Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to że PML9008 ma kiepski system Titan, słaby procesor i mało pamięci, gdyby był na Androidzie jak inne topowe modele, Philips byłby polecany, a ten model nie jest. Lepszym wyborem jest TCL mini LED zamiast ten Philips.

Niestety nowe Philipsy na 2024 będą już tylko na systemie Titan, a Android/Google TV pozostanie tylko w modelach Oled. Kto kocha Philipsa to kupować teraz modele z Androidem puki są jeszcze dostępne! Szkoda Philipsa że się cofa do tyłu.
 

luck76

Well-known member
tzn cena do około 6000 zł a tv raczej sony lub samsung. Nie twierdzę , że pozostali producenci robią gorsze telewizory ale do sony mam zaufanie a samsung robi ładne telewizory , tylko gdyby nie ten tizen ( nie jestem jego zwolennikiem )
Oledy mi się bardzo podobają a Ambilight w Philipsie robi świetną robotę , lecz ostatni tv tej marki z jakim miałem styczność to kineskopowy sprzed 20 lat :)
Dlatego nie jestem do końca przekonany czy nie będę narzekał na niego...

To masz bardzo dobre modele :
Mini led 65c845 za 5099 zł
Mini led 65pml9008 za za 5299 zł
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł

@kiki widzisz, co kolega pisze w pierwszym akapicie?
 

maciej.u

New member
Witam wszystkich.
W moim dotyczczasowym TV (LG50LF652V) padło podświetlenie matrycy. Oczywiście będę go naprawiał ale i tak mieliśmy kupować już nowy ekran do salonu, więc to tylko przyspieszyło zakup. Natomiast brak TV bardzo denerwuje żonę więc nie mam za bardzo czasu spokojnie poczytać o nowościach na rynku...

W grę wchodzi tylko matryca Led z uwagi na to że oglądamy dużą ilość kanałów informacyjnych z paskami. Chcę uniknąć zjawiska wypaleń . Rozmiar ma 55 cali.

Dodatkowo musi mieć system android tv. Do obecnego telewizora mam podłączony chromecast i mogłem na nim zainstalować aplikację youtube bez reklam. Chcę mieć też taką możliwość na nowym tv.

TV musi się też "dogadać" z soundbarem focal dimension. Obecnie włączając tv z automatu nie włącza się soundbar i muszę wachlować pilotami.

Jakie sprzęty zaproponowali byście w moim budżecie? Widzę, że obecnie w jednym ze sklepów jest na promo na Sony XR-55X90L.
Czy w tym zakresie cenowym jest coś lepszego?

Serdecznie pozdrawiam

Maciej
 

camen1987

New member
Witam wszystkich.
W moim dotyczczasowym TV (LG50LF652V) padło podświetlenie matrycy. Oczywiście będę go naprawiał ale i tak mieliśmy kupować już nowy ekran do salonu, więc to tylko przyspieszyło zakup. Natomiast brak TV bardzo denerwuje żonę więc nie mam za bardzo czasu spokojnie poczytać o nowościach na rynku...

W grę wchodzi tylko matryca Led z uwagi na to że oglądamy dużą ilość kanałów informacyjnych z paskami. Chcę uniknąć zjawiska wypaleń . Rozmiar ma 55 cali.

Dodatkowo musi mieć system android tv. Do obecnego telewizora mam podłączony chromecast i mogłem na nim zainstalować aplikację youtube bez reklam. Chcę mieć też taką możliwość na nowym tv.

TV musi się też "dogadać" z soundbarem focal dimension. Obecnie włączając tv z automatu nie włącza się soundbar i muszę wachlować pilotami.

Jakie sprzęty zaproponowali byście w moim budżecie? Widzę, że obecnie w jednym ze sklepów jest na promo na Sony XR-55X90L.
Czy w tym zakresie cenowym jest coś lepszego?

Serdecznie pozdrawiam

Maciej
długo się zastanawiałem nad różnymi tv i w dwóch różnych sklepach stacjonarnych polecali mi tego Sony xr-55x90l zamiast Samsunga QE55QN92C i takiego kupiłem wczoraj. Nie mogę jeszcze powiedzieć czy to był dobry wybór bo jeszcze mi go nie dostarczyli :) ale porównując w sklepie różnicy nie widziałem prócz mniejszej ostrości w samsungu. ( patrząc na wprost kolory były takie same )
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Różnica jest taka że w Samsungu nie masz androida natomiast w Sony jest, a kolega napisał że chce tv na androidzie
 

luck76

Well-known member
Dodatkowo musi mieć system android tv. Do obecnego telewizora mam podłączony chromecast i mogłem na nim zainstalować aplikację youtube bez reklam. Chcę mieć też taką możliwość na nowym tv.
Jeśli masz chromecasta, to większego znaczenia nie ma na jakim systemie będzie chodził TV. Dodatkowo, reklamy w YT można wyłączyć na każdej platformie. Mam np na Apple TV.

TV musi się też "dogadać" z soundbarem focal dimension. Obecnie włączając tv z automatu nie włącza się soundbar i muszę wachlować pilotami.
W Sony, jeśli masz podłączony odbiornik dźwięku po HDMI, włącza się sam. Co więcej, możesz włączając soundbar uruchamiać tv :)
Jakie sprzęty zaproponowali byście w moim budżecie? Widzę, że obecnie w jednym ze sklepów jest na promo na Sony XR-55X90L.
Czy w tym zakresie cenowym jest coś lepszego?
Nie na nic lepszego w tym segmencie cenowym. Na pewno nic nie zagra lepiej prosto z pudełka.
 

Gregfip

New member
Witam,
55 cali, głownie Netflix, Disney, Viaplay (F1 + premier League) + konsola Xbox. Budżet około 3,5k.
Zastanawiałem się mocno nad 55PUS8xxx ale no właśnie który? w innym topiku pojawia się dużo opinii że matryce są słabe, pojawiają się paski czy różne inne buble. Ale ten ambilight :rolleyes:
Patrzę jeszcze w stronę LG 55QNED, warto ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli z ambilight w klasie cenowej to 55pus8818, tylko sprawdź proszę przed zakupem równość podświetlenia.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego Philipsa najlepiej kupić u Kikiego bo sprawdzi telewiozr czy matryca jest ok i ustawi.

Jak to możliwe że nowe telewizory z fabryki Philipsa wychodzą niektóre z wadliwymi matrycami, czy nikt tego na ostatnim etapie przed zapakowaniem do pudła nie kontroluje?
 
Do góry