Jbl 9.1

Po zmianie ustawień pojawia się atmos
 

Attachments

  • 20201205_113423_compress30.jpg
    20201205_113423_compress30.jpg
    301,3 KB · Wyś: 52

sebex7

New member
Po zmianie ustawień pojawia się atmos

U mnie atmos się już na samym tv pojawia bez żadnych amplitunerów, soundabrów itd. Tylko czytam, że JBL potrzebuje eARC do dolny atmos a Philips tego nie ma. Stąd moje pytanie czy one bedą ze sobą grać czy jakimś cudem tv co obsługuje Atomsa i soundbar co obsługuje Atmosa przez brak wejścia eARC nie bedą w stanie odtworzyć atmosa?
 

Dranek

New member
Po optycznym atmos nie pójdzie, co do eARC zasugerowałem się wcześniejszą odpowiedzią drosophilia który pisał że do atmos musi być eArc. Ale skoro masz telewizor bez eArc ale z obsługą atmos to może wszystko będzie działało. Poczekaj jednak na odpowiedź kogoś kto Ci na 100% to potwierdzi.

Wczoraj podłączyłem JBL 9.1 do nowego nabytku czyli LG Oled 65BX i powiem Wam że nie żałuję zakupu JBL (Lg też nie żałuję:)). Żona pierwsze co powiedziała że dźwięk na atmos jak w kinie. Bez atmos w zwykłym 5.1 też wszystko w porządku, aż jestem zdziwiony że inni producenci soundbarów nie mają sprzętów z odłączanymi satelitami. Dla mnie bomba!
 

Lekki28

New member
W Xbox x jest tylko jeden port HDMI, więc to nie przejdzie bo nie podłączę wtedy TV.

A po co ci dwa ? Xboxa series X podłączasz do wejścia hdmi in w soudbarze , następnie za pomocą drugiego kabla hdmi podłączasz Soudbar ( wyjście hdmi out ) do Tv. Wtedy można włączyć dolby atmos w xboxie.
 

Davide

Member
A ja mam pytanie . Chce kupić tego Jbl bar 9.1
Chciałbym położyć te głośniki za sobą na oparciu narożnika .
Zawsze tam te głośniki będą , ale głośniki trzeba podłączać do ładowania do belki . Czy nie ma jakiś ładowarek , czy kabla do stałego zasilania prądu tych o to odłączonych satelit , bym podłączył je na stałe?
 

Davide

Member
Sony niestety nie przypadł mi do gustu .
Jedyne soundbary jakie to zrobili to JBL 9.1 jak i Bose 700
Mam sonego HT-RT5 , który leży na ziemi , wiec chyba go sprzedam .
 

sebex7

New member
A jak ten soundbar ma się do otwartego salonu? Belki działają na zasadzie odbijania się dźwięku od ścian i sufitu. Ja z jednej strony mam prawie całą ścianę, która jest oknem a z drugiej dużą otwartą przestrzeń na jadalnię i kuchnię. Przez odczepiane głośniki pewnie jest lepiej niż jakby tylko stał głośnik pod TV ale czy w moim wypadku soundbar ma sens?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Działa naprawdę rewelacyjnie !
Warty każdej złotówki w klasie cenowej.
Masz w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum.
Masz jeszcze Meridian SN 10 i SN 11 z Dolby Atmos w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę program.
Napisz na PW
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sony niestety nie przypadł mi do gustu .
Jedyne soundbary jakie to zrobili to JBL 9.1 jak i Bose 700
Mam sonego HT-RT5 , który leży na ziemi , wiec chyba go sprzedam .
W BAR 9,1 tylne można zasilać z ładowarek np od smartfonów.
Posłuchaj jeszcze koniecznie soundbarów Harmana z serii Citation, masz dwa modele Citation BAR i Citation MB700.
 

