Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Gregfip

New member
Gdzieniegdzie można spotkać jeszcze 8807 -> lepiej jest wykonany niż 8818 i ma mniej problemów z podświetleniem ?
Jak w ogóle sprawdzić takie podświetlenie ?
A gdyby pominąć ten ambilight to LG 55QNED jest lepszy niż PUS88xx ??
 

luck76

Well-known member
Witam,
55 cali, głownie Netflix, Disney, Viaplay (F1 + premier League) + konsola Xbox. Budżet około 3,5k.
Zastanawiałem się mocno nad 55PUS8xxx ale no właśnie który? w innym topiku pojawia się dużo opinii że matryce są słabe, pojawiają się paski czy różne inne buble. Ale ten ambilight :rolleyes:
Patrzę jeszcze w stronę LG 55QNED, warto ?
Poczytaj co piszą tutaj ludzie o Philipsach.
Za 3,8k masz bardzo dobrego FALD Samsunga - QE55QN85C, który nie ma problemu z podświetlaniem, m.in dlatego że ma strefowe wygaszanie. To są 2 półki wyżej (on jest też lepszy od PUS9008).
 

feomazyt

New member
Hej,
moglibyście polecić jakiś niezły tv 75/85 cali? Tv użytkowany do stramingów (seriale, filmy, sport) plus konsola PS5. budżet do 10k ale wiadomo im taniej tym lepiej ale zależy mi na dobrym sprzęcie. Co do marki nie mam preferencji więc jestem otwarty na sugestie. Pomieszczenie ok. 25m odległość od tv ok. 4m
 
Ostatnia edycja:

Gregfip

New member
Poczytaj co piszą tutaj ludzie o Philipsach.
Za 3,8k masz bardzo dobrego FALD Samsunga - QE55QN85C, który nie ma problemu z podświetlaniem, m.in dlatego że ma strefowe wygaszanie. To są 2 półki wyżej (on jest też lepszy od PUS9008).
No właśnie czytam i napisałem że jakby wybierać PUS to którego szukać ? 8807?

Luck76, niestety mam mocny awers do jakiegokolwiek sprzętu samsunga, próbowałem z ich sprzętem i zazwyczaj szybko kończyło się to jakimiś usterkami… ale to osobiste :)
No a co z tym LG? Bo Sony z cenami to odpłynęło daleko daleko…
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
wybrałem sony xr-55x90l zamiast Samsunga QE55QN92C właśnie również ze względu na to że w samsungu jest tizen , który mi nie do końca pasuje.

Od tego masz przystawki.

Hej,
moglibyście polecić jakiś niezły tv 75 cali? Tv użytkowany do stramingów (seriale, filmy, sport) plus konsola PS5. budżet do 10k ale wiadomo im taniej tym lepiej ale zależy mi na dobrym sprzęcie. Co do marki nie mam preferencji więc jestem otwarty na sugestie. Pomieszczenie ok. 25m odległość od tv ok. 4m

Pod sport, filmy i PS5 z 4m, pomysł o 85" dysponując takim budżetem.
75" to mało z tej odległości. Filmy w 21:9 to będzie mały paseczek, a gry w 4k, lub cokolwiek w upscalingu zmęczą ilością detali.
 

luck76

Well-known member
Luck76, niestety mam mocny awers do jakiegokolwiek sprzętu samsunga, próbowałem z ich sprzętem i zazwyczaj szybko kończyło się to jakimiś usterkami… ale to osobiste :)
Skoro masz złe doświadczenia, to nie ma co na siłę :)
No a co z tym LG? Bo Sony z cenami to odpłynęło daleko daleko…
Sony w nowościach odjechało, ale po czasie jest lepiej. Jeśli szukasz czegoś równorzędnego tym Philipsom z serii 8 to bdb jest 55X85K Sonego i cena podobna. To też directLED ale bez przypadłości tego Philipsa.
 

feomazyt

New member
Od tego masz przystawki.



Pod sport, filmy i PS5 z 4m, pomysł o 85" dysponując takim budżetem.
75" to mało z tej odległości. Filmy w 21:9 to będzie mały paseczek, a gry w 4k, lub cokolwiek w upscalingu zmęczą ilością detali.

