Hobbit

spinacz66

New member
Bez reklam
Maksymalna przepustowość złącz 1.3 i 1.4 audio hdmi 36.86Mbit/s jest taka sama jak w tabelce różnice są w kanałach zwrotnych,ethernecie,3D itp.Nawet przepływ strumienia video jest taki sam
HDMI
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
usb w amplifie odtwarza ci filmy czy tylko muzykę bo byś sprawdził bezpośredni bez bd.Być może za duży bitrate dźwiękowy dla usb.Podłącz do kompa dysk i amplifa do kompa (chociaż amplifa nie trzeba bo jak będzie ograniczenie to i bez tego tnąć będzie) jak możesz odpal tam jakim dobrym playerem dla samego dźwięku przetestujesz czy na kompie też będzie cioł.W Biosie ustaw magistrale usb na hi-speed max zasilanie jak ja mam około 12v
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
W amplitunerze nie mam usb, amplitunery nie odtwarzają filmów.
Z tego co zauważyłem to gdy oglądam tego Hobiita to informacje o ścieżce dźwiękowej pokazuje jako Dts w bd a na amplitunerze Dts Hd MA, ściągnąłem plik testowy w Dts Hd MA i w informacji na bd pokazuje Dts Hd MA i na amplitunerze to samo. Być może że coś nie tak ze ścieżka dźwiękowa w filmie albo jest coś oszukana.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
przepuść przez mediainfo pokaże dokładnie video/audio kodery i bitrate.To dziwne że po hdmi pokazuje ci tu i tam inaczej raczej amplif by go nie konwertował z dtsu- dtshd nie spotkałem się jeszcze z czym takim.Opatentuj to jako pierwszy :) Ja wczoraj oglądałem też z dysku nasienie diabła i tam też są 2 ścieżki DtsHd-Ma i AAC i mi jednakowo pokazuję ścieżkę taka samą taką jakom mam wybraną
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
przepuść przez mediainfo pokaże dokładnie video/audio kodery i bitrate.To dziwne że po hdmi pokazuje ci tu i tam inaczej raczej amplif by go nie konwertował z dtsu- dtshd nie spotkałem się jeszcze z czym takim.Opatentuj to jako pierwszy :)

Wiesz już wcześniej przepuszczałem to przez Media info i tez Dts pokazuje ;)

Teraz sprawdziłem ten plik testowy i w Media Info również pokazuje Dts :fool:
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Wiesz ja jednak lepiej wolę płytę kupić mniej bawienia i mam pewność że wszytko będzie ok bo z tymi z sieci czasem można się naciąć jak jest błędna podana specyfikacja
 

spinacz66

New member
Bez reklam
no jest i to szybciej niż w sklepie jest już 47roninów szkoda że Dts-MaHd5.1 tylko w ENG iso.Jak ściągasz to polecam ci wstawki formaci "PublicHd" są sprawdzone i się zgadza wszytko od nich też mam Hobbita 2 obrazy iso w 3D i działa wszystko 5.1Pol DD i 7.1Eng DTS-MAHd
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja bym na ograniczenie usb stawiał jego architekturę i zasilanie

Ja nie jestem specjalista jesli chodzi o filmy sciagane z netu ( kupuje tylko oryginaly) ale moim skromnym zdaniem ja bym stawial na to co Kolega Spinacz napisal. Na pewno nie ma znaczenia hdmi 1.3 w amplitunerze, to juz wytlumaczyl Kolega Spinacz w czym rzecz.... tak samo dobry kabel hdmi 1.3 jak kupisz to on rowniez przepuszcza dzwiek i wizje nawet 3d, tylko nie ma kanalu zwrotnego.

Kapusta kup oryginal Hobbita i bedziesz mial super zabawe bez zadnego stresu..
 

kryzys13

New member
Właśnie kupiłem oryginał blu Ray, odpalam i każda ścieżka dźwiękowa oprócz angielskiej jest 5.1 Konfiguracja to ps3 przez HDMI do tv philips 47PFL7108 i dalej optyk do amplitunera yamahy RX-V361. Wersja angielska jest 7.1, to znaczy że nie da się słuchać w 5.1?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie kupiłem oryginał blu Ray, odpalam i każda ścieżka dźwiękowa oprócz angielskiej jest 5.1 Konfiguracja to ps3 przez HDMI do tv philips 47PFL7108 i dalej optyk do amplitunera yamahy RX-V361. Wersja angielska jest 7.1, to znaczy że nie da się słuchać w 5.1?

Dziwnie napisales ( nie bardzo rozumiem co masz na mysli )ale to czy mozna ogladac w 5.1 czy 7.1 to zalezy jak jest nagrana sciezka dana, i jesli masz dana sciezke dzwiekowa na filmie w 7.1 to ogladasz ja w 7.1 i nie musisz miec kina domowego w konfiguracji 7.1. Natomiast jesli puszczasz dzwiek przez optyk to nie przepusci Ci nowych kodekow czyli dts hd ma i dolby true hd.. Przepusci Ci tylko stereo i dolby digital..
 

spinacz66

New member
Bez reklam
jak dobrze rozumiem odtwarzacz masz puszczony przez hdmi do tv a dzwiek przepuszczasz optykiem do amplitunera jak tak a masz ustawione bitstream dla wyjscia to tak jak pisal Lolek bedzie tylko DD5.1 lepiej ustawic powtorne kodowanie dts wtedy bedzie przepuszczal DD do postaci dts lepszy efekt bedzie
 

Festan06

New member
Właśnie kupiłem oryginał blu Ray, odpalam i każda ścieżka dźwiękowa oprócz angielskiej jest 5.1 Konfiguracja to ps3 przez HDMI do tv philips 47PFL7108 i dalej optyk do amplitunera yamahy RX-V361. Wersja angielska jest 7.1, to znaczy że nie da się słuchać w 5.1?

Czy jest z lektorem,czy tylko napisy polskie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy jest z lektorem,czy tylko napisy polskie.

Pozwole sobie odpowiedziec -z tego co jest napisane na pudelku to jest dubbing jesli chodzi o wersje polska. Natomiast w wersji angielskiej wiadomo - napisy. Lektor w jez. polskim bedzie pewnie w wersji rozszerzonej tak jak to bylo w cz. I.
 

kryzys13

New member
Zgadza się polska wersja językowa je z dubbingiem.
Może trochę chaotycznie pisałem ale godzina była późna.
Bistream mam ustawić w ps3, tv czy amplitunerze? Może śmieszne pytanie ale zielony jestem w temacie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
bitstrema masz ustawione w ps3 i tylko tam ustawiasz czym w tym co odtwarzasz ale wtedy ci da tylko DD 5.1 jak film bedzie za kodowany jak chcesz troche lepszy przekladie dts to musisz przestawic jak pisalem ponizej w konsowli.lepszy efekt uzyskasz jak przestawisz w konsoloi na powtorne kodowanie dts zamiast bitsream wtedy wszytko bedzie ci puszczalo w dts nie zaleznie od materialu rozumiesz teraz jasniej juz sie nie da
 
Ostatnia edycja:
Do góry