Jak uzyskac dzwiek Dolby i DTS z gier na PS3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli w Mafii oprócz ścieżki DTS jest jeszcze ścieżka LPCM i ona jest wybierana jako priorytetowa.
Albo konsola z jakiegoś powodu tą ścieżkę DTS dekoduje i przesyła jako PCM do ampli?
Chyba ta pierwsza opcja jest mi bliższa.

(...)
Na niektórych grach, gdzie jest DTS - ustawiasz w opcjach DTS - świeci się Multi PCM, zamiast DTS!!!
(...)
Przykład takiej gry?

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
Przecież pisałeś, że w Mafii nie ma do wyboru rodzaju dźwięku?
Pozdrawiam,
Masta_J, kurde. Gdzie pisałem, że nie ma opcji wyboru dźwięków? Napisałem: "chociaż tam edycja dźwięku jest skąpa"
W Mafia 2 na okładce jest DTS - opcje wyboru dźwięku żal(.)pl a wyświetla Multi PCM.
Zobacz na to, to się sam przekonasz (i porównaj z opcjami wyboru U2)....:-(
Czy 2k Czech założyło, że nada gra się na stereo pierdziawkach, jak 10 lat temu....?
 

Attachments

  • 03092010526.jpg
    03092010526.jpg
    738,4 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
No dobra, dobrze zrozumiałeś, ale zobacz zdjęcie z opcjami wyboru (sorka za jakość, ale robione komórką). Co miałem napisać...? Cały czas pisałem, że jest DTS (tak mówi okładka).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli niektórzy nie czytają moich postów a Ty swoich nie czytasz ;-)

Napis na okładce jest dla mnie niczym, na tej podstawie nie będziemy wydawać sądów.
Czekam na grę, która w opcjach ma DTS a zapala MultiChannel PCM.

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
OK!
Nie wszystkie pozycje teraz mam w domu i nie mogę sprawdzić....wrócimy do tematu.
PS.
Co do okładek - zobacz co ma na okładce Uncharted2 (słowa nie ma o DTS) :p Na okładce błyszczy DD!
/edit/
Po zastanowieniu -
To jest źle postawione pytanie. Ze wszystkich gier do tej pory lansowanych jako DTS (np. Mafia2) - tylko U1 i U2 mają opcje wyboru dźwięku DTS (mimo, że na okładce jest DD 5.1.).
Może ktoś sprawdzi ze swojej kolekcji,
http://www.hdgames.net/
pod kątem wątpliwości w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

robaczniki

New member
Przy ustawieniach bitsream pierwsza próbka po kilkunastosekundowym boju DTS 5.1, a drugi PCM 5.1
Co do bitstreamu w grach, to spotkalem sie z DD jedynie w demie Wladcy Pierscieni.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam Panów, wracając do tematu. Dziś na odtwarzaczu BD włączyłem film DTS HD Master i przy włączonym mixowaniu miałem MULTI CH- PCM a bezpośrednio włączyło się HD MASTER. CO JEST LEPSZE TO MOJE PIERWSZE PYTANIE ???


Druga sprawa, przy wszystkich zaznaczonych opcjach w dźwięku w menu PS3 zawsze gdy gra jest w DTS wybiera mi MULTI CH- PCM. Gdy wyłączyłem wszystkie PCM, konsola nie wysyła DTS tylko DOLBY DIGITAL a powinno być chyba odwrotnie prawda ??

Poproszę o prostą i konkretną odpowiedź :) POZDRAWIAM.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To już zależy gdzie masz lepszy dekoder dźwięku, czy w PS3 czy w ampli.

Druga sprawa zawsze tak działała - miejmy tylko nadzieję, że ten mutlichpcm to jest zdekodowany dts co najmniej.

Pozdrawiam,
 

Borixon

Active member
Bez reklam
To już zależy gdzie masz lepszy dekoder dźwięku, czy w PS3 czy w ampli.

Druga sprawa zawsze tak działała - miejmy tylko nadzieję, że ten mutlichpcm to jest zdekodowany dts co najmniej.

Pozdrawiam,

Czyli przyjmujemy że PCM jest lepszy od DTS.

Jeszcze jedna sprawa, jak ustawić w ps3 BITSTREAM CZY LINEAR PCM ? Na obu opcjach jeśli gra nie jest w DTS lub DD jak np GTA5 na systemach Logic7 czy PLII nie mam dialogów... Dlaczego ??
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli ten PCM jest rozkodowany ze zwykłej ścieżki stereo to raczej nie będzie lepszy od DTSu...
Ustawienia LPCM i Bitstream działają prawidłowo przy filmach, jednak gry rządzą się swoimi prawami.

Pozdrawiam,
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie pytanie a może i problem mam :)
Przy grach jak np GTAV nie mam dialogów i we wszystkich grach które nie chodzą w dts też o co chodzi ??? PS3 podłączone po hdmi do ampli.
 
Do góry