jaki kupić

Mane

New member
Poznajdowałem modele toshiby troche ich jest, czy seria c ma odswiezanie 100hz? i czym sie róznia te koncówki P i PG , który z modeli C jest najlepszy? i czy toshiba to ogólnie dobry wybór ? wiadomo ze jest sporo firm a nie zabardzo wiem które w czym sa lepsze od drugiej.

TOSHIBA 37X3000PG Full HD 3698,97
Toshiba 37R3500PG 100HZ 3999,00
Toshiba 37R3500P 3699,00
TOSHIBA 37C3030 3499,00
TOSHIBA 37C3000PG 3390,00
TOSHIBA 37C3000 3548,00
TOSHIBA 37C3500PG 3017,00


Znalazłem tez tv Sony 40cali z serii U i S w cenach do 3500zł czy to sa jakies stare modele?
 
Ostatnia edycja:

bogema

New member
Witam wszystkich i błagam o pomoc. Jestem żoną , co jednakże nie oznacza, że najważniejszy jest dla mnie kolor obudowy. Niestety jednak kolor, to chyba jedyne, na czym się znam:)
Po spędzeniu dwóch upojnych dni nad lekturą forum czuję się jeszcze bardziej "niewiedząca", niż przedtem.
Mam pokój 5m x 5m, na północnej i wschodniej ścianie są okna. Pokój nie jest nasłoneczniony, ale jasny. TV znalazłby się na południowej ścianie. Oglądany byłby o różnych porach dnia. W oknach będą rolety. Sygnał jest z cyfry+, oprócz tego oczywiście filmy na dvd (dvd zwykłe, ale już stare, więc mogę za jakiś czas kupić HD). W gry nie grywam, ale mam ośmioletnią córkę, która - jak przypuszczam - niebawem "rozwinie" się w tej materii. Meble telewizyjne ustawię pewnie tak: kanapa pod północną ścianą (oglądacze 4 m od tv na wprost), fotele pod wschodnią ścianą, bokiem do tv (najbliższy oglądacz ok. 2 m od tv). Mogę jednak te meble przystawić bliżej do tv, jeśli tak byłoby lepiej (a byłoby?). W rogu płn - zach stanie stół i stamtąd pewnie też będzie się chciało zerkać na tv. Jestem na etapie remontu i muszę porobić wyprowadzenia przewodów, tzn. oświetlenie i kable do tv.
Pytania do przeszacownych, superekstra mądrych i obcykanych w temacie forumowiczów mam następujące:
1. jak to jest z tą odległością - odsunąć te meble w kąt (tak lepiej wyglądałby pokój) czy przysunąc do tv i jak blisko?
2. o zaletach i wadach hybrydy, plazmy i lcd wiem wszystko (z forum), ale nie wiem, co konkretnie i jak duże (chyba wolę większe, niż mniejsze) najlepiej sprawdziłoby się w moich warunkach (proooooszę! model! kolor nieistotny!)
3. o co chodzi z tym wieszaniem na ścianie: wiesza się żeby było designersko, czy są inne powody? Lepiej powiesić czy postawić? Na czym powiesić? Czytałam na forum, żeby nie na jakiejś kratce, tylko na dużych kołkach. Ale jak na tych kołkach, przecież na mój babski rozum żeby było na kołkach, to muszą być z tyłu duże dziury??? Chyba że to się robi inaczej? I co z tymi przewodami - dać je w rurze w ścianie i wypuścić na wysokości tv? Czy lepiej postawić na nodze i nie zawracać sobie głowy? Chciałabym mieć ładnie...
Próbowałam pójść do sklepu i wyrobić sobie zdanie, ale nie dam rady - musiałabym tam spędzić 2 godz. dziennie przez pół roku, żeby zacząć widzieć nie tylko to, co mi chcą pokazać sprzedawcy. Mogę wydać 7.000,-. Jeżeli wydam mniej, będę szczęśliwsza. Jeżeli jednak coś droższego ma wkrótce potanieć albo ma się pojawić coś interesującego, jestem w stanie poczekać.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie rady.
 

mrtwister

New member
co kupić

planuję zakup LCD 42"

-odległość ok.3,5 metra
-Polsat Cyfrowy (kanał sport HD)
-będzie wisiał na ścianie (bez przekręcania - kanapa dokładnie naprzeciwko)
-oglądają 2 osoby
-będę oglądał divx z kompa i dvd
-podłączenie audio do wieży Onkyo (L+R)
-przedział cenowy do 4500 max (istnieje możliwość, iż będę w stanie kupić Sharpa w okazjonalnej cenie po znajomości, ale jednocześnie nie upieram się przy tej marce).

