jaki kupić

gryf66

New member
Co kupić.

Mam pytanie ,jako nowy na forum witam wszystkich i proszę o podpowiedź, od przedwczoraj wertuję forum w poszukiwaniu informacji na temat najlepszego do moich celów telewizora i niestety widzę że bez porady kogoś bardziej doświadczonego się nie obejdzie.:(
Potrzebuję telewizora dla 5 osób w tym 4 dzieci oglądają cały dzień bajki z Polsatu ,planuję dokupienie n lub Canal+ z większą ilością HD .
Pokój ok.20-22 m odległość do ściany z telewizorem ok.3,5 m ściana poł-zachod zachód od okna ok 1m okno kierunek wsch-poł-wschód ,dzieci oglądają najczęściej z odległości 2-2,5 m .
Planowałem zakup do 2000 zł ale jeżeli jest to bardziej korzystne mogę dołożyć jeszcze do 3,5tyś może troszkę więcej ,mam mieszane uczucia bo niektórzy w postach piszą że lepiej kupić coś tańszego o względnych parametrach a za 2 3 lata kupić następny,który będzie też w niższej cenie ale o wiele lepszych parametrach niż "wypasione" w chwili obecnej .
Chcę kupić jakiś o najlepszym współczynniku cena/jakość .
Za 2 3 lata będę się przeprowadzał do innego domu gdzie będą troszkę inne warunki i waham się z zakupem drogiego modelu.
W sklepach proponują mi 37-40" ,na forum też są różne porady,jak wybrać między np.:
JVC 32-37P80
Toshiba R3500
Sony *W4000
Sony *W4500
czy może Sharp lub LG ?

Niestety przebrnięcie przez wszystkie posty zajmie mi nawet czytając do połowy nocy co najmniej miesiąc lub dłużej biorąc pod uwagę wszystkie odnośniki;).
Proszę o pomoc forumowiczów z dużo większą wiedzą niż moja :).

Pozdrawiam
 

k2k

New member
tv do mieszkania cd

Omen07 napisał:
k2k moim skromnym zdaniem dobrym wyborem będzie Panasonic 37PV80....

Dziękuję za odpowiedź.
Zastanawiam się tylko czy rozdzielczość 1024x768 nie będzie za niska, żeby wyciągnąć wszystkie szczegóły materiałów nagranych w jakości 1080p (1920 x 1080). Jeżeli o kablówkę to pewnie byłoby to najlepsze rozwiązanie, ale nie chcę rezygnować z przyjemności oglądania mojego dziecka w Full HD, jak już mam takie materiały. Wydaje mi się, że Panasonic 37PV80 ograniczy mi to. Chyba, że się mylę?

Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie
Pozdrawiam - KrzysieK
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z odległości 3.5 metra nie masz się co martwić o full hd i szczegóły- poprostu na tej wielkości ekranie i z tej odległości i tak ich nie zobaczysz -mam 42 cale i oglądam z tej samej odległości.ostatnio kupiłem odtwarzacz blu-ray i już wiem jedno-żeby w pełni zobaczyć możliwości tego formatu potrzebny jest projektor!
 

gryf66

New member
Co kupić

Dodatkowo jaka jest różnica między Sony 40V4000 a 40W4000 i 40S4010.
Jeśli ktoś może mi napisać jaki jest najlepszy telewizor w zakładanej cenie do moich celów.:)

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w trosce o zdrowie / wzrok/ Twoich dzieci. To duża odpowiedzialność porady dla takich potrzeb. I faktycznie pamietając o tym że klasa cenowa 3500 zł , obraz nie powinien być za ostra z odległości 2,5 metra.
Dodatkowo liczy się redukcja szumów i płynność obrazu oraz głębia koloru i głębia obrazu.
Ja w takich warynakch zostałbym z plazmą Panasonica 37 PV 80 - a nawet 42 PV80 - mieści się w klasie i oczu nie popsuje.
Z LCD o ile zażyczysz sobie porównanie powieneś sięgać po 37 R 3500 Toshiba, JVC 37 P80 , Sony 40 W 4500.
Info o porównaniacj masz TU:

http://www.sony.pl/selector/tv-projector
 

PWK

New member
@ gryf66
Ja też na Twoim miejscu brałbym Panasa 42PV80. Jak TV ogląda 5 osób, to wszystkie na wprost nie usiądą, więc plazma będzie lepsza. A współczynik cena/jakość to własnie chyba ten odbiornik ma najlepszy wśród wszystkich dostępnych na rynku.
 

