Hyundai Mbox P500, P500K

tedi90

New member
witam

bardzo mało info w necie o hyundai mbox L-110

Odtwarzacz Hyundai MBox L110 Light

tudzież Ellion LABO-110

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1225050

też jestem zainteresowany kupnem odtwarzacza, ale mam mętlik w głowie.
brałem jeszcze pod uwage wd live i xtreamer ze względu na dużo ilość info oraz to urządzenie

Nowy odtwarzacz multimedialny: Asmax PlayBox - Asmax PLAYBOX kodeki txt parametry - Technika

ze względu na cenę

priorytetem dla mnie jest odtwarzanie avchd.

pomóżcie
Więcej znajdziesz tu- Ellion HD Media Rekorder , Ellion Digital , Ellion LABO-110 Cheapest DTS MKV Streamer (formerly LABO-100) - AVForums.com
 

jaguar81

Member
witam

dzięki za odpowiedź

powiem tak mój "sprzęt" to:

Intel 1,6 GHz 304MHz,504MB RAM.Niestety nie jest to silny komputer.
Brak nagrywarki/odtwarzacza BR.
plazma hd ready

jestem trochę zielony i dopiero uczę się czytając fora co jest co.ponieważ obróbka filmów nie wchodzi w grę przy tak słabym kompie celuje w jakiś odtwarzacz.na razie jest to idealne dla mnie rozwiązanie.zgrywam filmy i zdjęcia na zewn.dysk, który podłączam do odtwarzacza i dalej to tv i oglądam nagrania.Przynajmniej tak zrozumiałem czytając informacje o odtwarzaczach.plus mnóstwo innych rzeczy muzyka,filmy.niektóre odtwarzacze jak zrozumiałem mają opcje z youtube gdzie na tv oglądam teledyski korzystając tylko z pilota + dochodzi oglądanie filmów on-line w wyższej rozdzielczości plus mnóstwo innych możliwości

dziękuję za info o Elion LABO-110 i pytanko : rozumiem, że ten sprzęt to to samo co to

Odtwarzacz Hyundai MBox L110 - FullHD napisy TXT (927534656) - Aukcje internetowe Allegro

P.S. to urządzenie wpadło mi w oko głównie ze względu na gabaryty.chcę pokazać komuś nagrania kto ma tylko w miarę dobry tv w domu to zabieram odtwarzacz+zewn.dysk+kable i oglądamy.wiem, że może to mało wygodna sprawa, ale z mojej perspektywy (dopóki normą nie będzie BR w każdym domu) zda to egzamin.

pozdrawiam Krzysztof
 

tedi90

New member
Krzysztof napisał -P.S. to urządzenie wpadło mi w oko głównie ze względu na gabaryty.chcę pokazać komuś nagrania kto ma tylko w miarę dobry tv w domu to zabieram odtwarzacz+zewn.dysk+kable i oglądamy.wiem, że może to mało wygodna sprawa, ale z mojej perspektywy (dopóki normą nie będzie BR w każdym domu) zda to egzamin.
Tak to zda egzamin i wcale to nie jest mało wygodna sprawa tylko w kurtce potrzebna jest opcja -wewnętrzna kieszeń na pierśiówke i to wystarczy !
images
PS nawet w reklamie mbox-a piszą-Weź mnie ze sobą
Miniaturowe rozmiary urządzenia pozwolą Ci mieć go zawsze ze sobą. Pojedzie z tobą na wakacje, na imprezę, w odwiedziny do rodziny czy znajomych. Odtwarzacz ma dwa porty USB do podłączania zewnętrznych źródeł danych oraz czytnik kart SD/SDHC/MMC/MS - nie będziesz miał problemu z podłączeniem przenośnych pamięci i dysków. Twoi znajomi również bez trudu podłączą swoje nośniki. .Prosze też pamiętać że najnowsze wersje oprogramowania rozwiązuje wiekszość uwag zgłaszanych na forach.LABO 110 i Mbox 110 to identyczny sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

jaguar81

Member
dzięki za info

no to muszę kupić kurtkę z dwoma kieszeniami.przecież nie wyrzucę mojej piersiówki:smile:

chyba skuszę się na to urządzenie.fajnie by było wykorzystać je w pełni więc chyba kupię też kartę wifi xtreamer.

