Jaki wybrać projektor DLP?

drosophilia

Active member
Bez reklam
moim zdaniem bol glowy przy projekcji z projektorow dlp nie ma nic wspolnego z efektem teczy. Ja nie jestem szczegolnie ppodatny na ten efekt (czasem cos tam zauwaze, w zaleznosci od filmu), a na poczatku uzytkowania dlp troche mi sie zle robilo.. Teraz juz jest ok, kwestia przyzwyczajenia organizmu:D
 

python636

New member
maracz napisał:
Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem w HC3100 jest auto przesłona która w ramach potrzeb zamyka się bądź otwiera?

Czt Panasonic PT-AX 200E posiada taką auto przesłonę, ktoś się orientuje może???
I co myślicie na temat tego sprzęta ??
 

maracz

New member
drosophilia->dodałeś mi otuchy ,bo to różne opowieści na temat efektu tęczy w necie można poczytać,jednym dane jest doświadczyć negatywnego wpływu tej że tęczy inni są twardzi jak skała i nic ich nie rusza,mam tylko nadzieję że będę się zaliczał do tych ostatnich.
 

P_M_

New member
Podepne sie pod watek

Upatrzylem wlasnie dwa projektory z ekspozycji. Optoma hd800x oraz infocus x10. Na technologiach sie nie znam specjalnie, a i purysta tez nie jestem. Projektory kosztuja okolo 800 funtow, przy czym optoma jest nieco drozsza. Na tecze nie jestem podatny.
Pytanie - ktory bedzie lepszy?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ponoc tylko 5 % ogladajacych jest podatnych na efekty teczy. Ja sam kupilem projektor DLP w ciemno, nie ogladajac zadnej projekcji z takiegoz projektora. wczesniej uzytkowalem projektor LCD (480p Epson). Jak pisalem wczesniej, troszke mnie mdlilo na poczatku, ale juz ok. Obraz mi bardziej pasuje, jest bardziej kinowy, glebszy!Efekt teczy zauwazam bardzo rzadko, jak juz to w scenach, gdy jest krajobraz morza i nieba oraz sceny ze swiatlem w ciemnosciach. Jednak marginalnie tak sie dzieje, wiec sie tym nie przejmuje!!!:D
 

Smartek

New member
python636 napisał:
Czt Panasonic PT-AX 200E posiada taką auto przesłonę, ktoś się orientuje może???
I co myślicie na temat tego sprzęta ??

Nie, Panasonic AX200 takowej przesłony nie posiada.
Mam ciągle odsłonięty obiektyw, nie chce mi się włazić na parapet przed każdym seansem ;-).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No dokładnie, to Panasonic ma taką przesłonę. Jeśli dobrze się orientuję, to AutoIris jako pierwszy zastosował właśnie Panasonic... ;-)

Oczywiście, nie chodzi o dekielek osłaniający od zewnątrz obiektyw, ino o przesłonę przed obiektywem (lub za lampą), regulującą ilość emitowanego światła...
 

python636

New member
Tak dokładnie chodzi o tę przesłonę regulującą sobie moc lampy w zależności od scen jasnych bądz ciemnych.
Jak się zapatrujecie na tego Panasa PT-AX 200 E?? Do poniedziałku musze podjąc decycję :)
 

Smartek

New member
A, o taką przesłonę chodzi. Głupio mi...
Oczywiście ma takie "cudo".