juggler

New member
Do posiadaczy tego zestawu, ktoś zaobserwował jakąś zmianę głośności(negatywną, wyciszenie zestawu) po zainstalowaniu nowego firmware, bo piszą o tym na oficjalnymi portalu JBL?
 

pasza87

New member
Cześć,
posiadam tego soundbara, ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.
Niestety mam z nim kilka problemów. Zestaw podłączony kablem hdmi 2.1 do LG c9. Standardowo jak u większości osób "pierdzi" przy przełączani kanałów jeśli któryś kanał miał dolby i zmiana na pcm. Dodatkowo jak przez dłuższy czas oglądam netflixa i jest dźwięk dolby 5.1 to po jakimś czasie nagle psuje się dźwięk. Charczy, nie słychać wszystkich kanałów itp, trzeba wyłączyć i włączyć zestaw i jest ok. Czasem się zdarza, że jak włączam TV to go nie wykrywa, nawet jak ręcznie zmienię na żródło arc i włączę soundbara z pilota to i tak nie słychać, wyłączanie tv też nie wiele daje. Trzeba wyłączyć zestaw z prądu i chwile odczekać. No i w bocznych satelitkach słychać cały czas taki szum.
Kupiłem go w ME i teraz kwestia, gdzie go lepiej reklamować, w sklepie czy bezpośrednio w JBL? Mają jakąś naprawę u klienta czy coś?


Jakby kogoś interesowały dalsze losy tej historii to zgłosiłem sprzęt w ramach rękojmi do sklepu. Przysłali kuriera i zabrali. A sami wysłali do serwisu JBL. Po równo miesiącu czasu odesłali mi je z powrotem. Była dołączona kartka z serwisu, że... nie wykryli opisywanych wad, ale prewencyjnie wymienili płytę główną. Głośniki dalej strzelają (pierdzą) przy zmianie dźwięku stereo -> dd, dalej odłączane głośniki szumią, póki co nie stwierdziłem jeszcze zanikającego dźwięku. Także wesoło :x
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jakby kogoś interesowały dalsze losy tej historii to zgłosiłem sprzęt w ramach rękojmi do sklepu. Przysłali kuriera i zabrali. A sami wysłali do serwisu JBL. Po równo miesiącu czasu odesłali mi je z powrotem. Była dołączona kartka z serwisu, że... nie wykryli opisywanych wad, ale prewencyjnie wymienili płytę główną. Głośniki dalej strzelają (pierdzą) przy zmianie dźwięku stereo -> dd, dalej odłączane głośniki szumią, póki co nie stwierdziłem jeszcze zanikającego dźwięku. Także wesoło :x
Uznali reklamację, wysyłaj dalej.
 

Dranek

New member
Jakby kogoś interesowały dalsze losy tej historii to zgłosiłem sprzęt w ramach rękojmi do sklepu. Przysłali kuriera i zabrali. A sami wysłali do serwisu JBL. Po równo miesiącu czasu odesłali mi je z powrotem. Była dołączona kartka z serwisu, że... nie wykryli opisywanych wad, ale prewencyjnie wymienili płytę główną. Głośniki dalej strzelają (pierdzą) przy zmianie dźwięku stereo -> dd, dalej odłączane głośniki szumią, póki co nie stwierdziłem jeszcze zanikającego dźwięku. Także wesoło :x

Widzę że masz TV LG tak jak ja. Też miałem podobny problem, a mianowicie jak zmieniałem z np. Netflixa na Xboxa to nie miałem dźwięku, musiałem wyłączać soundbar i włączyć go z powrotem. Wyczytałem na zagranicznym forum, że coś się może gryźć sprzętowo TV z Spundbarem i tam rada była taka aby w opcjach dźwięku TV wyłączyć eARC. Od momentu jak tak zrobiłem wszystko chodzi idealnie, atmos działa wszędzie gdzie jest dostępny. Kable HDMI 2.1 mam. Spróbuj i Ty tak zrobić.
Powinni to naprawić wydając nowe firmeware.
 
Do góry