Hyundai Mbox P500, P500K

jogimaja

New member
Gratuluję udanego zakupu i życzę długiego bezawaryjnego użytkowania :). Zastanawiam się również nad jego zakupem, bo między innymi ten wyświetlacz to bardzo fajna sprawa, ale mimo fajnego wyświetlacza bardziej skłaniam się jednak ku R3150s. W tej wersji mamy z przodu port USB i czytnik kart pamięci, co wydaje mi się super funkcjonalnym rozwiązaniem (często z tego będę korzystał), nawet lepszym od 2" wyświetlacza. Jeszcze mam pytanko techiczne odnośnie TP01 (mam nadzieję, że w R3150s jest tak samo), otóż, czy sygnał wideo jest jednocześnie wysyłany na złącze HDMI i chinch wideo, czy może podłączenie kabla HDMI blokuje wyjście wideo? Szukałem i nic nie znalazłem.

Co do gniazda usb z przodu to faktycznie jest to wygoda i troszkę nie pomyśleli w modelu TP01.Ja,żeby nie sięgać do tyłu odtwarzacza kupiłem przedłużacz usb i podłączam pod niego pendrive.
 

NoTes

New member
Super, bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź. Na razie nie mogę się zdecydować, który wybrać. Za płaskim dwudyskowcem przemawiają również jego "przyjazne" wymiary. Mam niepotrzebny monitorek 3,5" od kamery cofania i spróbuję go adoptować na potrzeby podręcznego wyświetlacza do odtwarzacza. Jeszcze raz dziękuję :mrgreen:
 
Zastanawiam się nad kupnem Mboxa TP01 i mam jeszcze pytanie odnośnie bittorrenta, bo to ważna funkcja dla mnie. Nie miałem wcześniej doczynienia z odtwarzaczami sieciowymi i nie wiem jak klient torrent się w nich sprawdza. Czy transfery są na dobrym poziomie, czy można seedować bez ściągania, bo słyszałem, że niektóre dyski sieciowe mogą wysyłać tylko równocześnie ze ściąganiem, a mnie interesuje możliwość dłuższego seedowania po zakończeniu ściągania.

Inne rzeczy,które mnie interesują to DTS HD MA i Dolby true HD passthrough, odtwarzanie MKV 1080p i ISO blu-ray, ale z tym chyba nie powinno być problemów.
 
Ostatnia edycja:

jogimaja

New member
Witam
Odnośnie ściągania torrentów to jest przynajmniej u mnie bardzo wolne około 40-50 KB/s.Wykrywa mało sedujących.Duzo lepiej jest przez komputer przynajmniej narazie.Może jak wyjdzie nowy soft będzie lepiej.
 
Witam
Odnośnie ściągania torrentów to jest przynajmniej u mnie bardzo wolne około 40-50 KB/s.Wykrywa mało sedujących.Duzo lepiej jest przez komputer przynajmniej narazie.Może jak wyjdzie nowy soft będzie lepiej.
To szkoda. I zawsze tak jest, nawet jak jest dużo seedów? Bo się na to trochę nastawiałem. Ściąganie na kompie nie jest złe, ale wolałbym do seedowania coś co mało prądu zużywa, tak, żeby przez noc chodziło.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
panowie, ja po pomoc.
korzystam z mbox r650 [wifi+komputery].
nigdy nie korzystałem z torrentów i dlatego chciałem prosić o jakiegoś [obojętnie jakiego] torrenta wraz z instrukcjami gdzie go dodać.
kilka miesięcy temu gdzieś się rejestrowałem, wysyłałem sms-a celem zdobycia dostępu do portalu z torrentami, lecz dziś musiałbym to jeszcze raz zrobić.
zanim to zrobię chciałbym wykonać ostateczną próbę związana z sukcesem.
pomógłby ktoś?
 

emcek

New member
a ja mam pytanie czy ktos kozysta z mboxow (planuje kupic TP01 lub L110) i serwerow plikow mam netgear readynas duo. Chcialbym to jakos ze soba skumac... mam router ethernetowo-bezprzewodowy. Jakies doswiadczenia z UPnP/DLNA... jak najlepiej dostac sie do muzyki/filmow na dysku sieciowym.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
podziękowania za odzew na PW.

zdobyłem jeszcze kilka torrentów i już opisuję problem. może komuś z użytkowników odtwarzacza serii P lub R problem jest znajomy.
do rzeczy.
pliki ściągają się z "zawrotną prędkością".

ostatni plik ściągał się kilka godzin.
obecnie zapuszczone są trzy i to co widzicie jest efektem 12 godzin pobierania.

ustawienia klienta mam takie:


jeśli chodzi o podłączenie do netu, to wszystko śmiga po wi-fi z pomocą routera Linksys WRT54GL, gdzie dodałem porty 18000 oraz 54045.

