Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

shane27

New member
wybor LCD 32"

Panowie,mecze sie juz jakis czas z wyborem LCD 32" za ok 3000pln. Okroilem liste do kilku modeli a mianowicie:
Sharp RA1E
JVC G80
Philips PFL7332
Samsung M71B
Samsung R82
Co wy na to? czy to porownywalne modele czy ktorys odbiega na + lub na -. Co byscie wybrali pod wzgledem jakosci i funkcjonalnosci?
Chcialbym podlaczyc do niego N-ke i kompa. Kompa mam w innym pokoju wiec konieczne jest przeprowadzenie kabli do przesylu obrazu i audio. I tutaj kolejne pytanie. Jak to wszystko polaczyc.Karta graficzna ma 2 wyjscia DVI. Obraz na LCD puscic przez kabel DVI>HDMI i dzwiek osobnym kablem, czy moze DVI>DVI?
Ktory z tych TV spelni powyzsze wymagania?
Sklaniam sie ku Samsungowi M71B lub Sharp RA1E. Samsung ma chyba wiecej roznych gniazd i zlaczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ma być komp w większych ilościach - to tylko Samsung.
O innych możesz zapomnieć.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tocki napisał:
A jeszcze dodam takie modele : Samsung LE32S71B - ? Panasonic Tx-32LE7P - ?
Samsung - nie Panasonic - może za kontrast - ale chyba też nie Sharp powinien pozostac na placu boju jako zwycięzca :D


shane27
kiki napisał:
jeśli ma być komp w większych ilościach - to tylko Samsung. O innych możesz zapomnieć.
nie wiem co KIKI ma na myśli pisząc te słowa ale u mnie PC zasuwam ok 3-4 godziny codziennie grając w CoD2 z obrazem na Sharpie i nie mam się do czego przyczepić.Wątpię aby była jakaś kolosalna różnica u Ciebie zakładając że kupisz matrycę o mniejszej rozdzielczości.
Po prostu albo obraz z PC jest dobry albo nie.Słyszałem ale nie widziałem jeszcze aby Samsung bił Sharpa w sygnale na PC a parę sztuk Samsunga mają znajomi gdyż nie ma co ukrywać ale Samsung ciszy się w PL popularnościa pewnie dla swej rewlatywnie nie wysokiej ceny w stosunku do możliwości.

pozd
 
Ostatnia edycja:

Tocki

Member
jarwisz napisał:
Samsung - nie Panasonic - może za kontrast - ale chyba też nie Sharp powinien pozostac na placu boju jako zwycięzca :D


shane27

nie wiem co KIKI ma na myśli pisząc te słowa ale u mnie PC zasuwam ok 3-4 godziny codziennie grając w CoD2 z obrazem na Sharpie i nie mam się do czego przyczepić.Wątpię aby była jakaś kolosalna różnica u Ciebie zakładając że kupisz matrycę o mniejszej rozdzielczości.
Po prostu albo obraz z PC jest dobry albo nie.Słyszałem ale nie widziałem jeszcze aby Samsung bił Sharpa w sygnale na PC a parę sztuk Samsunga mają znajomi gdyż nie ma co ukrywać ale Samsung ciszy się w PL popularnościa pewnie dla swej rewlatywnie nie wysokiej ceny w stosunku do możliwości.

pozd

Czyli polecasz Sharp

32AD5?

a co myslisz o Philips 32Pf5331? duzo ludzi go poleca a o sharpie tym malo pisze;] no czas reakcji ma 6 a nie 8 , czy to widac?;]
 

Tocki

Member
jarwisz napisał:
Sharp WD1 albo 32AD5
niestety o philipsie mało wiem i nie widziałem go w akcji

Ok kupilem 32AD5... obraz z kablowki troche lipny :D sa kable RGB ponad 5 metrowe ? jak inaczej podlacze kompa zeby bylo jak najlepiej ;] moze konkretny model podacie
 
Ostatnia edycja:

Krawiec

New member
Lcd 32''

Witam od od pewnego czasu przegladam to forum i jestem pod wrazeniem... To chyba najbrardziej kulturalne forum jakie widzialem... Ogolnie szacun. To tak poza tematem, a teraz sedno sprawy: Chcialbym prosic o rade- w najbliższym czasie mam zamiar kupic sobie LCD 32" (taką pod granie na ps3) ktorego cena wachalaby sie w okolicach 2500zl. Moj pokoj to mniej wicej 3,9m na 3,4. Pokoj srednio oswietlony. Odleglosc od Tv to kolo 3m...
W gre glownie wchodzi JVC LT-32A80 spodobal mi sie po testach Kikiego(Panasonic LM 70 vs JVC A80), zastanawiam sie takze nad LG 32LE2R, Wyczytałem tez ze Samsungi swietnie wspołpracuja z konsolami i zastanawiam sie co wybrac... Wyglad nie ma znaczenia, chodzi mi tylko o funkcjonalnosc.

