Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz naciągać .
Masz już bardzo dobre jakości zostając przy mini led - 75C845 za 7299 zł z pełnym pakietem dodatkowo.
 
Ostatnia edycja:

Najmad86

New member
Miałem.... ;) Samsung ue70au8072uxxh.
Padł po 2 latach i 3 miesiącach - serwis stwierdził, że matryca do wymiany (nieopłacalne).

Salon 32m2 - odległość od tv. jakieś 4,2m.
Nie mam wielkich oczekiwań, szukam czegoś "budżetowego", głównie do codziennego oglądania tv / netflix.
Wielkość, min. 65 cali.

Wybór wstępnie padł właśnie na Sharpa, bo swego czasu słynął z względnej niezawodności - nie wiem, jak obecnie.
Teraz wspomniany model w jednej z sieci jest w zestawie z Soundbarem (jakiś podstawowy produkt, ale zawsze ;)).

Budżet, jakieś max 3,5k.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mocno nie poszalejemy:
  • 75PUS8546
  • 75V68 - nowy model
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł dla członków forum.
 

zwierzack

New member
Witam Proszę o radę co wybrać....
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 metra 2 kanapy
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost(kanapa), czasami pod kątem(przy stole)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od wschodu drzwi i okna tarasowe od południa na całej ścianie telewizor ma wisieć na zachodniej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 49SM9000PLA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dostęp do serwisów streamingowych, wolałbym uniknąć, dodatkowych urządzeń, odpowiada mi android i webos
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k - Streaming player, Disney, showtime, Amazon, hbo
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, XSX chociaż nie koniecznie, bo planuję zabrać konsole z salonu razem z obecnym TV. Amplituner, blu-ray 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3h -max
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale nie jest to warunek konieczny
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy na platformach stremingowych i z blu-ray
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka? - Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, w chwili obecnej 50% ale chciałbym pozbyć się konsol z salonu to kwestia dyskusyjna.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 65-75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zawieszanie systemów.
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5k max
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem, nigdy nie korzystałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku wybrałbym już zakup w technologii mini led , czyli
  • 65C805
  • 65Pml9008
  • 65C845
  • 65C855
Dla członków forum masz specjalne oferty plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł

Z modeli 75" - 75c745 za 4899 zł na mayrycy VA 144Hz - z pełnym pakietem gratisów dodatkowo.
 

zwierzack

New member
W Twoim przypadku wybrałbym już zakup w technologii mini led , czyli
  • 65C805
  • 65Pml9008
  • 65C845
  • 65C855
Dla członków forum masz specjalne oferty plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł

Z modeli 75" - 75c745 za 4899 zł na mayrycy VA 144Hz - z pełnym pakietem gratisów dodatkowo.
Dziękuję za odpowiedź. Philips raczej odpada, 65c845 i 75c745 brałem pod uwagę i w sumie nad nimi najbardziej się zastanawiam, 65c855 jest już dostępny??? I mieszczę się w budżecie???
 

Drozdu89

New member
Przeklejam mój post z tematu TCL, może tu prędzej ktoś doradzi ;)
Witam serdecznie. Jestem tu nowy, a generalnie założyłem konto tylko by uzyskać jakaś pomoc w wyborze TV, bo widzę że jest tu sporo ludzi z doświadczeniami ;)

Zastanawiam się nad telewizorem do 4500-4600 i ma to być 65cali, matryca 120hz do konsol ps5 i XsX oraz serwisów wszelakich. No żeby ładny obraz był itp
I tak po wielu dniach poszukiwań stanąłem przed wyborem spośród kilku modeli:
LG 65qned823re
Samsung 65q77C
Samsung 65q80C
Phillips 65pus8818
Hisense 65e7kq pro

Dziś zainteresowałem się TCL C805, który na papierze wygląda wprost kapitalnie i cenę ma atrakcyjną na dzień dzisiejszy. Poprzegladalem i praktycznie w każdym rankingu są TCL, o samym 805 pozytywne testy. Ale komentarze od ludzi już nie napawają optymizmem.
Naprawdę jest tak źle z tym softem Tcl i czym to się objawia?

Co byście doradzili? Może jakiś inny model?
Ja ogólnie nie mam też aż takiego oka do szczegółów ;)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zwierzack.
TCL 65C855 - napisz proszę na PW- cena jest specjalna dla członków forum i to jak zawsze z dodatkowym pakietem gratisów.

===========================
Najmad 86 - Chcesz Sharpa - ok ale jaki model dokładnie ?

===========================
Drozdu 89
Z Twoich modeli najlepiej zagra minim led 65C805 . Z softem nic się nie dzieje.
Najwięcej dzieje się u tych co go nie mają !
Masz za 4399 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
Więc spokojnie mieścisz się w klasie cenowej.
 

luck76

Well-known member
Przeklejam mój post z tematu TCL, może tu prędzej ktoś doradzi ;)
Witam serdecznie. Jestem tu nowy, a generalnie założyłem konto tylko by uzyskać jakaś pomoc w wyborze TV, bo widzę że jest tu sporo ludzi z doświadczeniami ;)

Zastanawiam się nad telewizorem do 4500-4600 i ma to być 65cali, matryca 120hz do konsol ps5 i XsX oraz serwisów wszelakich. No żeby ładny obraz był itp
I tak po wielu dniach poszukiwań stanąłem przed wyborem spośród kilku modeli:
LG 65qned823re
Samsung 65q77C
Samsung 65q80C
Phillips 65pus8818
Hisense 65e7kq pro

Dziś zainteresowałem się TCL C805, który na papierze wygląda wprost kapitalnie i cenę ma atrakcyjną na dzień dzisiejszy. Poprzegladalem i praktycznie w każdym rankingu są TCL, o samym 805 pozytywne testy. Ale komentarze od ludzi już nie napawają optymizmem.
Naprawdę jest tak źle z tym softem Tcl i czym to się objawia?