pozdrawiam Krzysztof
 

zbbyn

New member
mkv w MBOX P500

Posiadam MBOXa jak w tytule, i mam pewien problem. Mianowicie niektóre pliki .mkv są odtwarzane bez najmniejszych problemów (zarówno te 720p jaki full HD) z kolei inne stwarzają mi problemy. Np. fiilm w 1080p potrafi się włączyć podziałać kilka chwil po czym znika video a audio dalej działa po kolejnej chwili audio również przestaje działać(w tym czasie mbox nie reaguje ani na pilota ani na przyciski na pudle - trzeba go resetować) po wgraniu nowego softu film odpalił i już myślałem że wszystko ok, jednak przy ponownym odpaleniu problem sie powtórzył. Inny film w 1080p w ogóle nie można go odtworzyć, po kliknięciu play mbox sie resetuje i włacza na nowo (po kilku zaminach paramterów udało mi się odpalić film jednak drugi raz na tych parametrach film juz nie chciał grać). Inne filmy 1080p z podobnym bitrate smigają aż miło. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi i będzie w stanie mi pomóc.
 

tedi90

New member
Posiadam MBOXa jak w tytule, i mam pewien problem. Mianowicie niektóre pliki .mkv są odtwarzane bez najmniejszych problemów (zarówno te 720p jaki full HD) z kolei inne stwarzają mi problemy. Np. fiilm w 1080p potrafi się włączyć podziałać kilka chwil po czym znika video a audio dalej działa po kolejnej chwili audio również przestaje działać(w tym czasie mbox nie reaguje ani na pilota ani na przyciski na pudle - trzeba go resetować) po wgraniu nowego softu film odpalił i już myślałem że wszystko ok, jednak przy ponownym odpaleniu problem sie powtórzył. Inny film w 1080p w ogóle nie można go odtworzyć, po kliknięciu play mbox sie resetuje i włacza na nowo (po kilku zaminach paramterów udało mi się odpalić film jednak drugi raz na tych parametrach film juz nie chciał grać). Inne filmy 1080p z podobnym bitrate smigają aż miło. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi i będzie w stanie mi pomóc.
Proponuje kontakt z Human Media adres -eMail
adres ogólny:kontakt@HumanMedia.pl
zamówienia:sprzedaz@HumanMedia.pl
kontakty handlowe:handel@HumanMedia.pl
reklamacje: reklamacje@HumanMedia.pl
TO wyłączny dystrybutor odtwarzaczy Hyundai MBox na Polskę (od 12.2009) HYUNDAI Business Division (Ellion Digital Inc.)
 

hubio

New member
MBox L110 Light vs PS3 Plusy i minusy

Witam wszystkich !

Od paru dni testuję Hyundai MBox L110 Light z najnowszym softem. "Przesiadłem" się z konsoli PS3 bo za dużo ciągnęła prądu, była za głośna i za wielka...

Oto moja subiektywna lista plusów i minusów tego odtwarzacza. Zaznaczam, że dotąd nie miałem żadnego kontaktu z takimi odtwarzaczami, a filmy oglądałem na wspomnianej wyżej konsoli więc siłą rzeczy będą porównania takie, a nie inne.

PLUSY:

