jaki kupić

chetman

New member
co kupić?

witam wszystkich!
potrzebuję pomocy...niekoniecznie szybkiej bo na decyzję mam troszkę czasu. chciałbym kupić TV LCD w przedziale 32-37 cali. interesują mnie marki i modele. co brać pod uwagę, jakie parametry i dlaczego. poniżej kilka pytań dla mnie istotnych:
- czy warto wejść w full hd czy w polskich warunkach można spokojnie funkcjonować z HD Ready przez najbliższe lata i czy nie kupując TV z full pozbywam się czegoś istotnego?
- interesuje mnie czy naprawdę istotnym jest posiadanie przez TV technologii 100Hz (tu zaznaczę, że jestem zwolennikiem transmisji sportowych)?
- kontrast i jasność?
- co z tunerem w MPG-4?
- inne ważne parametry wg Was?
Jeśli coś mi się jeszcze nasunie pewnie będę pytał. Acha i interesują mnie nowości bo być moze warto na jakiś ciekawy TV poczekać.
Pozdrawiam i z góry dziękuję...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- możesz spokojnie pozostać przy hd ready - mniejsze skalowanie w SD.
- dla Twoich potrzeb 100 Hz ma kluczowe znaczenie
- MPEG 4 - a z czego masz sygnał i gdzie mieszkasz?

podaj jakie Ty masz potrzeby i warunki w mieszkaniu ?
 

chetman

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

potrzeby? no mam Aster i zastanawiam się nad dekoderem HD i dlatego jestem ciekaw opinii czy warto Full HD czy wystarczy HD Ready bo w sumie poza kilkoma kanałami reszta będzie w SD.
warunki?
musisz sobie wyobrazic 18 m pokoj w ksztalcie litery L. jak wchodzisz jest kwadrat jakies 4x3,7. idac na wprost wychodzac z drzwi po lewej jest ściana łażienki - ok. 2 m a potem po lewej jest wneka jakies 2mx2m i tam jest coś w stylu sofy po rozłożeniu zajmuje cala wneke.
wracając do drzwi...idec na wprost sa dwa fotele i lawa pomiedzy, i znowu wracając do drzwi jest po prawej stronie na scianie regalik praktycznie do drzwi balkonowych.
TV planowalbym jednak ustawic na stoliku pod oknem, tuz obok drzwi balkonowych. i tu pojawia się mały problem, bo...oglądanie z foteli patrzac w lewo i odległość pewnie 1,5 m do 3 m, z ofy tymczasem byloby to jakies 5-5,5 m. w pierwszym przypadku lepszym byloby 32 cale a w drugim 37 cali.
prozę doradź coś i przybliż mi modele...kolega namawiał mnie na Sony 32 W4000 no ale nie ma 100Hz.
jeśli chodzi o MPEG-4, mieszkam w Wawie, jakies 10 km od centrum, ma dostęp do Aster. czy ma to jakieś znaczenie?
acha a moja ciotka kupiła ostatnio Philipsa 32 chyba 7403 lub 7603...moze cos na ten temat.
w sumie bardziej sklonny jestem ku 37 calom ale szukam obiektywnej porady...
mam jeszcze możliwość odkupienia 37 cali Philipsa 9830 ale żadnych danych w necie nie znalazłem...słyszałem tylko, że starszy ale warty grzechu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sen01

New member
prośba o podpowiedź

Witam,
kompletnie się na tym nie znam, podczytałam sporo wątków, ale mam mętlik w głowie. Chciałabym kupić telewizor LCD
32 - 40, dobry i taki, ktorego nie trzeba będzie wymieniać.
Mam kablówkę cyfrową.
pozdrawiam:)
 

prymas007

New member
Witam serdecznie,
Przewertowałem kilkadziesiąt odp. w tym i podobnych wątkach i ciągle nie wiem co wybrać :|

- sygnał : kablówka ( narazie zwykły analog ale oferuja dekoder cyfrowy ); czasme DVD, niezbyt dobrej jakości DviX
- pokój: 4x6 m ( Tv stałby na ścianie za oknem - południowy zachód; śa rolety w oknach )
- odległość: największy problem ( fotele są oddalone jakies 1.5 metra od miejsca w którym miałby być TV a sofa około 3.5-4 metry ) - pytanie czy będzie dało się znośnie oglądać TV ( kablówkę ) z odległości 1.5 metra ( przyzwyczajenie ? ) czy trzeba będzie przesiąść się ostatecznie na sofę ( albo przesunąc fotele :))
- pora oglądania : z reguły popołudnie, wieczór ( więć wtedy gdy do pokoju wpada najwięcej światła )
- Cena - chciałbym zmieścić się w cenie do 2500 zł ( może być ciut więcej; wszystko zależy to od sklepu w jakim będe kupował )
- Rozmiar - zadajesobie sprawe że 37 cali lub większy w tej cenie może nie być zbyt dobrym wyborem ( nieosiągalny ) ( ale może się myle, może na moje potrzeby będzie ok )