Co byście doradzili? Może jakiś inny model?
Ja ogólnie nie mam też aż takiego oka do szczegółów ;)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian!
Sprawdź sobie tego TCL o którym pisał @kiki i Hisense 65u7kq. To jest ta sama kategoria cenowa. Każdy wybierze oczywiście to co mu odpowiada. Niestety, nie zawsze jest tak jak pisze @kiki, ale tak jest z reguły że każda sikorka woj ogonek chwali. Wystarczy przejrzeć forum i zobaczyć co piszą użytkownicy. Takich jak ja czy innych nie posiadających, faktycznie tak jak pisze @kiki nie brałbym pod uwagę, bo nie mamy i nie będziemy obiektywni w ocenie, ale z drugiej strony w ocenie brałbym pod uwagę fakt, że on sprzedaje. Może być tak że będziesz należał do grona osób zadowolonych, więc jak to pisze kolega sprzedający i jednocześnie gospodarujący tym forum - przekonaj się na własne oczy. Tak btw, popatrz czy w Twojej okolicy nie ma Media Expert. Oni potrafią mieć obydwa. Zwróć uwagę na płynność działania menu i aplikacji na obydwu telewizorach, bo obraz będzie podobny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz , będzie bez sikorki i chwalenia ogonka.
Sam sprawdzisz czy to model dla Ciebie.
Sprawdź chociażby wyposażenie - bo tu różnica jest bardzo duża na korzyść Google TV czyli TCLa
W klasie cenowej to bardzo dobry wybór dla mini led TV
 

Drozdu89

New member
Właśnie to mnie trochę przeraża, bo wydaje mi się że tych negatywnych komentarzy odnośnie TCL jest ogólnie w internecie sporo.
U mnie w miejscowości nie ma tego mini Leda, ale np widziałem tego full array C745 i obraz bardzo mi się podobał mimo iż stał obok OLEDa od LG.

Z jednej strony jak wydaje kasę to chciałbym mieć jak najwięcej rzeczy typu Dolby Vision, Atmos, jakiś HDR który nie będzie tylko napisem na pudełku.
A z drugiej sam nie wiem czy moje oko wychwyci te wszystkie bajery ;)
 

luck76

Well-known member
Właśnie to mnie trochę przeraża, bo wydaje mi się że tych negatywnych komentarzy odnośnie TCL jest ogólnie w internecie sporo.
U mnie w miejscowości nie ma tego mini Leda, ale np widziałem tego full array C745 i obraz bardzo mi się podobał mimo iż stał obok OLEDa od LG.

Z jednej strony jak wydaje kasę to chciałbym mieć jak najwięcej rzeczy typu Dolby Vision, Atmos, jakiś HDR który nie będzie tylko napisem na pudełku.
A z drugiej sam nie wiem czy moje oko wychwyci te wszystkie bajery ;)
Dobrze kombinujesz. Prawdę mówiąc, strasznie to męczące. To jest pogoń za czymś. Czego oko nie wyłapie w casualowym oglądaniu. Osobiście, gdybym miał opierać swoje codzienne doświadczenie użytkownika o system smart tv wbudowany w TV, nigdy nie wybrałbym ani Sony ani TPV (chiński producent metkujący swoje produkty logiem Philips), czy TCL, które to telewizory oparte są na Googlu. Brałbym kolejnego Panasonica albo właśnie Hisense. Inna sprawa, że pod kątem płynności systemu TCL wypada najsłabiej z w/w trójki. Co więcej pakuje przy jaslabsz procesorze najnowszą iterację Google TV (12). Całe szczęście mam pudełko z logiem jabłka i nie przejmuję się telewizorem. Idź i pobaw się menu dowolnego TCL i dowolnego Hisense na Vidaa i napisz tu na wątku jak widzisz różnicę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest tak - nic na siłę.
Masz wątpliwości nie kupuj.
Chcesz Vida - to Twój wybór.
Masz kilkanaście minut temu opis tego co kupił TCL i śmie być zadowolony mimo malkontentów, którzy każą mu być nie zadowolonym ( chociaż nie mają ).
A on uparty ,że się cieszy .
I weź tu się zdecyduj....
Ale jak masz wątpliwości to odpuść sobie - TCL to nie pępek świata.
Jednym się podoba ( ba mają )
Inny nie ( chociaż nie mają ).
Ale to Twoja kasa i Twoja radość ma być też Twoja.
My tylko wyrażamy opinie.
 

luck76

Well-known member
a Tutaj jeden ciekawy wątek. Jeśli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem i łączyć kropki, ten będzie wiedział. Huawei, Tik-Tok, czym dalej zaskoczą nas w szpiegowaniu cjlhinscy przyjqciele? TCL, Hisense a moze TPV?
 

Drozdu89

New member
Ale ja żadnej marki nie mam zamiaru deprecjonować.
A z tej mojej wyliczanki to są dobre tv? Np ten Hisense e7kq czy Samsung q77c? Bo są np przystępniejsze cenowo teraz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
a Tutaj jeden ciekawy wątek. Jeśli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem i łączyć kropki, ten będzie wiedział. Huawei, Tik-Tok, czym dalej zaskoczą nas w szpiegowaniu cjlhinscy przyjqciele? TCL, Hisense a moze TPV?

Google, FB, Insta i cała ta śmietanka "zaprzyjażnionych" firm nie szpieguje?
Tu są dopiero cyrki. Paradoksalnie, to właśnie ten chińczyk (dla nas, tu w Polandi) jest najmniej inwazyjny.
 
Do góry