Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Zarathustraa

New member
OK, sprawa się wyjaśniła. Ustawiłem poprostu "powiel ekrany", a monitor nie jest w stanie wyswoetlic 1080. Jak ustawiłem pulpit tylko na TV to mam 1080p.
 

Rybaczenkow

New member
Póki co oglądam filmy HD poprzez konsolę PS3 i program PS3 Media Server, lecz niestety nie wszystkie pliki da się odtworzyć. Mam zamiar więc kupić kartę graficzną z wyjściem HDMI i połączyć ja z TV Panasonic TX-P42U10E. Jaka kartę mam kupić w cenie do 300zł? Chcę żeby obsługiwała FullHD oraz HDAudio, oraz fajnie by było gdyby była z chłodzeniem pasywnym. Proszę o podanie modelu, najlepiej sprawdzonych we własnym użyciu.
 

deka87

New member
Ja bym kupił kartę z DVI i do tego kabel DVI>HDMI, bo jak chodziłem po sklepach z laptopem z wyjściem HDMI i testowałem TV to obraz był słaby w domu mam kartę z DVI i obraz żyleta.

Karty graficzne raczej nie obsługują żadnego audio, tym bardziej HD, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wyjścia cyfrowego na płycie głównej (jeśli Twoja płyta ma takie wyjście) i podłączenie tego pod kino domowe.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ja bym kupił kartę z DVI i do tego kabel DVI>HDMI, bo jak chodziłem po sklepach z laptopem z wyjściem HDMI i testowałem TV to obraz był słaby w domu mam kartę z DVI i obraz żyleta.

Karty graficzne raczej nie obsługują żadnego audio, tym bardziej HD, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wyjścia cyfrowego na płycie głównej (jeśli Twoja płyta ma takie wyjście) i podłączenie tego pod kino domowe.
Bzdura!Np radeony od serii hd 4xxx obsługują hd audio.Rybaczenkow u znajomego podłączałem 4850 pod xp z onkyo tx sr 608-hdmi i wszystko smiga a dzwiek sporo lepszy niż po optyku z płyty za 500pln.Na win 7 spore problemy z dzwiekiem wiec jak masz xp to łykaj radka hd.Tu masz pasywnego Radeon 5550 HIS 1GB DVI&DSUB&HDMI (PCI-E) Silence - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy Niestety tylko jedna opinia ale chyba w twoim temacie.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
No to sorry, ale tej karty nie trzeba jakoś podpiąć pod kartę muzyczną (zintegrowaną czy też nie), a jeśli karta muzyczna jest zintegrowana w karcie graficznej to pewnie jest to jakiś okrojony Realtek albo coś podobnego ?

Co do dźwięku to według mnie w przypadku cyfrowego przesyłu nie ma utraty jakości - albo jest dźwięk albo go nie ma, system 0 1.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Fakt cyfrowy to cyfrowy ale jednak po hdmi było lepiej pewnie kwestia ustawień w które sie nie bawiłem.Nowe karty maja zintegrowane układy audio wiec nie trzeba niczego podłaczać.Moze i sa okrojone ale wystarczy że podadzą surowy sygnał do ampka a on juz zrobi resztę.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Czyli złącze PCI-Express musi też przesyłać "dane dźwiękowe", nie wiedziałem o tym, jednak człowiek całe życie się uczy ;)
 

Mr_Azathoth

New member
HEJ POMOCY - bo mnie juz szlag trafia drugi dzien ustawiajac cholerny TV i Laptopa!!!

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze/wyjasni jak looknac 3d bo za cholere nie potrafie tego odpalic.
TV - 46PFL9705H/12 + 3D (Philips PTA02)
Laptop z grafika Radeon HD 4670 wyjscie HDMI
Kabel HDMI 1.4
Oprogramowanie CyberlinkPowerDVD 11 lub ArcSoft.
Alcohol 120 v2.0.0.1331
Film: - TRON_LEGACY_3D.ISO !!!

Wiec - ISO zamontowane przez Alcohol, z lapka idzie do TV po kabelku HDMI.
W TV jest opcja autodopasowanie 3d w poziomie albo w pionie. Jak ustawie pion/poziom to obraz sie rozjerzdza.
Jak mam ustawic PowerDVD lub inny program zeby odtwarzal filmy?
ISO jest dokladnym obrazem plyty, wszystko sie wlacza chodzi idealnie ale nie w 3d.
Laptop podlaczony przez port HDMI1 bo tylko na tym porcie odtwarzane jest 3d.
Okulary sprawdzone dzialaja.

