Hyundai Mbox P500, P500K

zrazik

New member
Panowie, mam pytanie odnośnie mbox p500, czy funckja autoplay powinna rozpocząć odtwarzanie pliku filmowego, który był odtwarzany w momencie wyłączenia urządzenia tuż po starcie odtwarzacza ? Jeśli tak, to u mnie autoplay w taki sposób nie działa.
 

drjones

Member
Co tak naprawdę działa?

Czytając nasze forum (szczególnie dział sprzętowy odtwarzacze multimedialne) od niemal roku właściwie zdurniałem do końca tak rozbieżnych opinii naczytałem się o każdym playerze, że mam kilka pytań do użytkowników Hyundaia .

Co tak naprawdę działa poprawnie, a co z długiej listy pobożnych życzeń producenta to lipa. W szczególności chodzi mi o:

- pełna obsługa HDaudio (downmix do 5.1ch na wyjścia (SPDIF/HDMI)/downmix do 2.0 na wyjścia (SPDIF/HDMI/ANALOG),
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) DVD z zewnętrznych napędów USB,
- odtwarzanie zabezpieczonych (CSS) BD z zewnętrznych napędów USB,
- transfer danych przez sieć kablową (rzeczywiste transfery),
- transfer przez WiFi (rzeczywiste transfery),
- czy YouTube i inne serwisy netowe są w ogóle dostępne czy to totalnie goły player?
- jak z łykaniem rozszerzenia *.TXT?
- jak sprawuje się nibyJukebox ?
 

jogimaja

New member
Witam
Kupiłem Hyundai MBox TP01 i podłączyłem go kablem do routera bezprzewodowego linksys wrt 54gc,który łączy się z komputerem bezprzewodowo.Co mam zrobić żeby udostępniać pliki pomiędzy komputerem a odtwarzaczem bo narazie jeden nie widzi drugiego.Mam windows 7.Dodam że radio internetowe odbiera normalnie.
 

zuku0211

New member
Interesuje mnie możliwość odtwarzania (nawigacja po plikach) muzyki z odtwarzacza w formacie flac i mp3 BEZ potrzeby włączania TV. Czy ten wyświetlacz w Mbox 500 albo w innych Mbox-ach (600, 650) umożliwia taką nawigację?

Jak ktoś wie - proszę o info. Dzięki
 

jogimaja

New member
Witam
jest taka możliwość w modelu Hyundai MBox TP01 .Jest tam zamontowany wyświetlacz lcd.Mam ten odtwarzacz od dwóch dni i jest super chociarz na początku miałem problemy z rozgryzieniem go czyli kopiowanie plików itp.
 

zuku0211

New member
Witam
Kupiłem Hyundai MBox TP01 i podłączyłem go kablem do routera bezprzewodowego linksys wrt 54gc,który łączy się z komputerem bezprzewodowo.Co mam zrobić żeby udostępniać pliki pomiędzy komputerem a odtwarzaczem bo narazie jeden nie widzi drugiego.Mam windows 7.Dodam że radio internetowe odbiera normalnie.

Witam
jest taka możliwość w modelu Hyundai MBox TP01 .Jest tam zamontowany wyświetlacz lcd.Mam ten odtwarzacz od dwóch dni i jest super chociarz na początku miałem problemy z rozgryzieniem go czyli kopiowanie plików itp.

Dzięki
Wygląda na to, że jest Ok. Głośny ten cooler? Wiem, że to sprawa względna ale czy Tobie nie przeszkadza?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Panowie, czy hyundai'e maja mozliwosc regulacji obrazu w pionie (gora, dol) podczas odtwarzania filmu?

do mojego modelu L110 dodano opcję regulacji ,są dwie możliwości Prefix tu regulujesz co x1 i ustawienie ręczne tu regulujesz co x0.1 (góra i dół jednocześnie) i ( szerokość ) oczywiście regulujesz od pozycji 1 w górę .
lub
Dodano tryb 16:9 Full Screen, pozwalający na wyświetlanie obrazu na pełnym ekranie panormaicznym, niezależnie od formatu wyświetlanego materiału.

możesz sobie poczytać jakie wersje i co zmieniono w oprogramowaniach dla modelu o który pytasz
http://www.hyundaimbox.pl/download/MBoxP500_C558KP_Notes.txt
 

jogimaja

New member
Dzięki
Wygląda na to, że jest Ok. Głośny ten cooler? Wiem, że to sprawa względna ale czy Tobie nie przeszkadza?

Witam jeśli chodzi o głośność wiatraczka to jak się ogląda filmy albo słucha muzyki to go wogóle nie słychać .Wieczorem i przy minimalnej głośności słychać lekki szum.Co do napisów tx jest wszystko ok:D
 

bebbop

New member
do mojego modelu L110 dodano opcję regulacji ,są dwie możliwości Prefix tu regulujesz co x1 i ustawienie ręczne tu regulujesz co x0.1 (góra i dół jednocześnie) i ( szerokość ) oczywiście regulujesz od pozycji 1 w górę .
lub
Dodano tryb 16:9 Full Screen, pozwalający na wyświetlanie obrazu na pełnym ekranie panormaicznym, niezależnie od formatu wyświetlanego materiału.

możesz sobie poczytać jakie wersje i co zmieniono w oprogramowaniach dla modelu o który pytasz
http://www.hyundaimbox.pl/download/MBoxP500_C558KP_Notes.txt

