HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Mirek_Gra

Member
Ja uważam, że Himedia (ja mam Q10 Pro) jest niedorobiony. Obecnie używam jako gracza do filmów Youtuba i muzyki. Kupiłem licencję MX Player. Nie używam Kodi (do szału mnie doprowadzał) Jak i systemowego Mediacenter (nie wszystko co mam odtwarzał). Są jakieś problemy harwarowe i tyle. Kombinują softami Firmware, ale niewiele to daje - do tego android też nie za stabilny. Pozdrawiam
 

szpieeg

New member
Ja uważam, że Himedia (ja mam Q10 Pro) jest niedorobiony. Obecnie używam jako gracza do filmów Youtuba i muzyki. Kupiłem licencję MX Player. Nie używam Kodi (do szału mnie doprowadzał) Jak i systemowego Mediacenter (nie wszystko co mam odtwarzał). Są jakieś problemy harwarowe i tyle. Kombinują softami Firmware, ale niewiele to daje - do tego android też nie za stabilny. Pozdrawiam
Pytanie tylko jaka alternatywa? Zido? Egreat? Co nie kosztuje do nieba i potrafi zagrać, tak jak opisuje to producent? Bo rzeczywiście, kupiłem tego Himedia i jak na razie ciągle z nim walczę... Przez długie lata używałem Mede8era (MED800X3D) i byłem z niego zadowolony, nic się nie działo, z resztą do dzisiaj go mam. Ale cóż, to tylko 1080p. Mam TV 4K, projektor 4K, więc postanowiłem kupić coś, co to uciągnie. Poczytałem trochę echów i achów na temat tego Himedia i kupiłem... No i okazuje się, że chyba to był błąd. :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
szpieg, bardzo dobre pytanie co kupić, co działa poprawnie a nie kosztuje majątku? Jest jakiś odtwarzacz w granicach do 800 zł, który jest idealny? Raczej nie...Jak to mówi przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Miałem rożne wynalazki, w tym Himedia, teraz Zidoo, każdy ma swoje wady.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
szpieg, bardzo dobre pytanie co kupić, co działa poprawnie a nie kosztuje majątku? Jest jakiś odtwarzacz w granicach do 800 zł, który jest idealny? Raczej nie...Jak to mówi przysłowie, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Miałem rożne wynalazki, w tym Himedia, teraz Zidoo, każdy ma swoje wady.

A Nvidia Shield tv? Jak trochę nagniesz budżet i potrzebujesz USB to wersja Pro.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z Zidoo mam kilka problemów (bo aktualnie go używam) np. przy wyborze napisów z dysku w Kodi zawiesza się. Wcześniej tego nie było, problem pojawił się po kolejnej aktualizacji. W filmach w kodeku hevc zdarza się brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem (w przypadku kodeka AAC). Rzadko, ale zdarza się, że odtwarzacz zawiesi się i trzeb go ponownie uruchomić.
Ale mimo wszystko na razie nie zamierzam wymieniać odtwarzacza. Może za jakiś czas przy zmianie telewizora i amplitunera.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ok a co ma Zidoo lub inne że akurat tego typu box musisz mieć? np w wyżej wspomniany shield tv takich problemów nigdy w życiu nie uświadczysz.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie to, że muszę mieć. Mial pozytywe opinie to kupiłem. W gry nie gram, potrzebowałem odtwarzacz z dostępem do sieci, który dobrze odtwarza filmy/pliki 4K. Mam też kamerę i zapisuje filmy w rozdzielczości 4K.
Także na razie jest jak jest. Zmiana sprzętu to spory wydatek, a dzisiaj czasy niepewne (wirus), różnie może być z pracą, także na razie to dalszy plan.
 

szpieeg

New member
Mi generalnie zależało na czymś, w co mógłbym wmontować dysk, dlatego zdecydowałem się na Q10 PRO. Mam sporą bibliotekę filmów i muzyki i chcę mieć to wszystko w jednym pudełku. Wiem, wiem, można podłączyć dysk zewnętrzny pod USB i też będzie działać, ale ja wolę jak nie plącze mi się na "smyczy" dodatkowe "coś" na półce. Zdecydowanie estetyczniej i sprawniej jest mieć to w jednym. I takiego rozwiązania szukałem/szukam. Oczywiście, rozwiązania, które będzie działać jak należy, a nie generować ciągle nowe problemy... W sumie, gdybym zdecydował się na sprzęt, do którego podłączałbym dysk zewnętrzny przez USB, to zdecydowanie wolałbym kupić odtwarzacz Bluray 4K i mieć dwa w jednym...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@szpieeg
No to kolejną wtopę byś zrobił bo żadnej blu-ray na rynku nie odtworzy plików w zadowalający sposób.


@marciniozo
Nie rozumiem o co chodzi Ci z grami, myślisz że shield tv jest reklamowany jako konsola to nie sprawdza się jako player? no to błąd bo nie ma na rynku lepszego, szybszego z wszystkimi licencjami i tak uniwersalnego odtwarzacza. Wad jakich można się***doszukać to brak np optycznych wyjścia i kodi nie potrafi obsługiwać menu z obrazów blu-ray.

Do do dysków najlepszym rozwiązaniem jest NAS z czasem każdy doceni takie rozwiązanie. Zidoo ma system openwrt także może być ala NAS'em także fajne rozwiązanie.


@marciniozo
Masz X czy Z?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam Zidoo X10 już prawie dwa lata. Co do gier to się chyba nie zrozumieliśmy. Ja wiem, że shield to dobry odtwarzacz a nie tylko gry. Wspomniałem tylko, że ja w gry nie gram. Generalnie Zidoo na dzisiaj mi wystarczy. Podobnie jak kolega szpieg, mam sporą bibliotekę swoich filmów. Wrzuciłem do Zidoo dysk wewnętrzny i sprawa załatwiona. Zidoo ma w miarę mocny procesor, wszystkie pliki video/audio ładnie odtwarza.
 

szpieeg

New member
Czy to oznacza, że Himedia nie potrafi wypuścić 2160p60Hz i YCbCr444 10Bit? Czy może znowu coś nie tak jest z softem? W opisie chwalą się cytuję: "...jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy 3D BD ISO."


Ale wracając do pytania, powyżej cytuje sam siebie :)

Jak to jest z tym 2160p60HZ i 10 Bitowym kolorem? Da się w Q10 PRO, czy nie? Ktoś wie?
 

szpieeg

New member
Tak. Denon AVR X2400H (obsługuje 4K60Hz/10Bit).
Spróbuję dzisiaj podłączyć bezpośrednio pod projektor przez HDMI, a dźwięk do ampli przez optyka.
Jeśli zadziała to dobrze i źle, bo trochę mi skomplikuje sprawę. Z ampli wypuszczam dwa sygnały, jeden na TV, drugi na proja. W przypadku bezpośredniego połączenia Himedia do projektora, nie będę miał możliwości oglądania na TV...
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ale ty robisz to połączenie żeby sprawdzić***czy ampli nie jest wąskim gardłem w twoim problemie a nie na stałe..
 

szpieeg

New member
No teoretycznie tak, ale jak się okaże, że to jednak ampli stał na drodze moich 10 Bitów, to chyba już tak zostawię. Nie wiem, na razie muszę sprawdzić. Dam znać, co z tego wyszło.
 
Do góry