Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sogood - Tu masz testy Sony.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458
Gra bardzo dobrze. Masz również porównania z JVC P 80.
Sharp nie jest "miekki" i ma też większą płynność niż Sony.
tu masz test JVC P80 :
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
I pokazane jak współpracuje z komputerem.
Musisz być niebieski / klub HDTV/ - aby odczytać testy.
Analizując wszystkie Twoje dane - największe spektrum dla Twoich potrzeb ma - JVC P 80.

Czaku - nie jest dostępny JVC X 70 - ale jest 32 G 80 i zbiera dobre recenzje .

Aramil - musisz mieć szybszą matrycę żeby z tej odległości nie było widać mazania na ekranie i aby skalowanie było najlepsze.
Sprawdź Sharpa 32 RD2 , JVC 32 P 80 , Panasonic 32 LX 70 i Sony D 300
Wprawdzie do kilku musiałbyś co nie co dołożyć - ale zapewniam że warto.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
 

Czaku

New member
Kiki, ale czy JVC G80 ma wejście D-sub?
I jak się ma współpraca z kompem, który ma tylko wyjście VGA monitorowe.
Jak pisałem TV ma słuzyć w dużej części jako monitor.
Pozdrawiam
Czaku
 

koji

New member
kiki napisał:
napisz czy już masz wybór za sobą bo do Twojej listy doszło kilka nowych modeli .


Jeszcze się nie zdecydowałem. A co możesz zaproponawać do mojej listy?
1. Samsung LE32M87BD
2. Panasonic TX-32LX70P
3. Sony KDL-32V2500 (lub inny)
4. Samsung LE32R82B
5. Sharp (nie zanam marki więc proszę o sugestie)
6. Philips (j/w)
Upieram sie przy pozycji nr 1. Ale wszelkie sugestie mile widziane.
Ciągle zastanawiam sięczy warto dołożyć 700 zł do R82B i kupić M87BD...
 
Ostatnia edycja:

eskobar

New member
koji napisał:
Jeszcze się nie zdecydowałem. A co możesz zaproponawać do mojej listy?
1. Samsung LE32M87BD
2. Panasonic TX-32LX70P
3. Sony KDL-32V2500 (lub inny)
4. Samsung LE32R82B
5. Sharp (nie zanam marki więc proszę o sugestie)
6. Philips (j/w)
Upieram sie przy pozycji nr 1. Ale wszelkie sugestie mile widziane.
Ciągle zastanawiam sięczy warto dołożyć 700 zł do R82B i kupić M87BD...
jezeli mozna sie wtracic to:
1-sharp model lc32rd2e-zaje..... recenzje,
2-samsung model le32m87-jezlei bierzesz pod uwage zakup tego modelu to odpusc sobie r82-lecz moim zdaniem samsung przegina z kolorami,
3-lg-model rz32lb2r-chyba najbardziej funkcjonalny tv z 120hz matryca,
4-philips-model- ktorys z modeli 32pfl9632-z tego co wiem philipsy czesto sie kracza ale obraz maja wysminity
co do panasonica sorry nigdy nie uwazałem tej firmy za dobra w lcd co innego w plazmach.:-D
 
Ostatnia edycja:

koji

New member
Eskobar dziękuję bardzo za odpowiedź. Zagłębię się w info o tym Sharp'ie. Po kilkunastu dniach czytania, zdążyłem wyłapać, że Sharp'y wysoko stoją.
A co na to Kiki?
Sharp model LC32RD2E vs Samsung 32LEM87BD?
 

matttt

New member
podobnie jak większość - jaki LCD?

witam wszystkich forumowiczów, jestem tu pierwszy raz więc gafy murowane... Podobnie jak wszyscy a napewno większość - zastanawiam się nad kupnem telewizorka z którego będę naprawdę zadowolony.
Do rzeczy:
- salon około 40m2 raczej mało słoneczny,
- miejsce na telewizorek to ściana prostopadła do tej z oknem, czyli nie naprzeciwko,
- odległość oglądania około 4 metrów,
- kwota do wydania w granicach do 12 tys zł.
- wykorzystanie to 95% cyfra +, reszta DVD może HDDVD, komputer może sporadycznie ale można przyjąć że nie,

