HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

slawkor

Member
Bez reklam
Himedia mam podpięta do onkyo przez hdmi port 1 a tv spięty przez hdmi out arc Main.
Włączony mam passthrough i cec.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Carno

New member
Bawię sie tym Q10Pro już dogłębnie od jakiegoś czasu i jak już wcześniej zapodałem jakie palety barw w danych rozdzielczościach potrafi obsłużyć tutaj przedstawię jeszcze raz ale przy max rozdzielczości. Oczywiście HDMI z najwyższej półki, po ustaiwieniu 4K i palety 10 bitowej po wyłączeniu i ponownym włączeniu playera wraca do palety 8 bitów. Poniżej screeny, czyli za każdym razem muszę po włączeniu wejść w ustawienia i z 8 bitów przestawić na 10.

Druga kwestia to Q10Pro nie wyświetla HDR z Netfixa, serial Marco Polo i Deradevil wyświetla w jakości SDR mimo iż w opcjach mam ustawione HDR na Auto, nawet po wybraniu HDR10 rownież klapa. Na TV jak w sygniaturce w Netflix z aplikacji smart TV dopiero zobaczyłem różnicę. Obraz niebo a ziemia, w końcu zobaczyłem coś w HDR, nasycenie barw i oślepiające światło z samochodu w nocnej scenie filmu... coś pięknego.
Mógł by ktoś sprawdzić ten HDR i potwierdzić? Filmów zrzuconych z Blu-Ray do MKV z HDR nie ma, aktualnie nie obeszli jeszcze tego zabezpieczenia. Jedynie sample z HDR co zapodają w hipermarketach działają mi odpalone w Kodi na tym Q10Pro
 

Attachments

  • IMG_6703.jpg
    IMG_6703.jpg
    268 KB · Wyś: 86
  • IMG_6704.JPG
    IMG_6704.JPG
    784,8 KB · Wyś: 86
  • IMG_6705.JPG
    IMG_6705.JPG
    857,1 KB · Wyś: 101
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Filmów zrzuconych z Blu-Ray do MKV z HDR nie ma, aktualnie nie obeszli jeszcze tego zabezpieczenia. Jedynie sample z HDR co zapodają w hipermarketach działają mi odpalone w Kodi na tym Q10Pro
O ile w drugiej czesci masz racje, bo UHD BD nie zostal zlamany , o tyle w pierwszej sie mylisz, bo sa filmy mkv z HDR, przechwycone ze zrodel UHD. Musisz tylko dobrze poszukac.
 
Ostatnia edycja:

Carno

New member
Heh, na PS4 Pro HDR w grach działa ale już w Netflix również klapa, wyglada na to że coś jest z samymi aplikacjami Netflixa na Q10Pro i PS4Pro. Jedynie pozostaje się cieszyć z apki w TV


?.. bo sa filmy mkv z HDR, przechwycone ze zrodel UHD. Musisz tylko dobrze poszukac.
masz na myśli dema HDR w MKV? Bo takowe to mam i działają ale chodzi mi o film pełnometrażowy, imo na pewno nie ma w exsite czy filmyHD.
 

Carno

New member
...w zasadzie nie ciągnę nic z torrentow ale thx. Kuzyn mi to załatwi także sprawdzę czy bedzie działać HDR poza tymi pokazówkami co mam.
Netfix dalej nie działa, zauważyłem że w menu okładki nie ma znaczka HDR, tak samo na konsoli PS4Pro, w TV obok znaczka Ultra HD 4K i 5.1 jest znaczek HDR dlatego działa. Natomiast jedna rzecz fajna, na PS w okładkach z filmami w tle wyświetla sie zwiastun danego tytułu, natomiast w TV i na Q10Pro jest tylko okładka.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Zacząłem wczoraj ogarniać ten Player i tak, jelly Fish poszło nawet w bitrate 400mbit/s choć ciut rwalo. Dźwięk śmiga we wszystkich formatach. Demo hdr pięknie wygląda. A filmy w 60 klatkach bajka, choć wolę 24. Może ten Player nie jest taki zły.
Wszystko poszło z wbudowanego media center.
Nie wiem tylko jak ogarnąć kodi z wypuszczenie passthrough bo jak na razie idzie tylko dts i DD.
Próbowałem wszystkich ustawień i nie uzyskałem dts hd ani True HD przez kodi co wbudowany Player himedia robi bez problemu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Tom0000

New member
Czesc.
Mam z q10/q5 2 watpliwosci.
1. Oba sa zaprojektowane w oparciu o procesory 4ro korowe. Sam himedia ponad pol roku wczesniej wypuscil boxa na 8miu corach. Mimo to q10/q5 sa przez niego uwazane za wyzszej klasy. Czy cechy chipsetu q10/q5 rekompensuja znacznie mniejsza wydajnosc procka z polowa corow ?

