Hyundai Mbox P500, P500K

analogee

New member
Witam, chciałbym napisać parę słów o odtwarzaczu multimedialnym Hyundai Mbox P-500. Właśnie przyjechał UPSem, czekałem na niego zaledwie jedną noc, więc dotarł szybko. Odtwarzacz wygląda całkiem przyzwoicie, ekran OK, chociaż troszkę "jedzie" chińszczyzną. Jednakże obudowa wykonana jest z metalu a panel przedni z mocnego plastiku. Jest OK. Pilot nie jest jakiś super, wygląda trochę tandetnie (jak Lancer od środka :) ) ale nie o to tu chodzi. Dysk - 1TB WD. Po przegraniu z PCta kilku filmów podłączyłem dysk do TV Sony Full HD (ale odtwarzacz będzie funkcjonował na Benq W500 720p). Szybkość dysku nie powala na kolana. Trzeba torchę poczekać aż na TV pojawi sie menu. Problem pojawia się też z odłączaniem dysku od kompa - chodzi mi tu oczywiście o bezpieczne odłączanie. Też trzeba się naczekać i nie zawsze czekanie przynosi skutek. Po prostu windows krzyczy że dysk jest jeszcze używany i żeby pozamykac wszystkie programy i okna które go używają, mimo że nic nie jest otwarte :/ ale to chyba wina widnowsa... Czasem trzeba po prostu wyrwać kabel z usb i przez to dysk troszkę muli po podłączeniu do TV. Odtwarzanie generalnie jednak jest OK - odtwarza większość znanych mi formatów, trochę sprawa utrudniona jest z napisami, bo nie odtwarza txt dlatego trzeba bawić się subeditem i konwertować na SRT co sprawia problemy z synchronizacją - napisy są rozjechane - musiałem trochę czasu spędzić żeby poustawiać dobry FPS a i tak nie przynosi to zadowalających rezultatów. Może jednak będę musiał bardziej się z tym odtwarzaczem zaprzyjaźnić. Obecnie jednak nie za bardzo mam na to czas.. Aha, problem występuje też z dźwiękiem przez HDMI. Na razie nie podpinam odtwarzacza do amplitunera bo takowego nie posiadam w miejscu gdzie obecnie przebywam - podepnę go wieczorem. Chodzi o to, że po podpięciu do TV przez HDMI nie zawsze pojawia się dźwięk. Trzeba wtedy wyłączyć odtwarzacz i uruchomić go ponownie.. Na co też schodzi trochę czasu. Pierwsze wrażenia przed dłuższym romansem z nowym sprzętem - jest fajnie, ale nie za***iście. Nie wiem czego można się spodziewać po takim odtwarzaczu, bo to w sumie mój pierwszy, dlatego tak piszę. Długo szukałem czegoś, co będzie można podłączyć do amplitunera 5.1 przez optyczne audio oraz aby odtwarzał format mkv bo w takim formacie mam najwięcej filmów.
Moja ocena:
Szybkość odtwarzacza - jak Vista na DualCore z 1GB Ramu - 6/10
Jakość odtwarzania, funkcjonalność, ilość odtwarzanych formatów - 10/10
Możliwość podpięcia urządzeń i do urządzeń - 10/10
Napisy - trochę brakuje mi możliwości edycji no i obsługi txt za co daję 7,5/10

Najbardziej boli mnie powolność odtwarzacza i to, że czasem po jego podłączeniu do TV nie ma dźwięku.
Teraz jednak, po kilku chwilach odłączania i podłączania znalazłem pewną zależność - jak się odłączy dysk od PCta bez bezpiecznego wysuwania sprzętu, wówczas nie ma dźwięku. Czyli trzeba go bezpiecznie odłączać. Po ok 5 próbach takiego odłączania i podłączania wszystko gra.
Odtwarzacz jest Full HD, jakość pliku załączonego przez dystrybutora jest super. Filmy HD ready 720p mają jakość bardzo korzystną na TV Full HD, myślę że będzie jeszcze lepiej na projektorze, który obraz przedstawia mniej szczegółowo. Wrażenia z projekcji filmowej na projektorze opiszę w wolnej chwili. Myślę, że moje kilka zdań pomoże przyszłym ewentualnym nabywcom odtwarzacza :)