Z góry dziękuje !
 

mdfire

New member
TV Full HD 42 cale

Witam Wszystkich,
Od jakiegoś czasu stoję przed wyborem nowego telewizora. Chciałbym by był to 42'' telewizor full HD. Po zapoznaniu się z licznymi testami, rankingami i przeczytaniu wielu wątków na forum ograniczyłem swój wybór do 3 modeli:
- Toshiba 42Z3030D G
- Sharp LC-42X20E
- Panasonic TH-42PZ80 / Panasonic TH-42PY80

Pokój ma wymiary 3x6 m, okna na zachód zasłonięte żaluzjami. Sygnał SD z kablówki. Oprócz tego oglądam filmy DVD (upscaling do 1080p) oraz filmy w HD z komputera. Budżet - 4.000 PLN. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w dokonaniu najlepszego wyboru.
 

mdfire

New member
@Kiki
Dziękuję bardzo za pomoc. Mam jeszcze pytanie dodatkowe: czy pomiędzy modelami Panasonic TH-42PZ80 i Panasonic TH-42PY80 jest jakakolwiek różnica? W specyfikacji nie udało mi się niczego znaleźć.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mercy... :)

Przecież nie od dziś trąbimy, że między modelami PY i PZ różnica polega na obecności cyfrowego tunera w tym drugim, który, nota bene, nie jest przeznaczony na nasz rynek.

ArtS :)
 

mateuszgreloch

New member
Potrzebuję pomocy w wyborze LCD.Szukam jakiegoś TV który da dobry obraz w SD, a w przyszłości sprawdzi się w graniu na PS3. Telewizor planuję trzymać 3-4 lata więc nie potrzebuję FullHD.

- Mam mały pokój [5x3m]
- TV stałby w odległości 2 metrów na wprost kanapy
- interesuje mnie 32" [większy raczej nie ma sensu przy takim pokoju]
- sygnał sd [kablówka analogowa, w przyszłości coś lepszego], dvd manta emperor 2, w niedalekiej przyszłości PS3.
- Oglądałbym najczęściej wieczorami, choć gdybym chciał wcześniej to mam rolety w oknach.
- Cena ~2500zł
 

eddmund

New member
Który z tych dwóch?

Który z tych byście wybrali?

Samsung 32" LE32M87BD
Panasonic 32" TX-32LX85

Sygnał: Zwykła kablówka upc i komputer
 

Morrigan

New member
Witam
Zamierzam wkrótce (ok. 2-3 tyg) zakupić sobie jakiś TV. Chcę do tej pory zawęzić jakoś pole wyboru.
TV będzie stosunkowo w małym pokoju odległość od TV ok. 2-2,5 m - max 3 m. Do sprzętu będę chciał podłączyć sygnał z lokalnej tv kablowej (może być chwilowo dość słaby), DVD oraz komputer.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to ok. 3000.

Na co mam patrzeć w tej chwili na rynku LCD czy plazma? Co polecacie w tych granicach. Liczę na Waszą szybką i fachową pomoc w tym temacie
 

makhan

New member
ArtS007 napisał:
Mercy... :)

Przecież nie od dziś trąbimy, że między modelami PY i PZ różnica polega na obecności cyfrowego tunera w tym drugim, który, nota bene, nie jest przeznaczony na nasz rynek.

ArtS :)
Nie jest przeznaczony na nasz rynek, ale kupić go można, a cena jest praktycznie identyczna.
Sam zastanawiam się nad kupnem plazmy 42" i Panasonic TH-42PZ80E jest całkiem mocnym kandydatem. Mając do wyboru ten lub PY, który powinienem wybrać? (jestem zupełnym noobem w tej kwestii, nie wiem co mi daje cyfrowy tuner i czy bede mial mozliwosc go kiedys wykorzystac - podejrzewam ze taka mozliwosc istnieje, bo telewizor kupuje na dlugo). Chyba, ze oba sa do niczego i znajde cos lepszego w podobnej cenie?
 

behubik

New member
TV 37 - 40 cali

Witam
Noszę się z zamiarem kupna telewizora oraz zestawu kina domowego.