Foxxx24

New member
k2k napisał:
Witam wszystkich. Debiutuję na tym forum.
Potrzebuję porady dotyczącej zakupu telewizora. Z góry dziękuję za dobre rady :)
pokoju - 3mx5m
sygnał - aktualnie kablówka Vectra analog (brak cyfrowej)
odległość od ekranu ~2,5m
dodatkowe urządzenia - aktualnie mam kamerkę FullHD Canon HF100 i chciałbym oglądać na tv filmy z niej bez utraty jakości oraz DVD, sporadycznie podłączałbym komputer
cena - 2500 (max 2800)
oglądam częściej w nocy, ale czasami również w dzień
pokój od strony zachodniej, balkon, okna z roletami, TV prostopadle do okna
najczęściej oglądam sport i filmy, żona seriale
telewizor stojący - 32'' / 37''(nie wiem czy nadaje się do takich warunków)

TV zamierzam użytkować przynajmniej 4-5 lat (aktualnego starego CRT Philipsa używałem przez 10 lat)

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi.


Ja również zdecydowanie polecam Ci model 42PV80 bo do Twoich warunków i przy założonym budżecie będzie najlepszym wyborem.:)

Jeżeli chciałbyś oglądac filmy z kamery bez utraty jakości to musiałbyś sięgnąc po 42PY80 chociaz również na PV80 materiały FULL-HD prezentują się bardzo ładnie.



gryf66

Jeśli masz budżet do 3500zł to jeszcze mógłbyś rozważyc zakup 42PY80 skoro zależy Ci na FULL-HD gdyż można go nabyc za ok 3400zł spokojnie.

Ja mam odległośc do tv 3,35m i właśnie chce zakupic tv razem z odtwarzaczem Blue Ray i zdecydowałem się na model FULL-HD tyle,że wyższy bo 42PY800.

Przy Twoich warunkach jeśli tv ogląda kilka osób to plazma będzie najlepsza z uwagi chociażby na to,że nie ma problemów z kątami bocznymi.


Pozdrawiam
 

gryf66

New member
Co kupić?

Dziękuję bardzo za podpowiedzi:),mam jeszcze jedno pytanie ,czy lepiej kupić Panasonic 42PV80P czy 42PY80P ,czy różnica ok. 800 zł jest rekompensowana jakością PY a może kupić 42PZ80P to chyba jeszcze nowszy model .
Niestety PY800 na chwilę obecną to za dużo(mam jeszcze remont domu na karku).
Dodatkowo szukając czegoś do domu czytałem o słabej trwałości ,dużym poborze mocy i szkodliwości plazmy przy oglądaniu z mniejszej odległości .
Żonie podobały się plazmy ale z powodów które powyżej podałem nie przyglądaliśmy się za bardzo.
Jeżeli to jest na chwilę obecną nieaktualne ,a jakość najlepsza (nie pozwalam grać na telewizorze) przy sygnale z satelity to będę musiał kupić plazmę.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kurcze a ja nie wiem czy
Sony *W4000
Sony *W4500

ceny W4000 cos ostatnio strasznie spadly za 3500zl mozna juz go miec i sie mocno zastanawiam nad tym czy W4500 (4400zl)
roznica 900zl to duzo (a nawet i wiecej)

pokoj nie jest jakis wielki, pewnie bede gapil sie z odleglosci 2-3m
z nosnikow:
-kamera HD
-z kompa x264 1080p i 720p pozniej BD jak bedzie inna cena
-DVD
-divx
-czasem moze jakas gra, ale chyba wole na CRT
-kablowka UPS taka mam na razie
pozniej chetnie jakis amplituner i glosniczki

lubie dobra jakosc, ale jak czasem ogladam te LCD rozne to jakos chyba nie te czasy TV bo cos jeszcze im brakuje

i nie wiem czy warto te 900-1000zl wiecej i W4500
 

k2k

New member
at Foxxx24
Dziękuję za odpowiedź.
Chyba jeszcze przejdę się do jakiegoś sklepu i sprawdzę na tym Panasonicu jakość filmów z kamerki i może porównam z innymi dostępnymi, a później podejmę decyzję.
Pozdrawiam wszystkich
KrzysieK
 

athlonka

New member
pomózcie w wyborze

witam,tez mam problem chcemy kupic lcd 42cale praktycznie zdecydowalismy sie na philipsa ambilight,tylko nie wiemy jaki model.poradzcie prosze
 

athlonka

New member
co kupic

sorry jako nowy na tym forum i zupełnie zielony w sprawach tv zapomniałem dodac ze to bedzie nasz pierwszy lcd,ogladana cyfra+,a i moze najwazniejsze kupowany bedzie w irlandii.Bede wdzieczny za porady i wskazówki.:)
 

