HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam "puszczone" przez DACa, dopiero w tym przypadku jakość jest dla mnie zadowalająca, bezpośrednio kiepsko to grało.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Henry a podpowiesz jakiego daca używasz?

Myślałem o podłączeniu go po HDMI do ampli i wtedy używałbym go filmów.
Drugie połączenie na innym źródle w ampli to HDMI-obraz i Coaxial dźwięk.
Zabawa tylko byłaby przy zmianie ustawień przesyłania dźwięku przy filmach po hdmi, a przy muzyce coaxial.

Celem jest zgranie muzyki z płyt audio do flac tudzież innego bezstratnego i przechowywanie tego na dysku 3tb - wygoda/lenistwo.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Można go wyrwać za niecałe 600zł aktualnie. Wybacz że męczę pytaniami, z Himedia jakim kablem wyszedłeś do daca i dac włącza się automatycznie z himedia czy kolejny pilot na stoliku?:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie automatycznie, pilota zresztą tam nie ma, przy odpalaniu jeden guziczek i załatwione, ale za to sam się wyłącza.
Wpięte przez optyka, muszę jeszcze zorganizować lepszy coaxial i porównać, bo poprzedni kabelek został lekko nadwyrężony przez mojego szkodnika ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi. Rozważę zakup tego Daca, chociaż zastanawiam się czy jest sens obecnie się w to bawić przy tym sprzęcie. Jak dojdzie do mnie urządzonko to zrobię test na Coaxialu do ampli i na HDMI DaVinci. Podejrzewam że mogę nie wyłapać różnicy bo moje kolumny nie grają:D ale sam HiMedia warty zakupu bo skrzyneczka łyka wszystkie formaty i godnie zastąpi mojego mułowatego WD TV LIVE.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mi brakuje czasu aby bardziej zgłębić jego możliwości, ale na chwilę obecną jest ok.
Trochę irytuje mnie obsługa z pilota, trochę mułowato chodzi.
Z apką jest natomiast ten problem, że jak wyjdę z aplikacji, ktoś zadzwoni... to później ciężko się połączyć, niby działa, ale w telefonie jest czarny ekran.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tak słyszałem, że pilotem za dużo się nie zdziała, myszka obowiązkowa. Dobrze że foobar jest dostępny na androida:D
 

mgolab

New member
Czesc. Czy ktos z was wgrywal aplikacje do ogladania filmow online i chodzila na tym odtwarzaczu dobrze ? Chodzi mi o cda lub inne ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie mam problem z playerem. Ipla zamula, nc+go zamula. Nie wiem jak wybrać aby muzyka była odtwarzana domyślnie przez foobara. Media center nie widzi sacd.iso Diody ethernet cały czas mrugają nawet jak urządzenie jest wyłączone co mega irytuje.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wczoraj zainstalowałem nowy soft na Androidzie 7.
Nie polecam jeszcze instalacji tego, nie działa wszystko, np. Tidal się wywala co jakiś czas,nie można odtwarzać płyt Dvd zgranych na dysk.
Wróciłem z powrotem do Androida 5.
Zanim wróciłem do "piątki" Pakolo przez Kodi oglądałem Iplę i wszystko działało bez zarzutu. Wypróbowałem sobie takie coś jak Multimedia Master na Kodi. Fajna rzecz, 15min. roboty i od groma zainstalowanych wtyczek,nie trzeba się tyle pierdzielić z instalowaniem wszystkich wtyczek.
Teraz wypróbuję płatną wersję tego "cuda"
Ale nawet wersja darmowa jest super. Tu filmik o tym
https://www.youtube.com/watch?v=o4kEh5BxrBU&t=1593s

Pakolo na diodę jest prosty sposób - odłącz zasilanie.
Jak chcesz grać muzykę z Foobara to Włącz foobara i sobie odtwarzaj przez niego,chyba że czegoś nie rozumie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jaco
Foobar nie widzi dysków podłączonych przez USB, a sam himedia nie odtwarza płyt sacd.iso trzeba zainstalować Hiby bo foobar na androida to totalna porażka.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
To zamontuj dysk wewnętrzny i po kłopocie.
Foobar na Androida wygląda marnie,ale nie samym Foobarem człowiek żyję.
Można przez kodi ,a próbowałeś coś takiego jak Neutron ?
Sacd.iso nie mam to nie wypróbuję.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Neutron nie próbowałem. Po świętach się trochę pobawię i pochwalę się testami. Dysk wewnętrzny mam na uwadze wd 3tb red. Dzisiaj na szybko kilka testów. Pliki filmowe łyka wszystko jak leci. 4k zjawa, jellyfish bez zająknięcia.

Co do muzyki to poczytałem trochę na różnych forach zagranicznych i android zaczyna wchodzić do sfery audiofilskiej. Zaczynają się pojawiać apki wypuszczające do daca dsd bez konwersji do pcm. Po świętach będzie czas na zabawę, a urządzonko ma możliwości ogromne. Widzę na futeko, że jest aktualizacja do androida 7, ale nie wiem czy się w to bawić obecnie.
 

mgolab

New member
Czy ktos sprawdzal jak chodzi Kodi z Multimedia Master Edycja Specjalna od TechManiacHD na Himedia Q10 Pro bo chcialbym zainstalowac zamiast orginalnej wersji ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Mam jeden problem, tylko nie wiem czy wina leży po odtwarzaczu czy po amplitunerze. Chodzi o to, że jak chce włączyć sam odtwarzacz tak żeby obraz i dźwięk był na tv to mimo że w amplitunerze mam ustawiony passthrough na on to muszę za każdym razem włączać na chwilę amplituner i jak go wyłaczę to obraz i dźwięk idzie do tv. Ale jak włączę tylko odtwarzacz bez włączenia amplitunera to tv nie dostaje sygnału mimo włączonego passthrough. Po włączeniu i wyłączeniu amplitunera sygnał przechodzi do tv. W amplitunerze mam wszystko ustawione tak jak trzeba.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Niestety żaden z odtwarzaczy nie czyta ścieżek multichannel z sacd.iso. Foobar jest bardzo okrojony i nie da się doinstalować pluginów jak w wersji pctowej. Pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się jakiś uniwersalny kombajn na androida albo twórcy foobara dodadzą pluginy dla sacd i dts.
 

fenix79

Member
Witam,

Czy ktoś mógłby mi pomóc, ponieważ przez ten player mam problem z tv. Kiedy jest on wyłączony to przy oglądaniu tv nie mogę uzyskać dźwięku z głośników kina domowego tylko leci on prosto z telewizora. Dopiero jak player włączę wtedy zaczyna działać passthrough i dźwięk z głośników kina się pojawia. Tak samo się dzieje kiedy odepnę hdmi Q10 z amplitunera. Wszystko powraca do normy. Czyli wygląda na to, że ten player mi bruździ coś z tym dźwiękiem i kanał zwrotny przestaje działać. Co powinienem zrobić?
 
Do góry