Hobbit: Desolation of Smaug Blu-Ray 7 Kwietnia 2014 Premiera UK

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kazda rozszerzona czesc Wladcy jest dluzsza od kinowej o okolo 1 godzine.Najdluzsza jest trojka (ponad 4 godziny) Mozna by bylo to upchac na plyte 50 GB ale jakosc bylaby gorsza...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sam władca w wersji rozszerzonej to 12godzin (728minut)- 1cz.228minut, 2cz. 235 minut, 3cz.265 minut. Dodatki to ok. 5 godzin na część, czyli ok 15godzin na 3 części
Hobbit 1cz. 183 minuty + Hobbit 2cz.186 minut + 185 minut 3cz. (przypuszczam)= 554 minut (9 godz. 23min.)
czyli łącznie Hobbit + LOTR = 1282 minut (21 godzin 36minut).... Cyferki robią wrażenie....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sam władca w wersji rozszerzonej to 12godzin (728minut)- 1cz.228minut, 2cz. 235 minut, 3cz.265 minut. Dodatki to ok. 5 godzin na część, czyli ok 15godzin na 3 części
Hobbit 1cz. 183 minuty + Hobbit 2cz.186 minut + 185 minut 3cz. (przypuszczam)= 554 minut (9 godz. 23min.)
czyli łącznie Hobbit + LOTR = 1282 minut (21 godzin 36minut).... Cyferki robią wrażenie....

To Kolego zaszalałeś z cyferkami :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do mnie właśnie dzisiaj wysłali Hobbita rozszerzonego w 3d razem z najnowszymi Trasformersami - także w przyszłym tygodniu od wtorku zapowiada się oglądanie dodatków :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak tam Lolek126 masz już płytki..? Ja właśnie jestem po dodatkach z Hobbita 2 i przyznam szczerze nie zawiodłem się... ;-)
Odnośnie cyferek to same dodatki:
Hobbit cz.1. 9 godzin i 15 minut
Hobbit cz. 2. 10 godzin 10 minut
Tylko 2 części a ok. 20 godzin samych dodatków - uczta dla wielbicieli Tolkiena.. ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak tam Lolek126 masz już płytki..? Ja właśnie jestem po dodatkach z Hobbita 2 i przyznam szczerze nie zawiodłem się... ;-)
Odnośnie cyferek to same dodatki:
Hobbit cz.1. 9 godzin i 15 minut
Hobbit cz. 2. 10 godzin 10 minut
Tylko 2 części a ok. 20 godzin samych dodatków - uczta dla wielbicieli Tolkiena.. ;-)

Tak mam, wczoraj wieczorkiem w nocy katowałem dodatki z Hobbita - pierwsza płytka i transów IV :) jeszcze dzisiaj noc i jutro i dodatki będę miał obejrzane :) Dla mnie dodatki też są super Tylko w pracy deko przymulony jestem :)
Tak się tylko zastanawiam dlaczego u Ciebie Transy IV takie ziarno jest - masz fajny projektor bo jeśli mnie pamieć nie myli to on kosztuje bądź kosztował około 12 tys( Ja w jednym sklepie na nim oglądałem też na 130 albo nawet na 150 calowym ekranie i było super - chyba że mi się modele pokręciły) z jakiej odległości oglądasz te 130 cali? Jaki masz kabel hdmi od elektroniki do projektora i ile metrów? Bo jeśli chodzi o dźwięk to tak u mnie na szybkiego jest bardzo dobrze..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak mam, wczoraj wieczorkiem w nocy katowałem dodatki z Hobbita - pierwsza płytka i transów IV :) jeszcze dzisiaj noc i jutro i dodatki będę miał obejrzane :) Dla mnie dodatki też są super Tylko w pracy deko przymulony jestem :)
Tak się tylko zastanawiam dlaczego u Ciebie Transy IV takie ziarno jest - masz fajny projektor bo jeśli mnie pamieć nie myli to on kosztuje bądź kosztował około 12 tys( Ja w jednym sklepie na nim oglądałem też na 130 albo nawet na 150 calowym ekranie i było super - chyba że mi się modele pokręciły) z jakiej odległości oglądasz te 130 cali? Jaki masz kabel hdmi od elektroniki do projektora i ile metrów? Bo jeśli chodzi o dźwięk to tak u mnie na szybkiego jest bardzo dobrze..

