HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Arek

Member
Dołączyłem do posiadaczy tego playera. Po raz pierwszy mam coś z androidem na pokładzie...i widzę, że czekają mnie długie godziny zabawy. Sprzęt kupiłem używany więc ma już Androida 7.0 i kodi 18.2. Na razie pobawiłem się 20 minut i widzę, że

- czyta z pendriva film 1080p , jpegi itd.
- jedną z 40 systemowych aplikacji jest Netflix, gdy go odpalam to obraz wygląda na 1080p, ale nic wiecej nie mogę zrobić bo nawigacja z pilota w ogóle nie działa, tylko mogłem się zalogować (a potrzebuję do wyświetlania na projektorze 1080p, do TV 4k używam samsunga NU8042 spiętego z amplitunerem hdmi 1.4, stąd potrzeba "drugiego" netflixa)
- przez kodi wszedłem do netflixa, ale widzę że rozdzielczość tylko 960x... i specyficzny system nawigacji (długo aby ustawić napisy, zmienić jezyk itd) , w stosunku do samsunga TV przepaść
- po wpięciu kabla ethernet Himedia Q10pro widoczna w sieci, ale z poziomu PC nie mogę nic zapisać w katalogach dysku wewnętrznego (zdjęcia, muzyka, video) , mam wyszarzoną dostępność np 'wklej'
- na próbę włożyłem stary dysk 3,5 cala, sformatowany na PC, 1 TB, nie mogę znaleźć funkcji formatuj na playerze

No cóż, ogólnie jestem przytłoczony ilością możliwości ustawień, aplikacji itd. Przyzwyczaiłem się do mede8er'a który miał tylko to co potrzebuje taki odtwarzacz (dla mnie)


Ale nic to, teraz pora świętować :grin: Najlepsze w Nowym Roku!! Niech nam sprzęt działa bez zająknięcia :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

MusiC

Member
Dołączyłem do posiadaczy tego playera. Po raz pierwszy mam coś z androidem na pokładzie...i widzę, że czekają mnie długie godziny zabawy. Sprzęt kupiłem używany więc ma już Androida 7.0 i kodi 18.2. Na razie pobawiłem się 20 minut i widzę, że

- czyta z pendriva film 1080p , jpegi itd.
- jedną z 40 systemowych aplikacji jest Netflix, gdy go odpalam to obraz wygląda na 1080p, ale nic wiecej nie mogę zrobić bo nawigacja z pilota w ogóle nie działa, tylko mogłem się zalogować (a potrzebuję do wyświetlania na projektorze 1080p, do TV 4k używam samsunga NU8042 spiętego z amplitunerem hdmi 1.4, stąd potrzeba "drugiego" netflixa)
- przez kodi wszedłem do netflixa, ale widzę że rozdzielczość tylko 960x... i specyficzny system nawigacji (długo aby ustawić napisy, zmienić jezyk itd) , w stosunku do samsunga TV przepaść
- po wpięciu kabla ethernet Himedia Q10pro widoczna w sieci, ale z poziomu PC nie mogę nic zapisać w katalogach dysku wewnętrznego (zdjęcia, muzyka, video) , mam wyszarzoną dostępność np 'wklej'
- na próbę włożyłem stary dysk 3,5 cala, sformatowany na PC, 1 TB, nie mogę znaleźć funkcji formatuj na playerze

No cóż, ogólnie jestem przytłoczony ilością możliwości ustawień, aplikacji itd. Przyzwyczaiłem się do mede8er'a który miał tylko to co potrzebuje taki odtwarzacz (dla mnie)


Ale nic to, teraz pora świętować :grin: Najlepsze w Nowym Roku!! Niech nam sprzęt działa bez zająknięcia :mrgreen:

Zaczynałem do odtwarzacza Hyundai, potem Q10, a teraz mam X20Pro. Najwięcej kombinowania z odtwarzaczem było w Q10 (custom firmware,atmos itp.) mnóstwo opcji ale lubię "grzebać" i stosować nie oryginalne oprogramowanie. Teraz mam zidoo i powiem szczerze ustawień mniej ale wady ten sprzęt również posiada mimo tego że to klasa wyższa...
 

Arek

Member
Czy możecie podzielić się sposobem na wyrwanie 13ego pinu z wtyczki hdmi? Na forum Futeko piszą, że to tylko 5 minut i wystarczy cienki spinacz do papieru. Ja po 15 minutach grzebania poddałem się, efekt to urwany w połowie pręcik nr 13 i zniszczony jeden z sąsiadujących. Podszedłem do tego tak: wciśnięcie cienkiego drucika od frontu co wypycha pręcik 13 do środka wtyczki, potem próbowałem złapać go pęsetą , ale to mega trudne, efekt taki ze kabel idzie do śmietnika . Zanim kupię adapter Lindy za 60 zł , mogę poświęcić jeszcze jeden kabel - macie swoje know how w tym temacie? Jak po odgięciu pręcika usunąć go do podstawy mając tak mało miejsca na jego chwycenie...?