2. Jak sie ma 8G flasha do 16G ? Na podstawie doswiadczenia z tabletem 8G syna widze, ze przy 100 gierkach mimo uzywania Link2SD i tak mimo ze niby ma sie wolnego 600M we flashu wewnetrznym , to 40M program nie chce sie instalowac twierdzac ze za malo pamieci.
Ile ten sprzet himedia musi miec flasha aby dzialac efektywnie ? Ile jest wolnego miejsca po otwarciu nowokupionego pudelka , na samym starcie zanim zainstaluje sie cokolwiek samemu ?
Czy ten sprzet potrafi instalowac dodatkowe rzeczy tylko w pamieci wewnetrznej , czy moze to robic w pamieci podlaczonej przez USB albo na dysku wewnatrz obudowy ?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi .

3. A jednak mam i trzecie pytanie , natury ogolnej. Czy w tego typu sprzecie np. KODI uzywa pamieci flash do cache-owania strumienia do odtworzenia sciaganego materialu. Jesli jest to konfigurowalne, czy mozna ustawic na ten cel zasob w LAN lub w przypadku Q10 na wlozonym w niego dysku lub flashu podpietego przez USB ?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Licytacja na liczbę rdzeni nie ma sensu, bowiem ogólna wydajność dwurdzeniowego układu z zastosowaniem odpowiedniej architektury może być wyższa niż ośmiordzeniowego budżetowca. Poza tym bardzo częstym zjawiskiem w przypadku pisania w tzw. "specyfikacjach" o ośmiu rdzeniach jest dodawanie rdzeni grafiki - cztery plus cztery i... Poza tym pozostaje jeszcze kwestia aplikacji, które te wszystkie rdzenie potrafią wykorzystać - tu niestety jest lipa...

Ogólnie rzecz biorąc układ HiSilicon Hi3798CV200 w Himedia Qx Pro to obecnie jeden z najbardziej wydajnych na rynku SoC dedykowanych odtwarzaniu multimediów. Choć gwoli sprawiedliwości dodać trzeba, iż niewiele uboższy jest Realtek RTD1295, później Amlogic S912.

Zęby było jasne: oczywiście piszę tutaj o układach dla domowej elektroniki użytkowej.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie co prawda jeszcze nie dotarł do mnie HiMedia Q10pro, ale mam pytanie do osób używających go do odtwarzania muzyki. W jaki sposób macie to podłączone do ampli. Puścić go za pomocą HDMI da vinci czy oprócz hdmi używanego w przypadku filmów, podlaczyc też za pomocą Coaxiala lub rca do odtwarzania muzyki. Wiadomo że w drugim przypadku trzeba by za każdym razem zmieniać ustawienia dźwięku dla filmów i dla muzyki. Może ktoś z Was już bawił się w porównanie?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Miałem go zwracać i nawet wysłałem pismo, fakt zero odzewu, ale to skłoniło mnie do bardziej dogłębnego przetestowania tego playera i powiem szczerze, że chyba go zostawię. Ma bardzo duże możliwości.
Czyta z niewielkim klatkowaniem nawet filmy o bitrate 400mbit/s a 300 bez zacięć - testowane na jelly fish.
Poustawiałem sobie wszystko po swojemu i gra zacnie. Obraz jest też świetny.
Możliwości androida też robią swoje i podobno będzie też aktualizacja do nougat 7 co wg testów z youtube z wersją beta czyni go nieco szybszym.
Ogarnia wszystkie kodeki dźwięku. Na chwilę obecną nie ma konkurencji dla niego oprócz Dune solo 4k Cena 2 razy wyższa lub Popcorna a500 cena podobna. Za 900zł mamy naprawdę niezły odtwarzacz.
Zaczął się nawet dogadywać z moim Onkyo 646.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
podobno będzie też aktualizacja do nougat 7 co wg testów z youtube z wersją beta czyni go nieco szybszym.

Nougat dla HiMedia jest już od miesiąca
Q10 PRO FIRMWARE. ANDROID 7. 2.0.0-FUTEKO-EN. HMD-2.0.0 2016-11-17.181855

Sugeruję jednak wstrzymać się z instalacją przynajmniej do pierwszych poprawek. Potestowałem trochę przed dwoma tygodniami i przywróciłem z kopii moją idealnie ustawioną "piątkę".

Jeżeli kogoś interesują problemy z "siódemką" na HiMedia niech poczyta ten wątek. Tylko 14 stron, a sporo informacji.

P.S.
Jest info z HiMedia, że na dniach będzie nowy firmware 1.09 z "piątką" i 2.01 z "siódemką" - ponoć sporo poprawili.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie ponawiam pytanie. Do odsłuchu flac, dsd używacie HDMI czy coaxial? Pytam ponieważ po świętach dojdzie do mnie q10pro i zastanawiam się czy kupić porządny coaxial i bawić się w zmiane ustawień dźwięku dla muzyki i dla filmów.
 
Do góry