Pokój 18 m w kształcie 5 kąta, telewizor będzie wisiał na ścianie, okna będą po bokach tej ściany z obu stron (prostopadle do ściany, ponadto są rolety). Oglądalność 80 % wieczorem, reszta w ciągu dnia. Sygnał z kablówki UPC.
Odległość od TV ok 3 m pod kątem ok 30 stopni .Telewizor będzie służył do oglądania programów TV oraz DVD (nie przewiduję gier).
Zestaw kina domowego raczej 2.1. (wydaje mi sie że 5.1 przy tym metrażu to przesada).
Telewizor 37 - 40 cali
cena do 3500 zł (cena dotyczy samego telewizora)
Nie zależy mi na tak bardzo na dźwięku bo będzie zestaw kina domowego, natomiast na dobrym obrazie i braku smużenia.

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
 

bob70

New member
sony albo philips

witam
bardzo proszę o radę co kupic kdl 40w4500 lub 37pfl9603 .korzystam z dvd,anteny analog w przyszłości n tv,proszę o radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bob 70 -
zdecydowanie za mało danych:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?

=====================================
darius4you -
przy takich potrzebach siągałbym po 42 PV 80 - Panasonica , chyba ze wolisz obraz ostry to JVC 42 r 90

=====================================
behubik -
rozpocząłbym od 40 W 4000 lub 40 V 4000 Sony oraz 37 XL8 Sharpa.

Natomiast naprawdę znakomite oceny otrzymuje kino 2+1:
http://www.jvc.pl/product.php?id=NX-F7E&catid=100006
112087_nx-f7_e.jpg



==========================================
Morrigan -
wybierałbym z:
Panasonic 42 PV 80
Hitachi 37 V 01
Sharp 37 D 65
Panasonic 37 LX 85
Samsung 37A 656

==========================================

eddmund -
do kablówki lepszą płynność , skalowanie , formatowanie ma Panasonic.

==========================================
mateuszgreloch -
to masz najmniejszy kłopot
sięgałbym wg kolejności po :
JVC 32 P80
Sharp 32 Rd8
Toshiba 32 R 3500

==========================================
 

bob70

New member
sony albo philips

Posiadam Pokój 6x3.5m,południowo-zachodnia Strona,tv Podłączony Do Zwykłej Anteny Z Zasilaczem, W Przyszłości Chcę N -tv Lub Cyfrowego Polsata,tv Będzie Wisiał 2.5 Do 3m Od Wypoczynku,oglądam Głównie Wieczorem Z Cztero- Osobową Rodz.podłączam Też Dvd , Kino Domowe I Tuner Cyfrowy Philipsa ,pod Uwagę Biorę Sony Kdl 40w4500 Lub Philips 37pfl9603 .obecnie Posiadam Philipsa 29"crt.głównie Oglądam Polską Telewizję.chciałbym Zamknąć Zakup W 4500zł.
 

k2k

New member
Szukam TV do mieszkania

Witam wszystkich. Debiutuję na tym forum.
Potrzebuję porady dotyczącej zakupu telewizora. Z góry dziękuję za dobre rady :)
pokoju - 3mx5m
sygnał - aktualnie kablówka Vectra analog (brak cyfrowej)
odległość od ekranu ~2,5m
dodatkowe urządzenia - aktualnie mam kamerkę FullHD Canon HF100 i chciałbym oglądać na tv filmy z niej bez utraty jakości oraz DVD, sporadycznie podłączałbym komputer
cena - 2500 (max 2800)
oglądam częściej w nocy, ale czasami również w dzień
pokój od strony zachodniej, balkon, okna z roletami, TV prostopadle do okna
najczęściej oglądam sport i filmy, żona seriale
telewizor stojący - 32'' / 37''(nie wiem czy nadaje się do takich warunków)

TV zamierzam użytkować przynajmniej 4-5 lat (aktualnego starego CRT Philipsa używałem przez 10 lat)

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi.
 

Omen07

New member
k2k moim skromnym zdaniem dobrym wyborem będzie Panasonic 37PV80.... Od kilku dni posiadam takowy, sygnał z kablówki analogowej, a obraz lepszy niż na starym wysłużonym kineskopowym..... Przy trym samym sygnale/kablówce w robocie mam podpięty LCD Sony 32 ( podstawowy model 8 m/s ) i obraz dużo gorszy niż na P-niku. Dzisiaj będę testował gniazdo/kartę SD..

>edit< Właśnie sprawdziłem jak na nim wychodzą fotki z karty SD , i złego słowa nie powiem :))

Pozdr. Adam
 
Ostatnia edycja:
Do góry