Hobbit: Desolation of Smaug Blu-Ray 7 Kwietnia 2014 Premiera UK

robertuss

Active member
Bez reklam
Może będą Ci sami co na targach z zestawem Onkyo i klipsch. Miejmy nadzieje że już będą w posiadaniu przynajmniej transformersów najnowszych do pokazania a nie tylko demówkę. Przy okazji by się sprawdziło czy sprzęt wytrzymał z targów bo włączali go chyba na cały regulator...;-) że aż uszy bolały.l

Scena idealna pod Atmos.Miejmy taką nadzieję
688641-3.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Do Lolek126: ostatnio obejrzałem sobie jeszcze raz dodatki z hobbita cz.1 z wersji roz. Dowiedziałem się jednej ciekawej rzeczy, mianowicie że film np.hobbit jest kręcony kamerami w rozdzielczości odpowiadającej 5k. A jak dalej zostanie obrobiony i na jakiej płycie wyjdzie to już kwestia dostosowania wydawcy czy np. dvd, br czy w przyszłości 4k. Podejrzewam że nie tylko w hobbicie ale w innych produkcjach filmowych materiał kręcony jest w dużej rozdzielczości tylko później jest obrabiany i dostosowany do aktualnego rynku i konsumentów. Wskutek czego z orginalnego materiału można wykonać w przyszłości płytę w rozdzielczości 4k a nie sztucznie skalując z full hd w górę.... Kiedyś nie które filmy były też kręcone w dużej rozdzielczości tylko na rynku nie było płyt umożliwiających zapisanie dużej dawki informacji z materiałem tj.br oraz nośników umożliwiających ich odczyt. Dlatego obniżano rozmiar i rozdzielczość materiału aby można było zapisać na płytach dvd pomimo że surowy materiał był już dużo lepszej jakości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Lolek126: ostatnio obejrzałem sobie jeszcze raz dodatki z hobbita cz.1 z wersji roz. Dowiedziałem się jednej ciekawej rzeczy, mianowicie że film np.hobbit jest kręcony kamerami w rozdzielczości odpowiadającej 5k. A jak dalej zostanie obrobiony i na jakiej płycie wyjdzie to już kwestia dostosowania wydawcy czy np. dvd, br czy w przyszłości 4k. Podejrzewam że nie tylko w hobbicie ale w innych produkcjach filmowych materiał kręcony jest w dużej rozdzielczości tylko później jest obrabiany i dostosowany do aktualnego rynku i konsumentów. Wskutek czego z orginalnego materiału można wykonać w przyszłości płytę w rozdzielczości 4k a nie sztucznie skalując z full hd w górę.... Kiedyś nie które filmy były też kręcone w dużej rozdzielczości tylko na rynku nie było płyt umożliwiających zapisanie dużej dawki informacji z materiałem tj.br oraz nośników umożliwiających ich odczyt. Dlatego obniżano rozmiar i rozdzielczość materiału aby można było zapisać na płytach dvd pomimo że surowy materiał był już dużo lepszej jakości.

Mi jakoś to umknęło, aczkolwiek też do końca ja nie wiem czy w takich profesjonalnych kamerach nie ma jakiegoś przełącznika ( tak jak w aparacie że sobie wybierasz w jakiej rozdzielczości chcesz zrobić zdjęcie) i czy fakt że takimi kamerami było kręcone to czy to jest jednoznaczne z tym że w tej rozdzielczości był kręcony hobbit czy jednak w niższej. Chyba że było to powiedziane dosłownie ale ja tego nie pamiętam, ale oglądałem dodatki ponad rok temu.
 

dupcengier28

New member
Mi jakoś to umknęło, aczkolwiek też do końca ja nie wiem czy w takich profesjonalnych kamerach nie ma jakiegoś przełącznika ( tak jak w aparacie że sobie wybierasz w jakiej rozdzielczości chcesz zrobić zdjęcie) i czy fakt że takimi kamerami było kręcone to czy to jest jednoznaczne z tym że w tej rozdzielczości był kręcony hobbit czy jednak w niższej. Chyba że było to powiedziane dosłownie ale ja tego nie pamiętam, ale oglądałem dodatki ponad rok temu.
Trylogia Hobbit była kręcona kamerami RED Epic 5K, z ponad rok temu pojawił się sensor Dragon do kamer RED o rozdziałce 6K, a jakiś czas temu widziałem rozpiskę RED na przyszłość i mają wydać sensory 9K a nawet 28K.... Arri też jakiś czas temu wydało kamerę 6K ponoć z 3 przetwornikami CCD, ale pewno za jakiś czas technologicznie będą w stanie zrobić z jednym.....
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wszystko do sprawdzenia na stronie IMDB nie muszę dodatków oglądać z Hobbita by wiedzieć więcej.Chłopaki więcej roboty odwalają niż nasz Filmweb.Filmy o takim budzecie zawsze rozpoczynają nowa erę.Avatar 2 też rozpocznie (rozpoczą 3D) Camerun szykuje się na 60klatek na sekundę podobno.Dlatego te filmy i wiele wiele innych nagrywane już były w rozdziałce minimum 4K więc dlatego powiedziałem że jak dobrze pujdzie to możliwe że za rok będzie Trylogia 4K Specjal Edition lub trochę później:)

HOBBIT 1

Runtime 2 hr 41 min (161 min)
3 hr 6 min (186 min) (Extended Edition)
Sound Mix Dolby Atmos | Datasat | Dolby Digital
Color Color
Aspect Ratio 2.00 : 1 (70mm IMAX 3D version)
2.35 : 1
Camera Red Epic Dragon
Red Epic, Zeiss Ultra Prime and Angenieux Optimo Lenses
Laboratory Park Road Post, Wellington, New Zealand
Film Length 4 419,5 m (8 reels)
Negative Format Redcode RAW
Cinematographic Process Digital Intermediate (2K) (master format)
Redcode RAW (5K) (dual-strip 3-D) (source format)
Printed Film Format 35 mm (anamorphic) (Kodak Vision 2383)
70 mm (horizontal) (IMAX DMR blow-up) (also dual-strip 3-D) (Kodak Vision 2383)
D-Cinema (also 3-D version)


Do .LOLEK. Wytłumacz mi .HOBBIT 1, 2D ma 2 płyty??Pierwsza film a druga dodatki??HOBBIT 1,3D ile płyt??
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chłopaki więcej roboty odwalają niż nasz Filmweb

Wiesz,takie informacje interesuje może 0.5 % ludzi ale np. wyszukiwanie filmów według gatunku mają do dupy...;-)

Dlatego te filmy i wiele wiele innych nagrywane już były w rozdziałce minimum 4K

Dokładnie,już od dłuższego czasu tak robią...:)

Camerun szykuje się na 60klatek na sekundę podobno.

Takie coś powinno być jako minimum w filmach 4K...:grin:

jak dobrze pujdzie to możliwe że za rok będzie Trylogia 4K Specjal Edition lub trochę później:)

Bardzo możliwe ;-)


Chyba Hobbit 2 ;)
 
Do góry