Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomiędzy 85C845 a 98P745 jest olbrzymia różnica w jakości na korzyść 85C845,
to tak jakby porównywać Poloneza do Mercedesa , w C845 jest już prawdziwa czerń.

Dobrze, dobrze, tylko zapomniałeś dodać, ze ten Mercedes to "Smart Fortwo" : D
Co Ty w ogóle porównujesz? Samą jakość? Nie dość, że dwie różne przekątne, to dwie różne technologie.
To tak jakbyś napisał nie kupuj Oleda, bo się wypali. Koniec dyskusji, rozchodzimy się do domu, a ja uważam, że trzeba to rozłożyć na czynniki pierwsze i dobrze się zastanowić. Dokładnie tak jest w tym wypadku.
Ps. Taki Oled może być jedynie słusznym wyborem, lub może się okazać gorszy od najtańszego LCD i mogę to udowodnić łącznie ze zdjęciami w każdej chwili.
Nie lubię teoretyków którzy sieją zamęt, 2-3 tv na krzyż i cała wiedza z internetów bez zagłębienia tematu i przede wszystkim zrozumienia potrzeb/warunków.

Przecież autor wyrażnie zapytał - jakość czy rozmiar !!! Kolega to rozumie, bo wie, że nie może mieć wszystkiego, a Ty dalej kompletnie nic. Zero, null.
Widzisz tylko czerń i jakość. NIC więcej. Nie rozumiesz tych dylematów i w kółko wałkujesz jedno i to samo.
Piszesz o jednym, zapominasz o drugim. Potem zostają takie niewyjaśnione wpisy.
Mogę napisać do czego ta 98" się średnio nadaje, a gdzie wypada o wiele lepiej od innych z uwagi na przekątną.
Mogę też napisać, do czego małe przekątne się nie nadają, bez względu na jakość.

Przecież to logiczne, że jeżeli piszemy TYLKO o jakości - czy czerni, to miniled będzie lepszy, a od minileda lepszy będzie oled, a od oleda, microled.

Tu nie TYLKO chodzi o to, co ma lepszą jakość, bo to oczywiste, a co daje większe wrażenia - a te każdy odbiera inaczej.
Czyli mówiąc WPROST: Jak będzie mecz i przyjdą znajomi, to do którego pokoju ich zaprowadzisz?
Tam gdzie będzie wypasiony mniejszy Oled, czy gorszy, ale większy Led?
To właśnie w takich momentach mają padać wybory i można decydować - z wadami i zaletami, czyli wszędzie tam gdzie w gre wchodzą kompromisy (cena).

Mam w domu 120" projekcje, QD-Oleda, ML, kilka lcd i tą 98". Ty co masz, żeby w ogóle podjąć jakąkolwiek rozmowę, porównać i zrozumieć o co tutaj chodzi?
Ta 98" ma wady - jeżeli porównamy do lepszej technologii, bo w swojej wypada dobrze - ja tak do tego podchodzę, ale ma też ogromną zaletę których nie mają mniejsze przekątne. Dla wielu ta zaleta robi ogromną robotę. To jest właśnie clue programu.

W 2012r. kupowałem LCD 80", a wcześniej miałem mniejsze topowe plazmy (chociażby Kuro).
Też mieliśmy farmazoniarzy, nie mogli pojąć przesiadki na LCD, bo przecież Kuro czy generalnie PDP (plazmy), to jest dokładnie to co widzimy za oknem : D
No i co z tego, jak korzystanie i tak było o niebo lepsze na 80" i to w czasach gdzie nie było 4K, a filmy leciały z BD w FHD, nie wspominając o kablówce w 720p.

w C845 jest już prawdziwa czerń.

Prawdziwa czerń :grin: Ja bym powiedział, że czerń może być gorsza, lepsza, a nawet zajebista w swoich kategoriach, ale prawdziwa? ; )
Z tuzin osób mogę wymienić, które nie tkną minileda i wybiorą oleda, właśnie z uwagi na tą Twoją "prawdziwą czerń".
Już pominę zjawiska halo/blooming, bo ja tam w tych "aureolach" nie widzę prawdziwej czerni ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to jeszcze pomyślę. Jestem w punkcie wyjścia.

