision przechodzi ale mogę uzyskać tylko Full HD. Jeśli próbuję ustawić rozdzielczość 4K to niestety w ogóle nie mam obrazu na TV a komputer nie wykrywa takiego monitora. Oczywiście kabel HDMI jest odpowiedniej klasy.
Dlatego jeśli chcę mieć najlepsze ustawienia obrazu i dźwięku to muszę podłączać komputer do TV i wtedy mogę ustawić bez problemu 4K i dźwięk przechodzi do JBL również w Dolby Atmos czy DTS:X.
Tylko kolory HDR czy DolbyVision są uzyskiwane nie z każdego playera na komputerze. Gry (np. Shadow of Tomb Raider) też dają HDR (nie miałem jak zmierzyć ale "to widać". Musiałem wykupić do Windows10 rozszerzenie HEVC. Kosztuje to 4 złote, więc jest chyba tylko przejawem złośliwości Microsoftu. Być może są też inne sposoby, żeby np. zmusić do wysyłania HDR też MPC z K-Lite Codecs, ale nie chciało mi się eksperymentować, więc od czasu odkrycia metody z wykupem HEVC ze sklepu Microsoft używam do odtwarzania filmów HDR po prostu Microsoftowego "Filmy i TV".
A i tak najczęściej filmy odtwarzam po prostu bezpośrednio z TV (tylko z DTS-X nie daje rady).
Jeśli ustawi się wyjścia dźwięku na pass-through to nie trzeba dokupywać do windows płatnych kodeków Dolby Vision ani DTS-X bo JBL już sobie radzi z "surowym strumieniem dźwięku".
 

Maverick78

New member
JBL 9.1 Bar - szum z odłączanych satelit.

Witam,

mam pewien irytujący problem z niedawno zakupionym soundbarem JBL 9.1 Bar.
Chodzi o ciągły szum z odłączanych satelit.
Kiedy akurat ze źródła dźwięku (TV) nie jest przekazywany żaden dźwięk satelity dość głośno szumią.
Nie ma znaczenia czy pracują jako samodzielne satelity tylne, czy też są podłączone do belki głównej, szumią cały czas.
Sprawdzałem to dokładnie, np. kiedy są podłączone do belki wszystkie pozostałe głośniki w belce są idealnie ciche a z obu podłączonych satelit emitowany jest ciągły, dość głośny szum, słyszalny nawet z ok. 2 metrów.
Czyli nie jest to problem sygnału podawanego do belki z TV, tylko jakiegoś problemu w samej belce.
Czy ktoś z forumowiczów wie może co może być powodem i jak rozwiązać ten problem.
Soundbr jest połączony z TV Sony przez przewód HDMI 2.1.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,mam chyba durne pytanie :) ale. Można podłączyć ps5 i tv do tej belki w tym samym czasie? I drugie pytanie jest jeszcze inny podobny zestaw oprócz jbl z 5.1 działającym bez kabli?
 

WixiarZ

New member
Siemanko. No ja już półtora roku z barem 9.1 :) Mam pytanie do was odnośnie chromecasta. A mianowicie mam w domu google nest hub i smartfon z Androidem. Dodałem soundbar do Google Home, ale nie chce współpracować. Nie widać go na żadnej liście gdy mam wybór strumieniowania chromecast. Pojawia mi się właśnie google nest hub lub tv, a soundbar nigdy. Usunąłem go, spowrotem dodałem. Zrobiłem mu reset 10s przyciskiem power i source. Jakieś rady?
 

mcadi

New member
Witam serdecznie , mam zestaw telewizor sony a8 plus soundbar jbl9.1 . Podłączyłem kablem hdmi do wejść earc. W ustawieniach chyba mam wszystko dobrze,ale jest problem . Po włączeniu filmu z dźwiękiem atmos ( Netflix, hbo max lub apple tv ) , na soundbarze mam informacje ze to jest atmos dd+ . Albo czasem na innych filmach dolby neutral x . Coś jest nie tak. Może ktoś z Was pomoze . Pozdrawiam.
 
Do góry