Proszę o pomoc w wyborze i sugestie - jestem kompletnym abnegatem w temacie LCD.
 

p@well

New member
Witam wszystkich niezdecydowanych i tych, którzy nam pomagają w wyborze.

Jestem biernym w pisaniu klubowiczem, ale bardzo czynnym uczniem. Posiadłem już jakąś wiedzę, określiłem zapotrzebowanie i przyszedł czas na sprecyzowanie oczekiwań.

WAŻNE DANE:
- odległość oglądających od TV - 2,5 - 3 m
- rozstaw oglądających - kąty oglądania max. 3m
- ustawienie TV – na ścianie południowej, okno – na stronie wschodniej (brak naświetleń lub odbić - roleta)
- pory oglądania – 80% wieczór/noc, 20 % reszta
- sygnał – 80% C+ - w przyszłości dekoder PVR, 10% DVD, 10% PC – ważna kompatybilność, sygnał SD – nieistotny (Polsat)
- dźwięk po HDMI – kino domowe
- cena akceptowalna przez czynnik WAF – 3000zł, więc do 3800zł

Sprecyzowałem firmy na:
- Panasonic modele lx70 lub 700,
- JVC - seria P80,
- SHARP - wersje różne,
- Toshiba - seria R3500,
ale jestem otwarty na sugestie.
Co do wielkości obrazu, to zależy niestety od kwoty - 32-37 ''.
W ciągu 2 lat chcę przebudować cały pokój dzienny w wersję kącik medialny. To plany, więc zbliża się czas by wiedzieć na co odkładać. Nie gonię się z nowinkami, raczej wyznaję zasade jakość do ceny.

Wiem że jest tu więcej potrzebujących, ale może ktoś znający się na rzeczy poświęci mi chwilkę czasu i swojej klawiatury :). Temat powielam z innego działu, przepraszam admina, ale powód jest błachy - poprzedni jest mało dostępny (dla mnie?).:???:
Pozdrawiam forumowiczów
p@well
 

siwy25

New member
Problemy z wyborem!!!

Witam Wszystkich niezdecydowanych!
Znam ten ból,znam ten problem! sam przez 3 miesiące zastanawiałem się jaki lcd kupić,a sposób jest prosty i sprawdzony nie tylko przezemnie! WYBIERASZ 3 INTERESUJąCE CIę MODELE LCD,dzwonisz do kikiego:eek:k: zamawiasz prezentację w domu i problem z głowy!
Ja czekałem 10 dni od momentu zamówienia(drugi koniec Polski) jak przyjechały 3 wybrane tv,miła fachowa prezentacja,podłączyłem sprzęt jaki miałem wszystko spokojnie sprawdziłem i wybrałem ten który chciałem i nie żałuje!!! a cena najniższa,taniej nieznajdziecie a jeszcze można się potargować! SZCZERZE POLECAM! :krol:przy okazji pozdrawiam kikiego i ekipe!:eek:k:eek:raz Wszystkich niezdecydowanych!
 

GG71

New member
Proszę O Pomoc Samsung Czy Philips ?

Samsung LE40M87B czy Philips 42 PFL 7762? Mam wielki dylemat, proszę o pomoc!
 

kala40

New member
Witam serdecznie wszytkich forumowiczów!!!
Zwracam się do Was o pomoc w moim wyborze, niestety przeanalizowałem większość informacji dostepnych w necie, i stanąłem na tym samym dylemacie co na początku, mianowicie w chwili obecnej jestem zdecydowany na zakup spośród n/w modeli tego który najbardziej będzie odpowiadał moim wymaganiom, tj,
-pokój około 20 m kw
-przeważnie telewizja - polsat cyfrowy
-DVD
-czasami Divix ze stacjonarnego odtwarzacza DVD
Prosze doradźcie który z n/w modeli mam zakupić:
Panasonic TH37PV7P czy Panasonic 32LX70P
Oczywiście mój problem polega na tym czy palzma czy LCD, wiem że to odwieczny problem, ale ja mam nielada orzechg do zgryzienia. Pozdrawiam serdecznie
 

paawlus

New member
Jestem zainteresowany zakupem lcd: 36-37 cali, full hd, dvb-t.
Oglądam głównie sport (Polsat Sport, Eurosport) i filmy z Cyfrowego Polsatu. W przyszłości przewiduje kanały hd oraz naziemną cyfrówkę.
Co byście mi polecili?
Zastanawiam się osobiście nad Samsungiem LE37M87BD, ale on nie ma 100hz, ma tylko 8ms i kontrast 8000:1 - czy to ma znaczenie.

