Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jarwisz

New member
Bez reklam
bemx2k napisał:
Krotka pilka
Ogolnie 70% GRY i PC movies / 15% HDTV /15% TV

co lepsze : Panasonic LX70 czy Sharp RD2 LC32RD2E

dobre pytanie - co lepsze.....?
dla Ciebie lepszym może być LX70 /te twoje gierki/ ale to nie znaczy że dla kogoś innego nie będzie lepszy RD2

całe szczęście że widać iż trochę czytałes i wybierasz między bardzo dobrymi sprzętami.Obojętnie co wybierzesz będzie OK.
Ja co prawda jestem zwolennikiem jakości Sharpa ale dla Twoich "wytycznych" lepszy będzie chyba Panas

pozd
 

bemx2k

New member
Jarwisz

Moze bys sprecyzowal ,w czym jest lepszy ten Panas od Sharpa ??
Gdzies czytalem ze po kablu DVI> HDMI Sharp ponoc ciut lepiej oddaje szczegoly obrazu ,pulpit windows www itp ??
 

jarwisz

New member
Bez reklam
bemx2k napisał:
Jarwisz

Moze bys sprecyzowal ,w czym jest lepszy ten Panas od Sharpa ??
Gdzies czytalem ze po kablu DVI> HDMI Sharp ponoc ciut lepiej oddaje szczegoly obrazu ,pulpit windows www itp ??

nie jest lepszy - to są porównywalne odbiorniki
pamiętaj że każdy "patrzy i widzi co innego" dlatego tak ważne jest porównanie na żywo w tym samym momencie.

było gdzieś tu na forum opisane porównanie tych odbiorników - niestey nie pamiętam w jakim wątku ale konkluzją było to że przy szybkich grach lepiej wypadł Panas.Pamiętam to bo to trochę też mnie zdziwiło.Uważałem i dalej zresztą uważam że ten RD2 jest lepszy od LX70
 

c00lbar

New member
Witam

Mam zamiar kupić nowy telewizor do pokoju tylko nie bardzo wiem ktory wybrac. Ogladal bede z ok 5m ze zwyklej anteny aczkolwiek sygnal jest calkiem niezly, bo mam juz 32' Sony i odbiera na niej b. dobrze. Zastanawiam sie nad 37' :
-Sharp LC-37P70E -
-Samsung LE 37S62B
-LG 37LE2R

i czy 37' to nie bedzie za malo z 5m? moze lepiej kupic jakas plazme 42?
Dodam ze musze sie zmiescic w 3500zl. Z gory dzieki.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
c00lbar
Ladny gigant z ciebie ;) zeby przyzwoicie ogladac TV z 5m
to minimum 37'' najlepiej 42/46 ale zeby zmiescic sie w takiej cenie
z TV 42''
to musialbys brac najtansze modele :/
 

c00lbar

New member
no wlasnie dlatego jestem w trudnej sytuacji, bo mam ograniczone fundusze a ponizej 37' nie moge zejsc. Ale wydaje mi sie ze nawet jak wezme jakis slabszy telewizor to i tak z takiej odleglosci nie bedzie widac zaklocen itd. Pytanie tylko co wybrac? Lcd 37' i jesli tak to jaki do 3500 zl , czy plazme 42?
btw czy z 5m na 37' bedzie widac napisy takie jak sa w filmach standardowo?
 

pafcio

New member
kredycik

:hmm:zastanów się czy może nie warto dołożyć trochę kaski w ratach. Przecież takiego zakupu nie robi się raz na miesiąc tylko na lata. Będziesz miał większy wybór.:)
 

sztygar1

New member
Tv będe używał do kablówki sygnał sd. 80%
i DVD 15%
Wielkośc lcd to 32 cale i to jest już pewne.
Na który byście postawili.
Sharp 32 rd2e
Sony 32 d 3000

Napiszcie który zachowa sie lepiej przy tym sygnale wszystkie za i przeciw. Nie myślałem że to aż tak trudny wybór.

Pozdrawiam
 

Ol3k

New member
LCD jakie?

