HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

a można wiedzieć czemu chcesz go sprzedać?? Pytam się, bo ja swego też odesłałem. A propo odesłania, to przeczytaj dokładnie ich regulamin i najpierw wyślij do nich same pismo z odstąpieniem umowy, potem ustal z nimi nr zwrotu i dopiero odeślij sprzęt. Zaoszczędzisz czas i kasę
 

slawkor

Member
Bez reklam
Co do odtwarzacza jest świetny ale...
Odtwarza wszystkie pliki łącznie z HDR ale powoduje u mnie konflikt sprzętowy z amplitunerem. Gdyby nie to to bym go zostawił.
Dział szybko i sprawnie, ma wile możliwości przez KODI z wraperem.
Sieć przez wi-fi także działa szybko, tylko ten konflikt.
Jeśli ktoś szuka odtwarzacza który będzie używał wyłącznie do filmów i muzyki to jest jak najbardziej OK.

Próbowałem rozwiązać ten konflikt sprzętowy na różne sposoby, ale nie znalazłem rozwiązania problemu mimo pomocy technicznej jaką zapewnia C4i.

A ty czemu oddałeś?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na czym polega te konflikt?

Zastanawiam sie nad kupnem tego w celu:
Aby odtwarzal filmy (dtsx, atmos,auro) przez nasa I wysylal po hdmi do ampli.

Czy jest mozliwosx zainstalowania aplikacji XMEye? Sprawdzil by ktos czy ta aplikacja sie uruchamia?

Te modele za 900zl na allegro to sa ok? Bo widze ze niektorzy tu kombinuja z importami.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jaki konflikt? Ja mam też Onkyo i żadnego konfliktu nie zauważyłem.
Napisz coś więcej.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Dla mnie największą wada jest to, że po wyłączeniu amplitunera dźwięk nie przechodzi przez ampli w trybie stand by lub jeśli włączę w ampli CEC dla Youtuba ze smarta odtwarzacz zachowuje się jakby się wyłączył.
Dopiero wyciągnięcie kabla hdmi himedii z ampli przywraca dźwięk.
Jeśli wyłączę CEC to ampli przepuszcza obraz w trybie stand by, ale dźwięku na głośnikach tv nie ma. Na mede8er działa to wyśmienicie.

Napisz mi jeśli możesz jak masz ustawione opcje audio dla kodi, żeby uzyskać dźwięk dts hd, bo ja mimo, że mam ustawione przesyłanie dźwięku przez hdmi na raw i w opcjach na raw 7.1 przy zaznaczeniu opcji DTS HD 8 kanałów puszcza mi pcm a jak zaznaczę DTS to wypuszcza tylko DTS?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Swoją drogą rozważam zakup Dune solo lite, bo ładnie wypada na testach mimo, że nie obsługuje 4k60 tylko 4k30 i nie ma hdmi 2.0

Zastanawiam się tylko jak radzi sobie z filmami o wysokim bitrate i czy wystarczy tu tylko złącze usb 2.0?

Potrzebuję tylko i wyłącznie odtwarzacza do oglądania filmów z kopii blue ray i nie potrzebne mi jest wszystko inne jak w himedii.

2gb ramu i amlogic na pokładzie himedii dają radę i obraz jest naprawdę świetny, ale opcje ustawień dla dźwięku mnie wkurzają...

Na filmach demonstracyjnych wszystko było proste, albo ja tego nie ogarniam.

W Dune jest to bardziej przejrzyste i proste i gdyby nie zmiana mede8era na opcje z 4k to bym go w życiu nie sprzedał.
Szkoda że mede8er nie wypuścił jakiegoś playera 4k...
 
A ty czemu oddałeś?
Ja do końca nie byłem zadowolony z jakości obrazu w porównaniu do mojego starego HiMedia. Szczególnie widoczne to było gdy obraz przesuwał się w poziomie, wtedy wokół konturu postaci widoczne było takie rozmazane (mgiełka). Strasznie mnie to drażni.
Na moim HD600a nie było to aż tak widoczne. Dodatkowo miałem jakieś dziwne anomalie z działaniem odtwarzacza. Pod oryginalnym kodi mogłem odtworzyć pliki zarówno z zakładki filmy i seriale. Pod wraperem nie działały mi seriale, wywalało jakiś błąd.
Parę tygodni przed zakupem HiMedia kumpel pożyczył mi swój htpc do testów i tam obraz był jak żyleta. Byłem pod większym wrażeniem jego htcp niż q10. Suma sumarum postanowiłem dołożyć parę stówek więcej i postawić kodi na htpc.

Co do dźwięku nie miałem zastrzeżeń. Zresztą od mojego zabytkowego aiwa dużo wymagać nie mogę.


Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
A może wiesz jaka konfigurację miał ten htpc. Może i ja w to pójdę?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Kumpel swój htpc na tym zbudował http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6013291345 .
Na kasę jeszcze czekam, mają jeszcze parę dni na zwrot. Ale mam potwierdzenie, że sprawdzili i q10 wrócił sprawny.
Wysłałem im odstąpienie od umowy na maila. Sprzęt zapakowałem, wsadziłem do środka pismo odstąpienie od umowy i wysłałem. Okazało się, że przyjęli przesyłki. W rozmowie telefonicznej ściemnili mi, że e-mail gdzieś zaginął. W każdym razie opierali się o swój regulamin, że najpierw chcą odstąpienie od umowy dostać listem poleconym, a potem dopiero odsyłamy paczkę. Wpierw tylko przed wysłaniem paczki do nich, jakby nie dawali znaku życia, skontaktuj się z nimi aby podali ci numer zwrotu, który trzeba umieścić na paczce. W następnym tygodniu powinna już być kasa z powrotem

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dla mnie największą wada jest to, że po wyłączeniu amplitunera dźwięk nie przechodzi przez ampli w trybie stand by lub jeśli włączę w ampli CEC dla Youtuba ze smarta odtwarzacz zachowuje się jakby się wyłączył.
Dopiero wyciągnięcie kabla hdmi himedii z ampli przywraca dźwięk.
Jeśli wyłączę CEC to ampli przepuszcza obraz w trybie stand by, ale dźwięku na głośnikach tv nie ma. Na mede8er działa to wyśmienicie.

Napisz mi jeśli możesz jak masz ustawione opcje audio dla kodi, żeby uzyskać dźwięk dts hd, bo ja mimo, że mam ustawione przesyłanie dźwięku przez hdmi na raw i w opcjach na raw 7.1 przy zaznaczeniu opcji DTS HD 8 kanałów puszcza mi pcm a jak zaznaczę DTS to wypuszcza tylko DTS?

Ja w ampli nie używam funkcji HDMI Pass Through. Ja Himedię mam polącząną z ampli i telewizorem za pomocą HDMI splittera.
W ustawieniach głównych Himedii Androida- dźwięk:
HDMI Output - RAW

Dts hd 7.1 bez problemu idzie do amplitunera.
Jeżeli chodzi o obraz ja uważam że jest NIE gorszy niż w mojej poprzedniej Himedii HD910B
Ustawienia w kodi na fotce
 

Attachments

  • IMG_20161210_233212.jpg
    IMG_20161210_233212.jpg
    36,2 KB · Wyś: 84

slawkor

Member
Bez reklam
Ja w ampli nie używam funkcji HDMI Pass Through. Ja Himedię mam polącząną z ampli i telewizorem za pomocą HDMI splittera.
W ustawieniach głównych Himedii Androida- dźwięk:
HDMI Output - RAW

Dts hd 7.1 bez problemu idzie do amplitunera.
Jeżeli chodzi o obraz ja uważam że jest NIE gorszy niż w mojej poprzedniej Himedii HD910B
Ustawienia w kodi na fotce

Nie masz zaznaczonej opcji przekazuj do urządzenia odbiorczego, żeby amlituner dekodował ścieżkę dts hd?

Mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić czy jeśli himedia jest włączona i działa amplituner (wtedy dźwięk jest kolumnach) to po wyłączeniu amplitunera (opcja Pass Through) wysyła dźwięk na głośniki tv bez przełączania opcji w tv dla wypuszczanego sygnału? Wiem, ze nie używasz,ale czy mógłbyś to sprawdzić?

A jak radzi sobie himedia z dolby atmos i dts x?

Może ja mam źle skonfigurowany?

Rozumiem , że masz tak

hdmi output raw
spdif output raw
hbr output raw 7.1
a ustawienia w kodi tak jak na fotce?

I na takich ustawieniach masz dts hd ?

Napisz mi prosze jak najszybciej bo mam jeszcze niewiele czasu na oddanie, a jedyną opcją jest popcorn a500 lub dune solo lite lub solo 4k na sigmie.

Więcej konkurencji nie ma...oczywiście dla kontentu 4k
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jak dotrę dotrę do domu później to sprawdzę i jeszcze dzisiaj napiszę.
Ja w swojej Himedii w Kodi nic nie ustawiałem. Wszystko działo jak trzeba od początku.
Atmosa i Dts x nie sprawdzę bo mój amplituner nie obsługuje tego.
A aktualizowałeś sobie w Himedii firmware ?
Jakie masz obecnie ?
 

slawkor

Member
Bez reklam
1.07 lub 1.08 nie pamiętam ale jutro sprawdzę bo mam dołączony narazie. Nie aktualizowałem do bety najnowszej z andkiem 7.0

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Onkyo mam czarne.
No przecież widać w sygnaturze.

Mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić czy jeśli himedia jest włączona i działa amplituner (wtedy dźwięk jest kolumnach) to po wyłączeniu amplitunera (opcja Pass Through) wysyła dźwięk na głośniki tv bez przełączania opcji w tv dla wypuszczanego sygnału? Wiem, ze nie używasz,ale czy mógłbyś to sprawdzić?

Sprawdziłem wszystko działa,tak jakbyś sobie tego chciał.
Atmosa i dts x -nie sprawdzę ale inni sprawdzali i działa.
A jak masz to wszysko podłączone ? Chodzi mi o hdmi.
 
Do góry