pomóżcie proszę bo od wizyt w sklepach ze sprzętem mam już mały kołowrotek w głowie. Długo czytałem o SHARPIE na forum i byłem raczej zdecydowany na tego właśnie producenta ale sam już nie wiem.
Właśnie wróciłem z oglądania SHARPA 52XD1E i chyba się trochę rozczarowałem. Co prawda tv był podłączony do zwykłej anteny dachowej a kabel miał wiele rozgałezień na inne telewizorki więc pewnie tracił na sile i na jakości. Pewnie przy cyfrze+ będzie zdecydowanie lepiej ale tego już Pan sprzedawca nie mógł mi zaprezentować.
Jak do niedawna byłem zdecydowany tylko na LCD to dzisiaj już sam nie wiem.
Poradźcie coś. Niegdy bym nie pomyślał że mając do dyspozycji taką kwotę będę miał problem z zakupem telewizora.
Z góry WIELKIE dzięki za wszelkie uwagi i porady.
KIKI może coś doradzisz?
 

koji

New member
Z taką gotówką to zamów sobie prezentację do domu. Z tego co wyczytałem to Kiki tym się zajmuje.
Ja też mam już gemelę w głowie. Temat Sharpa 32RD2E przerobiony. Pozostanę przy Samsungu 32M87BD ze względu na cenę (500zł taniej).
Zastanawia mnie jeszcze zdanie Kiki'ego co miał na myśli pisząć "do Twojej listy doszło kilka modeli"
Proszę o odpowiedź Kiki. Jeżeli nie Samsung 32M87BD to co? Cena do 3500zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
koji - jeśli wybierasz cenę - to zostań zdecydowanie przy Samsungu.
Jeśli kupujesz dla siebie i chcesz mieć dużo zadowolenia - to wybieraj pomiedzy:

Sharp 32 Rd2
Panasonic LX 700
JVC P80
Sony D 3000
Wszystkie testy masz -tu
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14502
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
======================================
W wielu przypadkach grają wyraźniej i płynniej - od Twojego faworyta.


matttt - rozumiem że cyfra+ na starym dekoderze?
Przy Twoich warunkach powinieneś sprawdzić jednak u siebie w domu:
Sharp 52 XD1
Sharp 52 XL1
Pioneer 507 XD
Pioneer 508 XD - ale nie zmieścisz się w cenie
SHarp 46 Xd1
JVC 46 Z 70
JVC 56 HD Ila
Sharp przy normalnym sygnale nie daje rozczarowań użytkownikom.
Ale zdecydowanie zamówiłbym prezentację w domu.
Sam najlepiej dokonasz wyboru .
 

jarwisz

New member
Bez reklam
KIKI - niestety KOJI chyba nie może skorzystać z twojej propozycji przejrzenia testów /nie jest "niebieski" :D

KOJI - śmiało bierz 32RD2E

MATTTT - jak na razie nie było testów XL1 :( i dlatego na dzień dzisiejszy No.1 is XD1 ale na twoim miejscu bym poczekał na XL1 i je porównał.Nie obawiaj się SD na XD1 - nie jest tak źle.Ja mam też antenę na dachu.Co prawda Ty bierzesz 52 ale i odległość masz większą.
 

koji

New member
jarwisz napisał:
KIKI - niestety KOJI chyba nie może skorzystać z twojej propozycji przejrzenia testów /nie jest "niebieski" :D

No właśnie nie mogę :(
Da się coś z tym zrobić?

PS:
W M87BD miałem już wszystkie gniazda rozplanowane.
A w Sharp'ie nie wiem, którym gniazdem podłączyć go do amplitunera Pioneer VSX-415? Samsung ma wyjście optyczne audio, którym można by było to połączyć i mieć super dźwięk.
A jak w Sharp'ie?
 
Ostatnia edycja:

matttt

New member
KIKI - dzięki bardzo. Skupię się na modelach które mi podałeś... wczytam się głębiej a na prezentację swoją drogą i tak się zdecyduję. Tylko jakbyś mógł mi napisać jak to konkretnie wygląda, jak to załatwić i jak długo się na to czeka... godziny prezentacji są jakoś określone?
Acha a co do dekodera cyfry + to w chwili obecnej zrezygnowałem z ich usług więc jak podpiszę z nimi nową umowę to dostanę nowy dekoder co?
Nie powiedziałem jeszcze, że z tym kupnem aż tak bardzo mi się nie śpieszy bo do nowego domku wprowadzam się na koniec sierpnia więc za namową JARWISZa może faktycznie się wstrzymam i poczekam na testy XL1? A w między czasie poczytam jeszcze opinie innych forumowiczów...
Pozdrawiam...
 

slaww

New member
Witam! Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem TV LCD ewentualnie plazmy. Pokój nie za duży okolo 18 m2 nasłonecznienie takie sobie w końu po co są rolety. Jak narazie tv bedzie podłączony pod kablówke sygnał SD pod koniec roku podobnie mają przejść na sygnał cyfrowy ale róznie to z nimi bywa. Więc ważne żeby tv sprawował się w miarę dobrze po sygnale SD.