analogee
 

analogee

New member
witam ponownie. po kilku filmach obejrzonych na Hyundayu stwierdzam, że polecam ten odtwarzacz :) chociaż nadal nie zawsze chce się dobrze grzecznie odłączyć, windows krzyczy że odtwarzacz jest nadal używany chociaż wcale nie jest, dźwięk pojawia się już za każdym razem. okazało się, że wszystko to była wina ustawień. Jak podłączamy do amplitunera przez chinche to wszystko gra jak należy. Jeśli natomiast przez hdmi do tv, trzeba wówczas pozmieniać conieco w ustawieniach. Z napisami to tak jak pisałem - trzeba się poświęcić i zamienić txt na srt. Ogólnie jakość oidtwarzanych filmów jest o niebo lepsza niż tych samych filmów odtwarzanych na komputerze (i też wyświetlanych na tym samym projektorze). polecam :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no ale menu to jest z pamieci wbudowanej a nie z dysku tak mi sie wydaje
nastepne gdzie kupiles link za ile

txt napisy, zapomnij nie ma czegos takiego, to nie odtwarzacza wina tylko uzytkownika, wiec jak mozesz nie mieszaj

strasznie to niechlujnie napisales (sorki, ale balagan)


po co windows, odtwarzaj z dysku w urzadzeniu
 

analogee

New member
co to znaczy że wina użytkownika? Skoro w instrukcji i specyfikacji urządzenia nie jest napisane że obsługuje napisy txt to jak może być to wina użytkownika? Menu jest z urządzenia, z menu wchodzi się na dysk i po tym menu się też wolno porusza. Zarówno po menu odtwarzacza jak i menu dysku. Ale idzie się przyzwyczaić. A nie bardzo rozumiem "po co windows odtwarzaj z dysku w urządzeniu" ? No przeciez do kompa podłączam jak chcę zrzucić pliki a żeby potem odłączyć od kompa to muszę urządzenie "wysunąć" tak jak ipoda wysuwa się przez itunes. no i tu czasem są problemy bo urządzenie nie chce się odłączyć i trzeba po prostu wyciągnąć kabel z usb...a kupiłem na humanmedia.pl
Miła obsługa wszystko sprawnie. Nie chciałem wcześniej pisać gdzie kupiłem bo mogłby mnie ktoś zbannować kiedyś na jakimś forum jak napisałem dobrą opinię o czymś to mnie zbanowali :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czasami tak jest ze sie nie da odmontowac, mam takie problemy z roznymi urzadzeniami, zobacz moze program unlocker bedzie OK

rozumiem teraz ze podpinasz do windowsa dysk, OK, niestety tak napisalem ze ciezko cos zrozumiec.

po sieci (kabelku) wolno idzie?

+ ma wyswietlacz, czyli jesli nie jest wl TV jestes w stanie odpalic muzyke np flac

txt juz zostawmy, bo dla wiekszosci ludzi (normalnych) nie istnieje

dosc drogi ten hyundai jest, ciekawe jak bedzie wsparcie

nagraj film z menu itd i wrzuc np na youtube
 

djvolt

New member
czasami tak jest ze sie nie da odmontowac, mam takie problemy z roznymi urzadzeniami, zobacz moze program unlocker bedzie OK

rozumiem teraz ze podpinasz do windowsa dysk, OK, niestety tak napisalem ze ciezko cos zrozumiec.

po sieci (kabelku) wolno idzie?

+ ma wyswietlacz, czyli jesli nie jest wl TV jestes w stanie odpalic muzyke np flac

txt juz zostawmy, bo dla wiekszosci ludzi (normalnych) nie istnieje

dosc drogi ten hyundai jest, ciekawe jak bedzie wsparcie

nagraj film z menu itd i wrzuc np na youtube

Witam.

Jesli bedzie duzo userow to stworzymy takze forum o tego typu sprzecie.

Zapraszam na www.multimediahd.pl. Gromadzimy userów!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co z tym .TXT?

txt napisy, zapomnij nie ma czegos takiego, to nie odtwarzacza wina tylko uzytkownika, wiec jak mozesz nie mieszaj

Dość ciekawa koncepcja, bowiem w takiej sytuacji moje zbiory filmowe na półkach (duuuużo ich), z których 90 procent ma napisy .TXT (mDVD, a starsze TMPlayer i MPL2) są wymysłem mojej wyobraźni.

Otóż według deklaracji dystrybutora tegoż Hyundaia oraz modelu Mbox L110 (wersja okrojona P500), obydwa urządzenia w wersji firmware od lutego mają czytać na pewno .TXT w standardzie mDVD. Potwierdziła mi to oficjalnie na moją prośbę firma sprzedająca odtwarzacze i tylko pod tym warunkiem składam zamówienie.