Witam. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad LCD i tak:

1. TV jest za max ~3000 zł (oczywiscie stowa i nie wiecej w gore roznicy nie robi)
2. 32 calowy ten telewizor musi byc minimum.
3. Bedzie wykorzystywany głownie do zwyklego TV (chyba tata zdecyduje sie na N, w przeciwnym wypadku kablowka)
4. W niedalekiej przyszlosci planuje podlaczyc XBOX360 jak zakupie i przekonam rodzicow ze to mądry zakup ^^
5. Będzie też wykorzystywany do filmów DVD, jak poznam sie na tym co nieco to i może filmy HD.

Jaki telewizor radzicie? Myslałem nad:

- Samsung LE32S71B
- Samsung LE40S71B (ten ma 40 cali, podoba mi się tylko cena : 3300 na ceneo.pl widzialem)
- Samsung LE37S71B (tak samo jak wyżej - super, ale cena)
- Samsung LE32R82B
- Panasonic TX-32LM70P
- PHILIPS 32PF5331 (tu fajna cena)

Ja sie na tych poszczegolnych modelach nie znam, takze licze na Waszą pomoc, doradzdcie jakis fajny sprzet, zeby jakość obrazu byla olśniewająca :) Aha, i czy wazny jest kontrast? Bo niektore modele maja np. 7000:1, zas inne 1200:1 i podobne. jak to wplywa na jakosc obrazu i ogladania? I podobnie z jasnoscia? Jak to wplywa? Pozdrawiam i czekam na odp :)
 

Ol3k

New member
reters, tyle ze PS3 kosztuje 2200, a XBOX360 okolo 1400. A 800zl to dla mnie znaczaca roznica. Poza tym jakbys mogl konkretny model tych TV podac :).
 

małypiotruś

New member
samsung LE40R81B?

Witam i pozdrawiam wszystkich HDTV'owiczów. Pierwszy raz,jeśli coś strzele-wybaczcie. Czytam to forum, latam po sklepach, wiedzy mam wiecej
icon9.gif
a i tak nie wiem czy dobrze chce kupić. Konkrety: sygnał z Cyfry+ (95%czasu), DVD reszta, PC okazjonalnie: odległość oglądania-2,5-5 metrów. Założyłem że będzie to 40-42 cale, cena do 5500zł. Oglądałem w sklepie: Samsungi 40R81B i M87(wiem, cena inna), Philips 42PFL7332 -obok siebie -TVP1 -najlepszy obraz wg mnie w R81B (w M87 i w Philipsie z ok. 1,5m widać migotanie, dodatkowo w Philipsie zwiększając kąt patrzenia obraz szybciej stawał się gorszy-mleczny), w MM porównywałem Sharpy:42RD1, 42RD2,XD1 z M87 (R81 stał w innym miejscu i sprzedawca nie chciał go przenieść)-dla mnie obrazy bez różnic-sygnał podobno z cyfry. Nie widziałem sportu z sygnału SD tych LCD. Mieszkam z dala od dużych miast i nie tak łatwo ani częst mi zrobić porównania. Może mi ktoś doradzić czy z tego wszystkiego nie najrozsądniejszy jest wybór Samsunga LE40R81? a może są inne typowania? I jeszcze jedno pytanie: czy jeśli w instrukcji jest napisane ze odbiera formaty do 1020i tzn. że jak bedzie format 1020p to on nie odbierze? No to kończe.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
małypiotruś napisał:
I jeszcze jedno pytanie: czy jeśli w instrukcji jest napisane ze odbiera formaty do 1020i tzn. że jak bedzie format 1020p to on nie odbierze? No to kończe.

Chyba 1080i i 1080p - odpowiedz - nie odbierze /przecież do 1080p trzeba fullHD 1920x1080

jak dla mnie za duże masz rozbierzności gdyż wymieniasz jednym duszkiem XD1 i R81 a to zupełnie inne matryce

musisz się chociarz zdecydować czy chcesz fullHD czy nie.

warunki i podane sygnały masz standardowe - nie odbiegające od przeciętnego użytkownika ,może z wyjątkiem C+ /95%/ to znaczy że możesz pomyśleć o full HD

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jędrus
@ kiki pomieszczenia ma około 17m2 okno na pólnoc
odległość od tv to około 3m
Wykorzystanie TV tuner,dvd,od czasu do czasu pc


LCD 40" - to oczywiście polecam Samsunga 40 M 86/87
Ale przy Twoich warunkach lepszym rozwiazaniem jest plazma Pioneera 42".
I większy ekran i wieksza płynność i zmnieścisz się w budżecie.
Kto dziś był na pokazach plazm 8-mej generacji - to wie o czym mówię.
Więc sprawdź dobrze i się zastanów.