Epson TW700 to prawie identyczny projektor, decyzja należy raczej do Ciebie. Panasonici były podobno dość awaryjne, szczególnie poprzednik - AX100.
Mimo to, rzut monetą w moim przypadku zdecydował (pomiędzy Sanyo Z5, a Panasem) i nie żałuję ;-).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A w ogóle to musiałbym poszperać głębiej, czy to jest przysłona czy przesłona? Chyba to pierwsze, ale nie jestem pewien... ;)

Albo jedno i drugie to to samo....
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
P_M_ napisał:
Upatrzylem wlasnie dwa projektory z ekspozycji. Optoma hd800x oraz infocus x10. Na technologiach sie nie znam specjalnie, a i purysta tez nie jestem. Projektory kosztuja okolo 800 funtow, przy czym optoma jest nieco drozsza. Na tecze nie jestem podatny.
Pytanie - ktory bedzie lepszy?

właśnie jestem po pierwszych seansach na optomie hd800x,tęczy możesz się nie obawiać niczego takiego nie zauważyłem-ponoć powoduje to większa prędkośc obrotowa koła kolorów,bóli żadnych nie czuje...ale wielkoścekranu mam rozsądnie dobraną do odległości oglądania,ogólnie super sprzęt-no ale przyustawianiu jest od cholery roboty.... obraz z blu-ray to poprostu wieeelka plazma...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drosophilia napisał:
optomy maja to do siebie, ze sa ponoc farbrycznie juz bardzo dobrze skalibrowane do ogladania (tryb kinowy)

Pierwsze słyszę! Chyba jest właśnie na odwrót. Albo się koledze pomyliło z Infocusem...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
cytat : The HD65 is a Darkchip 2 DLP projector with a 4x color wheel, claiming 1600 lumens. The projector's AI (artificial intelligence) takes claimed contrast from 3000:1, to 4000:1, when engaged. The Optoma HD65 has a lot of things going for it, but, the things that impressed me the most, and that led to the award, are its especially good out of the box color accuracy, combined with a very rich and well saturated image. In addition, it just happens to be pretty bright. Not as bright as the HD71, but it still has more lumens than most.



z watku:

http://http://www.projectorreviews.com/optoma/hd65/index.php
 

maracz

New member
Witam
Ktoś się orientuje czy farba screen goo chwyci na powierzchnię wcześniej pomalowaną zwykłą farbą typu" dekoral"?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam

maracz

New member
Pisałem już wcześniej że mam zamiar na początek oglądać filmy nie na oryginalnym ekranie lecz na płycie MDF odpowiednio wcześniej pomalowanej,na razie zwykłą farbą do ścian .W przyszłości kupię odpowiedni ekran albo pozostanę przy owej płycie MDF z tą tylko różnicą że chciałbym ją pomalować później farbami screen goo,stąd moje wcześniejsze pytanie.

Muszę się pochwalić że dzisiaj dotarł do mnie HC3100,włączyłem go na próbę i muszę przyznać że plazma to to nie jest ale też na usprawiedliwienie dodam że oglądałem w słabo zaciemnionym pokoju i w dodatku na fioletowej ścianie,myślę a przynajmniej mam nadzieję że w odpowiednich warunkach zrewanżuje mi się ładnym obrazem.

Jak jest z zoomem im większy tym obraz mniejszej jakości ,czy nie ma to aż tak dużego wpływu na jakość obrazu?

Od sprzedawcy dostałem też uchwyt do montażu podsufitowego,jego wygląd skojarzył mi się z pająkiem,ma cztery "nogi". Rozmyślałem jak to zamontować do proja,po odwróceniu go ,na spodzie zauważyłem trzy gwintowane otworki na śruby i chyba do nich trzeba przykęcić owe nogi.
Dobrze myślę?Bo nie chciałbym żeby mi spadł na głowę.

Znalazłem w instrukcji że można przesuwać obraz w pionie i poziomie,ale chyba trzeba się trzymać od tego przesuwania z daleka,czyż nie tak?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
dobrze myślisz-przykrecaj śmiało tego "pająka"
co do jakości obrazu z projektora -to można dopiero cokolwiek powiedzieć po podłączeniu go do BD
 

maracz

New member
No właśnie oglądałem urywek filmu z płyty blu ray i tak jak pisałem wyżej warunki nie pozwoliły na wydobycie z tej płyty tego co ma najlepszego.
 
Do góry