Jak uzyskac dzwiek Dolby i DTS z gier na PS3?

pav3l

New member
Bez reklam
Ja chyba zwariuję. Nie wiem.
Masta_J - jedyną grą, na którą się natknąłem (na razie) na PS3, która ma na pokładzie nieskompresowany PCM 7.1 - jest Uncharted2 i killzone2. Jak go wrzucę - jestem na 99% pewny, że świeci się DTS (mogę sprawdzić)....

...mam zbyt mało wiedzy w tym zakresie.
Co do ustawień PS3, o których mówisz wcześniej - jesteś na 100% pewny że dotyczą tylko filmów BD? Gra jest przecież też na BD...
//edit//
Mam 80 gb fatkę.
PS.
Nie wiem czy to coś pomoże.
Wkładam koncert z DTS-MA. Ustawiam PS3 output - LPCM - fatka dekoduje i przekazuje na ampli LPCM, na ampli świeci się Multi - PCM.
Teraz przestawiam output na bitstream (koncert bez zmian) - fatka dekoduje to na DTS i na ampli świeci się DTS. Czarnula nie przestawia się automatycznie na LPCM (mimo, że nie rozpoznaje DTS-MA).
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Pozostaje pytanie jakby gra nie miała tego LPCM 7.1 jako ścieżki, czy nasza mądra konsola i tak by zdekodowała dźwięk i przesłała PCM do ampli czy poszedł by bezpośrednio DTS do amplitunera zapalając odpowiednie logo?

Pozdrawiam,

Nie. Na ampli pokazuje mi sie zawsze multichannel. Obojetnie czy to gra czy film/koncert. No chyba że wszystkie gry maja lpcm.


@pav3l jak przestawisz na bitstream to leci tylko core z DTS MA czyli normalny DTS. Dlatego na ampli swieci się lampka.
 

pav3l

New member
Bez reklam
@Masta_J
Racja, slim'a ten problem nie dotyczy, tam jest bitstream formatów audio HD.
Problem nadal nie rozwiązany.
Powkładam różne gry (w łikend) i dam znać co się wyświetla....
@Mataman:
No chyba że wszystkie gry maja lpcm.
;-)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to Panowie prosty test, poniżej znajdziecie sampla 52,3 MB.
Wrzucacie całość po rozpakowaniu na dowolnego pena/dysk zewnętrzny do głównego katalogu i odtwarzacie jako AVCHD.
Z darmowego rapida jest tylko 10 pobrań więc kto pierwszy ten lepszy.
Sprawdzacie na ustawieniach Bitstream i Linear PCM.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Masta_J.
Ufam, że w tym *.exe nie ma żadnej niespodzianki - pierwszy raz zgadzam sie na coś takiego, ale ok.
Rozpakowuję. :?:

And the winner is:
U mnie ampli pokazuje Multi PCM - stereo.....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
W środku jest struktura AVCHD USB do nagrania na pena.
Całość spakowana jest 7-zipem, archiwum samorozpakowujące z hasłem.

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
Masta_J:
Multi Channel PCM Stereo. Wskazuje u mnie na Fronty, ale
w kolumnach nie miałem dźwięku....
Dziwne....
PS.
HK AVR 255 (ostatni soft) + Kefy, wszystko po hdmi - output na PS3 LPCM.

Teraz sprawdzę na bitstream....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bo odtwarzasz plik mts w katalogu Stream?
Musisz to odtworzyć jako AVCHD by uzyskać DTS na PS3 z dysku zewnętrznego - taka jakby symulacja płyty BD.

E:\AVCHD\BDMV - tak to musi być umieszczone na penie (z PC, E:\ to zakładam Twój pen - literkę zmieniasz na odpowiednią), wchodzisz w PS3 w Video na ten dysk i dajesz X'a na AVCHD.

Clue tematu to przełączenie PS3 w tryb Bitstream po HDMI (dla tego konkretnego testu).