Z góry dziękuje za odpowiedź i ew. linki.
 

drzemek

New member
witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!
zwracam sie do was z prośbą o pomoc w zakupie TV LCD
zamierzam kupic dwa lcd jeden do 10 000 (minimum 46cali)zl a drugi w granicach 5-6(min. 40cali) tys. prosze o jakas wskazowke jaki tv kupic

dzieki z gory

jak cos to tez piszcie na gg: 5202601
 
Ostatnia edycja:

hooc

New member
jaki TV

_lEszEk_ napisał:
mówisz? 37-42" przy 2,5m-3,0m odległości?
małżonkę już przekonałem do 37", ale trochę obawiam się, że przy sygnale z kabla obraz będzie jakości słabego divixa:(

Mam 37 cali Samsunga LE37M87BD, sygnał - analog (zwykła antena, BDV (zwykla antena), Cyfra + z HD po HDMI i scarcie i jest :eek:k:. Nie ma problemu z czernią, kolorami itp. itd. Jeśli zdecydujesz sie na coś markowego to po zabawie z ustawieniami (dla każdego żródła odzielnie) będziesz zadowolony.
 

hooc

New member
jaki TV

Mane napisał:
same pytania zero pomocy :/
:) bo jak pomóc... w wielu miejscach macie mnówo odpowiedzi na swoje pytania...czy plasma czy LCD, jaki model, jaka marka, jaka wielkość, wybór i tak zależy od wybierającego.
Ważne aby samemu być przekonanym, że się wybrało to co w danym momencie jest najbardziej optymalne i w zasięgu kieszeni...
Jest powiedzenie "co nie zrobisz i tak bedziesz żałował" i to po części prawda. Najlepiej szukać przecięcia się możliwości finansowych z jakością dostępną za możliwą do wydania kwotę. Moim zdaniem tak wybierany sprzęt będzie optymalnie wybrany, bo zawsze znajdzie się coś lepszego, za chwilę nowocześniejszego i tak można czekać/szukać do końca zycia ;)... Wybór marki, jeśli uznana na rynku, jest mniej istotny. Wesołej zabawy przy wyborze sprzętu, a nastepnie wesołej zabawy przy konfigurowaniu. Pozdrawiam @ll poszukujących i życzę udanych łowów.
 

ejed

New member
CHciałbym kupić LCD Firmy Sony, ale nie wiem który. Ekran 37 lub 40, będę oglądał z odległości ok.4m.Kasę na to mam do 35oo. Co radzicie, z góry dziękuję.:eek:k:
 

mirek58

Member
co kupić? doradcie prosze.

:confused:po przeczytaniu interesujących mnie wątków wiem jedno ,sam sobie nie poradze z wyborem. Dlatego doradzcie prosze. :cool:
moje warunki to :
pomieszczenie 4m x 7m dalej 10m(otwarta kuchnia)
tv ma wisieć na ścianie zachodniej 4m między dwoma oknami w osi
parapetów
ściana 7m południowa z 4 oknami+drzwi balkonowe-dobre słońce
odległość 2,3m do max 4,5m
oglądających tv 5-7
sygnał tv z kablówki UPC (na razie)
DVD (leciwe planuję Blue Raj) może komputer na piętrze

mój faworyt to JVC47V80 mogłem go mieć za 6k. Tylko nie jestem pewien czy to dobry wybór?

Dziękuję za wszelkie porady i sugestie. ;)
 

wlodpe

New member
No to weź pod uwagę Philipsy z nowej seri 9603.
Jak przysłonisz okna jasną zasłonką, dzięki Ambilight kolorowy "obraz" będzie rozszerzony na całe okna. Poza tym jest wejśie USB do bezpośredniego odczytu fotek i muzyki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mirek58

Member
co kupić

dzięki Wlodpe :)
.musiał bym mieć jak sądze ze 3k.więcej kasy? poza tym ciężko go znaleść. bardziej interesowała by mnie np.jaka jest rużnica między modelami;LT47DV8BG - 47V80 :rolleyes:
-wspułpraca ;
- z pszenośną pamięcię typu pen drajw -dysk np.250Giga
- zdjęcia -kamera
no i koniecznie PIP-nie cierpie reklam!
 

mirek58

Member
Iight boy- dzięki Ci za podpowiedż, skożystam z niej jak będe kupował tv do
małego pokoju - tam będzie tylko kablówka.
kiki - utwierdziłeś mnie w wyborze-w czwartek zamówiłem w piątek była ja
odebrałem w sobote.Martwi mnie brak gwarancji JVC Polska.
Dzwoniłem powiedzieli że doślą w poniedziałek.????? :confused:

I tak jestem szcześliwym posiadaczem JVC z seri V 80.
pierwsze wrażenia to już w innym dziale.-V80
serdeczne dzięki ;)

 
Do góry