Moze ustawienia karty graficznej? Sciagniete najnowsze sterowniki.
W ustawieniach la laptopie jest wyjscie na zewnetrzy TV (bez zadnego klonowania itp.) Rozdzielczosc 1920 lu 1080i

Jesli cos nie jasno wytlumaczylem moge zrobic zdjecia ze wszystkimi ustawieniami.
W serwisie Philipsa sza w szoku i nie potrafia wyjasnic oco biega jedyne co powiedzieli to ze karta graficzna nie ma wyjscia 3d - kompletna bzdura!
Prosze o jakies info instrukcje ;]
Pozdrawiam BTW zajebiste forum ;]
 

kojotek

New member
Mój problem był przerabiany wielokrotnie w tym wątku ale nie znalazłem odpowiedzi akurat na to pytanie.
Chcę kupić tv z przeznaczeniem głównie do oglądania video z laptopa.
Tu moje pytanie:
Jak połączę hdmi-hdmi z laptopem który ma matrycę 1366 x 768 to jaką rozdzielczość będę miał na tv? Będzie taka jak na lapku czy 1080? Ew. czy da się to rozdzielić że inaczej na lapku a inaczej na tv? Generalnie chodzi o to że film mkv 1080 chcę oglądać w najwyższej jakości.
P.S. TV dopiero wybieram ale będzie z dolnej półki cenowej, lapek nowy z grafiką geforce 315M która wg. specyfikacji obsługuje "Wiele monitorów ".
 

deka87

New member
Mr_Azathoth niestety nie mam pojęcia co może być nie tak.

kojotek w trybie klonowania będziesz mógł ustawić max. taką rozdzielczość jaką obsługuje wyświetlacz w laptopie, jeśli ustawisz żeby obraz "szedł" tylko do TV to będziesz mógł ustawić 1080p.

Co do TV z dolnej półki to polecam LG - sam mam 47LD450, który współpracuje z kompem przez kabel DVI>HDMI, kumpel ma 42LD465 podłączony do laptopa kablem HDMI>HDMI i po przestawieniu na tryb PC wszystko śmiga ok, w moim przypadku nawet bez przestawiania na tryb PC jest ok.
 

zielony_tbg

New member
Plazma d-sub.

Hei , mnie tez chyba cos trafi mam laptoka dell inspiron 6400 i proboje podlaczy go do plazmy pansa 42 kable wyzej wymienionym , kiedys wszystko chulalo od pewnego czasu mam problem z podlaczeniem , Komputer widzi tv i od razu przechodzi na ustawienie rozdzielczosci 800x600 a na tv nic nie ma czarno , mam juz dwa kable i nic (mam windows 7), po innymkablu s-video dziala . O co tu chodzi!!! Nadmienie ze tv wyslalem ,a dokladnie zawiozlem do serwisu i poiwedziano mi ze wszystko dziala i mam pamietac o rozdzielczosci. I tak robie ,POMOCY to trwa, z byt dlugo pozdrawiam
 

Eusebio

New member
Witam.Mam jeden problem.Mianowicie po podłączeniu TV pod kompa,obraz strasznie drga,dopiero przy drastycznym obniżeniu rozdzielczości obraz jest ok,ale to wtedy nie jest już full hd.Czy jest jakaś rada na to aby przy max rozdzielczości ustawionej dla TV obraz nie drgał?Dodam,że przy oglądaniu filmów drgania po paru sekundach ustają,ale np pulpit drga niesamowicie,a o przeglądaniu stron lepiej nie wspominać.Nie wiem jak się pozbyć tego problemu.Tv to plazma Panasonic tx-p42u20e,kabel hdmi,karta graficzna ge force 220 gt.Z góry dziękuję.
 

kubasz5

New member

martinno

New member
Witam

Mam podłączonego PC do monitora po przez DVI / DVI, 22 cale, panoramiczny monitor z wbudowanym tunerem TV, LG M2294D, planuje zakupić nowy TV i teraz moje pytanie, czy taki rodzaj połączenia z TV będzie dobry by oglądać filmy z PC na wysokich rozdzielczościach (720p, 1080p) ? a może zmienić kabelek na DVI / HDMI ? a może zaszaleć i wymienić kartę graficzną na taką z HDMI ? (czego najmniej bym chciał)

dzięki
 

rumburak80

New member
Bez reklam
W tv zazwyczaj jest wejście d-sub/vga więc najlepiej zamienić kabelek na dvi-hdmi najtaniej wyjdzie i jakość będzie lepsza niż z d-suba.
 

matii26

New member
Witam. Posiadam monitor z tunerem TV LG 2362D i laptop Asus , który posiada wyjście HDMI. Połączyłem te dwa urządzenia kablem HDMI i ustawiłem rozdzielczość 1080p 60 Hz jednak obraz nie jest aż tak bardzo ostry. Czy jest jakiś sposób na polepszenie ostrości ? Zastanawiałem się również nad połączeniem go w taki sposób Laptop HDMI ---- DVI Monitor. Jakie by było najlepsze rozwiązanie ??
 
Do góry