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
U mnie czy output LPCM, czy Bitstream,
to samo - na ampli świeci się Multi-LPCM stereo. Dodatkowo nie mam dźwięku w kolumnach....
PS.
oczywiście video - ścieżka E:\AVCHD\BDMV
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Odtwarzasz to tak jak pisałem?
Bo ścieżka to jedno a sposób odtworzenia to drugie.
Coś mi się wydaje, że odtwarzasz plik E:\AVCHD\BDMV\STREAM\00001.MTS a to błąd - wtedy DTS nie jest poprawnie rozpoznawany i nie ma w ogóle dźwięku.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Włączam się do dyskusji jako tester:
Masta_J : Twój plik testowy po HDMI jako LPCM pokazuje się na ampli jako PCM a we właściwosciacj po naciśnięciu display na pilocie PS3 - DTS 5.1, wypuszczone po HDMI jako bitstream - na ampli jest DTS. Ale to chyba normalne i tak musi być.
 

pav3l

New member
Bez reklam
ok. Dobrze ci się wydaje, odtwarzam E:\AVCHD\BDMV\STREAM\00001.MTS ale nic innego mi nie chce odtworzyć, tak więc co robię źle...?
(wciskam trójkąt na padzie, też nie ma opcji)...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wchodzisz w PS3 w sekcję Video i tam masz widoczne to urządzenie wymienne (pendrive? dysk zewnętrzny?) dajesz na tym X'a i potem znowu X'a na AVCHD.

Włączam się do dyskusji jako tester:
Masta_J : Twój plik testowy po HDMI jako LPCM pokazuje się na ampli jako PCM a we właściwosciacj po naciśnięciu display na pilocie PS3 - DTS 5.1, wypuszczone po HDMI jako bitstream - na ampli jest DTS. Ale to chyba normalne i tak musi być.
Dziękuję supmario.
Zgadza się, w obu przypadkach jest to DTS, mają tutaj zastosowanie ustawienia Bitstream i Linear PCM - przy Bitstream zapala się logo DTS czyli konsola przekazuje do ampli zakodowany materiał i to amplituner go rozkodowuje; w przypadku Linear PCM zaś konsola dekoduje DTS do PCM i tak przekazuje już jako rozkodowany, zdekompresowany dźwięk do amplitunera a ten pokazuje PCM.
Czyli przy DTSie po HDMI możliwe jest zapalenie się logo DTS na ampli.

Omawiana sytuacja cały czas tyczy się odtwarzania video z DVD, BD i specyficznego przypadku AVCHD USB - i tutaj moim zdaniem mają zastosowanie ustawienia Bitstream i Linear PCM.

Przy odtwarzaniu video z DD 5.1 z dysku konsoli czy też pena ustawienia te nie mają znaczenia i czy jest Bitstream czy Linear PCM zawsze na ampli pokazuje się PCM.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Sorka Masta_J - popiętroliłem katalogi (zmęczony po piłce jestem).
Na Bitstream pokazuje DTS 5.1...
Na LPCM - Multi PCM....
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Czyli przy DTSie po HDMI możliwe jest zapalenie się logo DTS na ampli.
Pozdrawiam,
Krok na przód! Ale wrócmy do gier - bo to powyżej wiedziałem wcześniej.
Wracamy więc do clue sprawy.
Dlaczego na niektórych grach w DTS jest DTS, a na niektórych jest Multi PCM....
I zwracam uwagę, że nie tknęliśmy tematu twardych formatów, bo tam na razie sprawa jest oczywista....
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ty wiedziałeś ale już mataman pisał, że zawsze ma PCM na ampli czy to gra czy video.
Na video trochę się znam ale już co siedzi w grze to nie powiem a to co pisze na pudełku z grą też nie do końca musi być całą prawdą.

Tutaj do przetestowania ten sam sampel ale z dźwiękiem AC3 w postaci już zwykłego pliku, do odpalenia z dysku PS3 czy też z pena:
http://rapidshare.com/files/416522073/Sample.exe
Hasło to samo.

Na niego ustawienia Bitstream i Linear PCM wpływu nie mają i na GRY wydaje mi się, że tak samo.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Przetestuje po południu. Ale tak jak pisałem przy ustawieniu lpcm, w grach i filmach zawsze mam multichannel lpcm. Tylko w niektórych jest 5.1 a w innych 7.1.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy ustawieniu Linear PCM się zgadza - nic innego jak PCM nie wylezie, ale jak zmienisz na Bitstream to przy DTSie z filmu logo DTS zapali się na ampli.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry