HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dorobiłem się dobrego TV - Samsung 55Q80RAT i po podłączeniu do Himedii mały zonk. Filmy HD działają jak wcześniej, natomiast filmy 4K 60Hz - tylko dźwięk.

Nie napisałeś, którego odtwarzacza użyłeś. Systemowego, Kodi, innego? To istotne, bo może trzeba odpowiednia skonfigurować.
 

grzesch

New member
Nie napisałeś, którego odtwarzacza użyłeś. Systemowego, Kodi, innego? To istotne, bo może trzeba odpowiednia skonfigurować.


Systemowego i Kodi - na obu ten sam efekt. Jutro mam odebrać kabel HDMI (wersja 2.1) to sprawdzę, bo te których użyłem nie jestem pewien. Pisze niby 4K Ready, cokolwiek to znaczy.
Te same kawałki puszczone prosto z Youtube na TV idą elegancko.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Problemem jest kodek WIDEO AV1. To stosunkowo nowy (koniec 2018 roku) standard kompresji danych znacząco redukujący rozmiar plików bez widocznej utraty jakości obrazu. Stosowany też do zdjęć i ma szansę wyprzeć JPEG. Z wykorzystaniem kodeka nie wiążą się żadne opłaty licencyjne, więc pewnie pojawi się w nowej generacji układów. Być może HiMedia da możliwość jego obsługiwania software'owego w nowej edycji firmware, o ile takowa się pojawi.

Kilka zdań na temat jego wspierania z forum Androidpc.
Intel: Does not support the new Gen11 GPU, but is expected to be supported by Gen12 in 2020 .
NVIDIA: Let's look at decoding support in the 3000 series.
AMD: No information about the implementation.
Apple: No information about the implementation.
Amlogic: support decoding on S905X4 4K @ 120 / S908X 4K @ 60 / S805X2 1080p
Rockchip: Future SoC RK3588 seems to support 4K at 60fps
Allwinner: No information about the implementation.
MediaTek: The new Dimensity 1000 SoC supports 4K @ 60 fps.
Realtek: SoC RTD1311 up to 4K and RTD2893 up to 8K.
Hisilicon: No information on implementation (TO WŁAŚNIE HIMEDIA)
Qualcomm: It does not appear directly in AV1 support, but it depends on the integrated ARM Mali GPU / VPU.
Samsung: It does not appear directly in AV1 support, but it depends on the integrated ARM Mali GPU / VPU.
 

grzesch

New member
Ok, poszukam jakiś sampli, które powinny działać. A jak masz ustawione HDMI ?
Chodzi mi o HDCP 2.2 (ma być odfajczone ?), rozdzielczość ustawiam na 2160P 60Hz, HDMI color space masz na YCbCr420 10bit czy inny ? I po co jest HDMI auto adaptation ?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Używam zmodyfikowanego firmware autorstwa pcristi z forum Futeco.com z własnymi poprawkami, ustawienia mam dopasowane pod tv. HDCP bez znaczenia. HDMI 2.0a wspiera maksymalnie TMDS throughput 18 Gbit/s = 8-bit YUV 4:4:4. Twoje ustawienie 2160p/60Hz YCbCr4.2.0 10-bit jest OK. HiMedia nie daje i nie publikuje żadnej dokumentacji, więc najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów z konkretnym telewizorem. YCbCr4.4.4 10-bit jest wspirane przy 2160p/24Hz/30Hz.
 

P-U-M-A

New member
Ktoś ogarnia softy i konfigurację q10pro. Mam problem po aktualizacji softu z wrapperem. Po odpaleniu filmu w KODI nie odtwarza mi fabryczny player z passtrought tylko kodi który niestety już nie przesyła dźwięku jak powinien.
 

MusiC

Member
Ktoś ogarnia softy i konfigurację q10pro. Mam problem po aktualizacji softu z wrapperem. Po odpaleniu filmu w KODI nie odtwarza mi fabryczny player z passtrought tylko kodi który niestety już nie przesyła dźwięku jak powinien.

Nie licz na to , producent już ma nie wspierać softu dla tego urządzenia , mam go już trzy lata i kodi działało przy pierwszych softach , kolejne modyfikacje nic nie poprawiły. Dlatego rozglądam się za HTPC.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ktoś ogarnia softy i konfigurację q10pro. Mam problem po aktualizacji softu z wrapperem. Po odpaleniu filmu w KODI nie odtwarza mi fabryczny player z passtrought tylko kodi który niestety już nie przesyła dźwięku jak powinien.

Ja mam custom firmware od użytkownika forum pcristi, 2.1.4. To co potrzebuję to mi działa jak trzeba /Spotifay .USB Audio Pro,Tidal i YouTube/.Kodi nie używam wcale. Soft wizualnie ładniejszy jak te oryginały z Himedii.
Coś tam pewnie pomieszałeś wcześniej w ustawieniach i dlaa tego Ci te filmy w Kodi lecą. Wgraj jeszcze raz firmware i powinno wrócić do normy.
 

