Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

misiejuk

New member
Witam.
Mam telewizor LCD JVC LT-32A90BU oraz laptopa z grafiką gf 540m. Telewizor posiada 3 wejścia HDMI, laptop posiada 1. Chciałem połączyć urządzenia kablem HDMI jednak nie wyświetla obrazu. W panelu sterowania nvidii pokazuje mi, że telewizor nie posiada standardu HDCP, jednakże jest to telewizor HD Ready więc, z tego co wyczytałem, musi go mieć. Co może być przyczyną ?
 

deka87

New member
Może kabel, jak masz możliwość to sprawdź z innym, no i zmień rozdzielczość na 720p przed podłączeniem, ale to już pewnie zrobiłeś, nic innego mi nie przychodzi do głowy.
 

misiejuk

New member
Doszedłem do tego, że obraz wyświetla mi jak ta lala, gorzej z dźwiękiem. Tnie się i przerywa. Na drugim tv działa wszystko bez problemów, więc kabel ponownie nie może być problemem.
O co więc może chodzić ?
 

uzytkownik78

New member
Chciałem podłączyć Sony Bravia KDL-32W5500
telewizor komputer podlaczone d-sub
jakie kable musze miec do podlaczenia audio aby podlaczyc telewizor do komputera?
 

deka87

New member
Jak masz wyjście optyczne w kompie to byłoby lepsze wyjście niż Jack, no ale jeśli nie to pozostaje to drugie wyjście, chyba że kablem HDMI wtedy "poleci" dźwięk i obraz.
 

Winston_wolf

New member
Witam

Mam problem z przesyłem obrazu na Panasonica P42S30E z lapka przez kabel HDMI. Otóż na jednym lapku obraz jest przesyłany na ustawieniach:

Ekran: 1|2 kilka monitorów
Wiele ekranów: Powiel te ekrany

Wystarczy podłączyc kabel i ido razu wszystko śmiga. Jeśli na tym samym kompie zmieni się ustawienia na:

Ekran: dwa osobne - ekran lapka i telewizor
Wiele ekranów: Rozszerz te ekrany

to mamy bardzo ładny pulpit na telewizorze, który sie nie zmienia przy np. włączeniu filmu.

To pierwszy problem.


Drugi - na drugim lapku przy tych samych ustawieniach obraz w ogóle nie jest wysyłany. Sterowniki są świeżo aktualizowane.

Czy ktoś ma pomysł co zrobić, żeby w przypadku pierwszym można było przesyłać obraz w jakości FullHD oraz jak wyperswadować drugiemu kompowi jakikolwiek przesył obrazu?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witaj,

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pierwszy problem ale przy konfiguracji wiele ekranów dosłownie znaczy to co pisze.

Masz dwa niezależne ekrany jeden to obraz pulpitu wyświetlany na laptopie drugi to obraz na ekranie TV. Trzeba to jednak rozumieć jakby prace na dwóch monitorach obok siebie stojących mających dwa różne pulpity, parametry wyświetlania i zawartości wyświetlanych elementów itp.

Idąc dalej wyświetlenie czegokolwiek na monitorze nr 2 (tu ekranie TV) wymaga przeciągnięcia myszą zasobu (np. ikony playera do filmów) na drugi monitor (tu ekran TV), który wirtualnie znajduję się na prawo od monitora nr 1 wyświetlanego na twoim laptopie. Dopiero po przeciągnięciu myszą ikony playera na drugi ekran i odpalenie go z tego poziomu da tobie obraz na TV. By lepiej to zrozumieć przemieszczaj kursor myszy cały czas w prawo, kiedy zniknie na ekranie laptopa, pojawi się ten kursor na ekranie TV.

Problem drugi: podaj symbol i producenta tego laptopa.

Pzdr.,
(C)G
 

redpradnik

New member
Zapytanie

Panowie ,
a jak podłączyć laptopa ktory nie ma HDMI do amplitunera aby był dzwięk 5.1 z filmów ?
Wczesniej podlaczalem kablem monitorowym do plazmy i jack do kina domowego

Teraz jak mam ampli chcialbym miec DTS
 

Winston_wolf

New member
Witaj,

...

Idąc dalej wyświetlenie czegokolwiek na monitorze nr 2 (tu ekranie TV) wymaga przeciągnięcia myszą zasobu (np. ikony playera do filmów) na drugi monitor (tu ekran TV), który wirtualnie znajduję się na prawo od monitora nr 1 wyświetlanego na twoim laptopie. Dopiero po przeciągnięciu myszą ikony playera na drugi ekran i odpalenie go z tego poziomu da tobie obraz na TV. By lepiej to zrozumieć przemieszczaj kursor myszy cały czas w prawo, kiedy zniknie na ekranie laptopa, pojawi się ten kursor na ekranie TV.

Problem drugi: podaj symbol i producenta tego laptopa.

Pzdr.,
(C)G


Muszę sprawdzić to z przeciąganiem okienka filmu na drugi ekran, to z myszką działało.

