Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Damnen

New member
Który z tych tv polecielibyście?
Głównie Netflix i inne apki z filmami serialami oraz mecze plus czasami Xbox SS
Budżet to tak 5.5 tys
Te Philipsy jedynie kiedy przejdą pozytywnie przez kalibrację aczkolwiek ten ambilight przez to że mniej męczą się rodzince przy tym oczy, mocno mnie przekonuje.

TCL 65C845
Sony KD-65X85LAEP
Philips 65PML9008
Philips 65PUS8818
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philipsa 65PML9008 sobie odpuść, brak Google tv tylko ich system, do tego kiepski procesor.
Jak Philips to 65PUS8818 - topowy procesor i Google TV.
 

narren

New member
Hej,
miałbym prośbę o doradzenie w kwestii zakupu TV.
Szukam TV 55" chyba, że jednak lepiej warto 65" w budżecie ok 4500 zł raczej miniLED. Mam na oku TCL C845, Samsung QE55QN85C, QE55QN90, QE65Q80C, Hisense 55u7kq, Sony XR-65X90K.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od południa do wieczora, ekspozycja południowy-zachód okien
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32 dość leciwy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, z dekodera UPC
10. Jakie urządzenia? dekoder, DVD
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Uśredniając ok 5h/dobę
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie zbyt często
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 40% kablówka/ 40% VOD głównie streaming Netflix, Disney, Prime Video/ 20% youtube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Niekoniecznie ale mogłoby być
15. Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16. Preferencje co do marki?  brak
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55 cali, 65 cali chyba będzie za duże
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię słabej czerni( gdy jest szara a nie czarna), podkręconych, nienaturalnych kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami i nocami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł max
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Średnio co 8 lat. Mam nadzieję że nowy posłuży wiele lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Na obecnym TV to niemożliwe:) Chciałbym móc korzystać z YT Vanced i Kodi,
 

Marlo

Active member
Przy takiej odległości to raczej 65”, tyle że w tym budżecie będzie ciężko o Mini Leda 65”,
Chyba że Kiki da ci dobrą cenę na TCL 65C805.
 

narren

New member
55" mi bardziej odpowiada ze względu na to, że nie będzie się tak rzucał w oczy w pokoju, gdy będzie wyłączony.
 

camen1987

New member
witam
Jako , że jeszcze nie kupiłem tv sony xr-55x90l , chciałbym się Was doradzić o to który tv byłby lepszy i dlaczego i który Wy wybralibyście dla siebie ?
cały czas myślę nad tymi dwoma i nie wiem który byłby lepszym wyborem. ( tak wiem o tym , że samsung to mini led )
Samsung QE55QN92C
Sony xr-55x90l
 

paradise_lost

New member
A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat telewizora Sharp 75FQ8EG?
Jest ogólnie po 5999, ale w X-kom za niecałe 5500 PLN.
Mało testów, nie za bardzo jest go gdzie zobaczyć...Może miał ktoś z marką do czynienia i może się wypowiedzieć. Z góry dziękuję.

 

camen1987

New member
czy tv samsung QN92C 65" byłby lepszym wyborem niż Sony xr-65x90l ?
czytam o tych ciemnych rogach w sony i nie chciałbym aby mnie one raziły w oczy podczas codziennego użytku domowego. Czy ma ktoś w/w Samsunga i mógłby podzielić się opinią ?
na Samsunga jest obecnie promocja zwrotu w cashbacku 1000 zł
 

camen1987

New member
tzn cena do około 6000 zł a tv raczej sony lub samsung. Nie twierdzę , że pozostali producenci robią gorsze telewizory ale do sony mam zaufanie a samsung robi ładne telewizory , tylko gdyby nie ten tizen ( nie jestem jego zwolennikiem )
Oledy mi się bardzo podobają a Ambilight w Philipsie robi świetną robotę , lecz ostatni tv tej marki z jakim miałem styczność to kineskopowy sprzed 20 lat :)
Dlatego nie jestem do końca przekonany czy nie będę narzekał na niego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele :
Mini led 65c845 za 5099 zł
Mini led 65pml9008 za za 5299 zł
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 
Do góry