KubaArek, wielkie dzieki za odpowiedz. Posiadam obecnie WD TV LIVE, ale mysle o przesiadce na posiadanego przez Ciebie L110, ze wzgledu na napisy, ktore w WD`ku maja zbyt duzy odstep pomiedzy liniami i bardzo mnie to drazni. Widze, ze w L110 wyswietlane sa prawidlowo. Intrgowalo mnie, czy mozna podniesc obraz do gory, gdy napisy posiadaja wieksza czcionke, aby nie nachodzily na niego. Ciekawa jest opcja 16:9 o ktorej wspominasz. Wiesz moze, na jakiej zasadzie dziala? Tzn. jak to wyglada w praniu np. przy rozdzielczosci 1280x544? Czy postacie nie sa zbyt wydluzone w pionie? Obraz jest dopasowany w miare proporcjonalnie? Mam jeszcze pytanie odnosnie tego przesuwania obrazu. Wiem, ze mozna zmieniac pozycje obrazu naciskajac przycisk ZOOM. Czy mozliwa jest zmiana polozenia obazu, bez zmiany jego szerokosci, wielkosci? Chodzi mi o sama zmiane polozenia gora/dol.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
ta funkcja automatyczna wypełnia pełny obraz i postacie są wydłużone :( ja z tego nie korzystam ,obrazem nie można jeździć po ekranie natomiast z napisami robisz co chcesz zmiejszasz ,powiększasz bądź przesuwasz.
 

jogimaja

New member
Witam
Obraz można poszerzać albo symetrycznie wysokość i szerokość albo w trybie ręcznym osobno wysokość i szerokość.Można ustawić sobie optymalnie.Wiadomo,że jak się zabardzo rozszerzy to postacie będą wyciągnięte.Generalnie można dopasować żeby było ok
 

jogimaja

New member
Witam
Posiadam odtwarzacz MBox TP01 i musze powiedzięć ,że jestem z niego bardzo zadowolony.Na początku trzeba trochę się namęczyć żeby poznać wszystkie funkcje.Najpierw chciałem kupić model MBox P500 ale wyszedł tydzień temu jego młodszy brat z wyświetlaczem lcd:lol:.Był droższy tylko o 50 zł.Miałem problem z połączeniem się siecią z komputerem ale okazało się .że to antywirusowa zapora blokowała mi dostęp do komputera i odtwarzacza.Zmieniłem ustawienia zapory i jest wszystko ok.Jakość obrazu jest super nic nie przycina jak to było w moim dvd .Dzwięk też super.Obraz z dzwiękiem zsynhronizowany nie rozjeżdzają się.Napisy txt chodzą idealnie.Wczoraj oglądałem film mkv na odtwarzaczu przez sieć z komputera i było wszystko ok.Można oglądając zdjęcia słuchać muzyki i zmieniać sobie kolejne utwory.Ważne jest ,że czyta napisy txt.Przed kupnem MBox TP01 czytałem troche o różnych odtwarzaczach ale większość nie czyta napisów txt,a z konwersją na inne formaty jest różnie .Sam prubowałem konwertować na inny format napisy txt i po konwersji rozjeżdzały się z głosem.Wyświetlacz lcd jest super jeśli chodzi o nawigacje bez włanczania telewizora szczegulnie do słuchania muzyki.
 

NoTes

New member
Witam
Posiadam odtwarzacz MBox TP01 i musze powiedzięć ,że jestem z niego bardzo zadowolony...

Gratuluję udanego zakupu i życzę długiego bezawaryjnego użytkowania :). Zastanawiam się również nad jego zakupem, bo między innymi ten wyświetlacz to bardzo fajna sprawa, ale mimo fajnego wyświetlacza bardziej skłaniam się jednak ku R3150s. W tej wersji mamy z przodu port USB i czytnik kart pamięci, co wydaje mi się super funkcjonalnym rozwiązaniem (często z tego będę korzystał), nawet lepszym od 2" wyświetlacza. Jeszcze mam pytanko techiczne odnośnie TP01 (mam nadzieję, że w R3150s jest tak samo), otóż, czy sygnał wideo jest jednocześnie wysyłany na złącze HDMI i chinch wideo, czy może podłączenie kabla HDMI blokuje wyjście wideo? Szukałem i nic nie znalazłem.
 

chinaski

New member
Witam wszystkich.

Czy to normalne, że w odtwarzaczach Mbox (konkretnie L110) napisy z kolorem ustawionym jako "biały" są wyświetlane na szaro? Czarny również wygląda nieco dziwnie, ponieważ ma czarne kontury i szary środek. Pozostałe kolory zgadzają się ze swoją nazwą :)
 

KubaArek

New member
Bez reklam
zleży jak masz ustawiony TV ,np jak ja na swojej plaźmie ustawię Balans bieli na zimny to napisy białe są białe ,zależy też jaki ustawię Rodzaj obrazu Kino ,Dynamiczny czy Naturalny ,napisy ustawione na czarny pokazywane są szare z białą obwódką (te używam bo są najbardziej widoczne
najlepiej zrób test zatrzymując film w momencie gdy są napisy i kombinuj ustawieniami w TV zobaczysz wtedy różnicę koloru białego :)
 

-julian-

New member
Witam
separator.gif


Czy w modelach tp01 p500 l110 jest mozliwość połączenia playera z laptopem przez kabel lan bez użycia routera ?
 
Do góry