HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

forumowicze, macie może jakieś doświadczenie z zakupami u skośnookich braci?? Z okazji 11.11 dnia singla można taniej wyhaczyć HiMedia q10 pro. Coś ok. 700 zeta.
2016-Hot-4K-Ultra-Output-Android-TV-Box-Himedia-Q10-Pro-Android-Box-Kodi-16-0

Zastanawiam się czy warto dla 2 stówek rezygnować z gwarancji ?? Dodatkowo we wątku wcześniej wspomniano o różnych wersjach na rynek chiński i europejski. Nie chciałbym się przez przypadek naciąć.

Edit: zastanawia mnie też napis "cena hurtowa" poniżej ceny. Muszę 5 szt. łyknąć? To moje pierwsze zakupy na chinskim alledrogo więc sorki za pytania
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest już od 7 listopada, ale odradzam na razie instalacje. To chyba bardzo wczesna beta. Tak naprawdę niewiele wnosi poza Androidem 7: są problemy: sprzęt wolniej się bootuje, pojawiają się błędy w aplikacjach i procesach systemowych, (Process system isn't responding). Z plusów: działa bez kombinacji Samba i UPnP.

Kodi 17 też jeszcze w wersji beta i ma kilka drobnych niedoróbek.

Moje sugestia: poczekać na bardziej dopracowaną wersję.
 
Wiecie może w czym może być problem. Pod q10 podłączyłem synology. Bibliotekę mi załadował ale jak odpalam jakiś film to krzyczy mi "mount fail". Na Nas'a bez problemu wchodzę, przeglądam pliki ale włączyć ich nie mogę ;-((

edit: problem rozwiązany. W ustawieniach wrappera trzeba było podać hasło do Nas'a.
Swoją drogą ten wrapper nie hulał mi na wszystkich plikach, musiałem się przełączyć na oryginalne kodi
 
Ostatnia edycja:

Carno

New member
Czy ktoś mógł by wyjaśnić funkcje wyboru gamy kolorystycznej, różnice pomiędzy tymi standardami RGB444, YCbCr444 a YCbCr420?
Dlaczego działa mi tylko YCbCr420 10Bit i tylko jak wejdę w te ustawienia i wybiorę, po wyłączeniu Q10Pro i ponownym włączeniu domyślnie za każdym razem mam RGB444 8Bit.
Próbowałem HDMI przewodów z najwyższej półki pod standard 2.0 a TV jak w sygniaturce i w opcjach w ustawieniach soniaka na wejściu mam HDMI Ulepszony Format pod sygnał 4K 60p 10bit w tym z HDR.
 

Attachments

  • IMG_6685.JPG
    IMG_6685.JPG
    866,8 KB · Wyś: 92

piechu

Member
Bez reklam
W jakiej rozdzielczości odpala Netflix na Q5/Q10 Pro? W jednej z recenzji znalazłem informację, że rozdzielczość to 480p tak jak w większość android boxów? Prawda to? Jeśli tak to kompletnie wyleczyłem się z zakupu tego pudełka.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sprawdzone na Q10 - startuje z niską 480, po ok. 1 min. do 1,5 (buforowanie) finalnie jest 1080.
Dokładnie tak samo mam na odbiorniku tv Samsung używając aplikacji Netflix w Smart TV.
 

piechu

Member
Bez reklam
To ciekawe co piszecie Panowie. Przed chwilą dostałem odpowiedź od jednego z pracowników C4i czyli dystrybutora Himedia na Polskę i dostałem odpowiedź, że w Q5 Netflix odpala w 480p :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
@Kirek,
A jak w Q10 wygląda obsługa serwisów streamingowych audio?
Czy firmowy soft wspiera serwisy typu Spotify, Tidal, stacje internetowe czy odbywa się to poprzez przesyłanie ze smartfonów/tabletów?
Wiem, że w specyfikacji są one ujęte, ale jak je oceniasz/ich obsługę z perspektywy posiadacza?
 
Do góry