To mega wkurzające jak mocno ingeruje Q10pro w komunikację gdy używa się funkcji pasthrough i hdmi-cec , muszę się tego pozbyć.
 

Arek

Member
Operacja wycięcia 13 pina chyba się udała. Wystarczyło wygiąć pin, aby uwolnić jakby kanał 13sty od pręcika, to co zostało docisnąłem na tyle do środka, aby nie było kolizji na wejściu. I działa póki co, montując tą końcówkę do amplitunera.

Na razie zrobiłem to na zwykłym 1.4 hdmi więc nie mam pojęcia czy taki kabel przepuszcza HDR czy nie.

Teraz nurtuje mnie tylko, czemu po formacie partycji zgodnie z zaleceniami na forum Futeko mogę kopiować dane z pendrive, z laptopa przez ethernet również (windows 8.1) , ale z PC z windowsem 10 mogę wejść w strukturę plików ale kopiowanie gęstych plików kończy się komunikatem "za mało miejsca na dysku share" (ścieżka ANDROID_BAF6D/share/media_rw/sda2).

Druga rzecz, to czemu po wejściu (bez kodi) do aplikacji Netflix nie działa w ogóle sterowanie z pilota.

trzecia rzecz, to nie mogę sparować klawiatury bluetooth Microsoft Wage, która chodzi ze wszystkimi urządzeniami jak dotąd
 

grzesch

New member
Operacja wycięcia 13 pina chyba się udała. Wystarczyło wygiąć pin, aby uwolnić jakby kanał 13sty od pręcika, to co zostało docisnąłem na tyle do środka, aby nie było kolizji na wejściu. I działa póki co, montując tą końcówkę do amplitunera.
Na razie zrobiłem to na zwykłym 1.4 hdmi więc nie mam pojęcia czy taki kabel przepuszcza HDR czy nie.
Arek, ale piszesz o ARC ? Bo ja już cuda robiłem, żeby odpalić ARC przy podłączonej Himedii. Problem jest o tyle dziwny, że nawet odłączona od sieci też zakłóca sygnał. Muszę miernikiem sprawdzić, co pokazuje na 13 i 14 pinie przy odłączonym zasilaniu.
 

AKI

Member
Arek, ale piszesz o ARC ? Bo ja już cuda robiłem, żeby odpalić ARC przy podłączonej Himedii. Problem jest o tyle dziwny, że nawet odłączona od sieci też zakłóca sygnał. Muszę miernikiem sprawdzić, co pokazuje na 13 i 14 pinie przy odłączonym zasilaniu.

Dzięki temu wątkowi rozwiązałem problem z ARC jaki występował u mnie przy LG OLED CX > Pioneer VSX934, totalny brak dźwięku na amplitunerze z Tv czy to z naziemnej czy Netflixa. Nie musiałem wycinać 13 pinu tylko wystarczyło w odtwarzaczu Zidoo Z10Pro wyłączyć HDCP i dźwięk się pojawił nawet Dolby Atmos :)
 

grzesch

New member
Dzięki temu wątkowi rozwiązałem problem z ARC jaki występował u mnie przy LG OLED CX > Pioneer VSX934, totalny brak dźwięku na amplitunerze z Tv czy to z naziemnej czy Netflixa. Nie musiałem wycinać 13 pinu tylko wystarczyło w odtwarzaczu Zidoo Z10Pro wyłączyć HDCP i dźwięk się pojawił nawet Dolby Atmos :)
No niestety w HiMedii wyłączenie HDCP nic nie daje. Wyłączyłem też CEC i też bez zmian. Zresztą w starszych softach bez CEC też nie działało :-|
 

grzesch

New member
Tylko u mnie adapter Lindy nie przepuszcza HDR, także musiałem z niego zrezygnować
Kristof11, adapter nie przepuszcza HDR, bo jest zgodny tylko z wersją 1.4 HDMI.

