HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No daj znać jak to wyszło, tylko trochę szkoda, że z kolei połączenie po optyku to średnie rozwiązanie, ale z pewnością wiesz o tym.
 

Setoj2323

New member
Znalazłem fajną tabelkę w której przejrzyście jest wyjaśniona zależność między rozdzielczością, ilością bitów i kolorami w kontekście HDMI. Może się tutaj przyda. Sam posiadam Himedia Q 10 pro w połączeniu z Denonem X1400H i TV Samsung KS9500. Filmy oglądam 2160, 60HZ, 10 Bit.

7ey8CPmZXUUAAAAASUVORK5CYII=
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Podaj koledze @szpieeg jakiego softu używasz aby porównał wersję z twoją.
Jeśli po podłączeniu bezpośrednio do TV dalej nie będzie 60hz z 10bit to pozostaje mu sprawdzić kable hdmi.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ale wracając do pytania, powyżej cytuje sam siebie :)

Jak to jest z tym 2160p60HZ i 10 Bitowym kolorem? Da się w Q10 PRO, czy nie? Ktoś wie?

Da się. Ustawiasz 2160p60Hz i później YCbCr420 10bit.
Ale po wyłączeniu powraca do nieszczęsnych 1080P. I przy każdym uruchomieniu znowu trzeba ręcznie ustawiać. A instalowałeś może ten soft co Ci z linku podawałem wcześniej ?
 

szpieeg

New member
Ok, już wszystko posprawdzałem. Po pierwsze podłączenie bezpośrednio pod projektor nic nie zmieniło. Użyłem do tego optycznego kabla HDMI Ditech (HDMI 2.0 AOC 4:4:4, 18,2 Gbps, 4k@60Hz, YUV 4:4:4, obsługa 3D, HDCP 2.2, CEC, EDID, HDR)
Ten kabel na stałe łączy projektor z ampli i generalnie nie ma znaczenia, czy puszczam sygnał przez ampli, czy bezpośrednio do projektora, zależności są takie same. Projektor to JVC DLA-RS540 - 4K HDR
Wygląda to tak:
Przy 2160p@60Hz mogę ustawić YChCr420 10Bit
YChCr444 10Bit to maksymalnie 2160p@30Hz
W zasadzie ma to pokrycie z tabelką, którą załączył @Setoj2323. Chociaż zarówno w opisie kabla, jak i Q10 Pro jest napisane, że wspierają 4K@60Hz YUV 4:4:4. Pytanie teraz, które ustawienie będzie korzystniejsze w odbiorze?
60Hz 420 10Bit, czy 30Hz 444 10Bit?
Swoją drogą, trochę dziwne jest to, że w żadnym z tych ustawień nie ma trybu "Auto", który automatycznie dostosowywałby rozdzielczość, FPS i przestrzeń kolorów, w oparciu o sygnał źródłowy. Tak to powinno wyglądać. W oficjalnym, najnowszym sofcie Himedia, nie ma w ogóle możliwości ustawienia przestrzeni kolorów. Dopiero jak zainstalowałem soft z futeko.com, do którego link wrzucił @jaco.37, pojawiła mi się opcja "Video color space & HDMI deep color".
I na koniec jeszcze jedna ciekawostka, otóż przy okazji sprawdzania tych wszystkich zależności i podłączenia bezpośrednio Q10 do projektora, podłączyłem również dźwięk przez kabel optyczny. Okazało się, że przez wyjście optyczne nie jest wypuszczany dźwięk 7.1 (Atmos, DTS-X, TrueHD). Kiedy wybierałem w plikach mkv ścieżkę z takim dźwiękiem nastawała cisza, po zmianie na 5.1 pojawiał się głos. Przez HDMI dźwięk śmiga jak należy... A @marciniozo ostrzegał... :) Czyżby następne niedorobienie Q10, czy jakiś błąd w sofcie?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Działa OK, choć zauważyłem, iż nie zachowuje ustawień napisów w MediaPlayerze. Nie zrobiłem reset factory po zainstalowaniu, więc może to powód. Muszę sprawdzić. Macie podobne objawy?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Może ktoś sprawdzi te ustawienia napisów w wersji update_Q10Pro_(update&themed&Kodi18.2)[v1.0]-HMD-2.1.6 2020-07-13.172553 autorstwa pcristi...? Reset do fabrycznych nie pomaga, za każdym razem trzeba na nowo ustawiać stronę kodową, wielkość czcionki itp.
 

Mirek_Gra

Member
Sprawdziłem (update&themed&Kodi18.2)[v1.0]-HMD-2.1.6 2020-07-13.172553).

Niestety u mnie na MediaCenter też nie pamięta ustawionych parametrów napisów: ustawionych ręcznie - strony kodowej, koloru, pogrubienia i wielkości czcionki napisów. Wraca do domyślnych po ponownym uruchomieniu MediaCenter.
 
Do góry