Jak uzyskac dzwiek Dolby i DTS z gier na PS3?

borasmax

New member
ok Panowie coś trudniejszego co jesli PS3 mam podlączone HDMI do TV a amplituner do TV HDMI arc odtwarzajac film blue ray przy opcji Bitstream na ampli mam DD przy Linear PCM stereo
 

borasmax

New member
niby moge i wiem ze tak by bylo lepiej ale wkurza mnie mysl korzystania z 2 pilotow zrodlo sygnalu bede musial wybierac na ampli a tak to tylko sobie hmdi w TV zmienialem tak wiem marudze i wymyslam :p
p.s. Armanig prosze sprawdz poczte na hdtv
 
Ostatnia edycja:

bonzz

New member
witam,
Nie zaczynam nowego tematu bo ten pasuje do mojego problemu idealnie choć wśród tylu postów nie widzę rozwiązania.
Od niedawna mam ampli denon X1000 i do niego podpięte po hdmi ps3 slim. Mało gram więc problemu nie widziałem przy oglądaniu koncertów czy filmów gdyż po wlozeniu plytki wykrywa automatycznie DTS. Problem mam po włożeniu gry i tak sprawdzałem na FIFA13, która jest nagrana w DTS (zarówno okładka jak i czołówka gry to pokazują) oraz dziś wrzuciłem starego assassin creed 1, która jest w PLII. w żadnym przypadku ampli nie przesyła sygnału na 5 kanałów i nie wyświetla w dostępnych Sound Mode ani DTS, ani PLII. Mam po prostu stereo albo multi channel stereo czyli centralny milczy. Jestem laikiem w temacie ale okrutnie mnie to irytuje... BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA PROSTE WYTŁUMACZENIE OCB I JAK TO WŁĄCZYĆ. z gory dzięki
 

bonzz

New member
witam,
Nie zaczynam nowego tematu bo ten pasuje do mojego problemu idealnie choć wśród tylu postów nie widzę rozwiązania.
Od niedawna mam ampli denon X1000 i do niego podpięte po hdmi ps3 slim. Mało gram więc problemu nie widziałem przy oglądaniu koncertów czy filmów gdyż po wlozeniu plytki wykrywa automatycznie DTS. Problem mam po włożeniu gry i tak sprawdzałem na FIFA13, która jest nagrana w DTS (zarówno okładka jak i czołówka gry to pokazują) oraz dziś wrzuciłem starego assassin creed 1, która jest w PLII. w żadnym przypadku ampli nie przesyła sygnału na 5 kanałów i nie wyświetla w dostępnych Sound Mode ani DTS, ani PLII. Mam po prostu stereo albo multi channel stereo czyli centralny milczy. Jestem laikiem w temacie ale okrutnie mnie to irytuje... BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA PROSTE WYTŁUMACZENIE OCB I JAK TO WŁĄCZYĆ. z gory dzięki

czy nikt nie pomoze? moze czegos nie rozumiem albo odpowiedz na moje pytanie jest tak banalnie prosta ze nikomu sie nie chce pisac ale jakos nie moge znalezc rozwiazania. HELP...
 

mariocieszyn

New member
bonzz poradziłeś sobie z problemem bo mam identyczny brak DTS czy PLII tylko stereo albo multi channel stereo.
ps3 slim po hdmi z DENON AVR 2312 jak rozwiązałeś problem to daj znać.
Z tego co wyczytałem to PS3 dekoduje DTS i wysyła do ampli multi channel stereo.
 

qbastrzem

New member
Gdzieś tam w ustawieiach ( i dzwieku, i video) są opcje które trzeba włączyć :)
A może to też być wina kabla hdmi. U mnie na kablu za 15 zł DD i DTS nie pójdzie.
 
Do góry