Próbowałem na starym kablu HDMI wyrwać 13 pin, ale trzeba mieć wiele szczęścia, żeby go wyrwać i nie pouszkadzać sąsiednich pinów. Kupiłem sobie kabel w wersji 2.1 HDMI w dobrym wykonaniu i nie zamierzam na nim testować wyrywania ...
Zamiast tego rozebrałem HiMedię, wyciągnąłem mobo i zrobiłem mały zabieg. W pierwszym rzędzie, trzeci od lewej pin odpowiada 13-mu pinowi HDMI. Ścieżka od tego pinu kończy się przelotką na drugą stronę. Wystarczy delikatnie rozwiercić tą przelotkę wiertłem 0,5-0,6 mm i tyle ! Działa tak, jak chciałem. Nie ma problemu z ARC, CEC i innymi rzeczami, które mnie irytowały.
Poniżej zaznaczyłem te miejsca na mobo.

Hdmi1.jpg
 

Attachments

  • Hdmi.jpg
    Hdmi.jpg
    695,9 KB · Wyś: 67

Arek

Member
Arek, ale piszesz o ARC ? Bo ja już cuda robiłem, żeby odpalić ARC przy podłączonej Himedii. Problem jest o tyle dziwny, że nawet odłączona od sieci też zakłóca sygnał. Muszę miernikiem sprawdzić, co pokazuje na 13 i 14 pinie przy odłączonym zasilaniu.


Mam odpalone HDMI-CEC w TV a w Ampli Hdmi through. Po krótce - pilot od Nu8042 80% w użyciu bo obsługuje bez problemu takie opcje


1. Sam TV + NC+ (żona i dzieciaki)

2. TV+NC+ampli
3. Konsola +TV + ampli lub bez


4. Do sterowanie pozostałymi SETAMI używam już pilota od Onkyo, np. MEde8er+ampli+TV .

5. Wszystko powyższe zamiennie z projektorem.
6. Wyzwaniem , które kiedyś szczegółowo opisałem na forum samsunga, było ominięcie sztucznej inteligencji (tłu!!) Samsunga aby na żądanie włączać pilotem TV albo zestaw 1 albo 2. Skończyło się tak, że mam w 100% panowanie nad sprzętami, ale trzeba pamiętać o jednej zasadzie - telewizor pamięta ostatni Twój wyłączony SET i tak go włącza ponownie, więc już się nauczyłem, że jak w nocy kończę używać SWÓJ set , to najpierw wyłączam ampli , a na końcu sam TV . Wtedy następnego dnia wiem, że jak dzieciaki opalą TV to na dźwięku z TV, a nie na ampli plus 7.2 .


I wtedy pojawiła się Himedia i zaczęła wszystko krzaczyć. Wywalenie pinu 13tego zlikwidowało problem, ale nie steruję Himedią pilotem od TV , tylko oryginalnym. Ludzie z tym tematem walczą jak świat długi i szeroki, chyba nie można mieć wszystkiego. Ja poszedłem na kompromis.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kristof11, adapter nie przepuszcza HDR, bo jest zgodny tylko z wersją 1.4 HDMI.

Próbowałem na starym kablu HDMI wyrwać 13 pin, ale trzeba mieć wiele szczęścia, żeby go wyrwać i nie pouszkadzać sąsiednich pinów. Kupiłem sobie kabel w wersji 2.1 HDMI w dobrym wykonaniu i nie zamierzam na nim testować wyrywania ...
Zamiast tego rozebrałem HiMedię, wyciągnąłem mobo i zrobiłem mały zabieg. W pierwszym rzędzie, trzeci od lewej pin odpowiada 13-mu pinowi HDMI. Ścieżka od tego pinu kończy się przelotką na drugą stronę. Wystarczy delikatnie rozwiercić tą przelotkę wiertłem 0,5-0,6 mm i tyle ! Działa tak, jak chciałem. Nie ma problemu z ARC, CEC i innymi rzeczami, które mnie irytowały.
Poniżej zaznaczyłem te miejsca na mobo.

Hdmi1.jpg

Słaby pomysł z wierceniem w tym miejscu. Jak będziesz chciał przywrócić stan fabrycznym to będziesz musiał ciągnąć kawal kabla aż na drugą stronę PCB. Ścieżki się przecina skalpelem lub nożykiem do tapet. Jeden mocniejszy ruch ręką i gotowe. Gdy trzeba będzie cofnąć modyfikację, zeskrobujesz jedynie końcówki ścieżki z obu stron przed miejscem przecięcia i bez problemu zalutowujesz przecięcie. Nie potrzeba żadnego kabla a po wszystkim, nie widać nawet ingerencji w PCB.
Jak już bardzo chciałeś wiercić, to trzeba było przewiercić ścieżkę gdzieś w połowie a nie w miejscu przelotki.
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
Słaby pomysł z wierceniem w tym miejscu. Jak będziesz chciał przywrócić stan fabrycznym to będziesz musiał ciągnąć kawal kabla aż na drugą stronę PCB. Ścieżki się przecina skalpelem lub nożykiem do tapet. Jeden mocniejszy ruch ręką i gotowe. Gdy trzeba będzie cofnąć modyfikację, zeskrobujesz jedynie końcówki ścieżki z obu stron przed miejscem przecięcia i bez problemu zalutowujesz przecięcie. Nie potrzeba żadnego kabla a po wszystkim, nie widać nawet ingerencji w PCB.
Jak już bardzo chciałeś wiercić, to trzeba było przewiercić ścieżkę gdzieś w połowie a nie w miejscu przelotki.