gryf66

New member
Co kupić

Byłem wczoraj z żoną w kilku sklepach porównać proponowane telewizory,jest tylko mały problem z ustawieniami i jakością obrazu.
Najczęściej obsługa prezentuje demo na DVD,zawsze są problemy z dołączeniem sygnału z anteny lub satelity chociaż 3-4m dalej inne telewizory są podłączone (niestety część z koszmarną jakością lub tylko sygnałem HD).
Niestety Sony 40W4500 i Panasonic 42PY80 porównywałem tylko z demo Samsunga i lepsze wrażenie na żonie zrobił Panasonic.
Porównania między 42PY80 a 42PV80 mogłem tylko zrobić oceniając obraz na jednym PY z demo i PV z Polsat w dwóch różnych sklepach ,czy różnica między 42PY80 a 42PV80 jest taka duża na sygnale z Polsatu czy są to "cuda" obsługi ?.
Niestety Polsat VIVA na PV nie był zachwycający, po drugie jaka jest różnica między PV80 a PV8 czy to samo w PY (nie rozumiem czemu P*8 są tańsze).

Jeśli mogę prosić o jakąś szybką odpowiedź tych którzy mieli do czynienia z tymi modelami (wiem że to nie zawsze jest możliwe ale mam podobno - zdaniem mojej żony ;) "cierpliwą żonę" ale coś dziwnie przy zakupie telewizora wygląda to inaczej).
Chciałbym kupić telewizor po wysłuchaniu wszystkich informacji od kolegów którzy wiedzą dużo więcej niż ja (przekonałem się o słuszności takiego postępowania przy innych zakupach)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lesio86

New member
szukam 32 calowego tv lcd za 1300-1400zl

preferowany rozmiar: 32
Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 10m^2
Jaki sygnał: Telewizja kablówka astercity
Jaka odległość od ekranu: 2 metry
Jakie urządzenia do podłączenia: laptop na pewno, komp pc, moze jakies kino domowe w przyszlosci
Jaka klasa cenowa: 1300-1400
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: oba, ale jesli juz to wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: bedzie stal pod ta sciana na której są okna, wiec jest raczej malo swiatla, nigdy swiatlo nie bedzie mialo szansy swiecic bezposrednio na tv
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - ja ;)
Co ogladasz najczesciej: filmy (wazne zebym mogl to puszczac z laptopa), wiadomosci
Jaki masz telewizor: 29 grundig kineskopowy, 15,4" - laptop
Ma stać czy wisieć: stać

Biorac pod uwage fakt ze w miare czesto mam zamiar puszczac filmy z laptopa, maxymalna wielkosc 32 cale (ok. 2m od oczu bedzie) wykluczam plazme i budzet do 1400zl (moge go nagiąć +/- 50zl), wiec interesuje mnie raczej tylko LCD (chociaz podobno plazma lepsza do kablowki)

Wypatrzylem sobie 32' LG (32LG3000) w cenie 1370 zl ale znajomi mi mowia, ze LG raczej srednia marka - nie jestem przekonany. Podobno Samsungi i Sharpy sa lepsze.

Jezeli jest jakis lepszy telewizor niz ten co podalem w cenie ok. 1400, to bardzo bym chetnie zobaczyl propozycje innych modeli - nie jestem az tak przywiazany do lg zeby musiec miec tv tej marki :)

z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam, leszek
 

PWK

New member
gryf66 napisał:
(...) po drugie jaka jest różnica między PV80 a PV8 czy to samo w PY (nie rozumiem czemu P*8 są tańsze).

Wybacz, ale nikt nie będzie pisał tego samego po raz n-ty. Wystarczy wejść na stronę panasonika i porównać oba modele lub przeszukać forum. Było wielokrotnie.
 

