Instalacja SamyGo na d55xx-57xx

berry28

New member
odtwarzacz

witam
czy jest możliwość zainstalowania odtwarzacza filmów na telewizor UE46D5500 niż ten który tam jest chodzi mi o filmy blu-ray
 

ShangX

Member
czy jest mozliwosc zainstalowania samygo w firmware 1026 to najnowsze z wrzesnia

Obawiam się że tak, ale nie będzie działa.

czy jest możliwość zainstalowania odtwarzacza filmów na telewizor UE46D5500 niż ten który tam jest chodzi mi o filmy blu-ray

tego to nie wiem, ale są aplikacje takie jak PLEX Media Center, PLEX MEDIA SERVER mają swój wbudowany odtwarzacz. Odtwarza różne typy napisów i formaty video
 

ShangX

Member
ShangX pisałeś kiedyś, że zrobisz poradnik... jak streamować pulpit PC na TV.
Czy taka opcja jest możliwa??

Tak kiedyś na pewno zrobię. Zaznaczam że stream'owanie z PC na TV wiąże się z opóźnionym wyświetlaniem obrazu puszczanego z komputera na nasz telewizor. (To co robione jest na pulpicie za 10sec pojawia się na TV).

P.S. Muszę mieć jakiś bodziec co mnie zmusi do działania. :razz:
 

ShangX

Member
a jednak, nie wiem co mnie skłoniło do zrobienia poradnika (STREAM Desktop to TV). Jest na razie w fazie pre-post. Znalazłem czas akurat przed sylwestrem. Wyczekujcie na ujawnienie go ;p:)
 

lacri

New member
Witam,

To mój pierwszy post więc na wstępie chciałem wyrazić pełen szacun dla użytkownika ShangX.
Stuningowałem swój tv na podstawie jego porad.

Nie mogę pogodzić się z brakiem przeglądarki w moim UE37D5500.
Czy zatem jest jakaś szansa żeby uruchomić któryś z serwisów z filmami (np. zalukaj.tv lub podobne) poprzez Net Playera?
Jakoś sobie radzę poprzez streamowanie z kompa (dzięki ShangX oczywiście) ale chciałbym go pominąć i odpalać filmy bezpośrednio na TV.
Czy wobec braku przeglądarki jest to możliwe?

Pozdrawiam wszystkich.
 

ShangX

Member
Witam,

To mój pierwszy post więc na wstępie chciałem wyrazić pełen szacun dla użytkownika ShangX.
Stuningowałem swój tv na podstawie jego porad.

Nie mogę pogodzić się z brakiem przeglądarki w moim UE37D5500.
Czy zatem jest jakaś szansa żeby uruchomić któryś z serwisów z filmami (np. zalukaj.tv lub podobne) poprzez Net Playera?
Jakoś sobie radzę poprzez streamowanie z kompa (dzięki ShangX oczywiście) ale chciałbym go pominąć i odpalać filmy bezpośrednio na TV.
Czy wobec braku przeglądarki jest to możliwe?

Pozdrawiam wszystkich.

...Witamy na forum, :eek:

dziękuję za docenienie mojej pracy. To mnie motywuje do dalszych działań, m.in. tworzenie dla Was solucji, poradników i innych czynności związanych właśnie z hakowaniem, tunningowaniem, modernizacją sprzętu RTV itp. ;)

Jeśli chodzi o serwisy które oferują oglądnie filmów online, to mam swój sposób. No, ale to już wyższa szkoła jazdy. Grzebanie w kodzie strony i wyciągniecie ścieżki ze strumieniem i dodanie go do np. NetPlayera lub nStreamPlayera. Można posłużyć się pewnym rodzajem programu co sam wyciąga kod źródłowy do filmu.

W NetPlayerze w ostatniej wersji można wpisać stronę, no ale to nic nie daje ponieważ zgłasza się błąd. Można dodać kanał RSS ze strony dających dostęp do filmów online. To też nic nie da bo kod do NetPlayera musi zostać inaczej napisany lub wygenerowany przez system CMS strony (tzn. Cała baza filmów w XML'u). Wtedy go przetworzy.