Masz rację, ale nie zamierzam przywracać stanu fabrycznego. Player dawno po gwarancji a teraz działa, tak jak powinien. :)
 

MusiC

Member
Mam odpalone HDMI-CEC w TV a w Ampli Hdmi through. Po krótce - pilot od Nu8042 80% w użyciu bo obsługuje bez problemu takie opcje


1. Sam TV + NC+ (żona i dzieciaki)

2. TV+NC+ampli
3. Konsola +TV + ampli lub bez


4. Do sterowanie pozostałymi SETAMI używam już pilota od Onkyo, np. MEde8er+ampli+TV .

5. Wszystko powyższe zamiennie z projektorem.
6. Wyzwaniem , które kiedyś szczegółowo opisałem na forum samsunga, było ominięcie sztucznej inteligencji (tłu!!) Samsunga aby na żądanie włączać pilotem TV albo zestaw 1 albo 2. Skończyło się tak, że mam w 100% panowanie nad sprzętami, ale trzeba pamiętać o jednej zasadzie - telewizor pamięta ostatni Twój wyłączony SET i tak go włącza ponownie, więc już się nauczyłem, że jak w nocy kończę używać SWÓJ set , to najpierw wyłączam ampli , a na końcu sam TV . Wtedy następnego dnia wiem, że jak dzieciaki opalą TV to na dźwięku z TV, a nie na ampli plus 7.2 .


I wtedy pojawiła się Himedia i zaczęła wszystko krzaczyć. Wywalenie pinu 13tego zlikwidowało problem, ale nie steruję Himedią pilotem od TV , tylko oryginalnym. Ludzie z tym tematem walczą jak świat długi i szeroki, chyba nie można mieć wszystkiego. Ja poszedłem na kompromis.

Haha mam dokładnie to samo ale Himedia oddałem córce i zamieniłem na ampli Onkyo+Zidoo X20Pro+Samsung TV+Canal+ , nie musiałem kombinować z trzynastym pinem ale metodę włącz wyłącz mam taką jak ty :)
 

Arek

Member
A jaki możecie polecić HDD do Q10 pro. Bo jakoś nie mogę dobrze trafić, albo Himedia jest słabo wyciszona. Stoi obok Mede8er z 3TB P300 Toshiby, którego słyszać tylko czasem, powiedzmy 2/10, w Q10 pro miałem 4TB Toshiby P300 (inna technologia z prędkością 5400) i odgłosy 8/10 , a z IronWolfem od Seageta też 4TB dużo lepiej, powiedzmy 4/10, ale dalej sporo głośniej od Mede8er'a. Trudno w sieci znaleźć miarodajne testy.
 

Robsto

Member
Posiadam nie używaną od prawie 2 lat Q10pro na androidzie 5.1 i hdm 1.0.9.
Nie wiem na jaki soft zmienić i jak się za to zabrać. Ktoś pomoże?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

blackside

New member
q10 pro i brak dts hd

Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem i mam zgryz. Czytam i kombinuje już piąty dzień i nic
Sprzęt to
Himedia q10 pro + pioneer wsx831+ tv panasonic
Z panasonica mogę uzyskać tylko dźwięk maks DD. Z tego powodu kupiłem q10 pro .
Po zakupie miałem wersje 18.9. Za żadne skarby nie mogłem puścić dts hd przez kodi.
Po zainstalowaniu najnowszej wersji to samo. Z odtwarzacza media center wszystko lata co obsługuje moje KD.
Kombinowałem na dzisiątki sposobów- NIC.
Problem w tym że w zakładce "urządzenie odbiorcze " mam na szaro "*********************ack(RAW),Android IEC Packer" i zmienić się nie da.
Na leili było to samo tylko pisało Android, *********************ack.
Co z tym zrobić? Proszę o pomoc- bo już się poddałem
W ampli też zmieniałem ale generalnie nic nie dawało.
Dodam iż połączenie to box>>hdmi>> Ampli>>> hdmi>>> tv
Po coaxialu dokładnie to samo.
 
Do góry