gryf66

New member
Co kupić

Przepraszam ,ale po napisaniu tego postu szukałem dalej na forum i znalazłem temat o różnicach między 8 a 80,dziękuję .
Ale niestety znaleziony w szukarce temat o różnicy między 42PY80 a PV80 nie odpowiada na pytanie czy dla odległości oglądania 3-3,5m kupować PY czy PV ,w innym poście znalazłem informację , że jeżeli ogląda się programy HD z satelity to kupować FullHD ,kupię N z HD ,odtwarzacz mam tani tylko do xvid ,oraz polsat ,dzieciom nie wolno grać na TV.
W chwili obecnej jestem w 90% zdecydowany na PY jest jeszcze sprawa czy do PY trzeba dokupić lepsze kolumny i tuner bo do PV z postów wynika że trzeba(nie jestem audiofilem) ,ale wiadomo że każdy woli kupić taki sprzęt który może wykorzystać ,jeśli wystarczy PV to mogę za 3-4 lata kupić z FullHD,dodatkowo niestety moja żona jest coraz bardziej zniecierpliwiona;), a ja w tym temacie (telewizorów i sprzętu HI-FI) niestety nie mogę sobie ani nikomu innemu udzielić rady .
Jeśli były jakieś posty na wymienione tematy to proszę o jakiś link,będę nadal sam szukał (chce kupić do początku grudnia).
Przepraszam jeśli zdublowałem jakiś wątek ,dziękuję za dotychczasowe rady i mam nadzieję ,że ktoś mi pomoże rozwiać moje wątpliwości.

Pozdrawiam
 
P

peppetti

Guest
Witam serdecznie

Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego forum. Olbrzymia skarbnica wiedzy. Jednak dla laika, takiego jak ja, za dużo informacji to też problem. już czasem nie wiem co, z czym i po co?? ;)

Ale do rzeczy. Potrzebuję pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji.
Chcę kupić telewizor.

Warunki:
- odległość oglądania ok. 3 m
- pokój mocno nasłoneczniony - ale są rolety i najczęściej oglądamy tv wieczorami
- sygnał z polsatu cyfrowego i cyfry+ - standardowe programy (nie hd) - głownie sport, filmy, bajki
- dvd - rzadko, gry na konsolach - pewnie wcale

Na tą chwilę podjęłam decyzję, że będzie to Panasonic z serii 80 lub 85
Jestem osobą, która niechętnie płaci za gadżety, czyli funkcje z których nie skorzystam.

Dlatego zastanawiam się, czy wybrać Full HD czy HD Ready?

Dodatkowo problemem jest wybór wielkości telewizora. Mój mąż jest zwolennikiem wielkich ekranów. Najchętniej kupiłby 50 cali lub większy. Na szczęście budżet nas ogranicza. ;)
Zastanawiamy się pomiędzy rozmiarami 42 lub 46 cali. Czy przy takim sygnale i w ww. warunkach 46 cali to nie będzie za duży? Czy nie będzie tak, że będę oglądać każdy piksel "oddzielnie"???

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie ułatwiające podjęcie decyzji.

pozdrawiam
 

stefmat

New member
peppetti napisał:
Witam serdecznie

Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego forum. Olbrzymia skarbnica wiedzy. Jednak dla laika, takiego jak ja, za dużo informacji to też problem. już czasem nie wiem co, z czym i po co?? ;)

Ale do rzeczy. Potrzebuję pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji.
Chcę kupić telewizor.

Warunki:
- odległość oglądania ok. 3 m
- pokój mocno nasłoneczniony - ale są rolety i najczęściej oglądamy tv wieczorami
- sygnał z polsatu cyfrowego i cyfry+ - standardowe programy (nie hd) - głownie sport, filmy, bajki
- dvd - rzadko, gry na konsolach - pewnie wcale

Na tą chwilę podjęłam decyzję, że będzie to Panasonic z serii 80 lub 85
Jestem osobą, która niechętnie płaci za gadżety, czyli funkcje z których nie skorzystam.

Dlatego zastanawiam się, czy wybrać Full HD czy HD Ready?

Dodatkowo problemem jest wybór wielkości telewizora. Mój mąż jest zwolennikiem wielkich ekranów. Najchętniej kupiłby 50 cali lub większy. Na szczęście budżet nas ogranicza. ;)
Zastanawiamy się pomiędzy rozmiarami 42 lub 46 cali. Czy przy takim sygnale i w ww. warunkach 46 cali to nie będzie za duży? Czy nie będzie tak, że będę oglądać każdy piksel "oddzielnie"???

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie ułatwiające podjęcie decyzji.

pozdrawiam
Po pierwsze posłuchać męża (tak na poważnie). Jak poczytasz jeszcze na forum co wielkości: to Ci co kupili telewizory projekcyjne Sony 55", od razu dopowiedzieli, że lepiej było dopłacicć i kupić 70 - to dopiero obraz . Jeżeli chodzi o bajery: to podpowiadam tylko 100Hz, mniej męczy wzrok i bliżej go można oglądać. Oczywiście należy kupić z tunerem MPEG 4. Jeżeli Plazma, to proszę bardzo uważnie sprawdzić ile pobiera prądu. Te z przeceny mogą brać w czasie działania nawet 500W. To nie tylko dużo prądu (rachunki), ale latem też dużo ciepła. To tak krótko.
 
Do góry