Inny sposób to po prostu stworzenie przez kogoś (autora strony), widgetu do komunikacji ze stroną oferująca filmy. Podaje widgety które posiadają taką komunikacje ze swoimi stronami.
Ipla, iPlex, Plex, Strefa VOD, vodeon,

Jak zbierze się dużo osób, które chcą poznać jak to się robi to proszę dwać sygnały na forum.

P.S. Jeżeli do tego dojdzie to stworzymy razem z wami listę pełną filmów w postaci pliku xml.:eek:k:
 

Rafal7

Banned
Kolego a czy można zainstalować(przeinstalować) aplikacje ipla,dostałem iple mix w prezencie a nie mam kanałów online.
 

ShangX

Member
ShangX mogłbys cos poradzic zeby przeglądarke internetowa szło jakos odpalac ale najpierw zeby ona była hehe..

Wiesz co, kombinuję, czytam, przeglądam strukturę telewizora, szukam może znajdę.
Kolego a czy można zainstalować(przeinstalować) aplikacje ipla,dostałem iple mix w prezencie a nie mam kanałów online.

Odinstaluj "Iple MIX" i później wybierz w Samsung Apps Iple zwykłą. Jeżeli to nie pomoże to można zainstlować manualnie widget po przez wgranie przez FTP.
 
Ostatnia edycja:

heca66

Klub HDTV.com.pl
VIP
Źródło forum SamyGO

przez arris69 » Wt cze 12, 2012 3:59 pm

  1. ustaw dns w TV lub routerze taki jaki jest poniżej
    DNS.png
  2. wyłącz i włącz ponownie TV
  3. sprawdź w menu telewizora czy aktualizacja oprogramowania jest możliwa przez internet
  4. zainstaluj oprogramowanie jeśli zostanie wykryte (oprogramowanie dla serii D nie są patchowane, są to oryginalne oprogramowania firmy samsung ze zmienionymi numerami xx90)
    • jeżel wyświetli się bład przy ~90% przy procesie instalacji, włącz TV na ~3min i spróbuj ponownie.
  5. jeżeli żadne oprogramowanie się nie wyświetli -> zgłoś problem (nie do samsunga tylko na forum WSPARCIA
    icon_e_biggrin.gif
    ) SamyGO
  6. ustaw dns z powrotem na oryginalny (jeśli tego nie zrobisz twoje urządzenie zostanie zbanowane na 2 dni z powodu niepotrzebnych tworzenia logów na serwerze.)
  7. wyłącz tv i włącz ponownie.
  8. i nie zapomnij wyłączyć kolejnych aktualizacji oprogramowania!!! w TV (samsung won't make any technical improvements in new firmwares)

Przygotowane oprogramowania na serwerze:

  • T-GAP8DEUC 1015(success: verified)
  • T-GAPDEUC 1015 (success: verified)
  • T-GAS6DEUC 1011 (success: verified)
  • T-GASDEUC 1013 (success: verified)
  • T-GASAKUC 1019 (success: verified)
  • T-MST4DEUC 1023 (success: in log yes, user report missing)
  • T-MST5DEUC 1009 (success: verified)
Prepared but closed for public access:

  • T-GAP8AKUC 1010 (build done, wait for DUID)

Będą dostępnie w przyszłości, a wtedy gdy wielu użytkowników zgłosi potrzebę tej aktualizacji:

  • T-GAPAKUC
  • T-GAPDCNC
  • T-GAS6DAAC
  • T-GASDAAC
  • T-GASDCNC
  • T-GASFAKUC
  • T-GASIBRC
  • T-GASMDEUC
  • T-MST4AUSC
  • T-MST5IBRC
  • T-MSU4DEUC
  • T-MSV4AUSC
  • T-MSV4DEUC


Witam. czy ten sposób na powrót do starszego softu jest aktualny?
 

ShangX

Member
Dzięki wielkie ShangX mój D8000 wrócił do 1015.mogę też prosić najnowszą iple
mój email:heca66@gmail.com

Wysłane.
P.S Jeśli chcecie żebym coś wysłał na @ (pocztę) to piszcie e-mail na PW.
Nie zamieszczajcie tutaj swoich adresów. Powód wiecie chyba sami:-o. *brak spamu na skrzynce, itp.*
 
Do góry