P.S Kiki gdzie masz jakis cennik czy cos ? I w jakim czasie ta prezentacja moze byc zrobiona jesli by sie dało of corse :p

P.S 2 Nie orientujecie sie moze jakim stopniu do konca wakacji spadną ceny tych LCD'ków ?
 

wojtino

New member
Wybor LCD

Witam!
To moze ja rowniez wykorzystam wasze doswiadczenie zwiazane z ta dziedzina.I pewnie nie pierwszy raz padnie tu takie pytanie.A mianowicie:
Jaki wybrali byscie telewizor LCD 42"?Ze wszystkich mozliwych dostepnych?Prosze o kilka modeli.Naturalnie musi miec hdmi ale to raczej standard...
Pzdr i z gory dzieki za opdowiedzi
 

Tocki

Member
wojtino napisał:
Witam!
To moze ja rowniez wykorzystam wasze doswiadczenie zwiazane z ta dziedzina.I pewnie nie pierwszy raz padnie tu takie pytanie.A mianowicie:
Jaki wybrali byscie telewizor LCD 42"?Ze wszystkich mozliwych dostepnych?Prosze o kilka modeli.Naturalnie musi miec hdmi ale to raczej standard...
Pzdr i z gory dzieki za opdowiedzi

powiem Ci jezdzilem od piatku po sklepach rtv i najladniej wygladal SHARP. :)
I zdecydowalem sie na niego ;] posiadam model 32AD5 ... mam go od wczoraj ale jestem juz bardzo zadowolony :))
 

shane27

New member
kiki, odpowiedziales ze "jeśli ma być komp w większych ilościach - to tylko Samsung o innych możesz zapomnieć."
Co miales na mysli?
Samsung najlepiej wspiera wspolprace z kompem? Stylistycznie model 32 M71b mi odpowiada,pytanie tylko o jakosc obrazu... Niby jest 100HZ co powinno miec wplyw na mniejsze smuzenie ale nie wiem jak to wyglada w praktyce,widziales go w akcji?
Ponawiam pytanie odnosnie polaczenia Komp>TV, jaki lepiej kabel DVI-->HDMI czy DVI-->DVI? (mam na mysli glownie ogladanie dvd i divix)

pozdr
 

Ali

New member
LCD do Cyfrowego Polstatu za ~3-4 tyś pln?

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym Forum to wypada się przywitać, tak więc WITAM Wszystkich!:)
Wertuję to Forum od kilku dni, gdyż tato chce zakupić nowy telewizorek LCD, dlatego że jestem kompletnym idiotą w temacie proszę Was o radę.
Czego potrzebuję?
-tv który prze 90% czasu będzie działał z cyfrowym polsatem, 5% z DVD i 5% z PC.
-odległość oglądania wynosi ok 2m. Dlatego sesownym wydaje się wybóre 32/37cali.
-cena 3-4 tyś zł.

No i właśnie, czytam czytam i nic. Skłaniam się ku Sharpowi...
Doradźcie coś, to jutro by się kupiło:D
Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam!
 

Tocki

Member
Ali napisał:
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym Forum to wypada się przywitać, tak więc WITAM Wszystkich!:)
Wertuję to Forum od kilku dni, gdyż tato chce zakupić nowy telewizorek LCD, dlatego że jestem kompletnym idiotą w temacie proszę Was o radę.
Czego potrzebuję?
-tv który prze 90% czasu będzie działał z cyfrowym polsatem, 5% z DVD i 5% z PC.
-odległość oglądania wynosi ok 2m. Dlatego sesownym wydaje się wybóre 32/37cali.
-cena 3-4 tyś zł.

No i właśnie, czytam czytam i nic. Skłaniam się ku Sharpowi...
Doradźcie coś, to jutro by się kupiło:D
Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam!