Mój lapek to Asus G50Vt-X1
 

devil-80

New member
Ktoś może mi powiedzieć jakim kablem podłączyć laptopa dell inspiron 1720 do tv sharp le830? czy svga cinch będzie dobrym rozwiązaniem?
 

emivo

Member
Witam!
Jestem nowicjuszem, ale mam krótkie pytanie do specjalistów...Przez jaki rodzj połączenia komputera z telewizorem LCD uzyskam lepszy obraz?(hdmi nie wcchodzi w rachube bo jest zajęte).
1. DVI - DSUB (w telewizorze) czy
2. DVI - RGB (component)
 

steelie

New member
Witam,
Kupiłem taki telewizor Specifications / Dimensions | UT series -Plasma TV | PRODUCT | 2011 EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global i chciałbym wyświetlać na nim obraz z laptopa, który ma tylko wyjście VGA. Mam adapter VGA - Component YUV, ale jak łączę nim laptopa z telewizorem i wybieram jako źródło component to nic nie widać. Wydaje mi się, że komputer widzi telewizor - pojawia się on w menedżerze zadań jako Monitor inny niż PnP. Oczywiście zmieniam ustawieniach obrazu na drugi monitor. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 

mir 37

New member
Mam taki problem z obrazem z lapka na tv Panasinic 50g30 a mianowicie, jak pierwszy raz go podłączyłem kablem hdmi to obraz w full hd był za duży , pulpit windows wychodził poza obraz tv. Po zmniejszeniu rozdzielczości trochę się poprawiło ale dalej kicha. Po jakimś czasie samo się coś przestawiło i pulpit był identyczny jak na ekranie lapka, no ale od kilku dni znowu się coś spierniczyło i pulpit jest za duży. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi? Aha system to windows 7, kabel hdmi sprawny.
 

seba2310

New member
Witam wszystkich

Tak sobie czytam i postanowiłem sie wtrącić :cool:
Po pierwsze do posiadaczy kart nvidii - wszystkie karty do serii 2 włącznie - np: GTX280 i niżej, potrzebują do przesyłania dzwięku podłączenia pod kartę dzwiekową w komputerze.
Karty ATI(AMD) od serii 2000 dźwięk 5,1(AC3) po HDMI natywnie.
Po drugie - aby oglądać filmy na TV bez "przeciagnij i upuść" polecam Crystal Player - ma dwie wady - brak obsługii mkv i tylko dobra jakość obrazu. Osobiście używam KMPlayera + przeciągnij i upuść - program odtwarza wszystko ( nie wiem jak z 3d, bo nie posiadam) z bardzo dobrą jakością.
Sam posiadam kompa z AMD HD6850 ( wcześniej 4870-1950xtx-9500-8100-gforce2gts - zawsze dało się podłączyć TV pod kompa aby było OK) połaczonego przez 10 m HDMI z Samsungiem 32" CRT(plazma w planach) i wszystko działa jak należy. Używam konfiguracji - dwa osobne ekrany( komp - pulpit, TV tylko tapeta) - umożliwia to oglądanie filmu i pracę na komputerze w tym samym czasie.
Po trzecie: aby łatwiej zdiagnozować "problem" potrzebna jest informacjia o karcie graficznej - to ona determinuje co i jak.
Po czwarte: sprzęt nie może być mądrzejszy od was, należy kombinować lub kupić sobie stacjonarny odtwarzacz:)
 

mietka

New member
Tak sobie czytam i postanowiłem sie wtrącić :cool:
Po pierwsze do posiadaczy kart nvidii - wszystkie karty do serii 2 włącznie - np: GTX280 i niżej, potrzebują do przesyłania dzwięku podłączenia pod kartę dzwiekową w komputerze.
Karty ATI(AMD) od serii 2000 dźwięk 5,1(AC3) po HDMI natywnie.
Po drugie - aby oglądać filmy na TV bez "przeciagnij i upuść" polecam Crystal Player - ma dwie wady - brak obsługii mkv i tylko dobra jakość obrazu. Osobiście używam KMPlayera + przeciągnij i upuść - program odtwarza wszystko ( nie wiem jak z 3d, bo nie posiadam) z bardzo dobrą jakością.
Sam posiadam kompa z AMD HD6850 ( wcześniej 4870-1950xtx-9500-8100-gforce2gts - zawsze dało się podłączyć TV pod kompa aby było OK) połaczonego przez 10 m HDMI z Samsungiem 32" CRT(plazma w planach) i wszystko działa jak należy. Używam konfiguracji - dwa osobne ekrany( komp - pulpit, TV tylko tapeta) - umożliwia to oglądanie filmu i pracę na komputerze w tym samym czasie.
Po trzecie: aby łatwiej zdiagnozować "problem" potrzebna jest informacjia o karcie graficznej - to ona determinuje co i jak.
Po czwarte: sprzęt nie może być mądrzejszy od was, należy kombinować lub kupić sobie stacjonarny odtwarzacz:)
Pięknie napisane no i bardzo cenne uwagi
 

Fikoł

New member
Cześć,

a jak podłączyć kompa z wbudowanym bluray, stacjonarny, do amplitunera i potem osobno TV i 5.1 by leciało 5.1? nie daje rady, leci mi 2.0. Mam również karte graficzna GF 580 ale przez HDMI HDMI dżwięk mi nie idzie. aktualnie dźwięk podłączony optycznym.

Dla dodania pikanterii jak puszczam wizję tylko na monitor, a dźwięk nadal optycznym do amplitunera, to mam 5.1 oddwarzając z bluray, natomiast jak tylko włącze TV zmienia mi sie na 2.0... ma ktoś pomysł?
 

pangoral

New member
A ile masz urządzeń odtwarzania w panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> dźwięk? zerknij jak to wygląda przy monitorze i czy się zmienia urządzenie domyślne po włączeniu tv, klikasz prawym na urządzeniu i masz opcje

nie napisałeś jaki Windows te opcję są w 7
 

Mikord

New member
Witam
Chcę pdołączyć laptopa do TV (Philips 46PFL 5007).
W laptopie nie mam HDMI, jest DVI, więc wychdzi DVI/HDMI.
Widze dwa roziązania:
1. Jeden kabe z końcówkami DVI HDMI
2. Kabel HDMI z przejściówką HDMI/DVI. Takie rozwązanie z myślą na szersze wykorzystanie.
Tylko czy jak kupie kabel HDMI 1.4 to nie będzie problemów z przejściówką?
 
Do góry