Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

matt_pl

New member
Pytanie. Czy HDMI control (Viera link w Panasonicu) może czasem przestać działać ze względu na kabel HDMI? Czy wymiana kabla może pomóc?
 

siemi1

New member
Witam podłączam laptopa tochiba który ma ATI radeona mobility hd 3470 poprzez hdmi do SONY 46hx820, ustawiam na laptopie żeby wysyłał obraz do tv jako głównego monitora z rozdzielczością FullHD (ekran laptopa ma max 1440xCos tam) jak sprawdzam rozdzielczość na laptopie patrząc na tv to jest full hd ale obraz nie zajmuje calego ekranu w okol zostaje ok 3-5cm czarnych pasków. Takiego samego laptopa podpinałem do tv samsunga 40d7000 i nie było problemów żeby wyświetlić full hd bez tych czarnych ramek.
Co zrobić aby obraz był na całym ekranie?
 

katrina08

New member
Witam, mam maly problem. Kupiłam tel. PanasonicTX-L42E5E i dokupiła adaptorDY-WL10. ale telewizor go nie może odnależć. co mam robić? dziękuje za odpowiedzi!
 

marekhoffman

New member
Witam
Chcę pdołączyć laptopa do TV (Philips 46PFL 5007).
W laptopie nie mam HDMI, jest DVI, więc wychdzi DVI/HDMI.
Widze dwa roziązania:
1. Jeden kabe z końcówkami DVI HDMI
2. Kabel HDMI z przejściówką HDMI/DVI. Takie rozwązanie z myślą na szersze wykorzystanie.
Tylko czy jak kupie kabel HDMI 1.4 to nie będzie problemów z przejściówką?

Z przejściówką nie powinno być problemów. Z reguły przepuszczają sygnał jeden do jednego, ale dla pewności możesz kupić jakąś markową (różnica +10zł). Problem może się pojawiać dopiero przy dłuższym kablu hdmi. Jeśli kabel będzie kiepski, to dołożona przejściówka może osłabić sygnał i obraz nie będzie się pojawiał lub będzie "różowy". Wtedy zaleca się zakup lepszego kabla hdmi (24AWG) i powinno być ok.
 

brood

New member
Witam,
mam następującą konfigurację:
TV: LG 47LM615S
Kino domowe: Panasonic SC-BTT190E
Kino połączone z TV kablem HDMI oraz z TV wyprowadzony jest przewód optyczny z Audio Out do wejścia optycznego kina.
Nie jestem w stanie wyprowadzić dźwięku z TV na kino. Gdy na kinie ustawiam D-IN dostaję tylko komunikat: CABLE/SAT AUDIO NOT CONDITIONAL.
Próbowałem przestawiać rózne opcje audi ale nie mam pojęcia co może być nie tak. Sądziłem, że to będzie bardziej plug and play.
dzięki za pomoc
 
Poszukaj w opcjach dzwieku tv ustawienia wyjscia. Domyslnie zapewne graja glosniki w tv. Moze jest opcja ze dzwiek ma wychodzic na kazde mozliwe wyjscie
 

connor01

New member
Witam.
Posiadam telewizor LG 32ls570s. Czy mogę podłączyć do niego PC takim kablem (3086781874) w nawiasie nr. aukcji na allegro.
Czy muszę puścić obraz i dźwięk oddzielnymi kablami?
 
Witam!
Mam pytanko. Chce połączyć swoją 5 letnią Tośkę A200 Satelite do TV. Czy wystarczy że kupię kabel VGA/HDMI i obraz pójdzie ? Wiadomo że bez dźwięku ale lapka mam podpiętego pod ampli i stamtąd szedłby dźwięk a tu chodzi mi tylko o przeniesienie obrazu ( użycie TV jako monitora ). Telewizor to Philips 47 PFL 6008
Pozdrawiam
 

stefan_a

New member
mam problem z polaczeniem laptopa z telewizorem z uzyciem kabla hdmi oraz przejsciowki DisplayPort-HDMI, w laptopie mam tylko DP.

obraz z uzyciem mojego kabla wyswietla sie prawidlowo na innym TV z uzyciem tego samego laptopa, w sensie nie fizycznie tylko tego samego modelu laptopa.

Nie jestem pewien czy to w takim razie wina ustawien w moim TV czy tez w moim systemie operacyjnym Win7 ?

co radzicie ?
 

capone79

New member
Lg smart tv w sieci domowej

Witam
Panowie będę wdzięczny za pomoc bo się od 2 godzin i nie mogę znaleźć w sieci rozwiązania. Mam tv lg 6902 podłączony do routera kablem. Do routera podłączony jest również PC i teraz mam 2 pytania:

1) jak bezpośrednio z PC odtwarzać film (z napisami oraz 3d) na tym tv ?
2) czy można użyć telefony (np LG) jako kamery do skype ?

Zależy mi bardzo na pierwszej kwestii a druga to tak z ciekawości tylko bo i tak czekam aż do sklepu dostarcza kamerę lg bo na chwilę obecną pustki wszędzie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam
Panowie będę wdzięczny za pomoc bo się od 2 godzin i nie mogę znaleźć w sieci rozwiązania. Mam tv lg 6902 podłączony do routera kablem. Do routera podłączony jest również PC i teraz mam 2 pytania:

1) jak bezpośrednio z PC odtwarzać film (z napisami oraz 3d) na tym tv ?

Witam,

Sprawa banalna. Włącz przesyłanie strumieniowe multimediów w Mediaplayer.

Pozdr.
 

capone79

New member
OK poradziłem inaczej. Po przetestowaniu nero media home i wielu innych tym podobnych programów...poszedłem po rozum do głowy bo na gorąco chyba nie myślałem. Jeżeli ktoś potrzebuje w 100% działającego programu do udostępniania filmów z napisami, 3d, itp z PC do TV Smart LG to proponuję oczywiste rozwiązanie :) Ze strony LG ściągamy program SmartShare i w przeciwieństwie do innych programów wszystko działa non stop w sposób idealny.


Gdyby komuś jednak udało się sparować pilota magic lg z dekoderem cyfrowego polsatu hd5000 to będę wdzięczny za podpowiedź.
 

pawelbolo

New member
Witam,
Posiadam w PC :
- 3 gniazda DVI
- 2 są w karcie graficznej i są identyczne ( AMD Radeon HD 6800 Series)
- 1 gniazdo DVI które jest w "Karcie dźwiękowej" różniące się od pierwszych 2 tym ,ze ma mniej pinów (tam gdzie jest taki poziomy - podłużny bolczyk nie ma 4 okrągłych )mam nadzieje ,ze wiecie co mam na myśli?.
- dodatkowo w karcie graficznej posiadam tez gniazdo HDMI

Pytanie brzmi: Jaki kabel mam kupić żeby Podłączyć PC z TV i uzyskać najlepszy obraz i dźwięk jednocześnie?
Dodam ze TV Philips jest podłączony do Blu-Ray LG 3D Kino 5.1 kablem HDMI ARC (TV) HDMI (Blu-Ray)

HDMI-HDMI
DVI(PC)-HDMI(TV)
Jeśli DVI(PC) to jaka końcówka jest odpowiednia ta do Karty graficznej z większa ilością pinów czy ta z "Karty dźwiękowej" z mniejsza ilością pinów?
 
Do góry