Nie wiem, czy ten firmware się już jest, może ktoś już testował i odpowie, jak jest z czytaniem .TXT zanim kupię...
 

brandt78

New member
.txt to nie wymysl twojej wyobrazni, tylko genialnych polaczkow ktorzy wymyslili swoj standard napisow zamiast przyjac juz obowiazujace na swiecie (np. *.srt). Teraz wiekszosc ludzi w naszym pieknym kraju mysli ze txt to standard swiatowy i wymaga jego obslugi od wielce zdziwionych producentow.
Co niektorzy ulegaja presji i niestety wprowadzaja jego obsluge :/
 

boozed

New member
hej.
Z tego co widzę na oficjalnej stronie ukazał się firmware, który dodaje obsługę napisów w formacie .txt.
I moje pytanie do analogee, czy już dokonał aktualizacji oprogramowania i czy stestował obsługę owego formatu?
Z racji tego, iż rozważam kupno modelu L-110 byłbym wdzięczny za informację.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
.txt to nie wymysl twojej wyobrazni, tylko genialnych polaczkow ktorzy wymyslili swoj standard napisow :/

Jak wymyślili, to dobrze o nich świadczy, bowiem oznacza to, że myślą... Choć biorąc pod uwagę powyższą wypowiedź nie jest to cechą immanentną wszystkich owych "polaczków"... Gwoli ścisłości ów "wymyślony" .TXT to nie standard, standardy to: np. mDVD, MPL2, TMPlayer...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ten temay o txt jest walkowany wszedzie i szkoda czasu na niego, dla mnie wazniejsza sprawa jest multimedialnosc tego urzadzenia.
 

brandt78

New member
Jak wymyślili, to dobrze o nich świadczy, bowiem oznacza to, że myślą...

Czyli jak ktos wymysli idiotyzm to tez bedzie o nim dobrze swiadczyc, bo cos wymyslil?

Wlasnie taka logika spowodowala, ze teraz masa ludzi wkolko pyta na forum o obsluge plikow .txt i uwazaja to za glowne kryterium przy wyborze sprzetu.
Faktycznie szkoda to nawet tlumaczyc, bo do niektorych nigdy nie dotrze ze mozna sciagac polskie napisy np. w formacie *.srt ktory jest wszedzie obslugiwany...
 

itmaniak

New member
gdzies na konkurencyjnym forum (nie pamietam już jakim) wyczytałem pare dni temu że asmax ma wprwadzić czy juz wproadził swój odtwarzacz multimedialny i w 'kosmicznej' troche cenie 250 zl... pisza juz o tym na swoim www, nie jest sieciowy ale dla .TXTmaniaków dobre info, ze obsługuje .txt. bawił sie juz tym ktos? jesli sprzet w miare ok, to za taką cenę chętnie kupie :smile::smile::smile:
 

analogee

New member
szczerze mówiąc nie przeglądałem na tym żadnych stron www i nie wiem czy jest taka możliwość, ale jeśli zapiszesz filmy w formacie flv to odtwarzacz to odpali :)
 

tedi90

New member
Mam wersje MBox L110 i jestem zadowolony , oczywiście nie ma problemu z napisami TXT pl.trzeba uaktualnić soft .To pudełeczko jest naprawde godne polecenia szybkość odtwarzacza z podpiętego dysku jest imponująca odtwarza odrazu!a jakość jest extra.
 

tedi90

New member
Odnośnie HDD Multimedia Player Hyundai Mbox dodam tylko że też Ellion sprzeaje to samo odpowiednikiem MBox L110 jest Labo-110 HD Media Player (oprogramowanie pasuje wymiennie) Oczywiście podtrzymuje bardzo dobrą opinie o tym "playerku"
 

tedi90

New member
Właśnie ukazało się nowe oprogramowanie (firmware), wersja 507 (C507LP_1P00C_100224a_110HD)
Lista wprowadzonych zmian

24.02.2010 wersja 507

1. Dodana obsługa obrazów ISO płyt BluRay.
Obsługiwana jest uproszczona nawigacja: zmiana napisów, ścieżki audio, przeskoki pomiędzy rozdziałami,
nie jest obsługiwane menu oraz inne funkcje dodatkowe. Automatycznie odtwarzane są główne pliki filmowe.
2. Poprawione działanie wyjścia cyfrowego audio dla SPDIF RAW
 

jaguar81

Member
witam

bardzo mało info w necie o hyundai mbox L-110

Odtwarzacz Hyundai MBox L110 Light

tudzież Ellion LABO-110

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1225050

też jestem zainteresowany kupnem odtwarzacza, ale mam mętlik w głowie.
brałem jeszcze pod uwage wd live i xtreamer ze względu na dużo ilość info oraz to urządzenie

Nowy odtwarzacz multimedialny: Asmax PlayBox - Asmax PLAYBOX kodeki txt parametry - Technika

ze względu na cenę

priorytetem dla mnie jest odtwarzanie avchd.

pomóżcie
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja do avchd uzywam odtwazacz blu-ray najlepsze rozwiazanie, nie wiem czy jakis player ma ta mozliwosc, nie mowie tu o odtwarzaniu pliku, ale cala strukture
 
Do góry