HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

kozik150184

New member
Himedia q10 pro.Problem

Witam!
Na początku chciałem przeprosić jeśli temat jest na złym dziale i jeśli już był, ale jestem świeżym użytkownikiem i nigdy nie miałem do czynienia z żadnym forum.
Z góry od razu przepraszam.

Zakupiłem wczoraj boxa HiMedia Q10 Pro.
Mam z nim taki problem, jak jest połączony do amplitunera Sony DN-1080 (kabelem HDMI)
Amplituner przestaje się automatycznie komunikować z TV oraz z PS4.
Wyłącza się ARC na amplitunerze, znika dźwięk z tv , który jest podłączony kablem HDMI (gniazdo ARC) do amplitunera.
Tv wyświetla błąd z połączeniem systemu audio.
Jak Tv się wyłączy amplituner nie wyłącza się z nim, trzeba go osobno wyłączyć.
Problem znika automatycznie gdy wypnę kabel HDMI z boxa HiMedia ( po 2 sekundach TV pokazuje , że system audio jest aktywny i na ampli. pokazuje się ikonka ARC)
Czytałem na forum, żeby zakupić przejściówkę, która nie posiada w sobie 13 pinu CEC.
Kupiłem kabel HDMI i usunąłem ten pin z kabla, ale niestety to w niczym nie pomogło.
Bardzo proszę was o pomoc.

i jeszcze jest problem z dźwiękiem z Kodi nie wysyła dźwięku Dolby True Hd ,Atmos i tp. Ale najbardziej zależy mi z tym problemem co opisałem wyżej.


Mam filmik nagrany ale nie wiem jak się dodaje
 

DrWredman

Active member
Ja bym go podłączył kablem HDMI bezpośrednio do TV i korzystał z ARC wypuszczajac dźwięk do amplitunera. Wtedy powinno działać poprawnie.
Ale jak widać z tymi boksami są podobne problemy jak z dekoderami.

Cierpliwości, może jeszcze (w ciągu kilku dni) odezwie się ktoś, kto ma podobne cudo.
 

kristof11

Member
Wiadomo powszechnie, że himedia Q10pro ma problem z HDMI cec i robi problemy w systemie do którego jest podłączona(nawet gdy jest wyłączona). Wszystko jest w temacie dedykowanym dla tego playerka. Przejściówka pomaga, ale nie przesyła HDR. Dzwięk True Hd, Atmos tylko przez systemowego playerka
 

szpieeg

New member
Witam forumowiczów. Niedawno kupiłem Q10 Pro i mam taki problem. Otóż odtwarzacz nie pamięta ustawień, które mu zadaje. Ustawiam rozdzielczość 2160p, zmieniam w ustawieniach rodzaj HDR, oglądam, wszystko jest ok. Wyłączę, po jakimś czasie włączę i ustawienia nie są zapamiętane. Rozdzielczość jest 1080p, HDR - auto. Q10 jest podłączony kablem HDMI pod amplituner Denon AVR X2400, który jak najbardziej obsługuje 4K i HDR, na wyjściach Denona są TV 4K i projektor 4K. Mimo to, Himedia po wyłączeniu, zmienia z uporem maniaka rozdzielczość na 1080p. Dodam, że coś takiego jak ustawienie AUTO w wyborze rozdzielczości nie istnieje, więc rozdzielczość teoretycznie powinna być wymuszona na sztywno. Ktoś spotkał się z takim problemem? Da się temu jakoś zaradzić, czy raczej oddać sprzęt? pzdr.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Też się borykałem z tym problemem.Na Futeko znalazłem rozwiązanie.
Trzeba w ustawieniaxh Himedii ustawić :


CUSTOM DISPLAY FORMAT - 2160P 30Hz /4K/
VIDEO COLOR SPACE & HDMI DEEP COLOR - YCbCr444 10Bit

i to wszystko.
 

szpieeg

New member
Dzięki za odpowiedź. Jest tylko jeden problem, nie mam takich ustawień jak VIDEO COLOR SPACE & HDMI DEEP COLOR.
Wersja softu to HMD-2.1.4.2019-11-13.191826
Android 7.0
Generalnie, ustawiłem we wzmacniaczu obejście HDMI i w tej chwili odtwarzacz ustawienia zapamiętuje. Nie wiem tylko jak długo? Natomiast wypuszcza mi sygnał 8 Bitowy, nawet jak film jest w HDR 10 Bit. Przy rozdzielczości 1080p wypuszczał 10 Bitów, przy 2160p 60Hz wypuszcza 8 i nie mam pojęcia jak to zmienić. Jak już wspominałem, w menu nie mam żadnych ustawień przestrzeni kolorów. Coś muszę włączyć dodatkowo, zainstalować jakąś apkę? Pzdr.
 

szpieeg

New member
Display advance options -
TV HDR Mode - to jedyne ustawienie jakie posiadam w tej zakładce.
Coś takiego jak "VIDEO COLOR SPACE & HDMI DEEP COLOR" nie istnieje.
Myślisz, że jak się wysilę to się pojawi? Co radzisz? Mam zrobić duże oczy?
 

szpieeg

New member
Ależ to wszystko jest oczywiste, tylko powtarzam, że w Advance options mam tylko jedną pozycję - TV HDR Mode, nic więcej. Nie ma tam opcji Video color space & HDMI deep color. O to właśnie chodzi. Dlaczego jej tam nie ma? Jak będę w chacie podeślę fotę, bo teraz w robocie jestem.
 

szpieeg

New member
OK, zaraz wrzucę zdjęcia mojego softu. Zastanawiam się, czy nie wgrać po prostu tego co Ty masz? Tylko jedno pytanie, jak zrobić backup systemu? Da się w ogóle?
 

szpieeg

New member
Wchodzisz w główne ustawienia i tak :
Urządzenie-Wyświetlacz-Custom display format - i tam ustawiasz 2160P 25Hz /4K/


potem
System-Advance options-Video color space & HDMI deep color- i tam ustawiasz YCbCr444 10Bit.


Ja też mam soft 2.1.4 ,co prawda custom,ale te ustawienia nie powinny się wcale różnić.Ja mam zainstalowany ten soft :
https://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=4275.0[/QUOTE]


q10_001.jpg

q10_002.jpg

q10_005.jpg

q10_006.jpg

q10_008.jpg

q10_004.jpg
 

szpieeg

New member
Dobra, wgrałem soft z futeko, pojawiła się opcja Video color space & HDMI deep color w Advance options, ale pojawił się nowy problem. Nie mogę ustawić YCbCr444 10Bit przy rozdzielczości 2160p60Hz. Tylko 8 Bit przy tym ustawieniu. Dopiero kiedy ustawię 2160p25Hz jest możliwości ustawienia 10 bitowej przestrzeni kolorów. W przypadku 60 Hz wyskakuje komunikat, że brak wsparcia. Czy to oznacza, że Himedia nie potrafi wypuścić 2160p60Hz i YCbCr444 10Bit? Czy może znowu coś nie tak jest z softem? W opisie chwalą się cytuję: "...jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10 bit czy 3D BD ISO."
 
Do góry