Jestem z Przemyśla.. w niedziele bylem w Rzeszowie w MM i kupilem stolik :D i fajne byly Sharpki.. kupilem niedawno Sharpa 32AD5 i jestem juz zadowolny chociaz nie wyciagnalem z niego calej mocy :p ( wzrowalem sie z Philipsem 5331 i jakims Panasem i Samsung nie pamietam juz modeli... najladniej obraz wygladal w Philipsie i Sharpie.Skusilem sie na Sharp bo wiekszosc poleca(nie tylko tu na forum) poza tym to Made in Japan. ;]
 

Ali

New member
Tocki napisał:
Jestem z Przemyśla.. w niedziele bylem w Rzeszowie w MM i kupilem stolik :D i fajne byly Sharpki.. kupilem niedawno Sharpa 32AD5 i jestem juz zadowolny chociaz nie wyciagnalem z niego calej mocy :p ( wzrowalem sie z Philipsem 5331 i jakims Panasem i Samsung nie pamietam juz modeli... najladniej obraz wygladal w Philipsie i Sharpie.Skusilem sie na Sharp bo wiekszosc poleca(nie tylko tu na forum) poza tym to Made in Japan. ;]
Hmmm właśnie albo sharp 32'' albo samsung 37''. Tylko czym właściwie różni się sharp LC-32AD5 od LC32WD1E?
 

Tocki

Member
Ali napisał:
Hmmm właśnie albo sharp 32'' albo samsung 37''. Tylko czym właściwie różni się sharp LC-32AD5 od LC32WD1E?

tak przegladnalem na szybko oba tv i ad5 ma jasnosc 500 a wd1 450 ..
innych roznic nie znalazlem... ale napewko sa skoro WD1 jest drozszy... pytaj innych ;)
 

koji

New member
Po kilkudniowym studiowaniu forum zawężyłem wybór do kilku 32" modeli LCD.
TV będzie używany:
40% NARAZIE kablówka (ponoć jakieś dekodery niedługo wprowadzają i ma być cyfrowa jakość), a jak nie to jakąś N-kę się kupi.
20% filmy DVD
30% PC
10% PS2
Odległość oglądania ok. 2,5m. Nasłonecznienie pokoju nie ma znaczenia (grube rolety)
Mam w miarę dobre kino domowe Pioneer'a więc jakość audio telewizorków bez znaczenia.
Najbardziej skłaniam się ku Samsungowi 32M87BD. Jakoś ten design mi pasuje ;)
Wiem, że są rozbierzności między modelami Samsunga, ale zastanawia mnie czy warto np. do R82B dołożyć te 700zł, żeby kupić M87BD?
Głównie chodzi o stosunek cena/jakość.
Cena TV do 3500zł.
Fajnie jakby można było z tego ankietę zrobić, ale nie wiem jak :(
Mam już mega kocioł w głowie.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

1. Samsung LE32M87BD
2. Panasonic TX-32LX70P
3. Sony KDL-32V2500 (lub inny)
4. Samsung LE32R82B
5. Sharp (nie zanam marki więc proszę o sugestie)
6. Philips (j/w)
 

Aramil

New member
Witam. Przymierzam się do kupna telewizora LCD 32" (w cenie 3-4 tys. zł) i jako laik proszę o radę.

Sygnał UPC, odległość 2,5m, pokój jasny (okno od południa). Głównie do TV.

Do tej pory kierowałem się w stronę Samsunga R82B lub Sony V2500, ale teraz sam już nie wiem...
 

Czaku

New member
Witam.
Chcę kupić LCD 32'', cena do 3500 PLN, który ma służyć jako monitor i TV (pół na pół).
Sygnał TV z C+ i naziemna, DVD po HDMI (Philips DVP5960).
Oprócz jakości obrazu ważna jest również jakość dźwięku (na razie brak sprzętu audio). Poza tym interesuje mnie funkcja obniżająca poziom głośności reklam.
Pokój dość jasny, chociaż oglądam TV wieczorem - wtedy ciemno.
Komp podłączony po D-sub, rozdzielczość 1024x786 wystarczy.
Wyczytałem, że Samsung najlepiej wspiera obsługę kompa.
Czy jest jakaś rozsądna alternatywa innych producentów, ew. którego samsunga wybrać (M87 czy inny).
Czy jest dostępny jeszcze na rynku JVC 32x70 i czy byłby dobrą alternatywą?
Może któryś z Sharpów lub LG?
Dzięki, Pozdrawiam
Czaku
 

sogood

New member
jestem kolejnym poszukującym

szukam 32" głównie do SD (dobra kablówka), potem DVD i komp, ale nie gry
sygnał cyfrowy raczej w dalszej przyszłości
ponieważ chodzi mi głównie o SD, konkurentów jest jak dla mnie 2-3
1. Sharp LC-32RD2
2. JVC LT-32P80
i ewentualnie
3. SONY KDL-32D3000K

JVC podobno wygrywa, ale nie wiem co z Sony, że jest pomijany w wielu porównaniach
czy istotnie Sony jest słabszy ?
design ma ładny, szczegónie, że np. Sharp jest z miękkiego błyszczącego plastiku
podobno Sony ma bogactwo ustawień, a najuboższy w to jest z kolei Sharp
 
Do góry