Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Vaterland

New member
37'' za ok 1000 Euro?

Witam,

jako, ze mieszkam w Holandii, to ceny telewizorow w Polsce mnie nie obchodza, ale z tego co widze to w Polsce jest generalnie drozej. Dlatego moze pomozecie mi tylko z wyborem modelu.

1. JVC LT37G80B - 839 Euro (3200 zl)
2. LG 37LB2R - 921 Euro (3500 zl)
3. Samsung LE37R82B - 969 Euro (3680 zl)
4. Philips 37PF7411/12 - 994 Euro (3775 zl)

Co sadzicie o tym JVC? Prezentuje sie bardzo dobrze za ta cene.

Czy jest sens umawiac sie na prezentacje w Polsce (czy zawiera ona takze kalibracje?) skoro i tak inny sygnal bede mial w Holandii? Czy moze wybrac 32'' ale 100Hz? Ogladal bede cyfrowa kablowke (Casema) z 3 kanalami HD, oraz DVD, wiec sygnal bedzie raczej dobrej jakosci.
 
Ostatnia edycja:

slwi

New member
Kiki 3200zł
Teraz tylko zastanawiam się czy warto dopłacić te 400zł żeby mieć LCD 32V2500,ale jest jeszcze samsung R81B za 2800zł.Pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
zakk napisał:
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

1. JVC LT-32G80,
2. Sharp LC-32WD1E,
3. Sharp LC-32RA1E.

Ogólne wymagania:
- budżet: ok. 3,5 tys.zł,
- odległość od TV: 2 - 3m,
- 80% kablówka, 20% PC i DVD.

Którego według Waszej opinii wybrać? A może powinienem zainteresować się innymi modelami?

P.S. Ciekawe w jakim czasie cena JVC P80 spadnie do ok. 3,5 tys.zł...

Pozdrawiam Zakk


Witam,
Weż pod uwagę również najnowszy model Panasonica TX-32LX70P. Dostępny jest już w cenie poniżej 3400 zł. Od podanych wyżej TV jest moim zdaniem lepszy, bardziej zaawansowany technologicznie (np. świetna matryca). Z resztą sam zamierzam ten model kupić we wrześniu:mrgreen:
Jeśli chodzi o JVC P80 to sprzęt pierwsza klasa, ale w cenie powyżej 4 tys. zł.
Pozdro
 

mazand

New member
Pilna potrzeba i brak zdecydowania co wybrać

Pomóżcie mi proszę się zdecydować. :confused: Czytam posty na forum od kilku dni i mam już kompletny mętlik. :hmm: Może Kiki coś zaproponujesz?
Mam do dyspozycji maksymalnie 4600 w gotówce i potrzebuję telewizora LCD na miarę moich potrzeb. Obecnie korzystam z kablówki UPC i sygnału podawanego z komputera. W planach jest przesiadka na którąś z platform cyfrowych i dokupienie stacjonarnego odtwarzacza albo PS3. W ten sposób chcę odseparować kompa od telewizora, bo żona ciągle chce coś dla siebie, a ja nie mogę spokojnie posiedzieć na necie. :krol:
 

Evitare

New member
Witam, jestem NOWY, i mam standardowe pytanie jaki kupić LCD 32", wiele się mówi o modelach Samsunga więc wybrałem dwa z nich
- LE32R82B
- LE32M87B --- posiada 100hz :grin:
do tego porównania dorzuciłem Panasonica
- LX70
być może są jakieś inne LCD godne polecenia w cenie do 3500zł, więc proszę o sugestie, uwagi.

Pod telewizor będzie podłączony komputer oraz kablówka (multimedia).
 

jacecko

New member
Szukam TV w kwocie do 3tys. Sluzyc ma do KD ( podpiete dvd Denon 1930) oraz konsol xbox360, xbox, PS2, jesli chodzi o cyfre itp to nie bedzie mialo to miejsca pod tv nawet nie bedzie podpieta standardowa antena. Wybralem juz kilka modeli:

Sharp 32WD1E
Sharp 32RA1E
Samsung 32R81B


I teraz kilka pytan co do Sharp`a. Przy czytaniu recenzji RA1 dowiedzialem sie ze przy wejsciu compnent jest przejsciowka tzn; zeby podlaczyc cos pod wejscie component trzeba pierw podlaczyc pod przejsciowke a nastepnie przejsciowke w gniazdo component. Cala ta przejsciowka podobno pogarsza sygnal nadawany przez component?:roll: DVD podepne po HDMI ale zostaje jeszcze x360, pewnie ze moge podlaczyc za pomoca VGA, ale jednak wole component. Czy w WD1E tez jest taka przejsciowka? Teraz sprawa wygladu. Oba Sharp`y w swoim opisie maja: Kolor "piano-black" ze srebrną stopą. Teoretycznie z opisu oba powinne wygladac tak samo, ale jak patrze (obrazki z aukcji, na zywo nie widzialem) na WD1E to jest faktycznie piano-black a RA1E jest czarny ale wyglad ma jak matowy. Czym one tak naprawde sie roznia w wygladzie?