SLWI - odpuść sobie wynalazki .
Z Twoich modeli brałbym Sony V 2500 . I nie mów że inne grają podobnie.

BMX2k - też brałbym Sharpa RD2 - ma zdecydowanie lepszą płynność od Panasonica. Co w Twoim wypadku ma największe znaczenie.

c00lbar - z pięciu metrów - jaki LCD 37 - byś nie wybrał to bedzie ok.
Bo i ta szczegółów na ekranie nie zauważysz.
Oczywiscie że Plazma 42" - będzie nieporównywalnie lepszym wyborem.
A do 4000 zł - polecam Samsunga 42 c 91 .

sztygar 1 - poproś o prezentacje w domu i masz kłopot naprawdę z głowy.
Sony gra nadzwyczaj dobrze. Ale Sharp lepiej radzi sobie z sygnałem sd.
Ale po co masz zgadywać. Mało tego jeszcze sam wniesiesz trochę wiedzy do forum.

ol3k - zapomniałeś o najlepszym skalowaniu - JVC 32 G 80.
Żaden z Twoich nie ma takiej płynności. Kosztuje 3300 zł . A dla ojca bedzie ekstra bo sygnałach SD - nie mam mocnych.

mały piotruś - co innego w sklepie , co innego w domu.
Sharp RD2 pokazuje różnice na każdym polu. Zostałbym przy 42 RD2 Sharpa - przy Twoich warunkach będzie extra.
 

c00lbar

New member
kiki napisał:
.
c00lbar - z pięciu metrów - jaki LCD 37 - byś nie wybrał to bedzie ok.
Bo i ta szczegółów na ekranie nie zauważysz.
Oczywiscie że Plazma 42" - będzie nieporównywalnie lepszym wyborem.
A do 4000 zł - polecam Samsunga 42 c 91 .

Czy napisy w filmie zaliczamy do szczegolow? tzn czy na 37' bede mogl je rozczytac? czy moze beda tak male ze nie da rady bez lornetki ;]?
 

małypiotruś

New member
samsung LE40R81B?

jarwisz-to że 1080p to fullHD to ja wiem ale chodzi o to, że w instrukcji samsunga r81 jest napisane, iż "obsługiwena tryby dla złączy HDMI/DVI i Component:'" to: 480i, 480p....720p i na końcu 1080i.Nie ma 1080p. No i tu mam dylemat(przyznam się że nie mam wiedzy na tem temat).
Jeśli chodzi o to,że lepszy fullHd to technologicznie pewnie tak ale przy 40-42" nie zauważam różnic.pozdrowienia

kiki- dzięki za radę.( Zauważyłem, że "lubisz" samsungi). Przy RD2 problem jest z ceną ( XD1 są tańsze to może jego?) i w związku z tym dodatkowo z żoną. Mam historyczne uprzedzenie do trwałości Sharpa ( kilkanaście lat temu kupiony CRT i wieża już dawno wyżucone do śmietnika). Teraz ich lcd są całkiem całkiem. A czy 42RD2 ma szybę(widziałem ją w samsungu chyba 40m91 ale też w jakimś 42"), bo on stałby w pokoju okresowo mocno nasłonecznionym prostopadle do okna(dlatego nie plazma).
No i kto jeszcze mógłby mnie przekonać co mam robić? Czy są jakieś inne porównania?
Szcunek dla kiki'ego.
 

reters

New member
Ol3k napisał:
reters, tyle ze PS3 kosztuje 2200, a XBOX360 okolo 1400. A 800zl to dla mnie znaczaca roznica. Poza tym jakbys mogl konkretny model tych TV podac :).