  • Rozmiar :) To maleństwo jest mniejsze niż dyski przenośne USB. Pilot dodawany do tego sprzętu jest dłuższy niż cały odtwarzacz
  • Cisza - pasywne chłodzenie
  • Pobór prądu tylko wg specyfikacji producenta 24W, a myślę, że jeszcze mniej.
  • Pilot, a w zasadzie jego czułość. Na PS3 pilot jest na Bluetooh'a i bałem się powrotu do zwykłego pilota, ale jest niezwykle czuły i w zasadzie można skierować w każdą stronę i będzie działać.
  • Możliwość odtwarzania plików poprzez sieć lokalną. Na PS3 miałem wprawdzie streaming, ale u mnie jakoś słabo działał, a tu tak samo szybko wszystko chodzi jak na USB, łącznie z materiałem HD. Nie ma żadnej różnicy w szybkości między oglądaniem filmów z dysków USB, a laptopa podpiętego do sieci lokalnej. Do tego absolutnie nic nie musimy ustawiać. Pliki udostępnione w sieci są od razu widocznie na odtwarzaczu !!! Dla osób nie za bardzo obeznanych w technologiach to świetna nowina. Wystarczy na kompie lub laptopie w windowsie udostępnić pliki i sa od razu widziane w odtwarzaczu.
  • Odtwarza więcej formatów niż PS3 np starsze divixy.
  • Radzi sobie dosyć przyzwoicie z materiałem HD, ale nie do końca o czym w minusach.
  • Język polski w odtwarzaczu
  • Jak na takie maleństwo ma wszystkie złącza: dwa USB, HDMI, coaxial
  • Podgląd plików video - na PS3 na zewnętrznych dyskach nie ma takiej możliwości. Chłopaki od firmwarów wolą dodawać obsługę facebooka i coraz to nowoczesniejsze sposoby cyfrowej dystrybucji czyli wyciągania pieniędzy niż cokolwiek zmienić w supporcie video
  • Obsługa napisów w plikach txt (po upragdzie firmwaru)
  • Bardzo przyjazne menu w jęz. polskim

MINUSY:

  • nie odtwarza jednak wszystkiego - brak osbługi wmv 7/8 (1/2). Jednak tego nie odtwarza chyba żaden obecny na rynku odtwarzacz HDD co jest dla mnie niezrozumiałe
  • Przy dużej ilości plików przesuwanie ich w dół znacznie zwalnia po pierwszej stronie. Może jakąś poprawkę Panowie z Hundai ?
  • Brak skalowania filmów w rozdzielczościach 4:3 na 16:9. Oznacza to, że filmy w takich rozdzielczościach na telewizorze panoramicznycm 16:9 będą w kwadracie, a po bokach czarne paski. Oczywiście można "rozciągnąć telewizorem", ale ze znaczną utrata jakości. Pod tym względem na PS3 w każdym filmie można było wybrać różne opcje jak FULL SCREEN, NORMAL, czy ZOOM i dopasować sobie. W pkratyce KAŻDY film miałem na pełnym ekranie. Teraz tylko te 16:9. Można to obejść wchodząć w ustawienia i każdorazowo zmieniać 16:9 na 4:3 i na odwrót. To jedna z najgorszych wad.
  • W filmach HD 1080p czasami po przewijaniu nie wskakuje na właściwe miejsce. Raz mi się zrestartował po takich rzeczach. W innych formatach nie ma takiego problemu włącznie z 720p
  • Przy przewijaniu po wejściu w normalne odtwarzanie czasami zanika dźwięk. Łatwo to "naprawić" - trzeba trochę przewinąć w tył i już działa.
  • Wydaje mi się, że jakość jest trochę niższa w PS3, ale to może być tylko złudzenie i kwestia odpowiedniej regulacji.
  • Brak wyboru scen przy odtwarzaniu filmów. Na PS3 na KAŻDYM pliku video jest opcja "scene search" i pokazują się na dole miniaturki kolejnych scen w odstępach kilku min (dokładnie można to ustawić)
  • Mimo podania na oficjalnej stronie, że odtwarza flv, mnie się nie udało, może miałem jakiś nietypowy
Podsumowując muszę przyznać, że to porównanie do PS3 jest trochę niesprawiedliwe bo to jak porównywać wagę ciężką do piórkowej. Wiadomo, że PS3 dysponuje znacznie większą mocą obliczeniową i zapleczem korporacyjnym, a mimo to i tak olewają w kwestii odtwarzania video. Ja jednak nie miałem możliwości porównać go z czymkolwiej innym, ale myślę, że w porównaniu do innych odtwarzaczy HDD jest całkiem przyzwoity. Moje najważniejsze cele czyli mniejszy pobór prądu i cisza zostały osiągnięte, a do tego czyta o połowę więcej formatów niż PS3. Byłoby idealnie jak była opcja scene search, skalowanie 4:3 na 16:9 i dlatego mocna czwórka ode mnie.
 