Ktory z wymienionych TV bedzie lepszy do zastosowan jakie podalem? Chcialem poczytac cos o modelu WD1E, ale w porownaniu do R81B gdzie jest go wszedzie pelno nic konkretnego nie znalazlem. Samsung wydaje sie byc dosc przereklamowany na znanych portalach i sklaniam sie bardziej ku WD1E szczegolnie ze kosztuje 2800 ;)
 

j3r2yk

New member
Witam,
chciałem prosić o poradę przy wyborze odbiornika. Co prawda mam już swoich cichych faworytów ale im więcej czytam tym mniej wiem... Dlatego proszę o polecenie mi kilku modeli (może z krótkim uzasadnieniem) z których mógłbym wybrać ten jedyny.
Odbiornik będzie w 99% wykorzystywany do oglądanie TV poprzez dekoder HD Cyfry+. Odległość od odbiornika 2-4m.

Moje wymagania odnośnie odbiornika:
Full HD
minimum 40'
cena do 6000zł


Proszę o poradę i z góry dziękuję
 

Marcin17

New member
j3r2yk napisał:
Witam,
chciałem prosić o poradę przy wyborze odbiornika. Co prawda mam już swoich cichych faworytów ale im więcej czytam tym mniej wiem... Dlatego proszę o polecenie mi kilku modeli (może z krótkim uzasadnieniem) z których mógłbym wybrać ten jedyny.
Odbiornik będzie w 99% wykorzystywany do oglądanie TV poprzez dekoder HD Cyfry+. Odległość od odbiornika 2-4m.

Moje wymagania odnośnie odbiornika:
Full HD
minimum 40'
cena do 6000zł


Proszę o poradę i z góry dziękuję


Moje odpowieć brzmi : SHARP 42XD1 - będziesz bardzo zadowolony :D . A o zaletach i przewadze nad innymi modelami możesz przeczytać w dziale LCD/Sharp. Pozdrawiam
 

werysoft

New member
Jaki LCD kupić?
Warunek podstawowy - pobór prądu do ok. 150W, minimum 32 cale, HD Ready 100Hz lub Full HD, współpraca z nbox platformy n, oglądam głównie "n" i filmy z dvd, komputera nie podłączam.
Ogólnie mam prośbę do wszystkich forumowiczów o podawanie przy typach LCD poboru prądu, szczególnie miarodajne są dane odczytane bezpośrednio z tabliczek znamionowych na telewizorach, bo dane ze stron producentów są często nieaktualne lub przekłamane.
Na dobry początek:

SHARP
1366 x 768, 100 Hz
LC-32RD2E - 142W/0,9W
LC-37RD2E - 165W/0,9W
LC-42RD2E - 214W/0,9W

1920 x 1080
LC-37XD10E - 215W/2,4W
LC-42XD10E - 243W/2,6W

1920 x 1080, 100 Hz
LC-46XL1E - 275W/2,7W
LC-52XL1E - 305W/2,7W
 

beatband

New member
Problem z wyborm telewizorka LCD 26 cali

Witajcie drodzy forumowicze.
Jestem tu nowa i nie mam pojęcia jaki LCD wybrać.
Czytam wasze posty, wchodzę na strony różnych marek, porównuję parametry a w głowie coraz większy mętlik.
Potrzebuję telewizorka 26 cali w granicach finansowych do 3000 złotych. Chciałabym również aby miał 2 wejścia HDMI, dobry kontrast, kąt widzenia i jasność, a także aby czas reakcji nie był większy od 8 ms.
Zależy mi również na dobrym i ostrym obrazie (mam kablówkę). W sklepie zachwalają to co mają na stanie a ja chcę kupić telewizor, który posłuży mi parę lat.
Widzę, że niektórzy z was bardzo się interesują technologią LCD i są zorientowani bardziej niż ja.
Interesują mnie firmy takie jak: Sony, Samsung, Panasonic, Philips, JVC, Sharp.
Mam nadzieję, że wskażecie mi swoje typy i będzie mi łatwiej podjąć decyzję.
Liczę na Was.
Pozdrawiam.
 

