Hobbit: Desolation of Smaug Blu-Ray 7 Kwietnia 2014 Premiera UK

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dokładne info o wersji rozszerzonej Hobbit: Pustkowie Smauga (wersja USA)

DISC INFO:

Disc Title: The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended Edition 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 7.1
Disc Size: 42,752,286,518 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 00100.MPLS
Length: 3:06:34.892 (h:m:s.ms)
Size: 40,580,081,664 bytes
Total Bitrate: 29.00 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 20884 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 4839 kbps 7.1 / 48 kHz / 4839 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
* Dolby Digital Audio Japanese 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio French 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio English 192 kbps 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB / Dolby Surround

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
* Presentation Graphics Japanese 17.469 kbps
Presentation Graphics English 22.134 kbps
* Presentation Graphics Japanese 43.047 kbps
* Presentation Graphics Japanese 1.994 kbps
Presentation Graphics French 18.358 kbps
Presentation Graphics Spanish 20.708 kbps
Presentation Graphics French 0.825 kbps
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko do sprawdzenia na stronie IMDB nie muszę dodatków oglądać z Hobbita by wiedzieć więcej.Chłopaki więcej roboty odwalają niż nasz Filmweb.Filmy o takim budzecie zawsze rozpoczynają nowa erę.Avatar 2 też rozpocznie (rozpoczą 3D) Camerun szykuje się na 60klatek na sekundę podobno.Dlatego te filmy i wiele wiele innych nagrywane już były w rozdziałce minimum 4K więc dlatego powiedziałem że jak dobrze pujdzie to możliwe że za rok będzie Trylogia 4K Specjal Edition lub trochę później:)

HOBBIT 1

Runtime 2 hr 41 min (161 min)
3 hr 6 min (186 min) (Extended Edition)
Sound Mix Dolby Atmos | Datasat | Dolby Digital
Color Color
Aspect Ratio 2.00 : 1 (70mm IMAX 3D version)
2.35 : 1
Camera Red Epic Dragon
Red Epic, Zeiss Ultra Prime and Angenieux Optimo Lenses
Laboratory Park Road Post, Wellington, New Zealand
Film Length 4 419,5 m (8 reels)
Negative Format Redcode RAW
Cinematographic Process Digital Intermediate (2K) (master format)
Redcode RAW (5K) (dual-strip 3-D) (source format)
Printed Film Format 35 mm (anamorphic) (Kodak Vision 2383)
70 mm (horizontal) (IMAX DMR blow-up) (also dual-strip 3-D) (Kodak Vision 2383)
D-Cinema (also 3-D version)


Do .LOLEK. Wytłumacz mi .HOBBIT 1, 2D ma 2 płyty??Pierwsza film a druga dodatki??HOBBIT 1,3D ile płyt??


Napiszę Ci jak jest w wersji 3d - bo taką mam - więc tak 2 płyty są na film w 3d, 1a płyta jest na film w 2d. I 2 płyty są z dodatkami.
Wszystkie gwiazdy na niebie mówią że II cz. Hobbita będzie tak samo.
Co do wydania Hobbita w 4k myślę że kiedyś pewnie będzie ale to nie będzie przyszły rok - dla mnie powiem szczerze, że jak mam te wydania i kiedyś będę miał tv 4k to dla mnie obecne wystarczają z ta jakością chyba że zakupie tv 100-120 cali :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No ja właśnie pytam o HOBBIT 1 bo chyba zapomniałem zaopatrzyć się w wersję Rozszerzoną ;)

Ja jestem jednak wymagający.Chcę mieć film 4K a na wyjściu karty grafiki ustawię rozdzielczość 1080p = obraz idealny!!!?

Dziś 1080p zrób pauzę = "kasza" na ekranie wina klisz?Kodeka....Chodzi mi o zatrzymany obraz by był ostry.Ale to nie na ten wątek
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No ja właśnie pytam o HOBBIT 1 bo chyba zapomniałem zaopatrzyć się w wersję Rozszerzoną ;)

No ale podałeś info od Hobbita 2...;-)
Ja jestem jednak wymagający.Chcę mieć film 4K a na wyjściu karty grafiki ustawię rozdzielczość 1080p = obraz idealny!!!?

