HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

slawkor

Member
Bez reklam
Czyli nie tylko ja mam problem z passthrough. Ja na chwilę obecną mam ustawione w ampli passthrough na instalacji arc na off, podpięty optyk z tv do ampli i jakoś to działa. Tyle tylko, że jak włączę sam Player to żeby uzyskać dźwięk z głośników tv najpierw muszę szczycie na chwilę amplituner. I jak go wyłącze to dźwięk na tv zostaje.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

ellah

New member
Czyli nie tylko ja mam problem z passthrough. Ja na chwilę obecną mam ustawione w ampli passthrough na instalacji arc na off, podpięty optyk z tv do ampli i jakoś to działa. Tyle tylko, że jak włączę sam Player to żeby uzyskać dźwięk z głośników tv najpierw muszę szczycie na chwilę amplituner. I jak go wyłącze to dźwięk na tv zostaje.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Ja mam to samo - [rpblem z passthrough, amp pioneer 910. Chodzi o to ze nei dziala jak powinien, po prostu nie da sie uzyskac sytuacji gdzie amp bezwiednie przepuszcza sygnal z playera na tv, musi dostac pradu by zainicjowac proces.
Rozwiazanie jakie sie nasuwa to podlaczyc bezposrednio player po hdmi do tv i optykliem do Ampa, wtedy wlaczamy ampa kiedy np sluchamy muzyki lub ogladamy konkretny film, a nie np. ogladamy youtube...
 

ellah

New member
Inne pytanie - jako ze nie mialem okazji na dokladne testy, jakie apki i wtyczki uzywacie najczesciej i macie poinstalowane, innymi slowy co jest a "must have" na tego playerka?
 

bratpit

New member
Ja mam to samo - [rpblem z passthrough, amp pioneer 910. Chodzi o to ze nei dziala jak powinien, po prostu nie da sie uzyskac sytuacji gdzie amp bezwiednie przepuszcza sygnal z playera na tv, musi dostac pradu by zainicjowac proces.
Rozwiazanie jakie sie nasuwa to podlaczyc bezposrednio player po hdmi do tv i optykliem do Ampa, wtedy wlaczamy ampa kiedy np sluchamy muzyki lub ogladamy konkretny film, a nie np. ogladamy youtube...

Przy podłączeniu optykiem nie będzie dźwięku HD.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Właśnie. Po optyka będzie tylko dts i DDigital a gęste formaty niestety nie. Może ten Player po włączeniu nie wysyła sygnału do amplitunera tylko trzeba go wzbudzać. Dziwne w mede8er działało to rewelacyjnie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

ellah

New member
A to tego nie wiedzialem ze nie bedzie HD po optyku. Jestescie pewni? Bo wszytsko jak na razie mi lecialo ladnie przez Ampa wlasnie po optyku, ustawione na raw.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tylko w tym momencie posiadanie amplitunera z dekoderami dźwięku hd mija się z celem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tylko w tym momencie posiadanie amplitunera z dekoderami dźwięku hd mija się z celem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Dlaczego mija się z celem. Żeby uzyskać DTS-HD, Dolby TrueHD musisz podłączyć urządzenie po HDMI z amplitunerem. Ja mam tak podłączone HiMedia i odtwarzam wszystkie formaty jak leci.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja też tak mam podłączone, ale nie rozwiązuje to problemu passthrough opisanego wcześniej. Moim zdaniem problem leży po odtwarzaczu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Na próbę aktywowałem w swoim Onkyo funkcję passthrough z Himedią.
Wszystko działa jak trzeba,Dźwięk jak i obraz jest na tv,nie muszę wzbudzać amplitunera.
 

fenix79

Member
Na próbę aktywowałem w swoim Onkyo funkcję passthrough z Himedią.
Wszystko działa jak trzeba,Dźwięk jak i obraz jest na tv,nie muszę wzbudzać amplitunera.

Ale playera miałeś wyłączonego? U mnie w tym jest problem, że kanał zwrotny w tv działa tylko przy włączonym, co jest dziwne bo nie powinno mieć wpływu. Zwłaszcza ze Q10 mam podpiętego do amplitunera a nie telewizora. Ja wypnę go z hdmi to wszystko wraca do normy.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ale playera miałeś wyłączonego? U mnie w tym jest problem, że kanał zwrotny w tv działa tylko przy włączonym, co jest dziwne bo nie powinno mieć wpływu. Zwłaszcza ze Q10 mam podpiętego do amplitunera a nie telewizora. Ja wypnę go z hdmi to wszystko wraca do normy.

Dokładnie. Jak wypnę himedię z hdmi w ampli to wszystko działa jak należy.
Teraz mam wyłączone cec i włączony passtrough na onkyo i działa, ale jak wyłączę playera to przez jakiś czas po wyłączenbiu onkyo , jeśli włączę himedię to działa passtrough, ale po jakimś czasie jak włączę ponownie to musze wzbudzać ampli na chwilę.

Przy włączonym cec dźwięk nie idzie po passtrough.
Przy ustawieniu auto lub auto eco nieczego to nie zmienia.
Dlatego też problem leży po stronie himedii moim zdaniem.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ale playera miałeś wyłączonego? U mnie w tym jest problem, że kanał zwrotny w tv działa tylko przy włączonym, co jest dziwne bo nie powinno mieć wpływu. Zwłaszcza ze Q10 mam podpiętego do amplitunera a nie telewizora. Ja wypnę go z hdmi to wszystko wraca do normy.

Oczywiście, playera wył. i włączyłem,wszystko działa jak trzeba. Może problemu trzeba szukać w tv ?
Ja mam starą plazmę Panasa bez ARC.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jak miałem mede8era 800 to wszystko działało bez problemu i tak samo jak himedia jest wypięta, także raczej jakieś ustawienie hi medii powoduje ten efekt.
Wygląda to tak włączam himedię i na tv nie ma ani obrazu ani dźwięku. Włączam na chwilę ampli pojawia się obraz i dźwięk na kolumnach.
Wyłączam ampli i obraz pozostaje a dźwięk przełącza się głośniki w tv przy włączonym passtrough. Jeśli wszystko wyłaczę i włączę ponownie obrazu i dźwięku na tv brak i trzeba ponownie wzbudzić amplituner.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja generalnie nie używam funkcji passtrough. Nie męczę ampli ciągłą "pracą".
Ja mam połączoną Himedię z ampli i tv za pomocą hdmi splittera.Więc wszystko jest po hdmi.
Z ciekawości czytając jakie macie problemy z passtrough wypróbowałem działanie tej funkcji. Wszystko działa jak należy.
Podłączone jest normalnie ,tu nie ma żadnych cudów hdmi z Himedii do ampli i potem z ampli hdmi do tv. W tv nie mam ARC.
Wklejam fotkę z ustawieniami w ampli .
Himedia jest jako BD/DVD.
 

Attachments

  • IMG_20161230_172201.jpg
    IMG_20161230_172201.jpg
    27,9 KB · Wyś: 56
Do góry