beatband

New member
Taki sam problem

mysiaks napisał:
Witam wszystkich,
chcę kupić lcd max 26" (bo do małego pokoju) i jestem w kropce... Po przejrzeniu forum, zdecydowałam się na Sharpa, model LC-26AD5E. No i już miałam zamawiać, gdy koleś ze sklepu (internetowego) polecił mi coś innego: Panasonica 26" TX-26LE7P (że w promocji i lepszy i takie tam). No i tu się zacięłam... Jestem kobietą, więc szybkie decyzje zakupowe to nie moja specjalność:) A wiedza w tej dziedzinie tymbardziej:( Proszę, pomóżcie...

Telewizor będzie służył w 99% do odbioru zwykłej kablówki.

Z góry dziękuję

U mnie tylko sama czytam na necie i próbuję podjąć decyzję.
Facet w sklepe nakłania mnie do zakupu Samsunga LE26S81B - a ja nie wiem czy to jest to.
Mieszkam w małym miasteczku i nie ma u nas sklepów w których stałoby kilkanaście telewizorów LCD 26 calowych i maożna by było zobaczyć każdy z bliska czy też zobaczyć jak odbierają. Mówiąc szczerze będę kupowała raczej w "ciemno" dlatego zależy mi na waszej pomocy. Może ktoś z was ma LCD 26 cali w domu i jest zadowolony ze swojego zakupu.
Pomocy.
Proszę.
Pozdrawiam.
 

j3r2yk

New member
Marcin17 napisał:
Moje odpowieć brzmi : SHARP 42XD1 - będziesz bardzo zadowolony :D . A o zaletach i przewadze nad innymi modelami możesz przeczytać w dziale LCD/Sharp. Pozdrawiam

Jest to jeden z moich "wyborów". Jedna rzecz barzdo mnie nurtuje - jak napisał:

brun napisał:
dla ciebie to chyba tylko SHARP XD1E 42" jeśli chodzi o kwotę... na ceneo ok 5500. telewizor bardzo dobry, dostał złoty pixel za zeszły rok

Zeszłoroczny model - czy naprawdę jest to lepsza matryca niż w nowych seriach np. Samsunga?
 

brun

Member
j3r2yk
jakie modele samsunga masz na myśli?
kupno tv modelu schodzącego, lub inaczej naywając: modelu który ma już swojego następce jest dla ciebie najbardziej opłacalne, nie tak dawno xd1e 42" kosztował blisko 10tyś!!!
 

j3r2yk

New member
Mam na myśli mode LE40N87B. Jest jeszcze seria M ale to już powyżej 6000 niestety.
A tego, że xd1e kosztował ponad 10.000 to nie wiedziałem...
Właśnie te dwa modele, były i są moimi faworytami. Przyznam się, że najpierw to Samsung zdecydowanie liderował - "suche" parametry zdecydowanie są inplus... Jednak przeglądając to forum, wkradło mi się coraz więcej niepewności i coraz bliżej mi do w/w Sharp'a. Jednak wciąż nie mogę się zdecydować....
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Evitare napisał:
Witam, jestem NOWY, i mam standardowe pytanie jaki kupić LCD 32", wiele się mówi o modelach Samsunga więc wybrałem dwa z nich
- LE32R82B
- LE32M87B --- posiada 100hz :grin:
do tego porównania dorzuciłem Panasonica
- LX70
być może są jakieś inne LCD godne polecenia w cenie do 3500zł, więc proszę o sugestie, uwagi.

Pod telewizor będzie podłączony komputer oraz kablówka (multimedia).

Hej,
Najlepiej przetestuj powyższe telewizorki na żywo w sklepie i oceń jak się sprawują na sygnale SD, HD i DVD. W cenie do 3500 zł możesz też sprawdzić JVC G80. Samsungi lepiej współpracują z kompem, ale w innych aspektach wypadają gorzej (smużenie, płynność obrazu, kąty widzenia, prądożerność itd.). Ja polecałbym Panasonica, ale wybór należy do Ciebie :twisted: Koniecznie przetestuj TV na żywo zanim podejmiesz decyzję :-D
Pozdrawiam
 
Do góry