Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

deka87

New member
Andon13, niestety Ci nie pomogę, ale jak chodziłem po sklepach z laptopem siostry (karta HD5650 wyjście HDMI) to właśnie obraz na wszystkich TV był taki jak piszesz.
Teraz mam podłączony kablem DVI>HDMI do kompa (karta 9800GT) i obraz przy 1920x1080 jest żyleta.

Spróbuj jeszcze zmienić nazwę wejścia HDMI w TV na "PC" gdzieś kiedyś czytałem że to pomaga.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zakupiłem ostatnio nowy sprzęt i pojawił się problem.....
TV Samsung LE40B530 , amplituner Harman Kardon AVR 255, laptop Toshiba A660 z grafiką geeforce.
Wszystko podłączam po HDMI - jest i dżwięk i obraz.... i tu właśnie mój problem - obraz jest strasznie jaskrawy i nieczytelny. Próbowałem juz chyba wszystkiego, zmienianie wyjść, sterowniki grafiki itd...
Rozdzielczość mam 1920x1080. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy może to tak ma być?
Podłączając bezpośrednio kompa pod TV tylko na HDMI1/DVI przy rozdzielczości 1680x1050 jest tak jak powinno, reszta rozdzielczości jak wyżej.....
Poradzi ktoś coś?

Zmniejsz nasycenie, zmniejsz ostrość na 0, wyłącz kontrast dynamiczny itp - no normalnie sobie ustaw obraz żeby Ci odpowiadał (no bo sam to on się nie ustawi). Albo jedziesz z pilota tv albo w sterach nvidia.
 

Andon13

New member
Nie moge zmienić nazwy wyjścia w TV...
Próbowałem podłączyć drugiego laptopa MSI z radeonem i jest to samo...
Kable też wymieniałem - wszystkie mam 1,3a
Najdziwniejsze ze już podłączałem to wszystko w tej samej konfiguracji pod amplituner Denona 1611 (chyba) i było wszystko super....
 

Andon13

New member
Po 3 tygodniach walki.... doszedlem :)
W Samsungu trzeba podłaczyc pod gniazdo hdmi1 Dvi i edytowac nazwe!
Zajarałem się jak świnia w obierach... Dziekuje wszystkim :)
 

pudi

New member
Witam. Gdy podpinam tv sony kdl 32ex710 do mojego starego kompa z karta geforce 2 gts :D to na tv nie ma obrazu, tak jakby komp w ogóle nie był podpięty. Komp jest podpięty kablem d sub do wejścia d sub w tv. Czy muszę coś zmienić w ustawieniach w karty by mieć obraz na tv? Proszę o pomoc ;]
 

pudi

New member
Ok to czekam na odpowiedzi speców :D no i dzięki za szczere chęci udzielenia pomocy w tych jakże trudnych chwilach :D Tak poza tym w instrukcji tv wyczytałem, że musi to być sygnał bez przeplotu...
 

truman6

New member
Witam,
Moj problem zwiazany jest z tv sony bravia 40ex500. Karta gra to radeon hd 4800, win 7, nowe sterowniki. Komp z tv jest polaczony kablem vga i tv nie widzi tego kompa. Probowalem juz wszystkiego - rozszerzania, klonaowania pulpitow, zmienialem ekran glowny i nic. Spotkal sie ktos z podobnym problemm.
 

grell

New member
Z pewnością już gdzieś się pojawiło takie pytanie ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, także proszę o wyrozumiałość.
Jakim kablem połączyć router z telewizorem przez DLNA? Wszędzie w instrukcji i na forach jest napisane tylko "kabel LAN", ale nie wiem czy to ma być kabel prosty czy skrętka i czy są jakieś wymagania co do kategorii? Jak tego szukać?
 

revir.pl

New member
Z pewnością już gdzieś się pojawiło takie pytanie ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, także proszę o wyrozumiałość.
Jakim kablem połączyć router z telewizorem przez DLNA? Wszędzie w instrukcji i na forach jest napisane tylko "kabel LAN", ale nie wiem czy to ma być kabel prosty czy skrętka i czy są jakieś wymagania co do kategorii? Jak tego szukać?

W dzisiejszych czasach jest to bez różnicy czy masz skrętkę czy też nie, ponieważ karty sieciowe potrafią same się dostosować. A tak poza tym to chyba nawet trudno jest kupić przewód "nie skręcony".
 

revir.pl

New member
Witam,
Moj problem zwiazany jest z tv sony bravia 40ex500. Karta gra to radeon hd 4800, win 7, nowe sterowniki. Komp z tv jest polaczony kablem vga i tv nie widzi tego kompa. Probowalem juz wszystkiego - rozszerzania, klonaowania pulpitow, zmienialem ekran glowny i nic. Spotkal sie ktos z podobnym problemm.

A ten TV jest w ogóle wyposażony w złącze VGA??? Czy kożystasz z jakiś przejściówek?
Bo tak po chłopsku, to masz cyfrowy TV a chcesz do niego zapodać obraz analogowy. A komp nie ma HDMI o wysokiej rozdzielczości?
 

Zarathustraa

New member
Witam.
Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu :)
Mam problem z podłączeniem kompa po TV. Moj TV to Sony EX500 a karta grafiki w kompie to GeForce 9600 GT. Podłączyłem kompa poprzez DVI pod tv. Sygnał jest i jest obraz na tv. Niby wszystko ok, ale mam jedno pytanko. Dlaczego max rozdzielczość jaką moge ustawić to 720p ? Czy moja karta nie daje sygnału 1080i? czy może musze coś w ustawieniach zmienić? a może mam nieodpowiedni kabel hdmi? Bardzo prosze o pomoc.
 
Do góry