MusiC

Member
Ja mam custom firmware od użytkownika forum pcristi, 2.1.4. To co potrzebuję to mi działa jak trzeba /Spotifay .USB Audio Pro,Tidal i YouTube/.Kodi nie używam wcale. Soft wizualnie ładniejszy jak te oryginały z Himedii.
Coś tam pewnie pomieszałeś wcześniej w ustawieniach i dlaa tego Ci te filmy w Kodi lecą. Wgraj jeszcze raz firmware i powinno wrócić do normy.

Dla twoich potrzeb to dobry TV z smarttv wystarczy... niektórzy z himedia próbują wyciągnąć to do czego został stworzony np.filmy 4k z dolby atmos , nie ma z tym problemu w standardowym ich odtwarzaczu ale w kodi mamy okładki,biblioteki filmów i kilka innych bajerów dlatego niektórzy również i ja z tego korzystają, niestety atmos nie działa w oryginalnym firmware w custom również a najlepsze jest to że producent pisał jak sprzedawał że odtwarzacz jest w pełni kompatybilny z Kodi.Żaden reset softu nie pomoże , proponuję poczytać wątki na futeko forum, piszą tam również o zakończeniu wsparcia tego urządzenia.
 

MusiC

Member
Ktoś ogarnia softy i konfigurację q10pro. Mam problem po aktualizacji softu z wrapperem. Po odpaleniu filmu w KODI nie odtwarza mi fabryczny player z passtrought tylko kodi który niestety już nie przesyła dźwięku jak powinien.

PUMA napisz proszę raz jeszcze odpalasz film i uruchamia się w Kodi czy w fabrycznym? Jak masz ustawiony wrapper? Jaki dźwięk chcesz uzyskać? I domyślnie odtwarzać w Kodi czy w fabrycznym?
Przerobiłem wszystkie softy i oprócz atmos-a udało mi się w kodi uzyskać np. dźwiek 5.1 ale nie na wszystkich filmach, w poprzednich softach z 5.1 nie było problemu.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dla twoich potrzeb to dobry TV z smarttv wystarczy... niektórzy z himedia próbują wyciągnąć to do czego został stworzony np.filmy 4k z dolby atmos , nie ma z tym problemu w standardowym ich odtwarzaczu ale w kodi mamy okładki,biblioteki filmów i kilka innych bajerów dlatego niektórzy również i ja z tego korzystają, niestety atmos nie działa w oryginalnym firmware w custom również a najlepsze jest to że producent pisał jak sprzedawał że odtwarzacz jest w pełni kompatybilny z Kodi.Żaden reset softu nie pomoże , proponuję poczytać wątki na futeko forum, piszą tam również o zakończeniu wsparcia tego urządzenia.

Sorki,zapomniałem napisać że głównym jego zadaniem jest odtwarzanie filmów w 4K z Dolby Atmos i wogóle passtrought do ampli. Działa to mi bezbłędnie ale tylko na fabrycznym odtwarzaczu.
 

MusiC

Member
Sorki,zapomniałem napisać że głównym jego zadaniem jest odtwarzanie filmów w 4K z Dolby Atmos i wogóle passtrought do ampli. Działa to mi bezbłędnie ale tylko na fabrycznym odtwarzaczu.
Bez urazy nie miałem zamiaru podważać twoich wymagań co do tego palyerka, mnie brakuje w oryginalnym odtwarzaczu okładek, recenzji filmów itp. reszta jest OK aczkolwiek co raz bardziej interesuje mnie zidoo uhd 2000 szkoda że i futeko odeszło od rozwijania Q10 a i custom firmware raczej nie będzie rozwijane ponieważ bazuje na oryginalnym sofcie.
 

grzesch

New member
Bez urazy nie miałem zamiaru podważać twoich wymagań co do tego palyerka, mnie brakuje w oryginalnym odtwarzaczu okładek, recenzji filmów itp. reszta jest OK aczkolwiek co raz bardziej interesuje mnie zidoo uhd 2000 szkoda że i futeko odeszło od rozwijania Q10 a i custom firmware raczej nie będzie rozwijane ponieważ bazuje na oryginalnym sofcie.


MusiC, ale zidoo uhd 2000 to nie ta sama półka cenowa co Q10, raczej zidoo Z10.
 

djslavko

Member
Cześć!
Czy ktoś z Was rozwiązał problem próbkowania dźwięku? Plik np flac jest 44,1 ale odtwarzacz jakoś go chyba wewnętrznie przetwarza na 48. Jest na to jakiś sposób? Jakich odtwarzaczy używacie bo ten wbudowany nie poraża jakością.
Pozdrawiam
 
Do góry