U mnie w specyfikacji karty jest napisane :
Maximum Digital Resolution 4096x2160
Dziś 1080p zrób pauzę = "kasza" na ekranie wina klisz?Kodeka....Chodzi mi o zatrzymany obraz by był ostry.Ale to nie na ten wątek

Chodzi ci o "kaszę" czy o rozmazanie.Bo to dwie różne rzeczy i kl/s grają tutaj również ważną rolę...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Miało być o HOBBIT a my tu piszemy o 4K.No niech będzie napisane u ciebie jak podajesz.Ja pisze o oglądaniu filmu 4K na przykładowo 50calach full hd.Więc muszę w karcie ustawić wyjściowy sygnał 1080p i będzie obraz bez skaz bo żródłem filmu będzie source 4k;) albo tak go skompresują że znowu będzie wyglądało jak 1080p.Dziś zatrzymany film 1080p nie jest idealny.No może w bajkach , ale tam świat wygenerowany jest komputerowo.

Chodzi mi o kaszę i o lekkie rozmazanie a nawet (zależy od filmów) mikrobloki w filmach 1080p
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Więc muszę w karcie ustawić wyjściowy sygnał 1080p i będzie obraz bez skaz bo żródłem filmu będzie source 4k;)

Nie robiłem jeszcze takich testów ale np. jak na Youtube załączam rozdzielczość,4K to nic nie zmieniam w wyjściu karty...Pomimo że jest to tylko monitor FHD różnica w stosunku do opcji 1080p jest spora...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie robiłem jeszcze takich testów ale np. jak na Youtube załączam rozdzielczość,4K to nic nie zmieniam w wyjściu karty...Pomimo że jest to tylko monitor FHD różnica w stosunku do opcji 1080p jest spora...

W 4K uwierzę jak pojawi się format.Dziś to jest kombinowane.Na youtube też tak oglądam.Pobierałem demo Hobbita 4K z youtube , zejdzmy na ziemię,w porównaniu do dem prawdziwych 4K których ostatnio duzo pobrałem.Spotkałem się z opinią człowieka na innym forum jak opisywał swoje wrażenia z pobytu na targach.Stwierdził że dziś 4K jest promowane przez zaniżanie jakości Full HD.Myślę ale to się okaże posiadać żródło 4K i wypuścić jako 1080p powinno być pięknie;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Myślę ale to się okaże posiadać żródło 4K i wypuścić jako 1080p powinno być pięknie;)

Masz rację.Dobrze nagrany film w 4K,oglądany na ekranie FHD,będzie wyglądał lepiej od dobrze nagranego filmu 2K puszczanego na tym samym ekranie.
Jednak pięknie to będzie dopiero wtedy,gdy ten materiał 4K będziemy oglądali na ekranie 4K,bo inaczej to tylko takie 2K+... :wink:

Jak chcesz się w to pobawić,to w necie można znaleźć sporo bezstratnych nagrań ludzi posiadających kamery 4K,60fps itd.

Możesz również zerknąć na filmy 4K ze strony Naughty America...:wink: (jakość video w zwiastunach,nie jest jakością docelową...)

Sorry że piszę o tym w Twoim temacie,jak go będziesz drukował,możesz wyrzucić niektóre posty...:grin::mrgreen::wink:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz rację.Dobrze nagrany film w 4K,oglądany na ekranie FHD,będzie wyglądał lepiej od dobrze nagranego filmu 2K puszczanego na tym samym ekranie.
Jednak pięknie to będzie dopiero wtedy,gdy ten materiał 4K będziemy oglądali na ekranie 4K,bo inaczej to tylko takie 2K+... :wink:

Jak chcesz się w to pobawić,to w necie można znaleźć sporo bezstratnych nagrań ludzi posiadających kamery 4K,60fps itd.

Możesz również zerknąć na filmy 4K ze strony Naughty America...:wink: (jakość video w zwiastunach,nie jest jakością docelową...)