tedi90

New member
Nowość MBOXSeria S (Slim) - Odtwarzacze serii S (slim) to odtwarzacze w płaskich obudowach dopasowanych gabarytami do komponentów sprzętu HiFi i AV (szer. 42cm). Występują w wersjach przystosowanych do montażu jednego lub dwóch dysków twardych. Funkcjonalnie odpowiadają urządzeniem serii R.
Odtwarzacze trafią do sprzedaży w kwietniu 2010.
 

tedi90

New member
Radio internetowe w odtwarzaczach MBox -
Producent opublikował pierwsze testowe wersje oprogramowania z obsługą radia internetowego.
Obsługa radia opiera się na odtwarzaniu plików PLS oraz M3U zawierających referencje do stacji dostępnych w internecie. Podejście takie pozwoli to użytkownikom na swobodne kształtowanie listy dostępnych stacji. W menu Wsparcie już teraz można pobrać listę około 25000 plików PLS, które będą obsługiwane przez nową wersję oprogramowania.
Oficjalna wersja oprogramowania z funkcją obsługi radia spodziewana jest na początku kwietnia 2010.więcej -::::: HYUNDAI MBOX PL :::::
 

KubaArek

New member
Bez reklam
" Mimo podania na oficjalnej stronie, że odtwarza flv, mnie się nie udało, może miałem jakiś nietypowy "

wczoraj zakupiłem L110 i sprawdziłem ,na moim odtwarza .flv możliwe że miałeś jakiś nietypowy plik
natomiast przy odtwarzaniu z karty SDHC filmu (Shutter.Island.2010.R5.LiNE.XviD 1.45GB) wyskakuje po około 30min napis że kartę wyjęto i nie widzi żadnych plików :( ,co może być ?
sprawdzę jeszcze na innych m2ts lub mkv
 

KubaArek

New member
Bez reklam
na innych plikach dzieje się to samo widocznie coś nie tak ze slotem karty :(
te same filmy z pena idą OK ,kartę włożyłem do czytnika na USB i też śmigają
playera ustawiłem w pozycji pionowej na podstawce dołączonej w zestawie i zauważyłem że temperatura z wewnątrz idzie prosto na slot karty może tu tkwi przyczyna ? proszę posiadaczy tego playerka o wypowiedź czy u was też tak się dzieje czy mam reklamować.
 

tedi90

New member
Najnowsze oprogramowanie do L110
06.04.2010 wersja 524

1. Dodana funkcja AutoPlay, sterowana przełączenikiem w ustawieniach, pozwalająca na automatyczne
uruchamianie odtwarzania plików po włączeniu odtwarzacza.
2. Dodana obsługa radia internetowego z plików M3U i PLS
3. Korekty działanie wyjścia cyfrowego audio dla SPDIF RAW dla radia internetowego i plików wideo z kodekem w MPEG Audio.
4. Dodane wyświetlanie parametrów wykonania zdjęcia (z danych EXIF w JPG), po drugim naciśnięciu przycisku DISPLAY.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
dzięki za info ,byłem przedwczoraj i jakoś nie zauważyłem go ,soft wgrany radio zaiwania reszty jeszcze nie spradzalem.
 

tomlex

New member
Witam
Mam problem z połączeniem wlan. w automacie wykrywa mi sieć, wpisuję hasło WEP i nic. Może ktoś pomoże ???
Help !!!
 

tomlex

New member
Jak mogę sprawdzić jaki mam wgrany soft (mbox-a p500 kupiłem w humanie wczoraj)
Mam zakładkę z radiem internetowym i auto-start.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Jak mogę sprawdzić jaki mam wgrany soft (mbox-a p500 kupiłem w humanie wczoraj)
Mam zakładkę z radiem internetowym i auto-start.

"Wersję oprogramowania zainstalowanego w odtwarzaczu można sprawdzić po wejściu do głównego menu
i po naciśnięciu kolejno przycisków STOP i PAUSE. Na ekranie wyświetlonych zostanie szereg informacji
systemowych, pełny kod zainstalowanego oprogramowania znajduje się w wierszu zaczynającym się od "FW:"
 
Do góry