adresy IP z końcówkami od 101 d0 104 są tylko dlatego, że po kilku dniach nie używania dysku multimedialnego, po ponownym włączeniu przydziela wolny adres nowemu urządzeniu znalezionemu w sieci.

czy ktoś również miał podobne problemy i mógłby pomóc z przydzieleniem odpowiednich portów?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
hi widzę że teledysk który podesłałem zassał się w 100% ale to tylko ponad 65 MB ,myślę że pobieranie jak narazie odtwarzaczem jest do bani dlatego powrócilem do poczciwego kompa gdzie mogę sam zarządzać we/wy czego w tym ustrojstwie nie ma :(
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jeszcze raz dzięki za plik.
godz. 13.3o pierwsza pozycja bez zmian, druga wskoczyła na 7%.
dzwoniłem już do dostawcy internetu, jestem umówiony na wieczór - zobaczymy czy pomoże [czy wina jest po stronie dostawcy, czy po stronie sprzętowej - router].
dam znać co i jak, aby innym było łatwiej.

jeśli chodzi o kabel sieciowy to gdyby, to było proste, to nie kupowałbym antenki wi-fi. router mam piętro wyżej.
póki co, wstrzymuję się z kablem sieciowym i czekam do wieczora - oby tylko doszło do spotkania z dostawcą internetu.
 
hi widzę że teledysk który podesłałem zassał się w 100% ale to tylko ponad 65 MB ,myślę że pobieranie jak narazie odtwarzaczem jest do bani dlatego powrócilem do poczciwego kompa gdzie mogę sam zarządzać we/wy czego w tym ustrojstwie nie ma :(
Nie do końca. Zaryzykowałem i kupiłem w tym tygodniu Popcorna A200.
Zainstalowałem najnowszą wersję Transmission 2.11.
Wczoraj zapuściłem na noc torrenta 22GB. Śmigał z maksymalną prędkością, czyli u mnie trochę ponad 10mb (~1,2 - 1,5 MB/s). W kilka godzin ściągnął całego i udostępniał.
To pierwszy dzień pracy A200 z torrentami, uważam, że daje sobie radę. Nie ma problemu z prywatnymi trackerami np. DVDSeed. Mam zamiar zastąpić nim komputer.
Może inne odtwarzacze radzą sobie gorzej. Hyundai ma klienta BTPD. Na Popcorna można zainstalowac najnowszego transmission, który nie jest banowany na trackerach.
 

mario546

New member
Na stronie Hyundaia jest nowe firmware do P500K pasuje on tylko do odtwarzaczy z Boot Code większym od 19

Please check your F/W version (Boot Code Version) before upgrading it.
This F/W upgrade is only available for Boot Code higher than 19.
You can find your boot Code while pressing Stop - Pause in Home menu.
We will release the F/W for Boot Code 13 soon.
1. Audio Icon Mode
2. Photo Icon Mode
3. Photo Slide Show - Ken Burns effect
4. File Copy - selected files capacity and Free Space display
5. Wider Audio Format Support
6. M2TS, VOB file playback from NAS Debug
7. Progressive JPEG Support
8. Compressed Header MKV support
9. IMS Beta - YouTube/Flicr/Picasa/Yahoo Weather/RSS News
 

bomen

New member
Tyle że to żaden nowy soft - jest do ściągnięcia od prawie 3 miesięcy.
Ciekawe tylko na której pozycji w F/W jest zapisany ten boot code, bo tego nigdzie nie podali. W każdym bądź razie - ja zaryzykowałem i jakoś soft działa (nie jestem w stanie powiedzieć czy lepiej, bo zrobiłem upgrade tuż po zakupie hyundaia)
 

mario546

New member
Tyle że to żaden nowy soft - jest do ściągnięcia od prawie 3 miesięcy.
Ciekawe tylko na której pozycji w F/W jest zapisany ten boot code, bo tego nigdzie nie podali. W każdym bądź razie - ja zaryzykowałem i jakoś soft działa (nie jestem w stanie powiedzieć czy lepiej, bo zrobiłem upgrade tuż po zakupie hyundaia)
Nowy soft jest na stronie producenta hyundaimbox.co.kr.
 

mario546

New member
o nim właśnie mówię :

M-Box Player - P500K
F/W Ver. : C717KP_CP00E_101021a_110HD.zip
date : 10-08-09 09:59
Tam jest zła data napisana ta wersja wyszła niedawno,bo przedostania wersja jest 558 i pochodzi z 4 sierpnia 2010 bo sam ją w sierpniu wgrałem.Wersja C717KP została wydana w październiku.
 
Ostatnia edycja:

bomen

New member
tak, po instalacji startujesz z tego samego poziomu co przy pierwszym uruchomieniu (czyli wybór języka, skanowanie kanałów, ustawienia sieci itp)

Przynajmniej tak było w sofcie do R3150
 
Do góry