Sorry że piszę o tym w Twoim temacie,jak go będziesz drukował,możesz wyrzucić niektóre posty...:grin::mrgreen::wink:

Tak samo uważam ale ja od siebie dodam że do tego żeby było pięknie i na dodatek żeby naprawdę w 100% widzieć różnicę między FHD a 4k to tv 80 cali minimum ( a takie naj naj minimum to myślę że 65-70 cali, przynajmniej z tego co już zdążyłem w sklepie przetestować tv 55 i 65 cali w 4k na materiale 4k), chyba że przy 55 calach ktoś będzie oglądał z metra... Każdy ogląda jak mu się podoba. Choć w przyszłości każdy z nas będzie miał tv 4k i nikt nad tym się już nie będzie zastanawiał.. bo i po co..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady,z metra to ja siedzę przed monitorem FULL HD i widzę różnice pomiędzy sygnałem 4K a 2k,gdzie na tym monitorze,4K nawet nie jest wykorzystane...

Kolego nie będę się spierał :) każdy ma na to swoje zdanie, my w kilku testowaliśmy filmiki i w 4k z netu jak i nagrania z kamery 4k , zwykle filmy na bluray i dvd i żaden z nas nie odczuł wrażenia że jest lepiej ( patrząc że teraz by się kupowało tv i trzeba byłoby dołożyć do tv powiedzmy 3-5 tyś żeby mieć 4k dobry tv)jeśli siedzieliśmy przed 55 czy 65calowym tv w odległości 3,5 -4 m to taka myślę średnia odległość w naszych salonach... żaden z nas nie nosi okularów i najstarszy miał 42 lata najmłodszy 36...
Kiedyś pisałem np. o scenie z ostatniego batmana że przy fhd oglądając scenę kobiety kota:) na motorze w kombinezonie czarnym z odl. 3,5-4 m ( tv 55 cali) nie było widać faktury czytaj wzoru na tym kombinezonie, a dopiero było widać jak się stało w odległości na maxa 1m. To co dopiero przy 4k. A tego typu rzeczy jest w każdym filmie...
Reasumując wolałbym kupić 80 cali tv FHD ( jak bym miał chęć kupić taki duży tv i miejsce na niego ) niż 4k 65 cali. Większą frajdę miałbym z większego tv.. Ale za 3 lata powiedzmy nikt nad tym się nie będzie zastanawiał tak jak teraz my to testowaliśmy bo wszystkie tv od 50 cali w górę będą zapewne w 4k i będzie to norma. My bardziej patrzyliśmy jakby trzeba było kupić tv w tym roku i dołożyć kasy do tv 4k
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie było różnicy pomiędzy 4K,Bluray i DVD ? :lol:

Ne łap mnie za słowa -:) Wiadomo że najbardziej chodziło nam o filmy na bluray w porównaniu do filmów w 4k i jaka jest różnica pomiędzy tv FHD oglądając film na bluray a tym samym filmem oglądając na tv 4k, a nie różnice pomiędzy dvd a filmem bluray czy też z kamery obraz w 4k... i co najważniejsze różnica w cenie jaka trzeba dołożyć do takiego tv.. nie wspominając o filmach i kanałach cyfrowych jakie mamy dostępne na chwilę obecną w 4k ...
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
Miało być o HOBBIT a my tu piszemy o 4K.No niech będzie napisane u ciebie jak podajesz.Ja pisze o oglądaniu filmu 4K na przykładowo 50calach full hd.Więc muszę w karcie ustawić wyjściowy sygnał 1080p i będzie obraz bez skaz bo żródłem filmu będzie source 4k;) albo tak go skompresują że znowu będzie wyglądało jak 1080p.Dziś zatrzymany film 1080p nie jest idealny.No może w bajkach , ale tam świat wygenerowany jest komputerowo.

Chodzi mi o kaszę i o lekkie rozmazanie a nawet (zależy od filmów) mikrobloki w filmach 1080p
jak mikrobloki to kodek....
 
Do góry