Transy 4 oglądałem przy okazji odwiedzin u kolegi na BenQ 1070 nie u siebie... Pożyczyłem od niego płytę i w weekend obejrzę u siebie jeszcze raz i będę miał porównanie. Ale włączyliśmy potem Need for speeda i obraz był taki jak powinien być. Ja u siebie mam 4,4m do ekranu z miejsca w którym siedzę. Kable mam puszczone 3 hdmi po 15m. Jeden do DVD drugi do BR oraz trzeci w razie awarii 1 lub 2 leży luzem...;-) Odnośnie dźwięku to chodziło mi że niema dts hdma a jest tylko dd true hd. Nie chodziło mi o to że coś jest skopane lub beznadziejnie słychać..... Z dźwiękiem jak najbardziej wszystko było ok pod względem jakości. Aktualnie już wiem że są to oba formaty bezstratne i aż takiej różnicy niema jak pomiędzy kiedyś dts a dd. Człowiek uczy się całe życie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Transy 4 oglądałem przy okazji odwiedzin u kolegi na BenQ 1070 nie u siebie... Pożyczyłem od niego płytę i w weekend obejrzę u siebie jeszcze raz i będę miał porównanie. Ale włączyliśmy potem Need for speeda i obraz był taki jak powinien być. Ja u siebie mam 4,4m do ekranu z miejsca w którym siedzę. Kable mam puszczone 3 hdmi po 15m. Jeden do DVD drugi do BR oraz trzeci w razie awarii 1 lub 2 leży luzem...;-) Odnośnie dźwięku to chodziło mi że niema dts hdma a jest tylko dd true hd. Nie chodziło mi o to że coś jest skopane lub beznadziejnie słychać..... Z dźwiękiem jak najbardziej wszystko było ok pod względem jakości. Aktualnie już wiem że są to oba formaty bezstratne i aż takiej różnicy niema jak pomiędzy kiedyś dts a dd. Człowiek uczy się całe życie.

Pewnie że całe życie człowiek się uczy - tylko tak mówią ci rozsądni reszta twierdzi że już wszystko wiedzą :) To ja jak czasem chodzę sobie to 130 cali oglądam tam około 5 m może 5,5m ( i taki sam projektor jak i Twój przynajmniej tak mi się wydaje i obraz jest fajny).... A w Transach tak jak mówię te filmy nigdy nie są czyste że tak się wyrażę :) Mi w niektórych scenach to ziarno to pasuje w tym filmie..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie ziarna to co ja zauważyłem podobnie jak Lolek126 iż 3 część posiadała najmniej a idąc w dół tym ziarna było więcej.... Różnica między 1 a 3 część jest duża odnośnie czystości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
wy nazywacie to ziarno ja nazywam to kasza i myślałem że to niedoskonałość formatu Blu Ray i dlatego czekam na 4K
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W niektórych filmach ta kasza to niedoskonałość obrazu.Z kolei w innych np. w "300" jest to zamierzony efekt.Jednak ja wolę widzieć taki obraz jak w realu,czyli bez kaszy :) Wydaje mi się że z czasem i nowszymi kamerami tego ziarna jest coraz mniej.Zobaczcie sobie jak czyściutki obraz jest w filmie Niepamięć (użyta kamera Sony F65,która według mnie wypada nawet lepiej niż Red Epic).
 

Henry

Active member
Bez reklam
ja wolę widzieć taki obraz jak w realu,
Lepiej jak w Tesco :D
A co do filmów, to mam podobne zdanie, w Kompani Braci, Pacyfiku czy właśnie w 300 jest to ok, ale w innych filmach strasznie mnie to irytuje, a co ciekawe czasem ten sam film w TV jest bez "kaszy", a już na BR sporo jej widać :confused:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bo w TV masz gorszą jakość i widzisz mniej detali,co za tym idzie mniej niedoskonałości obrazu...Odpal sobie DiVX'a 700 MB.Tam praktycznie nie zauważysz ziarna.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Obraz bajka jest również w Need for speedzie najnowszym, ostatnie 2 bondy oraz Niepamięć (tu jest taki jak bym chciał aby miały wszystkie BR...;-)
 
Do góry