70 % to tv SD pozostałe 30% to dvd i filmy z kompa (divx).
Odległość od tv to 2,5 do 3 m więc 37'' do 40'' bedzie chyba najlepiej.
Jaki model aktualnie jest warty uwagi może były jakies spadki cenowe konkretnych modeli które by odpowiadały moim wymaganiom -- cena jaka mogę zapłacić to myśle ze super by było zmieścić sie w 4 tys zł ,ewntualnie mała różnica w cenie powiedzmy 4500 też była by mozliwa.

Czytałem ze do tv po sygnale SD lepiej sprawują sie plazmy ale nie długo bedzie sygnał cyfrowy więć chyb a lcd wychodzi na prowadzenie chociaz nie wiem czy to sie sprawdzi w moim przedziale cenowym.

Ostatnio dzięki temu forum wybrałem tv dla mojego taty i wybór padł na Panasonica PV70 37" chodzi pod tv N i jak narazie wszyscy zadowolenie teraz czas na mnie.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
 

dr Marian

New member
jaki LCD

ja z zamiłowania polecam model LG 32LB2R, fajny, szybki i bardzo funkcjonalny do tego ładnie wyglada.

p.s. szczerze mówiąc z listy którą prezentował powyżej jest to jedyny obok sharpa jaki bym polecił.

pozdro,



koji napisał:
Eskobar dziękuję bardzo za odpowiedź. Zagłębię się w info o tym Sharp'ie. Po kilkunastu dniach czytania, zdążyłem wyłapać, że Sharp'y wysoko stoją.
A co na to Kiki?
Sharp model LC32RD2E vs Samsung 32LEM87BD?
 

koji

New member
A jak z połączeniem audio: TV a amplituner?
Samsung M87BD ma wyjscie optyczne, a jak to się ma w przypadku Sharp'a? Tylko Chinch audio??
Wyczytałem też, że Sharp RD2E nie ma component'u i trzeba z przejściówkami kombinować.
A co to za gniazdo RS232 w Sharp'ie?? Do czego to?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matttt - całe info dostaniesz na priv.

slaww - też powinieneś wybrać dokładnie to samo czyli Panasonica
37 PV 70 . Tym bardziej że znasz jego możliwości . Do porównania powinieneś jeszcze użyć :
37 Sharp WD1
37 JVC G 80
37 Samsung r 81

Sharp RD2 ma wszystko i gra naprawdę super - musisz być niebieski
i sprawdzisz na własne oczy.
 

eskobar

New member
koji napisał:
A jak z połączeniem audio: TV a amplituner?
Samsung M87BD ma wyjscie optyczne, a jak to się ma w przypadku Sharp'a? Tylko Chinch audio??
Wyczytałem też, że Sharp RD2E nie ma component'u i trzeba z przejściówkami kombinować.
A co to za gniazdo RS232 w Sharp'ie?? Do czego to?

niestety kazdy sharp ma tylko analogowe wyjscie dzwieku(chinch) tu przewage ma samsung;co do komponetu zawsze jest przesciowka w komplecie vga na component,nie bedziesz widział roznicy,co do portu rs232
http://www.codeguru.pl/article-394.aspx poczytaj sobie
 

slaww

New member
kiki napisał:
matttt - całe info dostaniesz na priv.

slaww - też powinieneś wybrać dokładnie to samo czyli Panasonica
37 PV 70 . Tym bardziej że znasz jego możliwości . Do porównania powinieneś jeszcze użyć :
37 Sharp WD1
37 JVC G 80
37 Samsung r 81

Sharp RD2 ma wszystko i gra naprawdę super - musisz być niebieski
i sprawdzisz na własne oczy.


No chętnie sprawdze ale nie widze tego modelu Sharpa w testach w dziale dla klubowiczów a "niebieski" jestem ;) .CZyli Kiki radzisz do sygnału SD bardziej plazmę niz lcd w tym przedziale cenowym, czy raczej nie ma wiekszej różnicy w modelach do 4 tys zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
bo czekamy na dostawę. Pierwsza partia poszła tylko na zapisy. i nie zdążylisy. Ale nowe jak wjadą -to złapię jeden :p
 
Do góry