Dzięki, edytowałem post aby też wziąć pod uwagę 85 cali. Obecnie trwa remont więc jeszcze raz zmierzę jaka będzie plus minus odległość od tv i ile miejsca jest na ścianie aby 85 weszło :p
 

camen1987

New member
Od tego masz przystawki.



Pod sport, filmy i PS5 z 4m, pomysł o 85" dysponując takim budżetem.
75" to mało z tej odległości. Filmy w 21:9 to będzie mały paseczek, a gry w 4k, lub cokolwiek w upscalingu zmęczą ilością detali.
Nie po to człowiek ma wybór kupna tv za około 6 tyś zł , żeby jeszcze dodatkowo jakieś przystawki dokupować :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie po to człowiek ma wybór kupna tv za około 6 tyś zł , żeby jeszcze dodatkowo jakieś przystawki dokupować :)

Te przestawki odpalą gęste pliki w responsywności i jakości o jakiej ten TV za 6k, czy 20k może pomarzyć. Bo chyba nie po to kupuje się "dobry" tv, żeby oglądać tylko gówniany bitrate z kablówki czy jakiś serwisów streamingowych ; )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie mini led 85" C845 - masz za 9399 zl z pełnym pakietem, z montażem i dostawą
 

luck76

Well-known member
Te przestawki odpalą gęste pliki w responsywności i jakości o jakiej ten TV za 6k, czy 20k może pomarzyć. Bo chyba nie po to kupuje się "dobry" tv, żeby oglądać tylko gówniany bitrate z kablówki czy jakiś serwisów streamingowych ; )
Z małym wyjątkiem, Bravia Core i 80Mbps w Pure Stream czyli jakość BD-UHD
 

damian88max

New member
którego byście wybrali?

Sony XR-75X90K 75 ewentualnie Sony XR-75X90L ale nie widzę mniędzy nimi róznicy większej po za ceną,​


czy

TCL QD-Mini LED 75C805 75.​


ale jak z obrazem i płynnością google TV?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP

@Gregfip

Ja Philipsa wybrałem starszy model 65PUS8807, bo nowszy 8818 jest bardziej wykastrowany, nie ma już nagrywanie na pamięć USB, nie obsługuje żarówek hue, nie działa kanały wirtualne od TVP w HbbTV bo nie obsługuje już standardu HLS. Z 65PUS8807 jestem zadowolony.
W Philipsie na Androidzie da się stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, inni producenci telewizorów tego nie oferują!

Natomiast nowe Philipsy na ten rok co się mają pojawić to będzie tragedia, brak Android w serii PUS tylko nowy system Titan os , Android tylko w Oled zostanie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony kosztuje prawie dwa razy drożej.
TCL za 6800 zł a Sony za 11.800 zł
Pytanie czy masz na dopłatę ?
 

luck76

Well-known member
Sony kosztuje prawie dwa razy drożej.
TCL za 6800 zł a Sony za 11.800 zł
Pytanie czy masz na dopłatę ?
75c845 kosztuje 7900pln a 75x90L 8400pln czyli 500 PLN różnicy, a jak doliczysz do tego koszt profesjonalnej kalibracji (bo żeby ten TCL jakoś świecił trzeba to zrobić, podczas gdy Sony wprost z pudełka świeci prawie wzorcowo) to różnica stopnieje do 0 :)
 

Marlo

Active member
Jeżeli Sony to co pokazywało zastosuje w X95M , to będzie duży postęp,
aż strach się bać ,ile sobie zażyczą za ten TV.😉
 

luck76

Well-known member
Jeżeli Sony to co pokazywało zastosuje w X95M , to będzie duży postęp,
aż strach się bać ,ile sobie zażyczą za ten TV.😉
Pytanie czy to nie będzie linia Master Series i np nowa seria Z? Najważniejsi Polacy recenzenci byli na prezentacji technologii ale większość informacji ze spotkania objęta jest embargiem, dlatego nie chcę nawet zawracać głowy @kiki bo i tak nie będzie mógł odpowiedzieć :)
 
Do góry