Z sharpika zaproponuje ci Wd1e z Jvc G 80.Takie modele w cenie około 3000-3300zł zaproponował mi kiki.A kto jak kto on zna sie na tym bardzo dobrze.Co do konsoli to rozumiem że cena ps3 jest sporo wyższa,lecz ja na twoim miejscu z pod ziemi bym wytrzasnoł te 800 stóweczek i kupił wyżej wymieniona konsole:).Do X-a i tak w niedalekiej przyszłości bedziesz musiał dokupić Naped Hd-dvd itp.Brat ma X-a nie dość że jest strasznie głośny(ps3 przy nim to [SIZE=-1]cichuteńka[/SIZE] konsolka8)) to standardowo po kilku miesiacach musial odwiedzic serwis bo przegrzala sie konsola.Troszke tutaj masz o tym http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14238No chyba że chcesz się bawić w triki z gumką:D(czyt.post 6)Ps3 też ma swoje wady i zalety ale naprawde jest dobrą(mało powiedziane) konsolą. Nie myśl że jestem totalnym fanem Playstation,poprostu pisze jaka jest prawda.Myśle że nie jedna osoba na tym forum by to potwierdziła.Zrobisz jak zechcesz ale myśle że jednak zdecydujesz sie na konsole sony i w niedalekiej przyszłości spotkamy sie w wirtualnym "HOME":D;)
 

Tocki

Member
Lcd 32

Witam.

Potrzebuje rady.Siedze juz miesiac i dalej nie wiem co.. chce kupic niedrogi lcd 32
Moje typy to :
Samsung LE32S62B
Philips 32PF5331
Sharp 32AD5-Bk

a moze inne ? prosze o rade.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tocki napisał:
Witam.

Potrzebuje rady.Siedze juz miesiac i dalej nie wiem co.. chce kupic niedrogi lcd 32
Moje typy to :
Samsung LE32S62B
Philips 32PF5331
Sharp 32AD5-Bk

a moze inne ? prosze o rade.

Sharp 32AD5 nie jest zły - szczególnie do kablówki ale...
pomyśl o Sharp 32 WD1 lub jakimś JVC



małypiotruś napisał:
bo on stałby w pokoju okresowo mocno nasłonecznionym prostopadle do okna(dlatego nie plazma).
dlatego dobrze że nie bierzesz plazmy,tylko LCD
mam podobne warunki oświetleniowe i Sharp spisuje się znakomicie.
Co prawda mam odmienne zdanie na temat "produktów Sharpa" gdyż co do tej pory nie miałem to spisywało się znakomicie i zostało sprezentowane rodzinie bez obawy o reklamacje.
Ja na Twoim miejscu brałbym XD1
Sam mam GE1E i nawet na sygnale z anteny dachowej obraz jest b.dobry.
Jedenym mankamentem matrycy 1920x1080 są niektóre kanały z satelity których odbieram sygnał BDR o mniejszej sile niż 70%.W tym wypadku rzeczywiście pixeloza na całym ekranie i nie da się normalnie oglądać.Normalnie tzn z mego siedziska ok.2m jak dalej już się da.
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
jarwisz napisał:
Sharp 32AD5 nie jest zły - szczególnie do kablówki ale...
pomyśl o Sharp 32 WD1 lub jakimś JVC




dlatego dobrze że nie bierzesz plazmy,tylko LCD
mam podobne warunki oświetleniowe i Sharp spisuje się znakomicie.
Co prawda mam odmienne zdanie na temat "produktów Sharpa" gdyż co do tej pory nie miałem to spisywało się znakomicie i zostało sprezentowane rodzinie bez obawy o reklamacje.
Ja na Twoim miejscu brałbym XD1
Sam mam GE1E i nawet na sygnale z anteny dachowej obraz jest b.dobry.
Jedenym mankamentem matrycy 1920x1080 są niektóre kanały z satelity których odbieram sygnał BDR o mniejszej sile niż 70%.W tym wypadku rzeczywiście pixeloza na całym ekranie i nie da się normalnie oglądać.Normalnie tzn z mego siedziska ok.2m jak dalej już się da.



A jeszcze dodam takie modele :





Samsung LE32S71B - ?

Panasonic Tx-32LE7P - ?
 
Do góry