Mówiłem ; )
Generalnie współczuje.
Jeżeli nie chcesz ryzykować, a tym bardziej konsumujesz zupełnie inne treści jak ja, to najbezpieczniej będzie, jak kupisz 85" - nie twierdzę, że TCL, bo masz wybór.
Tym bardziej, że przesiadasz się z mniejszych przekątnych. Ja mam 12 lat 80" i na mnie żadnego wrażenia z 4m nie robi od lat (zresztą na nikim kto widzi).
Wręcz brakowało cali w treściach 4k, szczególnie w grach, gdzie się siedziało 2m przed tv. Ty tego problemu nie będziesz miał.
98" do bajek, czy tv śniadaniowych nie jest potrzebny, owszem może latać cały dzień, ale nie o to tutaj chodzi. No chyba, że ktoś ma ogromny salon/odległość.

Podejrzewam, że na początku przekątna 85" i tak na Tobie zrobi wrażenie, a z czasem jak będą chęci podmienisz na coś większego.
Co roku i tak wchodzą nowe modele, więc finalnie możesz z tego skorzystać. Pewnie wpadną lepsze matryce.
Tak czy inaczej, nie schodż poniżej 85", bo tak jak "kolega" napisał, każda mniejsza przekątna z 4m, to będzie jak polonez do mercedesa : D
To są "olbrzymie" różnice w konsumowaniu treści, wierz mi ; ) Szczególnie mecze, bo o filmach nawet nie wspominam.
 
Ostatnia edycja:

nagly1

New member
Mówiłem ; )
Generalnie współczuje.
Jeżeli nie chcesz ryzykować, a tym bardziej konsumujesz zupełnie inne treści jak ja, to najbezpieczniej będzie, jak kupisz 85" - nie twierdzę, że TCL, bo masz wybór.
Tym bardziej, że przesiadasz się z mniejszych przekątnych. Ja mam 12 lat 80" i na mnie żadnego wrażenia z 4m nie robi od lat (zresztą na nikim kto widzi).
Wręcz brakowało cali w treściach 4k, szczególnie w grach, gdzie się siedziało 2m przed tv. Ty tego problemu nie będziesz miał.
98" do bajek, czy tv śniadaniowych nie jest potrzebny, owszem może latać cały dzień, ale nie o to tutaj chodzi. No chyba, że ktoś ma ogromny salon/odległość.

Podejrzewam, że na początku przekątna 85" i tak na Tobie zrobi wrażenie, a z czasem jak będą chęci podmienisz na coś większego.
Co roku i tak wchodzą nowe modele, więc finalnie możesz z tego skorzystać. Pewnie wpadną lepsze matryce.
Tak czy inaczej, nie schodż poniżej 85", bo tak jak "kolega" napisał, każda mniejsza przekątna z 4m, to będzie jak polonez do mercedesa : D
To są "olbrzymie" różnice w konsumowaniu treści, wierz mi ; ) Szczególnie mecze, bo o filmach nawet nie wspominam.
No i powiem Ci @armanig , że rozjaśniłeś mi w głowie i pójdę za Twoją radą. Będę celował w 85" lepszej jakości niż 98" TCL P745, bo nie jest to jakiś ogromny salon, więc 98" może być za duże i nie dawać komfortu konsumowania treści, a 85" zrobi robotę. W przyszłości będzie można zrobić przesiadkę na 98", tak jak piszesz.

I teraz pytanie, jaki 85" do 10k? Z google tv najlepiej, żeby zainstalować Kodi bez żadnych przystawek i żeby dobrze oglądało się mecze ze znajomymi.
Ja myślałem o TCL C845, ale może polecicie coś innego?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak FanFilm i co tam w jakiej jakości jest, ale Fen i pliki po 100gb odpala.
Nie konfigurowałem jakoś specjalnie i nie zagłębiałem się w Kodi w ustawienia audio itp. na tv, ale na pewno Shield działa lepiej i pewniej.
Nie ma problemu z iptv z tym, że mowa o Tivimate i działa wszystko ok.

Gdybyś chciał zobaczyć co faktycznie można wycisnąć z tv, bo streaming jakiś Netflixów itd. to zupełnie inna para kaloszy, to polecam mimo wszystko Shielda+FEN+RD+Trakt.
Wszystko co jest w 4k, HDR, DV, DTSx, Atmos...
 
