Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

Johny79

New member
Witam
Chcialbym nabyc jakis odtwarzacz bluray w przedziale do 600pln. Namierzylem cos takiego Samsung BD-H6500 w promocji blisko 45% na Sprzęt RTV | redcoon Polska i zastanawiam sie na jego kupnem. Moze ktos z forum korzystal z niego i moze sie wypowiedziec jakie ma plusy a jakie minusy. Recenzje w sklepach zawsze czytam z przymrozeniem oka.
Pozdrawiam
 

macko030

New member
Proszę o radę na który się zdecydować?

Pioneer bdp 170
Panasonic DMP-BDT460EG
PANASONIC DMP-BDT370EG
Philips BDP 5700

Może inny do max 600 pln


Wysłane z mojego SM-G900F
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mogę się odnieść tylko do Panasonica że dobry sprzęt i jestem zadowolony. Ma wszystko czego potrzebuje, a dodatkowo jest dość szybki, cichy i nigdy mi się nie zawiesił. Obraz bdb. nawet na DVD czy Divix.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno mogę go polecić, a czy najlepszy wybór to pewnie w podobnej cenie znajdzie się wiele dobrych odtwarzaczy. Jeżeli zależy Ci na bezproblemowej pracy i niezłej jakości obrazu to bierz Panasa.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy Panasonic. Ja mam DMP-BDT130 i czyta bez problemu DST HD MA i Dolby True HD.
Dysk 1TB po USB też czyta bez problemu, jak również napisy txt i str
 

kaspaw

New member
Witam

Przymierzam sie do zakupu jakiegos odtwarzacza blu-ray:
Samsung BD-H6500
lub podobnej jakosci Panasonic

mam w zwiazku z tym pytanie odnosnie odtwarzania plikow z plyt bluray:

Czy te urzadzenia potrafia czytac pliki mkv lub inny fromat (razem z dzwiekiem dts, hd ma, true hd..) + napisy (w formacie .srt .txt .pgs) bezposrednio z plyt blu-ray? czy moze tylko odtwarzaja te formaty za posrednictwem USB? (pendrive lub hdd) lub przez mediaserver..?

Nie moge sie nigdzie doszukac informacji na ten temat, a z tego co do tej pory wyczytalem wyglada jakby tylko czytaly te formaty z usb, a z nosnikow mozemy jedynie odtworzyc oryginalne nagrania.

Jesli ktos ma jedno z tych urzadzen to czy moglby sprostowac jak faktycznie to wygalda?

z gory dzieki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam tego Panasa co w stopce i jestem z niego zadowolony. Cichy, szybki i bdb. obraz. Oczywiście wszystkie odtwarzacze BD odtworzą ścieżkę HD. Ja jestem głównie nastawiony na płyty DVD i BD, ale mkv. czy Divix też czyta. Zauważyłem jedynie że plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak film. Minusem jest to , że nie możemy zmienić rozmiaru ani położenia czcionki. Ja testowałem na pendrive, bo trochę bez sensu przecież jest kupowanie płyty BD i wypalanie na niej plików mkv?
 

kaspaw

New member
No wlasnie zalezy mi na tym zeby czytal wszystkie formaty (przynajmniej te, ktore sa wymienione w specyfikacji danego urzadzenia) z plyt blu-ray lub dvd.
Nie interesuje mnie odczyt po USB bo mam od tego TV z dlna wiec po co dublowac.

Co do wypalania plikow mkv na plycie to zalezy juz od indywidualnego podejscia - jedni wola zrobic z tego strukture blu-ray inni wola mkv.. dochodzi do tego jeszcze problematycznosc kiedy masz wiecej plikow niz 1.. mozna uzyc multiavchd jednak jest to dosc uciazliwe i czasochlonne.

Ponawiam wiec pytanie czy ktores z tych odtwarzaczy czytaja wszystkie te formaty zarowno z plyt jak i z usb czy tylko poprzez usb?

dzieki


P.S. dziekuje za odpowiedz mimo iz nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytanie
 
Ostatnia edycja:

chrisk_89

New member
Chodzi za mną pomysł na odtwarzacz BR. Z racji posiadanych dwóch TV LG - bliski jestem wyboru tej marki.

Chodzi za mną zakup, gdyż TV LG42LB671V nie odtwarza plików m2ts z kamery z pendrive lub zewnętrznego HDD. Ma kłopoty z mkv z tych plików (nie ważne jakie - oglądać się nie da, bo za szybko, znienacka rozjazd obrazu z audio, "klatkowanie", itp.).
Nie rozpoznaje też wszystkich m2ts z płyt BD (zwłaszcza 3D). Jak rozpozna - są problemy z odtworzeniem napisów, itd :-(

Myślałem o LG BP640. Ale żeby nie dublować umiejętności TV, przemknął mi przez myśl również BP440. Niedawno zobaczyłem "nowość" na stronie LG - BP450 i teraz mam mętlik w głowie :-(
A może błądzę z tym LG?

Jak w sygnaturce - odtwarzacz winien być budżetowy (np. do 500 zł.).

Zastosowanie (odtwarzanie):
- DVD "zwykłe", DVD+R/-R, DVD+RW, +DL, itp
- BD (w tym) 3D
- BD9 (3D)
- pliki mkv (3D - ale nie tylko)
- pliki m2ts (AVCHD - z kamery SONY HDR-CX115)
- odtwarzanie powyższych z pamięci USB lub zewnętrznego HDD.

Pomóżcie proszę w wyborze. Będę wdzięczny niemal za każdą (p)odpowiedź, oprócz tych "dozbieraj jeszcze 2500zł. i idź po Marantza, H&K" itp.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Jeśli masz TV LG to Blu-Ray też bym firmowe brał, TV jednym pilotem obsłużysz, po kosztach LG BP440 skoro nie chcesz dublować funkcji.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Chrisk 89 poczytaj sobie opinie na forum o odtwarzaczach BD spod znaku LG w odpowiednich wątkach. Jest dobrze do chwili gdy firma dba o aktualizacje softu. Obsługa gwarancyjna , hmm temat rzeka. Ja bym ci raczej polecił coś ze stajni Samsunga lub jakiegoś BD Panasonica. W pierwszym masz multimedia, czytanie plików, w drugim chyba znacznie lepsze parametry obrazu. Ale jeśli zakładasz, że za 2-3 lata zmienisz odtwarzacz, to śmiało kupuj LG-ka. Przynajmniej z pilotami będziesz miał jeden kłopot mniej.
 
Do góry