Ostatnia edycja:

nagly1

New member
Tivimate mam dożywotnią subskrypcję. No to zakładając, że będzie Shield i nie patrzymy już na wymóg google tv, jaki tv 85 cali będzie najlepszym wyborem do 10k zł?
 

Marlo

Active member
Dobrze, dobrze, tylko zapomniałeś dodać, ze ten Mercedes to "Smart Fortwo" : D
Co Ty w ogóle porównujesz? Samą jakość? Nie dość, że dwie różne przekątne, to dwie różne technologie.
To tak jakbyś napisał nie kupuj Oleda, bo się wypali. Koniec dyskusji, rozchodzimy się do domu, a ja uważam, że trzeba to rozłożyć na czynniki pierwsze i dobrze się zastanowić. Dokładnie tak jest w tym wypadku.
Ps. Taki Oled może być jedynie słusznym wyborem, lub może się okazać gorszy od najtańszego LCD i mogę to udowodnić łącznie ze zdjęciami w każdej chwili.
Nie lubię teoretyków którzy sieją zamęt, 2-3 tv na krzyż i cała wiedza z internetów bez zagłębienia tematu i przede wszystkim zrozumienia potrzeb/warunków.

Przecież autor wyrażnie zapytał - jakość czy rozmiar !!! Kolega to rozumie, bo wie, że nie może mieć wszystkiego, a Ty dalej kompletnie nic. Zero, null.
Widzisz tylko czerń i jakość. NIC więcej. Nie rozumiesz tych dylematów i w kółko wałkujesz jedno i to samo.
Piszesz o jednym, zapominasz o drugim. Potem zostają takie niewyjaśnione wpisy.
Mogę napisać do czego ta 98" się średnio nadaje, a gdzie wypada o wiele lepiej od innych z uwagi na przekątną.
Mogę też napisać, do czego małe przekątne się nie nadają, bez względu na jakość.

Przecież to logiczne, że jeżeli piszemy TYLKO o jakości - czy czerni, to miniled będzie lepszy, a od minileda lepszy będzie oled, a od oleda, microled.

Tu nie TYLKO chodzi o to, co ma lepszą jakość, bo to oczywiste, a co daje większe wrażenia - a te każdy odbiera inaczej.
Czyli mówiąc WPROST: Jak będzie mecz i przyjdą znajomi, to do którego pokoju ich zaprowadzisz?
Tam gdzie będzie wypasiony mniejszy Oled, czy gorszy, ale większy Led?
To właśnie w takich momentach mają padać wybory i można decydować - z wadami i zaletami, czyli wszędzie tam gdzie w gre wchodzą kompromisy (cena).

Mam w domu 120" projekcje, QD-Oleda, ML, kilka lcd i tą 98". Ty co masz, żeby w ogóle podjąć jakąkolwiek rozmowę, porównać i zrozumieć o co tutaj chodzi?
Ta 98" ma wady - jeżeli porównamy do lepszej technologii, bo w swojej wypada dobrze - ja tak do tego podchodzę, ale ma też ogromną zaletę których nie mają mniejsze przekątne. Dla wielu ta zaleta robi ogromną robotę. To jest właśnie clue programu.

W 2012r. kupowałem LCD 80", a wcześniej miałem mniejsze topowe plazmy (chociażby Kuro).
Też mieliśmy farmazoniarzy, nie mogli pojąć przesiadki na LCD, bo przecież Kuro czy generalnie PDP (plazmy), to jest dokładnie to co widzimy za oknem : D
No i co z tego, jak korzystanie i tak było o niebo lepsze na 80" i to w czasach gdzie nie było 4K, a filmy leciały z BD w FHD, nie wspominając o kablówce w 720p.



Prawdziwa czerń :grin: Ja bym powiedział, że czerń może być gorsza, lepsza, a nawet zajebista w swoich kategoriach, ale prawdziwa? ; )
Z tuzin osób mogę wymienić, które nie tkną minileda i wybiorą oleda, właśnie z uwagi na tą Twoją "prawdziwą czerń".
Już pominę zjawiska halo/blooming, bo ja tam w tych "aureolach" nie widzę prawdziwej czerni ; )
Jesteś fanem ogromnych przekątnych ,a masz tylko 120” , to bardzo dziwne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesteś fanem ogromnych przekątnych ,a masz tylko 120” , to bardzo dziwne.

Nie tyle, co fanem dużych przekątnych, a filmów i emocji które za sobą niosą na dużych przekątnych. To taka mała różnica.
Dla mnie TV, to tylko narzędzie, żeby nie powiedzieć, kupa elektroniki.
Nie należę do osób - zwanych audiofilami, gdzie już nie słucha się muzyki, a sprzętu.
Taką przypadłość już widzę u niektórych, więcej obejrzeli Vincentów i tabelek, jak filmów.

Jeżeli chodzi o 120" z ekranu projekcyjnego, to na prawdę nigdy nie oglądałeś filmu z 4m na 120"?
Wiesz, że przy formacie 21:9 na ekranie 120" 16:9, tej podstawy jest tylko 265cm, a wys. 115cm?
Wierz mi, to nie jest dużo, jeżeli mówimy o KD i seansach.
 

Marlo

Active member
Szkoda że Phillips przestał robić TV w formacie 21:9, praktycznie jak oglądam filmy
z kablówki to większość jest z pasami , na 55" to muszę siedzieć 1,5 metra od ekranu,
przez te filmy w 21:9 to muszę kupić dużo większy TV, planowałem 65" , ale przez te pasy
to chyba będę musiał kupić 75".
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak oglądasz filmy z kablówki, to pewnie z lektorem...
W przypadku napisów i tego Phila istotne jest gdzie się pojawiają te napisy, a różnie z tym bywa.
Stąd też takie wynalazki jak (np.) Shield/Kodi z możliwością konfiguracji i przesunięcia.

21:9 samo w sobie jest świetne, typowy kinowy format, tyle, że idealny pod duże ekrany projekcyjne 21:9.
Gdzie to pole widzenia jest idealnie wypełnione, przy tv zawsze będzie niedosyt.
Ideałem są ekrany multiformat i projekcje ze "zmienną optyką". Zresztą w wielu salkach KD montowane się też ekrany 21:9.

W przypadku tv, wysokość (filmów w formacie 16:9) na TV 16:9 55" jest niemal taka sama jak wysokość filmów w formacie 21:9 na 75" 16:9.
Mówiąc wprost - odpalając film w formacie 21:9 (czyli z pasami) na 75", wysokość tego filmu będzie taka sama jak wysokość całego ekranu w 55".
Ja bym się nawet nie zastanawiał.

Porównanie +/- tv 55" vs 75"

Screenshot_8.jpg
 

cyruu

New member
Cześć,


Proszę o pomoc w wyborze TV :)
Obecnie mam plazmę Panasonica 42 cale i trochę łyso wygląda na ścianie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, rzadziej bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? slonce nie przeszkadza bo mam przyciemniane okna
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 42 cale plazma - kupiony za radą tego forum :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder UPC, + po HDMI konsola i komp
10. Jakie urządzenia? Dekoder UPC, + po HDMI konsola i kom
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Uśredniając ok 3h/dobę
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie zbyt często
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 70% kablówka, 10% konsola, 20% coś z kompa
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? TAK PS4
16. Preferencje co do marki?  TCL sie troche boje, ale czy słusznie?
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali chyba będzie ok?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię słabej czerni( gdy jest szara a nie czarna), podkręconych, nienaturalnych kolorów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami i nocami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najchętniej około 6-7 tyś
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Co 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Obecnie nie mam jak więc nie korzystam :)

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie!
 

jacoskwara

New member
Panowie krótko i na temat
do dużego pokoju odległość 3-3,5 metra głównie Netflix HBO GO Player polsat cyfrowy budżet max 3300 pln

TCL 50C809 50'' MINILED​

czy

LG 50QNED823RE 50" LED​

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem ile masz max kasy ale najlepiej 65 mini led.
Ile masz max kasy ?
CZY 65 Ci się zmieści ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie
  • Philips 55PUS8818
  • TCL 55C745
  • Samsung 55Q67C
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł dla członków forum.
 
Do góry